Dołącz do naszej społeczności!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Kategoria - Książki/Publikacje

104%

Postęp

3893 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Projekt Horror na Roztoczu 2: InsomniaHorror na Roztoczu 2: Insomnia

To już druga część cyklu opowiadań grozy, których akcja inspirowana jest koszmarami sennymi. Także tym razem Łukasz Kiełbasa (inicjator projektu, który wyśnił te przerażające historie) zaprosił do współpracy przy realizacji książki kilkunastu twórców (autorów oraz ilustratorów).
Twórcami tego zbioru są:

Autorzy: Dagmara Adwentowska, Sylwia Błach, Piotr Borowiec, Piotr Ferens, Artur Jastrzębowski, Renata Kiszczak, Marta Krajewska, Edward Mara, Leszek Siemiński, Juliusz Wojciechowicz, Marek Zychla i Łukasz Kiełbasa

Ilustratorzy: Asia Jedlińska - która stworzyła ilustracje do wszystkich 15 historii.

W drugim tomie "Horroru na Roztoczu" poznamy dalsze losy Alberta, który odnalazł na strychu zniszczoną książkę zawierającą coś więcej niż tylko straszne opowiadania. W tle opowieści o Albercie pojawi się 15 przerażających opowieści grozy, których akcja dzieje się na Roztoczu i w jego okolicach.

Do 11 lutego trwa konkurs, w ramach którego czytelnicy sami mogą wybrać, gdzie dokładnie wydarzy się Horror. Weź udział w sondzie TUTAJ.

Projekt Horror na Roztoczu 2: InsomniaTrochę historii przedsięwzięcia

Zbiórka Horror na Roztoczu 2: InsomniaOd kilku lat pomysłodawca projektu - Łukasz Kiełbasa - był nawiedzany przez koszmarne sny. Na przełomie 2013 i 2014 coś się zmieniło. W jego głowie pojawiła się idea, aby te przerażające opowieści przekształcić w coś pozytywnego. Łukasz rozpoczął wtedy zapisywać swoje koszmary. Po jakimś czasie było ich tak dużo, że pojawiło się kolejne pytanie: Co dalej? Wtedy właśnie wraz ze współpracownikami postanowili przekształcić te przerażające wizje w opowiadania grozy. W ten właśnie sposób powstał "Horror na Roztoczu", zbiór 17 opowiadań grozy.

Zachęceni sukcesem pierwszej części, jej twórcy postanowili stworzyć kontynuację Horroru. 

Tak oto stanęliśmy na progu koszmaru... ponownie.

Kampania crowdfundingowa Horror na Roztoczu 2: InsomniaJakie są nasze cele?

1. Naszym celem jest zrealizować marzenie twórców o stworzeniu wspaniałej książki, która nie tylko przerazi czytelnika, ale także zauroczy klimatami rodem z Roztocza. 
2. Chcemy także dać czytelnikom możliwość wspólnego stworzenia świata "Horroru na Roztoczu" (na przykład poprzez sondę, gdzie każdy ma wpływ na wybór miejsca, w którym odbędzie się Horror).

Zbiórka Horror na Roztoczu 2: Insomnia
3. W ramach Horroru na Roztoczu 2 czytelnicy nie tylko mogą mieć wpływ na miejsce odbywania się akcji. Mogą także pojawić się na łamach książki na równi z jej twórcami (wraz ze zdjęciem i notatką biograficzną) jako Ambasadorzy Honorowi Projektu.
4. Promujemy Roztocze i lubelszczyznę, a także podkarpacie. Jako że akcja wszystkich historii odbywa się na Roztoczu i w okolicach, naszym kolejnym celem jest wypromowanie tego regionu i zaprezentowanie go z najciekawszej i najmroczniejszej strony. W tym punkcie liczymy na Twoją pomoc.

Zbiórka Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Projekt Horror na Roztoczu 2: InsomniaDlaczego akcja na PolakPotrafi.pl?

Podobnie jak przy realizacji pierwszej części Horroru, tak i w tym wypadku twórcy opróżnili własne portfele, zaciągnęli kredyty i poświęcili swój czas, by zrealizować ten projekt. Dzięki temu dość spora część projektu już została sfinansowana. 

Jako że Horror jest dla ludzi, postanowiliśmy dać Tobie możliwość zdecydować, Ile go chcesz!

W związku z tym wszelkie pieniądze uzyskane w ramach akcji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wydruku i zorganizowanie działań dystrybucyjnych.

To Ty zależnie od zainteresowania Horrorem zadecydujesz, czy wydrukujemy go tylko tyle, aby starczyło na nagrody, czy AŻ tyle, byśmy mogli rozpocząć ogólnopolską dystrybucję!

A dużo nie trzeba!

Projekt Horror na Roztoczu 2: InsomniaBy udało nam się wydrukować pierwszy nakład, który przeznaczymy na nagrody dla wspierających akcję na Polak Potrafi oraz dystrybucję podczas spotkań autorskich potrzebujemy - 3739 PLN !

Książka będzie wtedy posiadała numer ISBN i będzie dostępna do zakupu podczas akcji na Polak Potrafi i spotkań autorskich.

Kampania crowdfundingowa Horror na Roztoczu 2: Insomnia

By udało nam się zorganizować ogólnopolską dystrybucję (książka będzie wtedy dostępna w licznych księgarniach wysyłkowych i na półkach wybranych księgarń w całym kraju), potrzebujemy odrobinę więcej - 6 203 PLN!

Kampania finansowania społecznościowego Horror na Roztoczu 2: InsomniaDlaczego tak to wygląda?

Podczas realizacji pierwszego tomu nawiązaliśmy kontakty z dystrybutorem ogólnopolskim (dlatego "Horror na Roztoczu" można kupić łatwo przez internet - jest w ciągłej sprzedaży). Niestety rozpoczęcie współpracy wymaga dostarczenia dystrybutorowi co najmniej 200 dodatkowych egzemplarzy publikacji. Dodatkowych egzemplarzy, za które ewentualną zapłatę (czyli zwrot kosztów wydruku) otrzymamy nie wcześniej niż po 120 dniach, czyli po czterech miesiącach. Oczywiście przy założeniu, że w pierwszym miesiącu sprzedadzą się wszystkie egzemplarze :)

Jeśli tak się zdarzy, będziemy w stanie już sami finansować dalsze dodruki, a przez to utrzymywać ciągłą sprzedaż Horroru i nieustannie promować region.

Chcielibyśmy, by książka była dostępna ogólnopolsko - dlatego bardzo, Bardzo, BARDZO liczymy na Twoją pomoc!

Kampania crowdfundingowa Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Jeśli zbierzemy wyższą kwotę i będziemy mogli rozpocząć ogólnopolską dystrybucję, odbierzemy to jako jednoznaczny ZNAK, że chcesz więcej Horroru! Wtedy natychmiast rozpoczniemy pracę nad trzecim i ostatnim już tomem "Horroru na Roztoczu"! 

A to oznacza:
* Jeszcze lepszą promocję Roztocza!
* Kolejną szansę dla wszystkich piszących i rysujących, aby pojawili się w zbiorze jako współautorzy!
* Oraz inne zdarzenia, które pojawią się po drodze, a na laurach nie poprzestajemy!

Kampania crowdfundingowa Horror na Roztoczu 2: InsomniaCo robimy w ramach promowania "Horroru na Roztoczu" i literatury grozy?
Staramy się być cały czas widzialni w mediach - dzięki czemu promujemy naszą książkę, ale nie tylko. O nas w mediach NASZA STRONAGOOGLE

Dajemy także jasny sygnał wszystkim młodym i starszym czytelnikom, że MOŻNA. W wypadku "Horroru na Roztoczu" zaczęło się przecież od pomysłu, który zaczęliśmy realizować bez gwarancji sukcesu, poświęcając własne środki i czas. 

Nie ukrywamy też, jak to zrobiliśmy i robimy nadal. W konsekwencji czego jeździmy na spotkania autorskie wszędzie tam, gdzie tylko chcą nas oglądać. Gdzie już byliśmy i będziemy.

Zaczęliśmy także aktywnie działać na rzecz młodzieży, która chce pisać horrory poprzez organizowane razem ze szkołami i bibliotekami Warsztaty z Horrorem na Roztoczu.

Ale to nie koniec! Robimy więcej i idziemy dalej, dlatego w ramach nagród proponujemy spotkanie z autorami i inicjatorem projektu, dostarczenie osobiście książki, a także inne formy interakcji. Dzięki temu umożliwiamy poznanie od podszewki tematów tworzenia, pisania, promowania i organizowania.

Nie zamykamy się w czterech ścianach. Skoro my możemy zrealizować "Horror na Roztoczu", Ty także możesz zrobić coś wspaniałego.
Oczywiście dobrym pierwszym krokiem będzie wsparcie naszego projektu :) Za co z góry dziękujemy!

Kampania crowdfundingowa Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Na jakim etapie jest projekt "Horror na Roztoczu 2: Insomnia"?
Aktualnie mamy już ukończone 90% opowiadań oraz jakieś 70% ilustracji. Pracujemy jeszcze nad okładką, a teksty będą wymagały redakcji i korekty. Poza tym pozostanie nam jeszcze skład i wydruk.
Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na spotkanie inaugurujące akcję na Polak Potrafi już 28 stycznia do Zamościa!

Zbiórka Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Kampania crowdfundingowa Horror na Roztoczu 2: InsomniaKiedy będą realizowane nagrody?

Książka będzie gotowa w okolicach maja 2015 lub wcześniej. Wtedy rozpoczniemy realizację zamówionych nagród wysyłkowych. Spotkania przy pizzy i dostarczenia osobiste, a także tworzenie dodatkowego opowiadania będziemy ustalać indywidualnie z każdym, kto w ten sposób wsparł nasz projekt. Ważność tych nagród będzie nie dłuższa niż 4 miesiąca od dnia zakończenia projektu. 

Kampania finansowania społecznościowego Horror na Roztoczu 2: InsomniaCo jeszcze jest wspaniałego w tym projekcie?

1. Sama koncepcja jest bardzo ciekawa i mimo tego, że dla niektórych może brzmieć jak tani chwyt marketingowy (zbiór opowiadań grozy inspirowanych snami), jest oparta na rzeczywistych snach inicjatora Łukasza Kiełbasy. Może wydaje się to trochę nierealne, ale w literaturze bardzo wielu twórców inspiruje się snami.

Większość dzieł H.P.Lovecrafta powstało na podstawie jego koszmarów. Podobnie były tworzone liczne dzieła Stephena Kinga i innych autorów - setek czy nawet tysięcy artystów malarzy, grafików, rzeźbiarzy, projektantów, wynalazców itd.
Czy w tym kontekście wciąż jest to nierealne?

2. Otrzymujesz 15 przerażających opowiadań grozy, których akcja związana jest z Roztoczem. Dla jednych to znajomy region, dla innych zupełnie obca kraina Polski. Dla każdego, miejmy nadzieję, po przeczytaniu książki – miejsce warte odwiedzenia i przeżycia koszmaru.
Bo u nas Koszmary są na porządku dziennym ;)

3. Kolejną ze wspaniałych rzeczy w tym projekcie jest fakt, że wspólnie promujemy polską literaturę grozy oraz młodych artystów. Bez względu na to, czy uda nam się stworzyć wielkie dzieło, czy może tylko kolejną ciekawą książkę z dreszczykiem. To ocenią nasi czytelnicy.

Wierzymy, że jesteś już przekonany, że "Horror na Roztoczu 2: Insomnia" to projekt wart Twojej uwagii i poświęcenia kilku chwil. Pomóż nam zrealizować marzenie o tym, by nasz region stał się Polską Stolicą Grozy! Już teraz jesteśmy Ci wdzięczni za wsparcie naszej inicjatywy. 

Więcej informacji o projekcie oraz kontakt do nas znajdziesz na stronie:
www.horrornaroztoczu.pl
Oraz na naszym facebooku
https://www.facebook.com/horrornaroztoczu

Kampania crowdfundingowa Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Kampania finansowania społecznościowego Horror na Roztoczu 2: InsomniaKim są autorzy?

Kampania crowdfundingowa Horror na Roztoczu 2: InsomniaDagmara Adwentowska - Redaktorka, dziennikarka i korektorka. Współpracuje z prasą lokalną, naukową, popularnonaukową i kobiecą. Związana z internetowym czasopismem dla fanów grozy – Magazynem Histeria. Debiutowała bajką dla dzieci o kocie – bo każdy, kto bierze się za tworzenie fantastyki, musi prędzej czy później stworzyć coś o kotach. Po tym kamieniu milowym, zaliczonym na samym wstępie, dziarsko ruszyła na poszukiwanie zieleńszych i mniej zdeptanych pastwisk. Jej opowiadania można znaleźć w: antologii „Teorie spisków”, wyd. Craiis, 2013, antologii „Ostatnia karczma”, wyd. Książkożerca, 2014, antologii „Fantazje zielonogórskie IV”, wyd. Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra, 2014, Szortalu,- informatorze konwentowym Elgacon 2014, Płocki Klub Fantastyki.

 

Kampania finansowania społecznościowego Horror na Roztoczu 2: InsomniaSylwia Błach – rocznik 1991. W 2014 roku ukończyła informatykę na Politechnice Poznańskiej z tytułem inżyniera, aktualnie kształci się na drugim stopniu. Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Strach” w 2010 roku. W 2012 wydała pierwszą powieść „Bo śmierć to dopiero początek”. Jej opowiadania pojawiały się w takich antologiach jak: „Gorefikacje” (2013), „Zombiefilia” (2013), „Księga wampirów” (2014), „Gorefikacje II. Tom pierwszy” (2014), „Toystories” (2014), „Oblicza grozy” (2014). Publikowała także w zinach: „Magazyn Histeria”, „Qfant”, „Lost&Found Mega*Zine”, „Szortal. Na wynos. Wydanie specjalne”, „Szortal. Na wynos”; czasopismach: „Coś na progu”, „Horror masakra”; portalach: Niedobre Literki, Szortal.com Autorka dwóch blogów: sylwiablach.blogspot.com – na którym dzieli się swoją twórczością i przemyśleniami oraz vamppiv.blogspot.com – na którym prezentuje swój styl. Przynależy do Mensa Polska. Zawodowo związana z Fundacja Jedyna Taka i Butterfly Agency Models. Ambasadorka gotyckiej marki Queen of Darkness. Aktualnie pracuje nad drugą powieścią.

Autor zdjęcia: Daria Śliwińska

 

Kampania finansowania społecznościowego Horror na Roztoczu 2: InsomniaPiotr Borowiec - Studiował prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim, na co dzień pracuje w firmie konsultingowej. Ojciec Alicji i Julii, fan klasycznej literatury grozy i muzyki rockowej. Jest stałym współpracownikiem bloga Okiem na Horror, na którym, w 2014 roku w konkursie Horror na Debiut, jego opowiadanie "Czwarte użycie noża" zajęło II miejsce. Swoje teksty publikował w magazynach Krypta, Histeria, Brama Grabarz Polski oraz na Szortalu. W styczniu 2015 roku nakładem wydawnictwa GMORK ukazał się jego debiutancki zbiór opowiadań „Wszystkie białe damy”.

 

Zbiórka Horror na Roztoczu 2: InsomniaPiotr Ferens - Wrocławianin, rocznik 1973. Człowiek (zbyt) wielu zainteresowań. Miłośnik komputerów i gier planszowych. Kocha podróże w dowolnym kierunku, książki, magię oraz duże, ciężkie motocykle i bujanie w przestworzach na motolotni. Pianista amator i kompozytor, klawiszowiec w zespole Curtain Falls. Autor wielu  opowiadań,  piszący  od  lat  młodzieńczych,  bo pisanie to podróż, w którą nie sposób nie wyruszać każdego dnia. Autor powieści "Na Krańcach Luster". Obecnie pracuje nad kolejną powieścią „Za Kurtyną Świata”. 

FanPage powieści „Na Krańcach Luster”
Film promujący powieść

 

Kampania crowdfundingowa Horror na Roztoczu 2: InsomniaArtur Jastrzębowski - Pochodzę z Warmii, jednak przez połowę mojego dwudziestoośmioletniego życia mieszkałem na mazowieckiej wsi. Ukończyłem studia magisterskie administracyjne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Podczas nauki na uczelni wyższej przełożyłem zainteresowanie literaturą grozy na praktykę i zacząłem przelewać swoje pomysły na papier. Piszę głównie krótkie formy tekstowe, z których część publikuję na portalach pisarskich. Obecnie mieszkam wraz z żoną w Niemczech, gdzie pracuję i przygotowuję materiał pod zbiór opowiadań grozy, który w niedalekiej przyszłości zamierzam wydać.

 

Kampania finansowania społecznościowego Horror na Roztoczu 2: InsomniaAsia Jedlińska (nasza ilustratorka) - Rocznik 88, ukończyłam licencjackie studia z Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, a aktualnie przygotowuję się do dyplomu licencjackiego z grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Interesuję się wieloma formami sztuki, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Zajmuję się rysunkiem, grafiką, fotografią, animacją rysunkową oraz buduję właśnie lalkę brzuchomówcy i aparat wielkoformatowy. Swoje prace poświęcam tematom grozy lub melancholii. Moje postacie przeważnie tworzę na kształt formy lalek. Ma to dla mnie szerokie znaczenie symboliczne oraz wizualne.

Moje prace można oglądać na wielu polskich i zagranicznych portalach artystycznych. Można mnie znaleźć przez imię i nazwisko lub pod nazwą Fabryka Baniek. Tak też nazwałam swoje facebookowe portfolio, gdzie poza gotowymi pracami publikuję i piszę o różnych etapach tworzenia moich projektów. Od niedawna wykonuję ilustracje do okładek książek grozy. Moje ilustracje można zobaczyć na okładkach serii książek Piotra Kulpy „Pan na Wisiołach”, a już niebawem do księgarni trafią książki z moimi okładkami: „Balsamiarka” Izabeli Kawczyńskiej oraz „Człowiek z sową” Roberta Nowakowskiego. Moje prace wraz z wywiadem można aktualnie zobaczyć w pierwszym numerze nowego czasopisma ASF International Fine Art Photography. Publikacje miałam także w internetowym czasopiśmie Found&Lost, Grabarz Polski oraz na stronie Dark Beauty Magazine. Pomagam także graficznie przy projekcie niezależnego polskiego serialu o wampirach "Paganarium"

 

Zbiórka Horror na Roztoczu 2: InsomniaRenata Kiszczak - Jestem dziennikarzem, redaktorem.  Przez wiele lat byłam związana z wydawnictwem Świat Książki i Klubem dla Ciebie. Obecnie mam swoją firmę usług wydawniczych Oficyna Dobra Książka. Piszę  drobne formy literackie, pracuję nad większymi. Na zamówienie i z potrzeby serca. Pisanie jest dla mnie jak powietrze, tak bardzo potrzebne i tak bardzo oczywiste.

 

Zbiórka Horror na Roztoczu 2: InsomniaMarta Krajewska - Nie umie mieszkać w mieście. Zostałaby delikatnym, eterycznym dzieckiem natury, ale niestety nie jest ani delikatna, ani eteryczna. Poza tym wie, że bieganie po rosie grozi katarem i ranami stóp, a po każdym romantycznym spacerze trzeba się porządnie oglądnąć na okoliczność kleszczy. Lubiła zwiedzać polskie zamki, aż do momentu, gdy odkryła coś znacznie lepszego – rekonstrukcję historyczną. Zakochała się w kulturze, wierzeniach i obyczajach wczesnych Słowian. Nową miłość pożeniła ze starą – pisaniem. Tak zaczęły powstawać teksty zainspirowane światem, w istnienie którego wierzyli nasi przodkowie. Jeden z nich można było przeczytać w październikowym numerze Nowej Fantastyki. Uważa, że najlepiej pisze się o tym, co się dobrze zna, dlatego każdy tekst, który spływa z jej palców posiada elementy autobiograficzne. Od 2013 publikuje na portalu fantastyka.pl jako krajemar. Dopiero w tym roku udało się jej zaistnieć na papierze: Antologia „Toystories” wydawnictwa Morpho, Opowiadanie „Daję życie, biorę śmierć” – Nowa Fantastyka 10/2014

 

Kampania finansowania społecznościowego Horror na Roztoczu 2: InsomniaLeszek Siemiński - Aktualnie student Uniwersytetu Warszawskiego. Uczy się pisać od pięciu lat i stara się spróbować sił w każdym gatunku. Był grafomanem, dziennikarzem i copywriterem. Specjalizuje się w fantastyce. Pisze głównie opowiadania z dużą domieszką absurdalnego humoru. Przejawia szczególną słabość do czarnej herbaty i muzyki filmowej. To jego pierwsze podejście do literatury grozy. Ma na koncie cztery wydane utwory: opowiadanie SF „Kwestia kłusownictwa” (dostępne w pokonkursowym e-zinie „Strzeż się potwora” na stronie wydawnictwa Almaz), opowiadanie fantasy „Herbatka” (otrzymało nagrodę specjalną w konkursie Horyzonty Wyobraźni 2011; dostępne w pokonkursowym e-zinie „Otuleni Wyobraźnią” portalu Qfant), szort SF „Astrokracja” (zajęło pierwsze miejsce w konkursie Nadszaniec Fantastyki 2012, dostępne w Internecie oraz wydrukowane w gazecie studenckiej „Skafander”), oraz  opowiadanie SF „Bioparadoks” (wydane w antologii „Dziedzictwo Gwiazd”). W sieci można też znaleźć jego fanfiction.

 

Kampania finansowania społecznościowego Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Juliusz Wojciechowicz - Rocznik '77 od urodzenia związany z miastem Lublin. Prozaik, beletrystyk ukierunkowany gatunkowo na szeroko pojętą fantastykę; często literaturę grozy i obyczajową groteskę. Współautor książek: ”Człowiekiem jestem” (Morpho 2013), „Toystories” (Morpho 2014), „Księga wampirów” (Studio Truso 2014), „Pokłosie” (Gmork 2015), „City 3” (Forma 2015), „Bizarro dla zaawansowanych” (Niedobre Literki 2015), „Horror na Roztoczu 2” (Alter Manes 2015). Opowiadania autora można znaleźć również na kilku literackich portalach internetowych m.in.: Niedobre Literki, Ex Fabula, Szortal oraz w e-zinach i czasopismach m.in.: Via Appia, Horror Masakra, Szortal na Wynos.

 

Projekt Horror na Roztoczu 2: InsomniaMarek Zychla - Od siedmiu pulchniutkich lat mieszkam w Irlandii, gdzie zajmuję się księgowością w niewielkim domu kultury – otoczony artystami wszelakiej maści (z mniej lub bardziej mi znanych zakątków świata). Ukończyłem studia na Wydziale Biologii poznańskiego uniwersytetu, jednak na tym zakończyła się moja przygoda z lasami Wielkopolski. Pożegnaliśmy się zapachem grzybów. Piszę od święta i w weekendy – z niesłabnącą miłością do literatury. Stukam w klawiaturę zawsze w otoczeniu dwóch hałaśliwych brzdąców i kochającej żony. Kibicuję drużynie piłkarskiej z Liverpoolu, słucham muzyki z poprzedniego stulecia, a czytam najchętniej arcydzieła Stephena Kinga, Clive’a Barkera, China Mieville’a i Terry’ego Pratchetta. Z rodzimych (współczesnych) pisarzy „fantastycznych” największym szacunkiem darzę Annę Kańtoch, Łukaszów: Orbitowskiego i Malinowskiego, oraz Cezarego Zbierzchowskiego – ich powieści trafiają na najwyższe półki mojego serca.

Opowiadania autora można znaleźć w: „Transgeniczna mandarynka”; wyd. Morpho, „Człowiekiem jestem”; wyd. Morpho, „Teorie spisków”; wyd. Craiis, „Toystories”; wyd. Morpho, „Horror na Roztoczu”; wyd. Alter Manes, magazyn „Histeria”, nr 2, “Szortal Fiction 2”; wyd. Solaris 

oraz w nadchodzących publikacjach: „Pokłosie”, wyd. Gmork, -- marzec 2015 , „Horror na Roztoczu 2”, wyd. Alter Manes. – 2015 

 

Kampania finansowania społecznościowego Horror na Roztoczu 2: InsomniaŁukasz Kiełbasa - Twórca i autor, medium zakazanej wiedzy spoza granicy snów, filozof i przedsiębiorca. Pasjonat wszelkich form sztuki. Począwszy od literatury czy komiksu, poprzez muzykę na animacjach komputerowych i produkcji filmów kończąc. Wielbiciel zmian, samokształcenia, rozwoju osobistego oraz przekraczania nieprzekraczalnych granic. Ojciec i mąż, poszukujący wciąż nowych wyzwań. Uważa, że każdy, kto teraz jest wielki, kiedyś był mały. Inspiracje czerpie głównie ze snów. Można by rzec, że śni koszmary zawodowo.

Inicjator i współautor publikacji "Horror na Roztoczu" (www.horrornaroztoczu.pl) oraz "Horror na Roztoczu 2", w których wszystkie opowiadania są inspirowane jego snami. Autor publikacji "Rozgrywka desperata" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli. Twórca i prowadzący kurs "Warsztaty z Horrorem na Roztoczu - czyli Grupowe Tworzenie Opowieści Grozy".

 

Projekt Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Media o Twoim projekcie:

Horror jaki na Roztoczu się jeszcze (nie) śnił!

roztocze.net | 2015-02-02


Z Łukaszem Kiełbasą inicjatorem projektu „Horror na Roztoczu” – książki grozy, która w tym roku doczeka się drugiego tomu. O książce, kasie i … obgryzaniu paznokci rozmawia Oliwia Bojar

Horror na Roztoczu powraca!

zamosc.naszemiasto.pl | 2015-02-02


„Horror na Roztoczu 2: Insomnia” - pot takim tytułem pojawi się druga część nietypowej powieści grozy, która powstaje na bazie koszmarnych snów jej pomysłodawcy. Projekt jest współfinansowany przez internautów na platformie polakpotrafi.pl i to właśnie od nich zależy jak wiele książek pojawi się na rynku. Za wsparcie autorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody!

Nie śpimy spokojnie na Roztoczu! Wszystko przez Horror

zyciezamoscia.pl | 2015-02-01


Tylko do 12 marca trwa nietypowe przedsięwzięcie – akcja tworzenia oraz przedsprzedaży książki o tytule „Horror na Roztoczu 2: Insomnia”. To druga część projektu, który zdołał już zmrozić krew w żyłach niejednemu mieszkańcowi Roztocza.

Pisarze z całego kraju piszą o Roztoczu! Horror o Roztoczu...

lubiehrubie.pl | 2015-01-30


Tylko do 12 marca trwa nietypowe przedsięwzięcie – akcja tworzenia oraz przedsprzedaży książki o tytule „Horror na Roztoczu 2: Insomnia”. To druga część projektu, który zdołał już zmrozić krew w żyłach nie jednemu mieszkańcowi Roztocza.

Roztocze tylko dla ludzi o mocnych nerwach

bestiariusz.pl | 2015-01-30


Tylko do 12 marca trwa nietypowe przedsięwzięcie – akcja tworzenia oraz przedsprzedaży książki o tytule „Horror na Roztoczu 2: Insomnia”. To druga część projektu, który zdołał już zmrozić krew w żyłach niejednemu mieszkańcowi Roztocza.

36

Wspierający

3893 zł

Z całkowitej kwoty 3739 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 12.03.2015

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 7 zł lub więcej!

Podziękowanie poprzez umieszczenie w książce Twojego nicku (lub imienia, nazwiska, pseudonimu)

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 9 zł lub więcej!

Smycz HNR 2 + Podziękowanie w książce

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 11 zł lub więcej!

Długopis HNR 2 + Podziękowanie w książce

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 13 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia (Ebook PDF) + Podziękowanie w książce

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 13 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 1: Koszmar spoza granicy snów (Ebook PDF)
+ Podziękowanie w książce

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

Komplet tapet na pulpit HNR 2 (format JPG) z ilustracjami z książki
+ Podziękowanie w książce

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 23 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 1 + 2 (Ebook PDF)
+ Podziękowanie w książce

4 Wspierających
Pozostało: 18 z 19

Nagroda za 23 zł lub więcej!

10 pocztówek HNR 2 z pozdrowieniami z Przerażającego Roztocza
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 33 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu: Koszmar spoza granicy snów
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 33 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 41 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + Smycz HNR 2
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 43 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + Długopis HNR 2
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 45 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + Mapa Nawiedzonego Roztocza (drukowana)
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 45 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + komplet tapet na pulpit HNR 2 (format JPG)
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 2

Nagroda za 53 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + Książka "Wszystkie białe damy" - Piotr Borowiec z autografem
+ Podziękowanie w książce HNR 2
Wysyłka wliczona

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 53 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + Ebook inicjatora projektu "Jak zapamiętywać sny, zapisywać je i konstruować na ich podstawie historie"
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

2 Wspierających
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 53 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + Książka "Toystories" - z autografem Marka Zychli
+ Podziękowanie w książce HNR 2
Wysyłka wliczona

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 3

Nagroda za 53 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + Książka "Na krańcach luster" - Piotr Ferens z autografem
+ Podziękowanie w książce HNR 2
Wysyłka wliczona

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 63 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu + Horror na Roztoczu 2: Insomnia
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 63 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia (2 egzemplarze)
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 63 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + plakat z okładką + autograf Asi Jedlińskiej na plakacie.
+ Podziękowanie w książce

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 66 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + Kalendarz HNR 2
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

0 Wspierających
Pozostało: 10 z 11

Nagroda za 73 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + rozmowa na Skype z autorem opowiadań: Piotr Ferens (ok. 30 minut)
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka książki wliczona

1 Wspierający
Pozostało: 11 z 11

Nagroda za 73 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + osobiste dostarczenie książki przez Inicjatora Projektu na terenie Zamościa i krótka rozmowa o projekcie
+ Podziękowanie w książce

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 73 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + rozmowa na Skype z autorem opowiadań: Marek Zychla (ok. 30 minut)
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka książki wliczona

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 73 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + osobiste dostarczenie książki przez Sylwię Błach na terenie Gniezna lub Poznania i krótka rozmowa
+ Podziękowanie w książce

0 Wspierających
Pozostało: 4 z 5

Nagroda za 73 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + osobiste dostarczenie książki przez Piotra Ferensa na terenie Wrocławia i krótka rozmowa
+ Podziękowanie w książce

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 3

Nagroda za 93 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + spotkanie z Asią Jedlińską na pizzę w Warszawie. Pizza wliczona w cenę
+ Podziękowanie w książce

1 Wspierający
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 93 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + spotkanie z inicjatorem projektu na pizzę w Zamościu. Pizza wliczona w cenę
+ Podziękowanie w książce

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 93 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + spotkanie z Piotrem Ferensem na pizzę we Wrocławiu. Pizza wliczona w cenę
+ Podziękowanie w książce

0 Wspierających
Pozostało: 0 z 5

Nagroda za 93 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + spotkanie z Sylwią Błach na pizzę w Poznaniu lub Gnieźnie. Pizza wliczona w cenę
+ Podziękowanie w książce

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 108 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia (4 egzemplarze)
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

1 Wspierający
Pozostało: 4 z 5

Nagroda za 113 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + spotkanie z inicjatorem projektu i opracowanie wspólnie jednego opowiadania do kolejnego zbioru (w Zamościu). Doświadczenie nie jest wymagane (ok. 3-7 godzin)
+ Podziękowanie w książce

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 130 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + tytuł Ambasadora Honorowego Projektu + Twoje zdjęcie w podziękowaniach za szczególne wsparcie + Twoja biografia (tak jak w przypadku autorów)
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

2 Wspierających
Pozostało: 10 z 11

Nagroda za 130 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + Strona w książce wg. Twojego projektu. Np. reklama Twojej firmy, usług, Ciebie, Twój własny tekst itd.
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

1 Wspierający
Pozostało: 9 z 11

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia + Stopka (na dole strony) według Twojego pomysłu na długości jednej historii (ok. 25 stron) - np. Ta strona powstała dzięki Mecenasowi Projektu (Twoje imię i nazwisko lub nazwa firmy).
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 250 zł lub więcej!

Horror na Roztoczu 2: Insomnia (10 egzemplarzy)
+ Podziękowanie w książce
Wysyłka wliczona

3 Wspierających

O projektodawcy

Łukasz Kiełbasa

Łukasz Kiełbasa

Zamość

Autor, filozof, przedsiębiorca, twórca. Absolwent kierunku fotografii na UMCS Lublin.
Pasjonat różnych form sztuki. Wiedzę, umiejętności i doświadczenie zdobywał tworząc skecze do kabaretu, opowiadania, podręczniki do gier RPG, zdjęcia, filmy animowane oraz tysiące scenariuszy do reklam radiowych. Wielbiciel zmian, samokształcenia i rozwoju osobistego.

Ojciec i mąż, poszukujący wciąż nowych wyzwań.

Autor podręcznika "Rozgrywka Desperata" wydanego przez ZłoteMyśli.
Pomysłodawca projektu "Horror na Roztoczu" oraz "Horror na Roztoczu 2"

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: