Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

emakspower

emakspower

Warszawa, Polska

Zespół e-makspower powstał w 2017 roku. Jego członkami są członkowie następujących kół naukowych: Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów, ADek Koło Naukowe, Koło Naukowe Robotyków, Międzywydziałowe Koło Naukowe SmartCity. Cały zespół powstał, żeby spełnić marzenie Maksymiliana, czyli chłopca który jest ograniczony ruchowo, przez zanik mięśni.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15209 PLN z 15000 PLN

143 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2018.

e-MaksPower

RSS

Projektowanie poszycia pojazdu Dodano 01.03.2018, godz. 11:28

Trwają prace nad zaprojektowaniem poszycia pojazdu. Widoczna na zdjęciu jest pierwsza wersja robocza. Poszycie rozpięte jest na modelu ramy bolidu. Wykonana zostanie symulacja CFD w programie Fluent w celu oszacowania współczynnika oporu powietrza Cx.

Projekt ramy Dodano 28.02.2018, godz. 20:38

Fundamentem konstrukcji budowanego przez nas bolidu będzie rama spawana z rur stalowych. Będzie ona bazować na ramie klasycznego, spalinowego gokarta, jednak przejdzie parę modyfikacji. Najistotniejszą zmianą będzie wydłużenie pierwotnej konstrukcji ramy o ponad pół metra. Pozwoli nam to na bezproblemowe rozmieszczenie podstawowych komponentów pojazdu elektrycznego, takich jak przekształtnik, bateria, czy silnik elektryczny.

Badania antropometryczne wstępem do projektowania naszego bolidu Dodano 22.01.2018, godz. 16:59

Wstępem do projektowania naszego pojazdu są dane wejściowe. Naszymi głównymi danymi są możliwości fizyczne naszych docelowych kierowców. Założyliśmy sobie, że pojazd ma być sterowny ręką. Pytanie jakie się nasuwa, to jak wiele różnych ruchów może wykonać ręka? Na te pytania właśnie odpowiadają badania antropometryczne – czyli mierzenie i porównywanie parametrów ludzkiego ciała. Szczegóły tego co pomierzyliśmy znajdują się na załączonych zdjęciach.

Najważniejsze wyniki naszych badań: okazało się, że pierwszy kierowca z którym będziemy wykonywali testy pojazdu, nie porusza nadgarstkiem ani łokciem jak początkowo zakładaliśmy, lecz palcami dłoni i ramieniem. To sprawia, że poprzeczka została nieco podniesiona do góry, jednak nie zniechęciło nas to, a nawet  wręcz przeciwnie, mamy jeszcze większą motywację do tego, aby nasz projekt był dopracowany w każdym szczególe.

Bardzo się cieszymy, że możemy zarażać innych ludzi naszą pracą. Zachęcamy do odwiedzana tej stronny cyklicznie. Będziemy tutaj jak najczęściej wstawiać postępy naszych prac. Zapraszamy również na nasze witryny podane w opisie projektu oraz strony naszych Kół Naukowych na facebook’u.

Wizyta w programie Halo Polonia Telewizji Polskiej Dodano 21.01.2018, godz. 18:20

We wtorek 17 stycznia o godzinie 22:20 gościliśmy w programie Halo Polonia Telewizji Polskiej. 😎

http://halopolonia.tvp.pl/35375860/17012018-2220

 

Zostaliśmy zaproszeni tam w związku z naszym międzykołowym projektem E-MaksPower. Opowiadaliśmy o pojeździe, jak ma wyglądać oraz dla kogo jest tworzony.

Była to dla nas świetna okazja do opowiedzenia o naszej inicjatywie szerszemu gronu odbiorców oraz zaproszenia wszystkich do wspierania go merytorycznie, finansowo i społecznie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2018 22:10