Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

SZ 2015

SZ 2015

Złotów, Polska

Stowarzyszenie Artystyczno - Kulturalne Złototwórczość zostało założone ponad 10 lat temu na Krajnie; historycznej krainie leżącej na pograniczu Wielkopolski i Pomorza. Organizacja realizuje głównie zadania z zakresu szeroko rozumianej kultury i sztuki; filmu, teatru, literatury etc.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

25285 PLN z 25000 PLN

41 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.01.2016.

GRA W BUTELKĘ

O projekcie

 O PROJEKCIE...

Lisez en francais! 

http://grawbutelkeonline.pl/jeu-de-la-bouteille/

Film p.t. Gra w butelkę, zaczął żyć i "rozkręcać się" dokładnie dwa lata temu. Na całe szczęście rozpiętość czasowa historii -  zawartej w scenariuszu - pozwala realizować obraz etapami, bez obawy o  nieuchronne  zmiany w wyglądzie aktorów, oraz stwarza szansę uzupelniac - nieustanne - braki budżetowe.

www.grawbutelkeonline.pl -  Jest tam galeria zdjęć...

Fanpage na facebook : https://www.facebook.com/grawbutelkefilm/

GRA W BUTELKĘ - INTRYGA

 

Opowieść ta, zbudowana na bazie historycznych faktów i połączona z fikcją, rozgrywa się na dwóch polach narracji; wojennej przeszłości 1939 -1945 (nie tak-w końcu odległej!), oraz w czasach nam współczesnych: znanej nam teraźniejszości.

Drugim planem, tak istotnym w każdej opowieści, jest wspomniana wojenna historia, ukazująca kulisy działalności organizacji okultystycznej - Die Flaschen Bruderschaft - założonej na Krajnie (historycznym regionie Polski), w mieście Flatow (obecnie Złotów) w 1814 roku, przez polskich, niemieckich i żydowskich ezoteryków. Był to klasyczny pakt ponad wszelkimi podziałami; głównie religijnymi i obyczajowymi. Chronili oni mieszkanców miasta Flatow - i okolicy - przed złymi duchami, które łapali i przy pomocy magii zamykali w butelkach.                                                                                 

FLACHEN BRUDERSCHAFT

W 1939 roku,  owa organizacja została tajnym beneficjentem odszkodowania za wysadzoną  w powietrze  - jako własność miejską - synagogę z miasta Flatow (fakt historyczny!). Detonacji dokonała specjalna grupa saperów. Co istotne, akcja była konsekwencją umowy kupna - sprzedaży, zawartej z gminą żydowską, której zgodnie z tą umową przyznano 8000 marek. Te pieniądze - zamienione na złoto - trafiły w ręce okultystów z Die Flashen Bruderschaft.

Miało to miejsce jeszcze przed Kryształową Nocą (Kristallnacht), z 9 na 10 listopada 1938, podczas której faszyści zapalczywie dewastowali żydowskie synagogi. Pakt zawiazany z gminą żydowską, z miasta Flatow,  wzburzył berlińską komendanturę Gestapo, która nakazała przeprowadzić śledztwo w tej - kuriozalnej dla nich - sprawie; odszkodowania za synagogę.

W miejskich archiwach brakowało (brakuje ich również do dziś) nazwisk beneficjentów rzeczonego odszkodowania. Eryk Janke (postać historyczna), ówczesny komendant Gestapo w mieście Flatow,  zaczyna badać - z oczywistą trudnością - sekretny i niedostępny dla niewtajemniczonych krąg okultystów. W roku 1942 (fakt historyczny) gestapowiec ginie zamordowany w  lesie, w niejasnych okolicznościach. Sprawców - tej tak wyczekiwanej przez wielu śmierci - nie wykryto.

 

We współczesnych nam czasach  duch Eryka Janke powraca do miasta, aby kontynuować przerwane śledztwo. Szuka zaginionego złota,  przekazanego nieznanym mu odbiorcom w 1939 roku. Miasto jest w wielkim niebezpieczeństwie, a jedynym sposobem aby stawić  opór Gestapo, jest wskrzeszenie Bractwa Butelkowego; Die Flaschen Bruderschaft. Ostatnią osobą, która pamięta jeszcze " zamierzchłe" czasy organizacji,  jest staruszka Hilda; związana z okultystami poprzez niemiecką matkę. Hilda reprezentuje niemiecki Flatow. To jednak o wiele za mało, gdyż potrzeba tu wielonarodowego zespołu; dokładnie tak, jak to było dawniej...

Janek, młody polski chłopak, zbiera się właśnie do wyjazdu na emigrację i pragnie na długo, być może na zawsze,  opuścić rodzinne miasto. Na skutek pewnego wydarzenia - i na przekór sobie - zostaje wplątany w tę niebezpieczną intrygę. Brakuje juz tylko żydowskiej części, która objawia się zaskakująco blisko. To Samuel, postać niematerialna, wspierająca nowo powołaną metafizyczną grupę. Hilda, Janek i Samuel zawierają pakt w imię walki z faszystą. Eryk Janke nadciąga z nazistowską armią. Bohaterowie muszą ocalić miasto i odeprzeć demoniczne siły wroga. Nadciąga czas wieliej konfrontacji z mroczną przeszłością, wojna powraca...

Gra w butelkę - w przyszłości na ekranach kin.

Pomożecie? Potrzebujemy Waszej pomocy! 

Mamy już  blisko 50 % materiału, świetnych aktorów i serca do walki!

 

 OBSADA

Gunter - Edward Linde Lubaszenko

Profesor - Mieczysław Franaszek

Samuel - Wojciech Solarz

Marlene - Katarzyna Figura

Laura - Natasza Leśniak

Rabin - Mariusz Saniternik

Hilda (w młodości) - Iga Górecka

Eryk (w młodości) - Phillipe Tłokiński

Eryk Wassermann - M.D.

Janek - B.F.

Kasia - J.W.

Albert - Kamil Okulski

Horst  - Ryszard Macanko

WaniaArtem Iurczenko

Iwan - Cezary Krajewski

Partyzant - Marek Skrentny

Leśny -  Remigiusz Małaczek

Szansonistka  - Kornelia Kosecka

i inni

INFO -  w chwili obecnej nie ujawniamy kompletnej obsady, co do współczesnej części filmu. Film wzbogaci się w przyszłości o  kolejne - mocne artystyczne nazwiska - które na razie niech pozostaną tajne. Rozmowy trwają...

EKIPA -  SKŁAD BAZOWY

 Leszek Sawicki - reżyser i scenarzysta. W roku  2011 roku, jako student paryskiej Sorbony wyrusza  na Haiti, uzbrojony w siłę woli, lotniczy bilet  i 90  euro. Bada miejscowy kult opetań, jeden z rytów  haitańskiego vaudou. Ta podróż sprawia, że inaczej  postrzega świat. Uważa, ze nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko żle załatwione. Następnie pisze kilka scenariuszy, jednym z nich jest Gra w butelkę. Urodzony w  Złotowie, mieszka we Francji.

 Esther Mazowiecki - autorka pierwszych zdjęć do  filmu. Francuski reżyser filmów dokumentalnych i  operator filmowy. Pracuje w szkole filmowej w  Lussas, we Francji. Współtwórca koncepcji wizualnej  filmu.

 Zofia Korpusik - Jelonkowa, dyrektor  Muzeum  Ziemi Złotowskiej w Złotowie. Osoba, która wspiera  projek od jego zarania; oferując bezcenną pomoc, zaufanie i słowa konstruktywnej krytyki. Matka  projektu.

Aleksander Rozenfeld - związany z organizacją produkcji od 2014 roku. Czlowiek myślący i poszukujący; poeta, sybaryta, smakosz..Wielki przyjaciel filmu związany ze Złotowem

 

Marina Kamilitłumacz i konsultant języka niemieckiego, z pochodzenia Niemka; mieszkająca w Złotowie. Wspaniała osoba zaangażowana w projekt. Weteran planu filmowego Gry w butelkę.  Vielen Dank!


Marta Samołowicz - współorganizatorka produkcji; łagodząca obyczaje i stres na planie. Zaangażowana w projekt przez okrągły rok. Jedna z kilku osób pracujących - jeszcze - na zasadzie  wolontariatu. Żywe Złoto!

Lamara Czchutiaszwili Charakteryzatorka - Osoba odpowiedzialna i konkretna. Z całą pewnością, pozostanie z nami do szczęśliwego końca. Ulubiona charakteryzatorka - z Wielkopolski!


Alicja Szklarz - pierwszy kostiumograf ! Związana z filmem od 2015 roku. Rozpędza się  wraz  z nami! Dzielna i odważna! 100 % Fachowiec  - w  ogóle i w szczególe... 

 

Kasia Jędrzejczyk - Fotograf; talent i profesjonalizm. Pracuje przy projekcie od samego  początku.Integralny członek ekipy. Brawo Kasia!

 

 Paweł Dudziak - dzwiękowiec. Nowy człowiek w  zespole. Pełen profesjonalizm, luz  i odporność na  stres. Takich nam trzeba!

 

Marek Skrentny -  aktor-  grający w filmie postać Partyzanta, związany z projektem od samego początku. Wypróbowany - towarzysz broni - ratujący trudne sytuacje. Utalentowany aktor nieprofesjonalny.

 

Piotr Tomaszkiewicz - Opanowanie i skuteczność. Najlepszy dyżurny planu w historii projektu; złotowianin, poruszający się po  Europie i w świecie.

 

CAŁA ZNAKOMITA RESZTA :  Mateusz W., Remigiusz Małaczek, Anna Rok, Miras Szweda, Robert Fox, Karol Adamczyk, Tadeusz Stecyk, Paula Klessa.  - plus - SESYJNI TECHNICY FILMOWI...

W O L O N T A R I A T ! Podstawa każdego projektu. Marta Kubińska, Sonia Pankowska, Wioletta Maliszewska. Brawo!

DOBRZY LUDZIE - Cała znakomita grupa osób różnych - technicznych - profesji, które na poszczególnych etapach wspierają projekt; Jan Zabel, Tomasz Banach, Zbigniew Kucharczyk.

BUDŻET - NA CO  ZBIERAMY?

* Wynajem profesjonalnej kamery filmowej

* Profesjonalny kierownik planu - to bedzie postęp!

* Oświetlenie

* Transport ludzi i sprzętu

* Grip - wynajem

* Honoraria ekipy technicznej

* Ubezpieczenia

* Pirotechnika

PONAD NORMĘ!

* 120 % NORMY - 30.000 PLN - Zdjęcia 2015 / 2016

   plus montaż zrealizowanego dotychczs materiału

* 150 % NORMY37.500 PLN - Sceny masowe - wynajem sprzętu wojskowego -  sceny leśne. Rekonstrukcja - okres II Wojna Swiatowa - armia radziecka.

* 200 % NORMY 50.000 PLN - Zdjęcia plenerowe - sceny na jeziorze -   sceny batalistyczne współczesne - pirotechnika...

DLACZEGO CROWFUNDING?

Podczas dwóch lat istnienia projektu, wspieraniu filmu przez wiernych sponsorów i ugruntowania naszej determinacji w kontynuacji  zdjęć do Gry w butelkę, przyszedł czas na kolejną szansę pozyskania niezbędnych funduszy. Jest nią Polak Potrafi. Wszystko w Waszych rękach. Z góry dziękujemy za wsparcie !

TERMIN REALIZACJI I UNIKALNE NAGRODY!

Etap IV - AKCJA -  CROWDFUNDING - JESIEŃ 2015 !

Jak wspominaliśmy film realizowany jest etapami, ze wzgledu na postępujące naturalnie  po sobie cykle przyrody; za którymi podąża nasza realizacja. Zabiegiem formalnym na tej płaszczyżnie,  jest umiejscowienie akcji w lesie, który pełni tu rolę alegoryczną; uosobienie historii, przeszłości, tajemnicy etc. W związku z takim planem pracy, czekają nas kolejne etapy zdjęciowe :

Zdjęcia jesienno - zimowe : grudzień/ styczeń / luty  2015 -2016

Wiosenno-letnie: Kwiecień - lipiec 2016

AKCJA! JESIEŃ 2015 jest wyjątkowo istotna. Wkrótce powinniśmy zrealizować  kluczowe dla projektu zdjęcia. To warunek zaplanowanego postępu w realizacji filmu.

Ten czas oczekiwania  - dla nas bardzo krótki -  chcemy Wam zrekompensować unikalnymi nagrodami. Mamy nadzieję, że te minione dwa lata  - pełne determinacji i uporu - zaowocują Waszym zaufaniem i okazaną pomocą. To była długa droga i nadszedł czas,  kiedy prosimy Was o wsparcie.

 UNIKALNE NAGRODY !!!

Posród wielu nagród, które znajdziecie  przy okazji  -  jedynie - podobnych akcji, my oferujemy coś znacznie więcej. Mianowicie - zbiór rekwizytów; kostiumów i innych przedmiotów związanych z naszą produkcją. To rzeczy, które tworzyły ten obraz, a które teraz mogą być Wasze.

 PARTNERZY - NIEOCENIONA BAZA PRODUKCJI -  ZŁOTÓW

Hotel Zacisze : Arkadiusz Janczewski, Anna Fiedurek, Mariusz Fiedurek

Atrium -  Eligiusz Sawicki, Stanisław Wojtuń.

Muzeum Ziemi Złotowskiej : Dyrektor Zofia Korpusik - Jelonkowa

KONTAKT - LINKI

Biuro filmu: grawbutelke@world.pl

Oficjalna strona filmu   : www.grawbutelkeonline.pl

Fanpage na facebook https://www.facebook.com/grawbutelkefilm/

GDZIE CELUJEMY?

Naszym celem jest stworzenie bardzo dobrego, również pod względem technicznym, obrazu filmowego - przy relatywnie niewysokim budżecie - oraz skierowanie filmu do dystrybucji kinowej w Polsce.

                                 

                                    NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI !

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.01.2016 18:06