Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

emakspower

emakspower

Warszawa, Polska

Zespół e-makspower powstał w 2017 roku. Jego członkami są członkowie następujących kół naukowych: Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów, ADek Koło Naukowe, Koło Naukowe Robotyków, Międzywydziałowe Koło Naukowe SmartCity. Cały zespół powstał, żeby spełnić marzenie Maksymiliana, czyli chłopca który jest ograniczony ruchowo, przez zanik mięśni.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15209 PLN z 15000 PLN

143 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2018.

e-MaksPower

O projekcie

 

Celem projektu jest zaprojektowanie i budowa pojazdu elektrycznego typu bolid na twardym zawieszeniu, ze sterowaniem dostosowanym dla osób z ograniczonym zakresem ruchu (możliwy pełny ruch nadgarstka). 

 

Zespół tworzą najaktywniejsze Koła Naukowe Politechniki Warszawskiej:

a. Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów, http://skap.meil.pw.edu.pl/

b. ADek Koło Naukowe, http://adek.pw.edu.pl/

c. Koło Naukowe Robotyków, http://knr.meil.pw.edu.pl/

d. Międzywydziałowe Koło Naukowe SmartCity, http://mknsc.il.pw.edu.pl

 

 

Jaki pojazd budujemy? 

 

Zaprojektowany i zbudowany przez nas bolid będzie w pełni sterowalny za pomocą drążka sterowego (będzie on umożliwiał kontrolę nad zespołem napędowym, układem kierowniczym i hamulcowym). Układ napędowy, zgodnie z nowymi trendami w motoryzacji, będzie elektryczny.

 

Pojazd będzie posiadał aerodynamiczne poszycie zaprojektowane i specjalnie dostosowane do tego typu konstrukcji. 

 

Pojazd dzięki szeregowi przeprowadzonych badań funkcyjnych i antropometrycznych będzie w pełni dostosowany do osób z ograniczonym zakresem ruchu. 

 

 

 

Czego potrzebujemy do realizacji?

 

 

 

Jak wesprzeć projekt?

 

1. Można wesprzeć nasz projekt finansowo i w zamian otrzymać nie tylko satysfakcję, ale i aktrakcyjne nagrody. Poszczególne pakiety cenowe i opisy nagród znajdują się poniżej. 

2. Jeśli nie możesz weprzeć nas finansowo zachęcamy do opowiedzenia o naszym projekcie przyjaciołom, rodzinie i współpracownikom. 

 

 

Lewa kolumna oznacza wpłaconą kwotę, prawa nagrody otrzymane w zamian. Przykład: wpłacając 250 zł otrzymujesz imienne podziękowanie w filmie i wszyskie nagrody z niższych progów (koszulkę e-MaksPower, figurkę gokarta itd.).

 

Media o Twoim projekcie:

Politechnika Warszawska. Studenci zbierają pieniądze na bolid dla niepełnosprawnych

warszawa.wyborcza.pl | 2018-01-23

Studenci Politechniki Warszawskiej chcą zbudować pojazd w kształcie bolidu, którym będą mogły poruszać się osoby z niepełnosprawnościami. Zbierają pieniądze na prototyp.

Bolid dla Maksa. Studenci Politechniki budują innowacyjny pojazd

warszawa.eska.pl | 2018-01-22

Studenci Politechniki Warszawskiej chcą stworzyć elektryczny bolid, który będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Inspiracją jest dla nich 12-letni Maks, wielki fan motoryzacji.

Bolid dla Maksa. Studenci budują wyjątkowy pojazd

tuteraz.pl | 2018-01-22

Bolid dla Maksa. Studenci budują wyjątkowy pojazd Studenci Politechniki Warszawskiej postanowili stworzyć elektryczny bolid, który będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Bolid dla niepełnosprawnych? Dzięki studentom politechniki to możliwe!

radiokolor.pl | 2018-01-22

Projekt e- Maks Power, powstał dzięki... tacie dwunastoleteniego Maksa. Chłopiec cierpi na zanik mięśni, jest przy tym wielkim fanem motoryzacji. Jego ojciec zapytał studentów czy istnieje możliwość by jego syn miał szansę poprowadzić szybki pojazd dostosowany do jego możliwości ruchowej.

Elektryczny bolid dla niepełnosprawnych

www.halopolonia.tvp.pl | 2018-01-21

We wtorek 17 stycznia o godzinie 22:20 gościliśmy w programie Halo Polonia Telewizji Polskiej. Zachęcamy do zapoznania się z relacją.

Bolid dla Maksa. Studenci budują wyjątkowy pojazd

wawainfo.pl | 2018-01-21

Studenci Politechniki Warszawskiej postanowili stworzyć elektryczny bolid, który będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Bolid dla Maksa. Studenci budują wyjątkowy pojazd

tvnwarszawa.tvn24.pl | 2018-01-21

- Postanowiliśmy wspólnie zaprojektować i zbudować pojazd elektryczny typu bolid na twardym zawieszeniu, ze sterowaniem dostosowanym dla osób z ograniczonym zakresem ruchu - tłumaczą studenci w filmie promującym projekt e-Maks Power.

Samochód na joystick. Dla inwalidów

wpolsce.biz | 2018-01-18

Studenci zamierzają samodzielnie zarówno zaprojektować, jak i zbudować bolid. Będzie on w pełni sterowalny za pomocą drążka sterowego, umożliwiającego kontrolę nad zespołem napędowym, układem kierowniczym i hamulcowym.

Studenci PW chcą zbudować elektryczny bolid dla niepełnosprawnych - Wspomóż ich!

www.wykop.pl | 2018-01-18

Nikt w Polsce nie skonstruował jeszcze takiego pojazdu. Wyzwanie podjął zespół składający się z przedstawicieli czterech kół naukowych działających przy Politechnice Warszawskiej. Trwa zbiórka funduszy na realizację przedsięwzięcia.

Elektryczny bolid dla niepełnosprawnych z Politechniki Warszawskiej

www.rdc.pl | 2018-01-18

Sterowany za pomocą joysticka bolid ma być w całości wykonany przez studentów Politechniki. Do pracy nad projektem zaangażowały się cztery koła naukowe. Koordynatorka projektu Julia Glinka wyjaśnia, skąd wziął się pomysł.

Studencki projekt - elektryczny bolid dla niepełnosprawnych

halopolonia.tvp.pl | 2018-01-17

W programie w cyklu Twarze Niepodległości - budowniczy Gdyni, Tadeusz Wenda | Studencki projekt - elektryczny bolid dla niepełnosprawnych | Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Londynie | Najlepsi sportowi lotnicy na 100- lecie niepodległości | Na muzycznej scenie Agata Sob

Studenci PW chcą zbudować elektryczny bolid dla niepełnosprawnych

www.pw.edu.pl | 2018-01-16

Nikt w Polsce nie skonstruował jeszcze takiego pojazdu. Wyzwanie podjął zespół składający się z przedstawicieli czterech kół naukowych działających przy Politechnice Warszawskiej. Trwa zbiórka funduszy na realizację przedsięwzięcia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2018 22:10