Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Duże sprawy w małych głowach

Duże sprawy w małych głowach

Wrocław

Monika i Agnieszka
Dwie mamy piszące książkę o niepełnosprawnych dzieciach.
Książkę, która będzie dostępna bezpłatnie.
Trzymajcie kciuki :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


182 Wspierający

118% Postęp

11896 PLN z 10000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 27.03.2014 18:06

Duże sprawy w małych głowach

O projekcie

"Ubi rerum testimonia adsunt, quid opus est verbis?
Tam, gdzie sprawa sama za siebie mówi, po co słowa "


KTO ? CO ?

Dwie szalone matki piszą książkę o niepełnosprawnych dzieciach.


Monika - mama Kuby i Kacpra, którzy książkę (w trochę innej formie) wymyślili i już raz zarazili pomysłami innych (patrz nasza podróż Dookoła Polski w 12 dni)
https://polakpotrafi.pl/projekt/dookola-polski-z-kuba-i-kacprem

Agnieszka - mama niepełnosprawnego pięcioletniego Dzielnego Franka i zdrowej trzynastoletniej Natalki.

Publikacja będzie nieodpłatna, dlatego nieustannie poszukujemy dróg na jej sfinansowanie. Jedną z nich jest akcja na portalu polakpotrafi.pl Książkę będziemy rozdawać szkołom, instytucjom i osobom prywatnym. 10 000 przeznaczymy na wydrukowanie 1000 - 2000 egzemplarzy książki, która będzie dostępna dla każdego. BEZPŁATNIE.

 
KOGO? CZEGO?

Nie ma funduszy na książki ważne. Poruszające trudne tematy. Zapraszające do rozmowy z dziećmi. Na polskim rynku wydawniczym odczuwalny jest brak podobnej pozycji. Same wiemy, jak trudno było nam rozmawiać z innymi dziećmi o niepełnosprawności Franka czy jego kolegów i koleżanek nie dysponując żadną pomocą w tej rozmowie. Dzieci w sposób naturalny są otwarte na inność, chciałybyśmy w nich tę otwartość podtrzymać i sprawić, by niepełnosprawność nie była tematem tabu w ich środowisku.


KOMU? CZEMU?

Rodzicom i wszystkim dzieciom, by pomóc w rozmowach na temat niepełnosprawności.


KOGO? CO?

Widzimy pięknie wydaną książkę, ciekawe ilustracje, tekst zachęcający do wielu rozmów z dziećmi.


Z KIM? Z CZYM?

Graficy / ilustratorzy:


Anna Kloza-Rozwadowska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Jacek Ambrożewski - absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Anna Lewandowska - jest utalentowaną studentką V roku na wydziale grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Patricija Bliuj-Stodulska – utalentowana studentka V roku na wydziale grafiki warszawskiej ASP.


Korektor: Aleksandra Gruca-Endzel – właścicielka firmy redaktorinternetowy.pl


Konsultacja merytoryczna:


Mgr Monika Majszczyk, psycholog, logopeda, terapeutka wczesnej interwencji.
Mgr Radosław Rogoziński, oligofrenopedagog, ergoterapeuta, terapeuta SI, terapeuta NDT-Bobath, terapeuta wczesnego wspierania rozwoju dziecka


Nadzór prawny nad przedsięwzięciem – Kancelaria Adwokacja Eugeniusz Krajcer, Jastrzębie-Zdrój.


Wszystkie wyżej wymienione osoby zaangażowały się w nasz projekt pro bono.


O KIM? O CZYM?

Książka będzie składała się z czterech części, z których każda będzie poświęcona innemu rodzajowi niepełnosprawności. Naszym celem jest opowiedzenie dzieciom, czym jest niepełnosprawność, jak dzieci z różnego rodzaju deficytami odczuwają świat, z czego wynikają ich choroby / zaburzenia i czy możliwe jest wyleczenie. Chcemy pokazać, że niepełnosprawność to inne odczuwanie, widzenie a czasem także inne rozumienie świata. Tą publikacją chcemy obalić kilka stereotypów i sprawić, aby dzieci zdrowe przestały się bać dzieci niepełnosprawnych. Chcemy pokazać, że nawet dzieciaki niemówiące są w stanie się komunikować – książka będzie zawierała ilustracje podstawowych znaków z języka migowego oraz elementy komunikacji alternatywnej. Będą w niej także opisane zabawy edukacyjne, w których wykonaniu będą musieli pomóc dzieciom rodzice, a których zadaniem jest wprowadzenie dziecka zdrowego w świat dzieci niepełnosprawnych. Mamy także nadzieję, że rodzice czytający swoim dzieciom tę opowieść także będą zmuszeni do refleksji i zastanowienia się nad swoim podejściem do tematu niepełnosprawności.


O! DUŻE SPRAWY W MAŁYCH GŁOWACH.

 Zapraszamy na naszą stronę https://www.facebook.com/duze.sprawy 

WAŻNE! KAŻDA ZŁOTÓWKA ZOSTANIE WYKORZYSTANA NA DRUK KSIĄŻKI. IM WIĘCEJ ZBIERZEMY TYM WIĘCEJ EGZEMPLARZY ROZDAMY.


Media o Twoim projekcie:

Dziś m.in. o "Dużych sprawach w małych głowach", czyli inicjatywie, z której powstaje książka!

www.radio.opole.pl | 2014-02-19

"Duże sprawy w małych głowach" to książka napisana przez mamy dzieci niepełnosprawnych. Autorki założyły sobie, że stworzą coś, co pomoże dzieciom zdrowym i niepełnosprawnym zrozumieć nawzajem swoje światy. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem funduszy na wydanie książki. Dotychczas wszyscy pracowali nad nią bezpłatnie, ale na druk potrzebne są pieniądze. Na portalu Polak Potrafi /Polak Potrafi/ ruszyła akcja zebrania pieniędzy na wydanie pierwszych 1500 egzemplarzy.

182

Wspierających

11896 zł

Z całkowitej kwoty 10000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 27.03.2014

Wesprzyj projekt

Wpłać 1 zł lub więcej!

Każda złotówka się liczy! Dziękujemy, że wsparłeś nasz projekt.

0 Wspierających
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

Będziemy Ci wdzięczni, a wdzięczność swą wyrazimy na stronie FB promującej akcję

9 Wspierających
 

Wpłać 10 zł lub więcej!

Będziemy Ci bardzo wdzięczni, a wdzięczność swą wyrazimy na stronie FB promującej akcję

9 Wspierających
 

Wpłać 20 zł lub więcej!

Będziemy Ci dozgonnie wdzięczni a wdzięczność swą wyrazimy na stronie FB promującej akcję oraz umieścimy tam logo i link do Twojej strony www

17 Wspierających
 

Wpłać 30 zł lub więcej!

Oprócz nagród z poprzedniego progu otrzymasz także wykonaną przez Team Książkowy zakładkę do książki z autografami autorek (lub bez :) oraz książkę w formacie pdf.

47 Wspierających
 

Wpłać 50 zł lub więcej!

Będziemy Ci dozgonnie wdzięczni, a wdzięczność swą wyrazimy na stronie FB promującej akcję oraz umieścimy tam logo i link do Twojej strony www. Dodatkowo otrzymasz wykonaną przez Team Książkowy zakładkę do książki z autografami autorek (lub bez :), książkę w formacie pdf oraz przesłany drogą mailową specjalny numerowany certyfikat z podziękowaniem dla Ciebie/Twojej firmy, który będziesz mógł wydrukować i powiesić w swoim domu / biurze.

24 Wspierających
 

Wpłać 75 zł lub więcej!

Oprócz nagrody z poprzedniego progu umieścimy logo i link do Twojej strony www także na stronie www książki, która powstanie tuż po jej napisaniu. Prześlemy Ci także widokówkę ze specjalnym podziękowaniem. Widokówka zostanie wydrukowana specjalnie dla Ciebie a jej autorem będzie zwycięzca specjalnego konkursu plastycznego ogłoszonego 7 lutego 2014 r. przez autorki książki.

0 Wspierających
 

Wpłać 100 zł lub więcej!

Będziemy Ci dozgonnie wdzięczni, a wdzięczność swą wyrazimy na stronie FB promującej akcję i na stronie www książki, która powstanie tuż po jej napisaniu oraz umieścimy w obu tych miejscach logo i link do Twojej strony www. Dodatkowo otrzymasz wykonaną przez Team Książkowy zakładkę do książki z autografami autorek (lub bez :), książkę w formacie pdf oraz przesłany drogą mailową specjalny numerowany certyfikat z podziękowaniem dla Ciebie/Twojej firmy, który będziesz mógł wydrukować i powiesić w swoim domu / biurze. Oprócz tego umieścimy Twoje imię i nazwisko/logo Twojej firmy w specjalnych podziękowaniach na stronach książki.

17 Wspierających
 

Wpłać 200 zł lub więcej!

Oprócz nagród z poprzedniego progu otrzymasz także ozdobny kaboszon - brelok własnoręcznie wykonany przez team książkowy.

3 Wspierających
 

Wpłać 300 zł lub więcej!

Oprócz nagród z poprzedniego progu autorki książki przeprowadzą z Tobą wywiad, który zostanie opublikowany na stronie książki na FB i na stronie www książki, która powstanie tuż po jej napisaniu

0 Wspierających
 

Wpłać 500 zł lub więcej!

Oprócz nagród z poprzedniego progu otrzymasz także gipsowy odcisk uśmiechu autorek książki.

3 Wspierających
 

Wpłać 1000 zł lub więcej!

Oprócz nagród z poprzedniego progu otrzymasz także jeden z pierwszych wydrukowanych egzemplarzy książki ze specjalną dedykacją od teamu książkowego.

0 Wspierających
 

Wpłać 2500 zł lub więcej!

Oprócz wszystkich wymienionych powyżej nagród z poprzednich progów, czyli: podziękowań z logo i linkiem do Twojej strony umieszczonych na FB i stronie www książki + wykonaną przez Team Książkowy zakładkę do książki z autografami autorek (lub bez :) + książkę w formacie pdf + przesłany drogą mailową specjalny numerowany certyfikat z podziękowaniem dla Ciebie/Twojej firmy + widokówkę ze specjalnym podziękowaniem + kaboszon - brelok własnoręcznie wykonany przez team książkowy + wywiad + gipsowy odcisk uśmiechu autorek książki + jeden z pierwszych wydrukowanych egzemplarzy książki ze specjalną dedykacją od teamu książkowego
otrzymasz także tytuł sponsora głównego książki, który zostanie umieszczony w specjalnych podziękowaniach na stronach książki.

1 Wspierający

O autorze

Duże sprawy w małych głowach

Duże sprawy w małych głowach

Wrocław

Monika i Agnieszka
Dwie mamy piszące książkę o niepełnosprawnych dzieciach.
Książkę, która będzie dostępna bezpłatnie.
Trzymajcie kciuki :)

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.

Zobacz również: