Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

dognatek

dognatek

Warszawa, Polska

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (historia sztuki) i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (reżyseria), gdzie wciąż kontynuuje studia magisterskie. Od lat realizuje etiudy po okiem wykładowców, takich jak prof. Andrzej Fidyk, prof. Filip Bajon, czy dr Michał Rosa. Jej film Nie jesteś zły znalazł się w konkursach m.in. Film Węgiel Festiwal, KAN, czy Euroshorts. Poza reżyserowaniem filmów zajmuje się pisaniem scenariuszy i opowiadań.
W listopadzie zeszłego roku na planie filmu Stevena Spielberga Most szpiegów (wówczas pod roboczym tytułem St. James Place) zajmowała się statystami.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10090 PLN z 10000 PLN

152 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2016.

Dziwne losy Zofii

O projekcie

Zofia ma w życiu pecha. Nie może ułożyć sobie życia, nie lubi swojej pracy, ludzie ją drażnią. Pech przyjmuje ludzką postać, kiedy po dwóch latach odnajduje ją mężczyzna, od którego uciekła. Pomimo złych doświadczeń, Zofia po raz kolejny pakuje się w toksyczną relację. 

"Dziwne losy Zofii" to mój ostatni film realizowany na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Postanowiłam stworzyć świat, który jest mi znany i choć wiele postaci i sytuacji jest fikcyjna, żaden mój bohater nie był mi tak bliski, jak Zofia. Kiedy moi znajomi czytali scenariusz, pytali, czy sama zamierzam zagrać główną rolę. Rzeczywiście, temat pakowania się w głupie sytuacje jest mi znany. 

Postanowiłam poruszyć jednak jeszcze jedną kwestię, wprowadzić postać, która stanowi apogeum pecha mojej bohaterki. Wojtek to facet, który wyczuwa niepewność siebie, jak rekin krew i żeruje na niej, niszcząc wszystko, co w Zofii dobre i oryginalne. Ta przemoc nie cechuje się siniakami, ale obiąża psychicznie, osacza i odcina od świata. Zofia już raz uciekła od oprawcy, tym razem chce to zrobić na dobre. Koniec daje nadzieję, ale nie obiecuje poprawy. Jest jednak coś, co ratuje- wewnętrzny świat, gdzie rzeczywistość zmienia się w musical, a prawdziwa miłość czai się za rogiem, gotowa wziąć nas w ramiona, jeśli się na nią otworzymy. 

Zbieramy na drugą transzę zdjęć i postprodukcję. "Dziwne losy Zofii" to etiuda studencka, a dodatkowe środki sprawią, że będzie po prostu lepszym filmem. Budżet szkolny zazwyczaj nie pozwala na "szaleństwa" w kwestii produkcjii, a przecież nasza historia jest nieco szalona :) Dodatkowe środki zapewnią postprodukcję dźwięku i obrazu, wszystko to wpływa na pozytywny odbiór filmu. 

Można się ze mną skontaktować drogą mailową: dognatek@gmail.com lub facebookową: https://www.facebook.com/dominika.gnatek.9

Nagrody zostaną przekazane do miesiąca od końca akcji.

Pozdrawiam! 

 

Realizatorzy:

Dominika Gnatek- scenariusz i reżyseria 

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (historia sztuki) i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (reżyseria), gdzie wciąż kontynuuje studia magisterskie. Od lat realizuje etiudy po okiem wykładowców, takich jak prof. Andrzej Fidyk, prof. Filip Bajon, czy dr Michał Rosa. Jej film Nie jesteś zły znalazł się w konkursach m.in. Film Węgiel Festiwal, KAN, czy Euroshorts. Poza reżyserowaniem filmów zajmuje się pisaniem scenariuszy i opowiadań. 

W listopadzie zeszłego roku na planie filmu Stevena Spielberga Most szpiegów (wówczas pod roboczym tytułem St. James Place) zajmowała się statystami.

Mariusz Rychłowski- autor zdjęć 

Urodził się w 1987 roku we Wrocławiu. Ukończył szkołę fotograficzną PHO-BOSS, a także realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografię na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim. Robił zdjęcia do nagradzanych na wielu festiwalach etiud, m.in. Człowiek bez właściwości i Gdybym tylko był pająkiem. Jako asystent kamery pracował na planie Demona Marcina Wrony. W 2015 brał udział w zdjęciach do serialu HBO Pakt jako operator kamery.

Realizuje filmy krótkometrażowe i teledyski. 

 Anna Żak- scenografia

 Ukończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych, gdzie studiowała rzeźbę. Na pierwszy plan filmowy trafiła przypadkiem, ale szybko połknęła bakcyla. Współpracowała przy etiudach szkolnych, takich jak Sweet Sixty, czy Sonata. Realizuje również inne projekty artystyczne, teledyski, wystawy, video arty w Krakowie, Warszawie i Wrocłowiu.

 

Obsada:

Karolina Czarnecka- Zofia

 

Polska wokalistka i aktorka. Ukończyła Wydział Sztuki Larkarskiej w Białymstoku. Lauretka nagrody specjalnej 17. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej”. Ogólnopolską sławę zdobyła w 2014 za sprawą interpretacji utworu The Tiger Lillies- Heroin and Cocain (Hera, Koka, Hasz, LSD). Od 2014 roku członikini warszawskiej grupy teatralno- kabaretowej „Pożar w Burdelu”. 

Julian Świeżewski- Wojtek

Urodził się w 1991 roku w Bydgoszczy. W 2015 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, aktor filmowy i teatralny. Otrzymał m.in. Grand Prix za rolę w spektaklu "Ecce Homo!!!" na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, czy Nagrodę za rolę Kowboja w spektaklu "Good night cowboy" koprodukcji Teatru Dramatycznego im. Szaniawskiego w Wałbrzychu i Teatru WARSawy na 15. Festiwalu Dramaturgii Wspołczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu. 

Andrzej Konopka- Ojciec

Absolwent Wydziału lalkarskiego w Białymstoku i Państwowej Wyżeszej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Po studiach pracował w Teatrze Słowackiego w Krakowie, potem w Teatrze Nowym w Łodzi. Ma na koncie również wiele ról filmowych, m.in. "Róża" (2011), "Ziarno prawdy" (2014), "Czerwony pająk" (2015), czy "Moje córki krowy" (2015). Wystąpił też w czołowych polskich serialach, takich jak "Pitbull" (2005-2007) i "Pakt"(2015). Obecnie warszawska publiczność może oglądać go w założonym przez Michała Walczaka kabarecie "Pożar w burdelu". 

Gosia Moskalewicz- Żaneta 

Ukończyła PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Stypendyska Małopolskiej Fundacji Stypiendialnej za Szczególne Osiągnięcia Artystyczne. Podczas dwuletniego pobytu w Madrycie studiowała w szkole Central de Cine oraz uczestniczyła w teatralnym trenigu dla aktorów Theatre for People. Zagrała między innymi w hiszpańskim "Kamikaze" wytwórni Warner Bros oraz w polskim "Chce się żyć", czy w serialu "Bodo". 

 

 

 

  

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2016 13:01