Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
Leszek Smyrski

Leszek Smyrski

Rzeszów

Jestem socjologiem, przygotowuję pracę doktorską o ekonomii społecznej i spółdzielniach socjalnych. Kostium "Hippie Bikini" powstał z tego typu inspiracji. Współpraca z ludźmi zajmujących się rękodziełem artystycznym i wystrojem wnętrz pozwoliła mi wymyślić coś zupełnie nowego. Chcemy użyć tej kolekcji do utworzenia spółdzielni socjalnej skoncentrowanej na rękodziele artystycznym. Z góry dziękuję za wszystkie wpłaty. Pozdrawiam i życzę szczęścia.

2

Wsparł

3

Własne projekty

Własne projekty

Świecące bikini z koralików nagranie piosenki 'szuje' Hippie Bikini

Wsparł zobacz wszystkie

Harfiarka ukołysze: Płyta 'Suantraí-struna snu' crowdsourcing

Harfiarka ukołysze: Płyta 'Suantraí-struna snu'

Poznan, Poland

Pomóżcie Barbarze Karlik wydać kolejną płytę: Suantraí - Struna Snu i ukołyszcie w dźwiękach harfy siebie i swoich najbliższych. Piękne piosenki! Historyczne techniki! Zniewalające grafiki! Kocięta! Już teraz na PolakPotrafi!

118% Postęp

11270 PLN z 9494 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Wirujący keks - krótkometrażowa komedia science fiction crowdfunding

Wirujący keks - krótkometrażowa komedia science fiction

Kraków

Nieśmiała młoda kobieta, pracownica agencji zajmującej się sieciową propagandą, wybiera się ze współpracownikami na służbową kolację. Grupa zostaje wciągnięta w pułapkę, ale wróg nie stosuje standardowych środków.

112% Postęp

14086 PLN z 12500 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Aktywność

Hippie Bikini

Hippie Bikini

Leszek Smyrski

skomentował projekt

Rzeczywiście, dlatego zamieściłem zdjęcia na plastykowych manekinach, ale to zepsuło cały efekt. W mieście nie powinno się w tym chodzić, ale w mieście człowiek w samej bieliźnie, nawet klasycznej jest gorszący. Moja kolekcja jest przeznaczona do użytku w sypialni i na plażę.

04.12.2014
Świecące bikini z koralików

Świecące bikini z koralików

Leszek Smyrski

aktualizacja projektu

Projekt nie znalazł Waszego uznania. Ale z drugiej strony to budujące. Polska to katolicki kraj, wartości takie jak rodzina i skromność są powszechne i może dobrze że tak jest. Mój kostium jest zbyt prowokacyjny. Dzięki stronce za facebooku dowiedziałem się że największy popyt znajdę w Indiach, stamtąd mam najwięcej polubień. Dziękuję za zainteresowanie, miło było przedstawić go Wam. Pozdrawiam.

10.04.2017
Świecące bikini z koralików

Świecące bikini z koralików

Leszek Smyrski

aktualizacja projektu

Zawsze fascynowało, fascynuje i mam nadzieję że jeszcze długo będzie fascynowało mnie kobiece ciało. Jest zupełnie inne niż nasze toporne chłopskie. Dlatego właśnie stworzyłem ten kostium. Wierzcie mi, pięknie dopełnia kobiecość. Trochę mi się w głowie zakręciło od nadmiaru piękna. Nasza nowa koleżanka jest gotowa do wyzwań. Zbieramy ekipę, która wstrząśnie obliczem spółdzielczości. Zdjęcia i filmik niedługo na
https://www.facebook.com/Hippie-Bikini-1545415199008909/
Pozdrawiamy.

27.02.2017
Świecące bikini z koralików

Świecące bikini z koralików

Leszek Smyrski

aktualizacja projektu

Opublikowanie projektu na Polak Potrafi nie przynosi na razie specjalnych wpływów finansowych. Ma jednak swój oddźwięk z najmniej spodziewanej strony. W moim rodzinnym Rzeszowie wielu ludzi zainteresowało się zarówno projektem, jak i powodami, dla których tutaj musi poszukiwać pieniędzy, mimo że otrzymał dofinansowanie ze środków pomocowych UE. To zaś powoduje że prokuraturze coraz trudniej przychodzi tuszowanie defraudacji dokonanej przez zarząd spółdzielni i beneficjenta programu.
Mam nadzieję że zabiorą się uczciwie do roboty. My zaś postanowiliśmy dodać nowe nagrody, aby zachęcić Was do wpierania projektu.
W imieniu powstającej spółdzielni - Leszek Smyrski.

26.02.2017
nagranie piosenki 'szuje'

nagranie piosenki 'szuje'

Leszek Smyrski

aktualizacja projektu

Dziś po okresie śpiączki zmarła moja mama. Dlatego zostawiam szuje ich losowi. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Życzę szczęścia.
Pozdrawiam.

08.05.2015
nagranie piosenki 'szuje'

nagranie piosenki 'szuje'

Leszek Smyrski

aktualizacja projektu

16 marca 2015 wysłałem do prokuratury następujące pismo:

Do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie


Proszę o spotkanie z osobę kompetentną, do wyjaśnienia sposobów funkcjonowania prokuratury i zasad zapadania decyzji w sprawie podejmowania lub niepodejmowania czynności przez prokuratorów. Informacje te potrzebne są do mojej pracy doktorskiej o spółdzielniach socjalnych. Szczególnie interesujący badawczo jest stan zabezpieczenia funduszy unijnych przed możliwością defraudacji.
Proszę również o informację czy były w tutejszej prokuraturze składane zawiadomienia o nieprawidłowościach w spółdzielniach socjalnych, które kończyły się umorzeniami?
Pragnę również zapytać, czy przedstawiciel prokuratury weźmie udział w konferencji naukowej dotyczącej między innymi stanu zabezpieczeń funduszy unijnych od strony prawnej?
Interesujące są dla mnie zagadnienia opisane przez Niklasa Luhmanna;
„Jeśli pojmuje się komunikację jako syntezę trzech selekcji, jako jedność informacji, przekazu i rozumienia, to komunikacja jest realizowana o tyle i wtedy, gdy dochodzi do zrozumienia. Wszystko inne dzieje się „poza” jednością elementarnej komunikacji i ją zakłada. Dotyczy to w szczególności czwartego rodzaju selekcji: przyjęcia, względnie odrzucenia zakomunikowanej redukcji sensu.”
( Niklas Luhmann „Systemy Społeczne” s. 139.)
Metodologia – studium przypadku spółdzielni socjalnej „Akacja”.

Z poważaniem.
Leszek Smyrski.


Wczoraj otrzymałem odpowiedź od Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Rzeszowie:
W odpowiedzi na pismo z dnia 24 marca uprzejmie informuję, iż w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie nie były i nie SA prowadzone postępowania przygotowawcze dot. spółdzielni socjalnych. W związku z powyższym żaden z prokuratorów zatrudnionych w tut. jednostce nie wyraził chęci na spotkanie w celu omówienia nurtujących zagadnień, w tym wzięcia udziału w konferencji naukowej.
Z podobnym zapytaniem proszę zwrócić się zatem do innych prokuratur, które być może posiadają wiedzę praktyczną w tej materii.
Zastępca Prokuratora Rejonowego.

W całej tej sprawie charakterystyczne jest, że prokuratura dopuszcza się zmiany znaczenia zdań, odpowiadając na ten rodzaj pytania, który jest wygodniejszy i łatwiejszy do późniejszego zmanipulowania.
W podobnym tonie była prowadzona korespondencja z prokuraturą w sprawie 9/Ds/161/77.
Problem zaś polega na tym, że jeśli prokuratura umorzy sprawę, żaden inny organ, łącznie z CBA i Komendą Wojewódzką Policji nie może nic zrobić.
Oznacza to w praktyce, że przy wsparciu prokuratury wszelkie defraudacje pieniędzy publicznych są bezkarne.

Z poważaniem.
Leszek Smyrski.

08.04.2015
nagranie piosenki 'szuje'

nagranie piosenki 'szuje'

Leszek Smyrski

aktualizacja projektu

Życzę wszystkim wesołych świąt, bardzo dziękuję za wpłaty i zainteresowanie moim projektem. Pozdrawiam czytających. Zachęcam Was do działania na rzecz własnych środowisk, bo żaden wybór polityczny nie gwarantuje dobrego rządzenia, o ile ty Wy nie zaczniecie patrzeć rządzącym na ręce.
Pozdrawiam i życzę szczęścia.

06.04.2015
Hippie Bikini

Hippie Bikini

Leszek Smyrski

aktualizacja projektu

Witam wszystkich serdecznie. Okazało się że mój projekt nie znalazł Waszego uznania, miło jednak było przedstawić go Wam. Wiem już co było nie tak. Jeśli się uda, wrócę i pokażę go Wam jeszcze raz, oczywiście w ulepszonej wersji. Mam nadzieję ze do 2020 będzie można go zobaczyć na plażach Europy i świata.
Pozdrawiam i życzę szczęścia.

05.12.2014
Hippie Bikini

Hippie Bikini

Leszek Smyrski

aktualizacja projektu

Dziękuję za spostrzeżenia, jakie otrzymuję w prywatnych komentarzach. Wasze uwagi są bezcenne, dzięki nim można skorygować błędy konstrukcyjne. Główny Wasz zarzut dotyczy wiązań. Wprawdzie przedmiotem ochrony patentowej jest tylko komplet zasadniczy, jednak kwestia zakładania i wiązania jest na tyle ważna, że wzbudza kontrowersje.
Żyłki podtrzymujące kostium są na tyle mocne, że są w stanie utrzymać całość. Problemem może być zmiana miejsca kostiumu i jego przesuwanie się. Dla prawidłowego funkcjonowania kostiumu może to być porażką, czasami porażką pożądaną. Według klasycznych oczekiwań kostium powinien zakrywać. Postmodernistyczne potrzeby już tego warunku nie zawierają.
Wiele obaw dotyczy również wygody noszenia. Testy kostiumu nie były wprawdzie masowe, jednak już wstępnie można stwierdzić, że noszenie nie jest uciążliwe, żyłka nie wbija się zbyt mocno, nie ma specjalnych problemów. Co do komfortu, jaki daje bielizna tekstylna - oczywiście że nie jest do osiągnięcia przez koraliki, dotykające bezpośrednio skóry w miejscach wrażliwych. Ale ten komplet nie służy do codziennego noszenia, jego cel jest zupełnie inny, niż leniwy komfort. Kiedy zmysły płoną, drobne niedogodności przestają mieć znaczenie.
Jednak Wasze sugestie sprawiły, że mamy rozwiązanie dotyczące wiązań i zostanie ono wkrótce przedstawione.
Niedługo również zostaną przedstawione nowe modele.
Zapraszam do wspierania projektu i wybierania nagród.
Mogą służyć jako prezent świąteczny dla Waszych Pań, a w przypadku Pań - Wasz zakup i jego walory artystyczne w połączeniu z Waszą urodą na pewno oczaruje Waszego ukochanego i uczyni święta milszymi.
Warto też pomyśleć o walentynkach. Po zakończeniu projektu - 6 grudnia - nie będzie można tych kostiumów znaleźć w sklepach, bo to promocyjna, limitowana partia i przygotowanie szerokiej oferty komercyjnej zajmie na pewno dużo czasu.
Zapraszam, pozdrawiam i życzę szczęśliwego i długiego weekendu.
Hey!!!
Leszek.

07.11.2014