Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Szczypek

Michał Szczypek

Wrocław, Polska

Trener biznesu, animator kultury, etnolog.

Szkolący innych z umiejętności miękkich, m.in. z zarządzania. Sam zdobywa i szlifuje kompetencje menadżerskie organizując lub współorganizując niezależne wydarzenia kulturalne m.in.

Czaty Zamkowe - Festiwal Piosenki Literackiej
Return to the BatCave Festival
Międzynarodowy Festiwal Samby

Otwarty na ludzi i lubiący z nimi współpracować :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3793 PLN z 3000 PLN

30 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 08.06.2017 22:10

Czaty Zamkowe 2017 - Festiwal Piosenki Literackiej

O projekcie

Witaj!

Cieszę się, że tutaj trafiłeś. Zapraszam Cię do współpracy w tworzeniu unikalnej w skali kraju imprezy muzyczno literackiej - Czatów Zamkowych. Powyżej w krótkim filmie miałeś okazję zobaczyć dość ogólnie, kim jestem i czym są Czaty. A oto kilka szczegółów naszego projektu.

 

CO TO SĄ CZATY ZAMKOWE?

Czaty Zamkowe to Festiwal Piosenki Literackiej im. Jacka Kaczmarskiego. To bodaj najbardziej otwarty i najmniej "napuszony" tego typu Festiwal w Polsce. Impreza to okazja do wakacyjnego spotkania wszystkich miłośników piosenki literackiej, w niepowtarzalnej scenerii średniowiecznego, bolkowskiego zamku. Letnie koncerty to wspólna inicjatywa wykonawców oraz słuchaczy skupionych wokół Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego i gospodarzy Zamku Bolków. Czaty Zamkowe to przede wszystkim przestrzeń do kultywowania pamięci Poety, przywoływania Jego twórczości na scenie i podczas nieformalnych wspólnych śpiewów przy ognisku. To również okazja do usłyszenia ze sceny twórczości innych Poetów: Wysockiego, Nohavicy, Gintrowskiego, Kryla… i innych.  O wartości imprezy świadczy jej formuła zakładająca częśc koncertową oraz afterparty - wspólne granie i śpiewanie przy ognisku do rana, podczas którego gitara krąży z rąk do rąk a prym wiodą już nie tylko Artyści widziani wcześniej na scenie.

Wstęp na imprezę jest całkowice wolny! To bodaj jedyna okazja aby spędzić noc w murach średniowiecznej warowni, śpiewając, grając i rozmawiając o muzyce, poezji i nie tylko...

Szczegóły tegorocznej imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1851548281751499/

 

W tegorocznej edycji wystąpią:

Michał Dominiak

Triada Poetica

Janusz Kasprowicz i Stanisław Marinczenko

Jacek Bończyk

 

Po oficjalnej części koncertowej, zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania przy ognisku. Koniecznie zabierzcie ze sobą gitary i śpiewniki!

W trakcie imprezy będzie można kupić jadłlo i napitki wszelakie. Będzie też ognisko i grill, na których możecie przygotować przywiezione ze sobą specjały :) 

 

NA CO CHCEMY PRZEZNACZYĆ PIENIĄDZE?       

Jak wiele inicjatyw oddolnych, również i nasza impreza była dotychczas finansowana głównie ze środków prywatnych. Gdyby nie poświęcenie wolontariuszy i artystów, gdyby nie nieoceniona pomoc Zamku Bolków oraz Domu Kultury w Bolkowie ciężko byłoby zorganizować sześć dotychczasowych edycji. Nie sposób też nie wspomnieć o zeszłorocznej zbiórce, która dzięki Wam zakończyła się sukcesem! Aby rozwinąć imprezę i utrzymać jej wysoki poziom, po raz kolejny potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego. Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny, dlatego nie możemy liczyć na zwrot kosztów w postaci kwoty ze sprzedaży biletów. Pieniądze, jakie otrzymamy z niniejszej zbiórki chcemy przeznaczyć  na:

  • Opłacenie kosztów Artystów (gaże, noclegi, transport, posiłki).
  • Opłacenie akustyków nagłaśniających imprezę.
  • Zakup posiłków i napoi dla wolontariuszy.
  • Opłacenie ochrony zapewniającej bezpieczeństwo uczestników imprezy.
  • Wydruk plakatów i materiałów promocyjnych imprezy.
  • Opłacenie drewna na ognisko.

 

 

CO JEŚLI ZBIERZEMY WIĘCEJ?

 Jeśli zbierzemy kwotę większą niż zakładaliśmy:

120% - Przygotujemy gadżety Czatowe dla naszych Artsytów, Wolontariuszy oraz Ludzi Dobrej Woli od lat wspierających Czaty :) 

150% - Nawarzymy Wam piwa Czatowego, którego będizecie mogli spróbować podczas imprezy oraz przygotujemy gadżety Czatowe dla naszych Artsytów, Wolontariuszy oraz Ludzi Dobrej Woli od lat wspierających Czaty :) 

200% i więcej - Zakupimy sprzęt niezbędny do organizacji kolejnych edycji Czatów Zamkowych: oświetlenie sceniczne, kratownice, sterowniki świateł, krzesła dla publiczności etc. 

 

 

KIEDY I GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?

Tegoroczna edycja Czatów zaplanowana jest na 1 lipca. Startujemy o godzinie 19 na wewnętrznym dziedzińcu Zamku Bolków. Wstęp jest całkowicie wolny!

Przybywajcie i na własnej skórze przekonajcie się o wyjątkowości tego miejsca i tej imprezy! Koniecznie zabierzcie ze sobą znajomych!  


Oto nasza lokalizacja:

 

 

 KILKA SŁÓW O MNIE

Mam na imię Michał i od zawsze chciałem mieć swój festiwal. Dzięki wsparciu wspaniałych ludzi – artystów, wolontariuszy, rodziców, przyjaciół i znajomych, udało mi się to marzenie zrealizować pod postacią Czatów Zamkowych. To co cieszy niezmiernie, to coroczna, niezła frekwencja pokazująca jak ważny i potrzebny jest ten festiwal. Bez fałszywej skromności, mogę napisać, że są osoby, które nie wyobrażają sobie wakacji bez Czatów. Po tych kilku latach pracy nad imprezą to duża satysfakcja.

Aby jednak rozwijać imprezę potrzebuję wsparcia, również finansowego, stąd niniejsza zbiórka. Jeśli jednak ktoś z Was ma ochotę podzielić się sugestiami dotyczącymi festiwalu, zaproponować zmiany, zgłosić konstruktywną krytykę – jestem otwarty na Wasze głosy! Czekam na wiadomości pod mailem: m.szczypek@gmail.com. A jeśli jesteście z Wrocławia lub przebywacie akurat tutaj i macie ochotę porozmawiać na żywo o Czatach – piszcie tym bardziej! 

 

..NA SZCZĘŚCIE NIE JESTEM  SAM!

Choć nie wiem jak bardzo bym się nie starał, sam nie byłbym w stanie zorganizaować tej imprezy. Na sztab organizacyjny składją się Bliscy, Przyjaciele, Znajomi...Ludzie Dobrej Woli. 
A może chcesz do nas dołączyć? Jeśli masz ochotę wesprzeć imprezę, ale z różnych względów nie możesz udzielić wsparcia finansowego - dołącz do naszego zespołu Wolontariuszy! Napisz do mnie: m.szczypek@gmail.com 

 

Kto wie - może w tym roku i Ty znajdziesz się na scenie śpiewając utwór, którym tradycyjnie kończymy oficjalną część imprezy...

Dołącz do nas w tym roku a gwarantujemy, że za rok…

„Wreszcie się przestaniesz smucić

I nie patrząc więcej w tył

Z końca świata do nas wrócisz…”       

 

 NAGRODY

Na koniec kilka słów o tym, co chcemy dać Wam w zamian, czyli o naszych nagrodach. Będą one do odbioru na Czatach tuż przed koncertami. Wyraźnie oznaczymy punkt wydawania nagród. Jeśli chcesz nas wesprzeć ale nie możesz pojawić się na zamku 1 lipca - koniecznie napisz o tym do mnie w mailu ( m.szczypek@gmail.com ) - nagrodę wyślemy Ci pocztą na nasz koszt lub umówimy się co do ich przekazania indywidualnie. 

UWAGA!
Koszulki, będą dość mocno różniły się od tych, które mogliście otrzymać w zeszłym roku. Przede wszystkim będą to koszulki dwustronne z wyraźnym oznaczeniem edycji 2017. Pracujemy nad ostatecznym kształtem nadruku :) 

Nowością wśród nagród bedą też płyty "Czaty Zamkowe Live 2017" - kompilacja nagrań koncertowych z poprzednich edycji Czatów. Płyty będą ściśle limitowane i NIE BĘDĄ DOSTĘPNE W SPRZEDAŻY! Nagrania zostały zrealizowane podczas edycji 2015 i 2016 przez niezawodnie nagłaśniające nas Studio Eois z Wrocławia. 

Osoby, które jako nagrodę wybiorą koszulkę proszę o maila na m.szczypek@gmail.com z informacją o typie (damska/męska) oraz rozmiarze koszulki (s,m,l,xl, xxl). W temacie maila wpiszcie "koszulka czaty". 

A oto kilka przykładowych gadżetów, które możemy zaoferować Wam za Wasze wsparcie (zdjęcie poglądowe): 

 

 Do zobaczenia 1 lipca w Bolkowie!