Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marcin Lewiński

Marcin Lewiński

Gdynia

Urodzony gdzieś tak za komuny. Nauczyciel języka polskiego od lat nastu. Poeta nagradzany w wielu ogólnopolskich konkursach. Czynny fan piłki nożnej. Dzięki swej partnerce miłośnik podróży po Europie, a może i dalej...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 5000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 20.02.2019 22:10

Interaktwyny tomik obrazu poezji podróży zwanej życiem

O projekcie

 

Dwójka polonistów, pasjonatów w pracy, Ona w wiecznej podróży, On poszukujący poeta. Jak połączyć te dwie pasje z brakiem czasu przy dwójce małych dzieci? 

A no można... Dzieci w szkole, czyli w pracy i dzieci w domu. Żeby nie zwariować, nabrać energii, wyjeżdżają kiedy tylko można. Wiki 3 lata, Konrad niespełna 2 lata, w podróżach zaprawieni od pierwszych dni swojego istnienia. Kiedy One integrują się na skalę międzynarodową, On ma chwile by znaleźć w sobie przestrzeń do lirycznych uniesień, Ona w tym czasie przygotowuje dalszy etap podróży. Tak właśnie powstaje liryczny cykl z miejsc które odwiedziliśmy. A jest tego trochę. Na próbę wiersz z ostatniej podróży do Włoch:

"Z podróży do Włoch"

Weźmiemy to wszystko do domu

Słońce z Saló i słoneczną oliwę

Rolety chłodu Lido di Jesolo

I ciepły Twoim dotykiem Adriatyk

Grób Julii z Werony i małe Koloseum

Gondolierów z Wenecji

I maskę zdobioną, gołębie dla dzieci

I lustro wody jeszcze z Wielkiego Kanału

Po drodze z Feltre spokój miasteczka

Czas siesty i widok na Alpy

Z Trydentu starą zabudowę

Z Bergamo niewiele

Na pewno mocną kawę

Spojrzenie na miasto kiedy odjeżdżaliśmy

Z Costa di Mezzate obietnicę miłości...

 

Ten wiersz i wiele innych ma swoją historię i wymowę. Każdy z tekstów czeka na to aby zaopatrzyć go w obraz (pięknych zdjęć powstało sporo), wspólnie w Naszym Interaktywnym tomiku, mają się uzupełniać. 

Poniżej kilka tematycznych zdjęć.

 Do tego zdjęcia powstał już uznany wiersz "Campo di Fiori 2017", w oczywisty sposób nawiązujący do bardzo znanego wiersza Czesława Miłosza.

 Na Gozo powstał m.in. wiersz będący swoistą metaforą życia "Fale na Gozo".

 Na Lanzarote, wulknicznej wyspie, powstała "Opowieść o czarnej ziemi"

Gdzie byśmy nie byli, a było już tych miejsc sporo, zawsze znajdzie się coś wartego opisania, co filtrowane przez wrażliwe wnętrza dają efekty w postaci dobrych tekstów. Teraz Maroko!