Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

feelife2019

feelife2019

Gdańsk, Polska

Karolina i Bartek - czyli twórcy projektu FEELIFE. Polska para na jednym z najdłuższych szlaków w USA - Pacific Crest Trail. Wesprzyj naszą wyprawę i zainspiruj się do spełnienia najbardziej niemożliwych marzeń!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16500 PLN z 30000 PLN

124 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

55%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 16.03.2019.

FeeLife - półroczny trekking od Meksyku po Kanadę

O projekcie

lk

 

 

FEELIFE - projekt w którym realizujemy naszą największą pasję, jaką jest życie! Tym razem wyruszamy na jeden z najdłuższych szlaków na świecie, aby to przez 180 dni sprostać pustynnym, górzystym oraz leśnym etapom szlaku Pacific Crest Trail. Wędrując od granicy z Meksykiem po samą Kanadę pokonamy najtrudniejsze tereny Kalifornii, Oregonu i Waszyngtonu. Będzie to półroczna przygoda, podczas której naszym dachem będzie niebo, domem plecak, a najbardziej wartościowym posiłkiem miłość.

 

 


 

Szlak Pacific Crest Trail  
Długość: około 4 265 km
Suma wzniesień: prawie 100 000 metrów
Czas przejścia: 6 miesięcy
Termin - 08.04 - 08.10.2019

Ósmy najdłuższy szlak pieszy na świecie, należący do tzw. „Potrójnej Korony”, czyli trzech najdłuższych szlaków pieszych na terenie USA. Przebiega zachodnim wybrzeżem USA z Meksyku do Kanady przez trzy amerykańskie stany. Trasa wiedzie przez pustynię Kolorado, siedem parków narodowych, liczne pasma górskie, rwące rzeki oraz góry lodowe, m.in. Sierra Nevada (4421 m.n.p.m ) i Góry Kaskadowe.

Według informacji jakie udało nam się zdobyć do tej pory Pacific Crest Trail przeszło jedynie kilkunastu Polaków. Całych przejść (według statystyk) jest zanotowanych mniej niż wejść na Mount Everest.

 

 

 

 

Głównym celem naszego projektu jest pokonanie całego szlaku Pacific Crest Trail w mniej niż 180 dni bez względu na napotkane po drodze trudności i warunki.

Z uwagi na niezwykłość, nieskazitelność i wyjątkowość tego szlaku, pragniemy podzielić się z Wami wszystkimi jak największą dawką dobrej energii, inspiracji do działania oraz przekazać wszystko to, co jest tego warte. Dlatego naszym celem będzie nakręcenie pełnometrażowego dokumentu obrazującego zmiany, które zachodzą w człowieku - jego psychice, ciele oraz duchowości podczas takiego wyzwania.

 

 

 


Ciężko nam pisać o nas, kiedy nasze życie jest w tak dużej rozbudowie i wiele rzeczy trzeba z nową wizją, siłą i doświadczeniem budować na nowo. Choć wiele zmian za nami, to pozostają w nas elementy, które jak u każdego człowieka świadczą o naszej autentyczności i o tym, że bez względu na wszystko, warto być sobą.
 
Bartek - uważa latanie za najpiękniejszą metaforę szczęśliwego ludzkiego życia. Pragnie żyć tak, aby fruwać. Odbijał już się wielokrotnie od ziemii i unosząc się nad nią doświadczał nawspanialszych uczuć pełni życia. Upada i wciąż próbuje, aż któregoś dnia wzniesie się i poszybuje na dobre. Na co dzień jego misją jest uskrzydlanie innych.
 

Karola - twardo stąpająca po ziemii z przeświadczeniem, że jakość rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm to cel we wszystkim, czego się podejmuje. Świadoma i stawiająca zwycięsko czoła wszystkiemu, co podda wątpliwości jej siłę. 

 

 


 

 

 


Z uwagi na różnorodność szlaku oraz jego dystans cała wyprawa jest bardzo kosztowna i wymaga pieczołowitej organizacji. Rzeczy, których nie może zabraknąć podczas takiej wyprawy to m.in.:

 

  1. pełne ubezpieczenie na terenie USA,
  2. przeloty - lot w jedną stronę to koszt rzędu 3 000 zł na osobę,
  3. wysokiej jakości sprzęt turystyczny - przy rzeczach takich jak na przykład buty uwzględniamy kilka par na osobę, ze względu na zużycie ich podczas wielu miesięcy marszu,
  4. żywność, która  w skali 6 miesięcy jest bardzo kosztowna - jedno liofilizowane danie to koszt 20/30 zł,
  5. wysyłka paczek z żywnością oraz niezbędnym sprzętem do punktów na trasie PCT.

 

Koszt półrocznego wyzwania dla dwóch osób to koszt około 70 000 zł. Dzięki nawiązanym współpracom z takimi firmami jak Sport Directs, Tuttu.pl, Militaria.pl czy Olympus oraz własnym środkom finansowym zebraliśmy część niezbędnego sprzętu i kwoty niezbędnej na pokrycie częsci koszów.

Wciąż jednak brakuje nam sporej kwoty, lecz mocno wierzymy, że dzięki ludziom, którzy wierzą w moc marzeń uda nam się zrealizować nasz cel!

 

 

 

Crowdfunding jest bardzo rozwojową platformą i jednym z jego głównych założeń jest realizacja projektów opartych na relacjach międzyludzkich, świadczących o tym, jak wiele jesteśmy w stanie zrobić, gdy wokół nas są dobrzy ludzie. 
Nieodłącznym elementem są również podziękowania i możliwość przekazania symbolicznej nagrody osobom, które zdecydowały się wesprzeć konkretny projekt.


Dzięki Wam, możemy spełnić nasze największe marzenie i żadna nagroda nie będzie w stanie odzwierciedlić tego, jak bardzo jesteśmy Wam wdzięczni za okazane wsparcie, zaufanie i serce. Dzięki Wam podczas tego półrocznego wyzwania w naszych głowach będą pokrzepiające myśli, że są osoby, których nie możemy zawieść i dla których ten projekt również coś znaczy.

 

 Przekazanie wszystkich nagród odbędzie się tuż po naszym powrocie, czyli na przełomie października/listopada. Pocztówki będą wysyłane ze szlaku.

 

 

 

 

 

Więcej informacji o nas, o projekcie i aktualnym statusie wyprawy znajdziecie na:

 

www.facebook.com/feelife.journey

www.instagram.com/feelife.journey

www.feelife.pl

 

 

DZIĘKUJEMY!!!


 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 16.03.2019 22:10