Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Zostaw Swój Ślad

Fundacja Zostaw Swój Ślad

Gdańsk, Polska

Festiwal Wrażliwy powstał, żeby zwrócić uwagę na pokazywane i opisywane przez reporterów prawdziwe historie i wynikające z nich obserwacje zjawisk i problemów społecznych. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Zostaw Swój Ślad, która wspiera rodziny nieuleczalnie chorych dzieci i wspiera ideę opieki, zapewniania komfortu radości i spokoju dla dzieci śmiertelnie chorych w Dziecięcych Hospicjach Domowych.
Festiwal jest dowodem na to, że działalność społeczna może sprzyjać organizacji wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych na najwyższym poziomie merytorycznym i organizacyjnym.
Festiwal gromadzi wokół siebie największe polskie autorytety ze świata mediów, sztuki, biznesu i organizacji społecznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4405 PLN z 3300 PLN

33 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

133%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.12.2018.

UNIKALNE STATUETKI dla zwycięzców Festiwalu Wrażliwego

O projekcie

ZOSTAŃ MECENASEM WRAŻLIWOŚCI - bądź współtwórcą FESTIWALU WRAŻLIWEGO!

Pomóż nam zdobyć grant, nagrodzić zwycięzców festiwalu wyjątkowymi statuetkami i wydać GAZETĘ FESTIWALOWĄ.

 

NA CO I DLACZEGO ZBIERAMY

 

Ta kampania jest ostatnim etapem konkursu grantowego Fundacji Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATIONNasz projekt został wybrany do finału. Jeśli ta zbiórka zakończy się sukcesem - dostaniemy grant, dzięki któremu będziemy mogli zrealizować w kwietniu przyszłego roku III edycję Festiwalu Wrażliwego

 

Naszym finałowym zadaniem konkursowym jest zorganizowanie kampanii crowdfundingowej na cel szczególnie ważny w naszym projekcie.

Bez wątpienia jest nim nagrodzenie najlepszych polskich reporterów filmowych i prasowych i wydanie najlepszych reportaży w formie GAZETY FESTIWALOWEJ.

 

Chcemy w ten sposób wyróznić reporterów w sposób szczególny za ich dociekliwość, uczciwość, warsztat i wrażliwość. A taką nagrodą są unikalne, wykonane na specjalne zamówienie, drewniane statuetki dłuta znanego rzeźbiarza Marcina Rząsy.

 

Co będzie jeśli zbierzemy więcej? 

To, co zostanie po zakupieniu statuetek wydamy na gazetę festiwalową, w której opublikujemy najlepsze reportaże jakie zostaną zgłoszone do festiwalowego konkursu.

Nadamy im nowe życie. Nową szansę, by zagrały z nami w zmienianie świata!

Jesteście uczestnikami i współtwórcami tej zmiany.

Na wydanie gazety festiwalowej potrzebujemy 5500 PLN.

Jest tego warta!

 

 

 

 

 

O FESTIWALU WRAŻLIWYM

 

Festiwal Wrażliwy to festiwal reportażu i dokumentu filmowego i prasowego o tematyce szczególnie wrażliwej na ludzkie sprawy.

Nagradzamy najlepszych polskich reporterów za uważność, zaangażowanie w trudne tematy, poszukiwanie prawdy, wnikliwą obserwację, warsztat i szacunek dla bohaterów swoich historii.

 


W mediach, w których króluje szybka, krótka, atrakcyjna informacja, gdzie dewaluują się znaczenia słów nie jest to najłatwiejsza droga.
Wymaga cierpliwości, dociekliwości, pokory, etyki dziennikarskiej, wyobraźni i odpowiedzialności.


Za to właśnie przyznajemy im co roku "Oskary Wrażliwości" - niezwykłe statuetki, które symbolizują unikalność, wyjątkowość i wrażliwość. A ich reportaże drukujemy w specjalnej GAZECIE FESTIWALOWEJ.



 

Statuetki powstają pod Giewontem, w zakopiańskiej pracowni znakomitego rzeźbiarza Marcina Rząsy, który kawałki drewna przekuwa na filigranowe postaci o niezwykłej energii.
Każdą z nich cyzeluje, każda opowiada inną historię.

 

Tak było kiedy odbieraliśmy je od Marcina w kwietniu tego roku. Oddawał je w nasze ręce niemal z czułością. To widok z łąki nieopodal jego pracowni. 

 



Marcin Rząsa tworzy je dla nas już po raz trzeci. Każdej z nich poświęca kilka dni pracy. i serca. Dopieszcza każdy detal. Nadaje duszę. Poszerza ideę wrażliwości.

W jego pracowni pachnie drewnem, pełna jest szkiców, dłut, wiórów i nieokrzesanych jeszcze klocków.

 


 

Marcin chętnie o nich opowiada. Jak sie rodzą, jaką mają płeć, myśli. Dlatego właśnie są tak wyjątkowe.

 

 

 

 

NAGRODZENI

To ci, których wyróżniło jury festiwalu - dziennikarze, filmowcy, reporteży prasowi. Profesjonaliści i debiutanci.

 

 

 

Organizatorzy wraz ze wszytskimi nagrodami festiwalowymi. Statuetki Marcia Rząsy dla reporterów, Anioły Dory Woyciechowskiej-Wawrzyk dla Człowieka Wrazliwego oraz książki i dyplomy.

 

ARTYŚCI I AUTORYTETY


Festiwal stawia sobie za jeden z celów wspieranie artystów i oni wspierają nas nieustannie. 
Wszystkie panele dyskusyjne, wystawy, koncerty, spotkania autorskie w ramach festiwalu to praca zaproszonych gości i autorytetów. Ich wkład w tę ideę.

 

Festiwal wspiera grono niezwykłych autorytetów ze świata sztuki, dziennikarstwa, nauki, filmu, biznesu i organizacji społecznych.

 

I to oni przekazują widowni festiwalowej swoje przesłania i refleksje dotyczące wrażliwości. Wrażliwości, która przekłada się na konkretne działania.

 





Wśród partnerów wydarzenia są szkoły filmowe i akademie sztuk pięknych, liczne organizacje pozarządowe, firmy i instytucje kultury.

Festiwal został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz Prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

KOMU POMAGA FESTIWAL

 

Festiwal jest charytatywny - dochód z niego przeznaczamy na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom - podopiecznym Fundacji Zostaw Swój Ślad, która jest organizatorem festiwalu.
Wspieramy też ideę opieki u kresu życia i dziecięce hospicja domowe.

 Co roku współorganizatorem festiwalu jest jedno z nich.

 

                       2017                                                 2019                                               2018

Promujemy wartości w mediach. Wyróżniamy tych dziennikarzy, którzy przestrzegaja dziennikarskiego kodeksu wartości. I tych, którzy w reportażu są artystami.

 

Edukujemy dzieci i młodzież, pokazując im prawdziwe historie i dyskutując o nich. Inspirujemy tez młodzież do własnej twórczości filmowej.

 

Jednak nie da się zorganizować takiego festiwalu bez kosztów, a twórcy zaangażowani w budowanie jego wartości merytorycznej powinni otrzymać choćby symboliczne wynagrodzenie.
Dlatego staramy się o sponsorów i granty.
Ta kampania jest ostatnim elementem 4 edycji konkursu grantowego. Jesteśmy w finale, ale warunkiem otrzymania grantu jest przeprowadzenie z sukcesem tej ziórki.

Pomóżcie nam zdobyć ten grant i nagrodzić zwycięzców festiwalu wyjątkowymi statuetkami.

Operatorem funduszu grantowego i konkursu jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION, grant jest finansowany ze środków POLPHARMA S.A. - Partnera Głównego Funduszu oraz LPP S.A. - Partnera Funduszu.

Każda złotówka, którą uda nam się zaoszczędzić przy organizacji festiwalu pomoże małym pacjentom.

Najbliższa edycja festiwalu odbędzie się 04-12 kwietnia 2019 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym, Teatrze muzycznym w Gdynii, Olivia Business centre w Gdańsku i wielu innych miejscach w Trójmieście.

 

CO DALEJ?
Jeśli uda nam się zebrać więcej - przeznaczymy te pieniądze na druk gazety festiwalowej, w której publikujemy najlepsze reportaże prasowe oraz program festiwalu i rozmowy z autorytetami i wybitnymi twórcami.

 

 

 

Dla wielu młodych tworców to miejsce ich pierwszej publikacji. Dla nas sposób by opowiedzieć więcej i zaprazentowac najlepsze, nagrodzone teksty.

Dzięki niej możesz zabrać tę wrażliwość do domu. Podzielić sie nią z innymi. Zainspirować się słowami wyjątkowych twórców i ludzi.

Dla tych, którzy nie mogą przyjechać na festiwal lub w nim uczestniczyć to jedyny sposób by być z nami i uczestniczyć w tym święcie ludzkiej wrażliwości.

 

 

NAGRODY

 

Dziękujemy za każde wsparcie - za to, że zostawiasz tu swój ślad.

Dla wszystkich, którzy wspierają nasz projekt mamy nagrody.

Postaramy się je zrealizować jak najszybciej.

 

Jeśli uda się zebrać 100% lub więcej nagrody będziemy realizować w następujący sposób:

Do końca stycznia będzie termin na przesłanie nam swojego zdjęcia na stronę i na "ściankę gwiazd".
Ścianka będzie gotowa na festiwal w kwietniu. I będziemy się na jej tle fotografować :)

Do końca roku prześlemy mailem zaproszenia na wydarzenia festiwalowe. Chyba, że ktoś chciałaby je dostać na gwiazdkę - będzie to możliwe pod warunkiem, że do 15 grudnia będziemy mieć 100%, które gwarantuje sukces zbiórki i pozwala na realizację nagród.

Gazeta festiwalowa może być wysłana dopiero po festiwalu czyli do 20 kwietnia.

 

Dziękujemy, że z nami jesteście!

Zespół Festiwalu Wrażliwego

 

Paula Rettinger-Wietoszko

Durga Szymańska

Magdalena Kampowska

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.12.2018 22:10