Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Leszek Smyrski

Leszek Smyrski

Rzeszów

Jestem socjologiem, przygotowuję pracę doktorską o ekonomii społecznej i spółdzielniach socjalnych. Kostium "Hippie Bikini" powstał z tego typu inspiracji. Współpraca z ludźmi zajmujących się rękodziełem artystycznym i wystrojem wnętrz pozwoliła mi wymyślić coś zupełnie nowego. Chcemy użyć tej kolekcji do utworzenia spółdzielni socjalnej skoncentrowanej na rękodziele artystycznym.
Z góry dziękuję za wszystkie wpłaty.
Pozdrawiam i życzę szczęścia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

281 PLN z 5000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2014.

Hippie Bikini

O projekcie

Chcę Państwu przedstawić kolekcję kostiumów plażowych, która powinna stać się takim samym przewrotem w dziedzinie mody, jakim stało się wprowadzenie stroju bikini na plaże całego świata. To co dziś jest dla nas normalne, wtedy było rewolucją obyczajową. Moją kolekcję czeka także długa droga, zanim przyjmie się na dobre i dziewczyna w takim stroju będzie normalnym widokiem. Już teraz spotykam się z biegunowymi reakcjami. Albo zachwyt, albo oburzenie i krytyka. Na pewno jednak nie można być wobec tych kostiumów obojętnym.

 

Komplet, który chcę zaprezentować składa się z dwóch zwykłych trójkątów równoramiennych i jednego przedłużonego prostokątem. W wersji podstawowej wykonany jest z koralików, nawleczonych na żyłkę, jednak może być wykonany z metalu, drewna, porcelany, materiałów chitynowych, muszelek, masy perłowej, koralowca, kamieni, również szlachetnych, diamentów, bursztynu, gumy, kauczuku itp...

 

Cały ten komplet może służyć jako aplikacja na kostium kąpielowy, może też jednak zastąpić elementy tekstylne i stać się samodzielnym kostiumem kąpielowym bądź bielizną. 

 

 

Wszystkie elementy są wykonywane ręcznie i dlatego są drogie. Nie jest to jednak standardowy kostium. Ponadto, trwałość jego jest znacznie dłuższa niż trwałość kostiumów tekstylnych, efekt wizerunkowy zaś - niezwykły.

 

Dwa trójkąty i jeden przedłużony prostokątem są znakiem mojej kolekcji, więc mogą też być użyte jako elementy ozdobne. Ponieważ te produkty będą wykonywane wyłącznie przez spółdzielnie, ten znak ma stać się symbolem nowego widzenia świata i nowych relacji. Dlatego może też być użyty samodzielnie, jako element ozdobny, coś w rodzaju zestawu proporczyków.

 

Pieniądze zebrane na Polak Potrafi chcę przeznaczyć na zakup materiałow do wykonania kolejnych wersji stroju, wykonania profesjonalnej sesji z modelkami oraz wydrukowania katalogu. Z tym katalogiem i zestawem kostiumów chcę udać się do Warszawy, Paryża i Londynu. Tam zamierzam zaprezentować kolekcję "Hippie Bikini" i znaleźć dla niej zbyt.

 

 

Zapraszam Was do wspierania projektu, w zamian oferuję elementy kolekcji. W tej chwili posiadam pewne ograniczone zasoby, mam nadzieję że z Waszą pomocą uda mi się rozpropagować te ubiory. Jeśli wybierzecie jakiś komplet bikini z koralików, na koniec projektu będzie dostępne kilkanaście kolorów do wyboru, będą prezentowane na bieżąco. Osoba, która dokona wpłaty będzie mogła wybrać konkretny model z pełnego katalogu. Ceny prezentowane w opisie nagród są promocyjne, bo późniejsze ceny w sklepach i butikach będą wyższe. Ceny nagród z wysyłką obowiązują na terytorium Polski, wysyłka zagraniczna według cen dostawcy.

 

Potrzebuję więcej materiałów, potrzebny mi manekin całopostaciowy i więcej manekinów do efektowniejszej ekspozycji całości. Potrzebna mi modelka i studio fotograficzne, potrzebuję programu do obróbki zdjęć i filmów, i kogoś, kto udzieli mi kilku lekcji pracy na photoshopie oraz pomoże przygotować katalog. Gdyby udało mi się przekroczyć kwotę 5000, chcę kupić aparat fotograficzny z wymienną optyką i lampę, albo komplet lamp do oświetlania obiektów. Gdyby pieniędzy było odpowiednio dużo, chcę wybrać się z katalogiem i kolekcją kostiumów do Warszawy, Paryża i Londynu. Docelowo zaś miejscem, gdzie chciałbym zaprezentować moją kolekcję jest Hiszpańska wyspa Ibiza, w latach sześćdziesiątych mekka europejskich hipisów.

 Jeśli te kostiumy osiągną popularność i ich produkcja będzie opłacalna, to będzie realizowana głównie przez spółdzielnie i podmioty ekonomii społecznej, bo takie własnie idee przyświecają moim braciom i siostrom, hipisom na całym świecie. Współpraca i samopomoc zamiast egoistycznego wyścigu, kosztem najsłabszych.

 Zapraszam do wybierania czegoś dla siebie spośród zaprezentowanych tu kostiumów, do wspierania kolekcji, do wyrażania opinii i sugestii.

Pozdrawiam.

Leszek Smyrski

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2014 15:03