Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Edukacja dla Demokracji

Fundacja Edukacja dla Demokracji

Warszawa

Fundacja Edukacja dla Demokracji, założona w 1989 roku z inicjatywy polskich działaczy opozycyjnych i pedagogów z American Federation of Teachers, jest niezależną, niedochodową organizacją pozarządową.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5719 PLN z 3000 PLN

137 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

190%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.09.2014.

COW-funding: krowa dla Tadżykistanu

RSS

Krowy trafią do trzech Klubów Dodano 12.09.2014, godz. 18:30

Drodzy Darczyńcy! Cały czas pozostajemy pod wrażeniem Waszego wielkiego zaangażowania. Znakomity wynik zbiórki (ponad 190% zakładanego celu) pozwala nam z całą pewnością stwierdzić, że uda się kupić 3 krowy dla 3 Klubów Kobiet.

Rozpoczynamy rozliczanie zbiórki i przygotowywanie upominków, ale prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości. Cały czas otrzymujemy sygnały o różnych lokalnych akcjach, w tym organizowanych w szkołach, podczas których zebrano dodatkowe środki na zakup krów, w związku z czym czekamy jeszcze na podanie ostatecznego wyniku zbiórki. Gdy już będziemy mieli pewność - wzorem poprzednich zbiórek - przedstawimy szczegółowe rozliczenie. Będziemy się też kontaktować ws. adresów, na jakie mają zostać przesłane upominki.

Pozdrawiamy!

Fotorelacje z Tadżykistanu Dodano 02.09.2014, godz. 15:56

Drodzy Darczyńcy!

Z radością informujemy, że w ostatnich dniach w mediach ukazały się kolejne materiały o naszych działaniach w Tadżykistanie. W "Nowej Europie Wschodniej" zamieszczono fotorelację z początków pracy z Klubami Kobiet na południu kraju ( http://new.org.pl/1920,post.html ), a na stronach NGO.pl pojawiła się ilustrowana opowieść o Klubie Kobiet "Hursad" ( http://mediateka.ngo.pl/x/1004734 ).

Tymczasem do końca naszej zbiórki pozostało już tylko 6 dni. Na "liczniku" ponad 4400 PLN.
Jeśli w tym czasie zbierzemy jeszcze 1000 PLN, to starczy nam na trzecią
krowę. Prosimy osoby o przesyłanie znajomym informacji o naszej akcji, wraz
z linkiem ( http://polakpotrafi.pl/projekt/dla-tadzykistanu ) do zbiórki!

"Pokaż się z krową" albo zdobądź krowią broszkę Dodano 29.08.2014, godz. 13:17

Na 10 dni przed końcem naszej akcji zachęcamy wszystkich darczyńców do włączenia się w promocję zbiórki. Nasza propozycja jest bardzo prosta, ale przynosi oryginalne efekty.

Michalina Bedka z Trasz Kingdom ( https://www.facebook.com/traszkingdom ) przygotowała dla nas rysunek krowy. Można go wydrukować i pokolorować, a następnie wstawić na facebookowy profil swój lub swojej organizacji i oznaczyć #‎tadzyckakrowa‬.

Wszyscy chętni mogą pobrać rysunek do wydrukowania z naszej strony: http://civic.edudemo.org.pl/nowosci/tadzykistan/293-poka-si-z-krow

Przy okazji informujemy, że dzięki współpracy z Michaliną Bedką udało nam się poszerzyć zestaw upominków dla darczyńców o krowią broszkę :)

Zapraszamy do Wrocławia Dodano 28.08.2014, godz. 14:36

Do stolicy Tadżykistanu, Duszanbe, można z Wrocławia dojechać w trzy dni, lub dolecieć w kilkanaście godzin. W tym górzystym kraju o kontynentalnym klimacie żyje prawie osiem milionów osób, z których większość jest wyznania sunnickiego – jak żyje się tam kobietom? Jak w 55 stopniach Celsjusza można wytrzymać całodniowe poszczenie (również bez spożywania jakichkolwiek napojów) z okazji Ramadanu? I jak to jest, gdy cały kraj wychodzi zbierać bawełnę?

Po Krakowie i Warszawie czas na Wrocław. 4 września o godz. 18.00 na zaproszenie Fundacji EkoRozwoju spotkanie o Tadżykistanie poprowadzi Martyna Kwiatkowska, koordynatorka projektu Siła kobiet w Klubach Kobiet. Transfer doświadczeń z północy na południe. Będą filmy, zdjęcia i tadżyckie opowieści. Także o tadżyckich krowach :-)

Spotkanie odbędzie się we wrocławskim EkoCentrum przy ul. Św. Wincentego 25. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie Fundacji EkoRozwoju oraz na Facebooku.

Zapraszamy!!!

PS. Kwota zebrana w naszej akcji przekroczyła już 3,5 tysiąca złotych! Przed nami ostatnie 11 dni – przypomnijcie o „COW-fundingu” swoim znajomym. Szczególnie tym z Wrocławia i okolic!
Cel osiągnięty. Wesprzyjmy kolejny Klub! Dodano 31.07.2014, godz. 12:23

Już ponad dwa tygodnie wspólnej zbiórki za nami. Od początku akcji wpłaty na krowy przekazało 71 osób. Suma wpłat to aż 3023 złote!

Dzięki Państwa wsparciu udało nam się już osiągnąć pierwotnie zakładany cel zbiórki – będziemy mogli kupić 2 krowy. Akcja trwa jednak do 8 września. W związku z tym wspólnie z tadżyckim partnerem podjęliśmy śmiałą decyzję: chcielibyśmy kupić trzecią krowę. Krowę, która zostanie przekazana Klubowi Kobiet „Istiklol”.

Przy okazji informujemy, że:
1. Do opisu projektu dodaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (tzw. FAQ).
2. Zamieściliśmy też opis akcji w języku angielskim (osoby z zagranicy też mogą wspierać naszą akcję).
3. W ostatnim czasie nasz temat zaistniał w ogólnopolskich mediach. 24 lipca w audycji „Post Factum” u red. Pawła Sulika z TOK FM gościła Martyna Kwiatkowska, koordynatorka projektu „Siła kobiet w Klubach Kobiet. Transfer doświadczeń z północy na południe”. Z kolei 25 lipca o krowach usłyszeliśmy w audycji „Piątek, piąteczek, piątunio” red. Filipa Chajzera w Radiowej Czwórce.

COW-funding nabiera rozmachu Dodano 22.07.2014, godz. 15:57

Za nami pierwszy tydzień naszej wspólnej akcji. Tydzień niezwykle obiecujący – w nasze krowy zainwestowało aż 56 osób, dzięki czemu na liczniku mamy już 2246 złotych!

Teraz czas wypłynąć na szerokie wody. W ostatnich dniach informacje o naszej zbiórce pojawiły się w Civicportalu ( http://civicportal.org/login.php?pre_nid=3542 ), na stronie NGO.pl ( http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/996844.html ) oraz w portalu Eastbook ( http://eastbook.eu/2014/07/material/news/cow-funding-krowa-dla-tadzkistanu/ ). W poniedziałek odwiedził nas dziennikarz Polskiego Radia. Dzięki temu o krowach usłyszymy w najbliższy piątek po godz. 18.00 w nowej audycji redaktora Filipa Chajzera w radiowej Czwórce.

Prosimy o przekazywanie informacji o naszej akcji wszystkim krewnym i znajomym. Im będzie nas więcej, tym większa szansa na pozytywne rezultaty COW-fundingu!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.09.2014 18:06