Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Przemysław Holocher

Przemysław Holocher

Mysłowice, Polska

Wydawca czasopisma Magna Polonia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

30145 PLN z 15000 PLN

430 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

200%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.07.2016.

Czasopismo Magna Polonia

O projekcie

Z zagranicy można dokonywać wpłat w Euro w systemie szybkich płatności SEPA lub w dowolnej walucie za pomocą kanału Inny/Druczek (z nieco mylącym logiem Poczty Polskiej). Każdy druczek można wykorzystać tylko raz! Szczegóły na załączonej grafice.

A tutaj grafika jak płacić PAY PAL: 

KLIKNIJ

Prasa w Polsce w dużej mierze nie znajduje się w rękach Polskich, a nawet jeżeli, to niejednokrotnie jest powiązana z licznymi układami panującymi w III RP, a co za tym idzie obraz rzeczywistości przedstawiany w tego typu prasie jest daleki od prawdy. Czy możemy to zmienić?

Oczywiście!

Naszym celem jest powołanie do życia tytułu prasowego, który będzie niezależny od wszelkiego rodzaju układów mafijno-partyjnych, z pełnym Polskim kapitałem i wolną myślą. Czasopismo Magna Polonia- bo taki tytuł wybraliśmy - stanie się platformą w tworzeniu której uczestniczyć będą ludzie z szeroko pojętej prawicy. Na łamach którego przeczytacie artykuły wolne od politycznej poprawności. Zaprosiliśmy do współpracy wybitnych, aczkolwiek przemilczanych przez mainstream publicystów, takich jak: Grzegorz Braun, Stanisław Michalkiewicz, prof. Jacek Bartyzel, dr. Stanisław Krajski, Leszek Żebrowski, prof. Jan Żaryn, dr. Krzysztof Kawęcki - cieszy nas fakt, że większość z wymienionych publicystów wyraziła już teraz chęć publikowania w Magna Polonia.

Projekt naszego przedsięwzięcia był konsultowany z Grzegorzem Braunem, który wyraził swoje poparcie dla naszej inicjatywy, jest to dla nas kolejny czynnik motywujący, również dlatego że gazeta będzie współtworzona przez wielu sympatyków Pana Grzegorza.

Magna Polonia

Magna Polonia znaczy Wielka Polska. Te dwa słowa w pełni oddają charakter czasopisma i ideały które nam przyświecają. Wielka Polska może powstać tylko i wyłącznie na bazie odzyskania wszystkich zawłaszczonych przez lewactwo sfer życia, w tym prasy.

(Na rynku istniał już tytuł prasowy o tej samej nazwie, w związku z posiadaniem przez nas do niego praw postanowiliśmy użyć tej pięknej nazwy. Jest to jednak wydawnictwo nowe, dlatego też czasopismo ukaże się od numeru pierwszego)

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą działaczy społecznych i politycznych, mieliśmy swój udział w powstaniu Marszu Niepodległości, byliśmy inicjatorami startu Grzegorza Brauna w wyborach prezydenckich, dzięki czemu mogliście usłyszeć w telewizji tak niewygodne dla obecnych elit poglądy. 

Redaktor Naczelny

Funkcję redaktora naczelnego obejmie Wojciech Kempa, który sam o sobie napisał w ten sposób:
"Urodziłem się 29 marca 1966 r. w Siemianowicach Śląskich i tu też obecnie mieszkam. Jestem Ślązakiem z dziada - pradziada. Moi pradziadkowie walczyli w Powstaniach Śląskich o złączenie śląskiej ziemi z Polską, przy czym mój pradziadek po mieczu, Euzebiusz Kempa, stał na czele gniazda Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół" w Łabędach, a także był pierwszym komendantem Polskiej Organizacji Wojskowej Górnego Śląska w tej miejscowości (dziś będącej dzielnicą Gliwic). W III Powstaniu Śląskim początkowo dowodził kompanią powstańczą, a następnie pełnił funkcję oficera w Oddziale II (wywiad) Grupy Środkowej. Dziadek mój, Konstanty Kempa, był oficerem Wojska Polskiego i Armii Krajowej. Aresztowany przez Niemców, został skazany na karę śmierci i stracony w KL Auschwitz. Ukończyłem studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jestem autorem szeregu publikacji historycznych - w większości dotyczących Powstań Śląskich oraz Armii Krajowej. Wśród nich są pozycje książkowe:
- Na przedpolu Warszawy (rok wyd. - 2007)
- Śląscy Czwartacy (rok wyd. - 2010)
- Śladami bolesnej przeszłości. Śląskie tropy w KL Auschwitz (rok wyd. - 2011, jako współautor)

-Okręg Śląski Armii Krajowej (2016)
Jestem nadto współautorem cyklu filmów biograficznych „Siemianowiccy Dowódcy", który składa się z czterech filmów:

-Podpułkownik Tadeusz Majcherczyk - Zdan
- Pułkownik Jan Emil Stanek
- Porucznik Walenty Fojkis
- Podporucznik Karol Gajdzik"

Jak ma wyglądać pismo?

Przede wszystkim chcemy postawić na jakość, zarówno pod względem formy jak i treści. Chcemy pisać o tematach, niepoprawnych politycznie, chcemy poruszać kwestie o których "elity' wolałyby zapomnieć. Chcemy obnażać fałsz klasy politycznej. Pragniemy stworzyć pismo tworzone przez Polaków, dla Polaków. Początkowo postawimy na kwartalnik w formacie A4, ok 100-150 stron. Jeżeli projekt się rozwinie i zainteresowanie będzie duże to gazeta będzie wydawana z większą częstotliwością, na co liczymy. Ponadto, jeżeli przedsięwzięcie stanie się rentowne, będziemy mogli zaoferować miejsce pracy dla wielu przyzwoitych ludzi. Magazyn stanie się też platformą informacyjną dla Pobudki (docelowo wkładka- biuletyn informacyjny dołączony do gazety).

Sfinansowaliście projekty, w których również mamy swój udział, a które już zostały zrealizowane:

- Film "Kandydat"

- Śląskie Centrum Kultury.

- Okręg Śląski Armii Krajowej

Finansując ten projekt, także możecie być pewni, że Was nie zawiedziemy!

 

Nasz cel MINIMALNY to:

 

15 000 złotych

Jest to niezbędne minimum, a co zrobimy gdy zbierzmy:

15 000 złotych, ta kwota pozwoli nam na wydanie ok. 100 stronicowego magazynu i utrzymanie płynności finansowej potrzebnej w początkowej fazie rozwoju, gł. zatrudneinie profesjonalistów zajmujących się grafiką, składem etc. 

18 500 złotych, - Oczywiście jak wyżej, ponadto będziemy mogli postarać się o więcej stron(docelowo 150), papier kredowy. 

25 000 złotych – Będziemy mogli zaproponować wam dodatek do gazety w promocyjnej cenie, dodatek typu film, płyta z muzyką patriotyczną, książka etc, zaczniemy budowę portalu internetowego. 

30 000 złotych Jw. + jeszcze lepsza jakość, lepsza płynność finansowa co jest niezbędne abyśmy mogli utrzymać się na rynku wydawniczym. Przy tej kwocie na pewno pomyślimy o profesjonalnej promocji magazynu, aby dotrzeć pod jeszcze więcej strzech :)

35 000 złotych – Oczywiście jak wyżej, ale od razu przymierzymy się do wydawania magazynu w większej częstotliwości, będziemy też mogli rozszerzyć sprzedaż o salony prasowe.

40 000 złotych i więcej – z takim kapitałem na pewno zrobimy wszystko o czym wspomnieliśmy we wcześniejszych punktach i nie będziemy musieli się martwić o rozwój i kondycję czasopisma.

Patronaty:

 

Aleksander Jabłonowski o naszym projekcie

 

Profesor Jan Żaryn o Magna Polonia:

 Doktor Krzysztof Kawęcki popiera projekt Magna Polonia:

 

Stanisław Michalkiewicz o Magna Polonia słów kilka:

 

Doktor Stanisław Krajski apeluje o wsparcie Magna Polonia:

 

Słów kilka od profesora Jacka Bartyzela

 

Magna Polonia – czyli Wielka Polska! Zbyt długo i często zmuszeni byliśmy wysłuchiwać, że Polska może być tylko mała, że wprost nie wypada jej być wielką, bo ani piękna, ani posażna, więc powinna być miła, to znaczy płaszczyć się przed obcymi i silniejszymi. A zmuszeni byliśmy między innymi dlatego, że media dla Polaków są w większości w rękach nie-Polaków, którzy przecież nie mają żadnego interesu w tym, żeby Polska była wielka. Lecz my wiemy, że „Polska to jest wielka rzecz” i powinna być wielka nie tylko dla siebie, ale i dla tych narodów, które przez wieki upatrywały w niej przewodniczkę w tej części Europy, a przede wszystkim po to, aby światło wiary Chrystusowej oraz kultura chrześcijańska mogły świecić coraz większym blaskiem. Dlatego potrzebujemy polskiej prasy, bo prasa to wciąż „lokomotywa” wszelkiej akcji intelektualnej i politycznej. Apeluję więc o wspieranie tego interesująco pomyślanego i dobrze przygotowanego projektu, jakim jest czasopismo „Magna Polonia”, którego wysoki poziom gwarantuje doświadczony zespół redakcyjny oraz wytrawne grono zaproszonych publicystów.

 

Prof. Jacek Bartyzel

 

Emisja.TV popiera Magna Polonia

Ksiądz prałat Roman Adam Kneblewski na temat Magna Polonia:
Stanisław Srokowski popiera Magna Polonia!
Leszek Żebrowski zachęca do wsparcia!
Dariusz Matecki (prawicowyinternet.pl) także popiera:
 
Dr. Marta Cywińska o piśmie:

 

Media o Twoim projekcie:

Magna Polonia – Polak Potrafi

ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl | 2016-06-27

To ma być nasze polskie , nie niemieckie czasopismo, bo większość naszej prasy wykupili Niemcy i kształtują nasze myślenie . Tam będziemy pisać bez cenzury.

Wesprzyj POLSKIE czasopismo Magna Polonia! Zbiórka na PolakPotrafi.pl! Na pokładzie Braun, Michalkiewicz, Bartyzel, Żebrowski!

prawicowyinternet.pl | 2016-06-27

Jako PrawicowyInternet.pl objąłem patronat nad wspaniałą inicjatywą stworzenia czasopisma „Magna Polonia”, czyli „WIELKA POLSKA”. Wielokrotnie na łamach tego portalu przypominałem, że większość mediów w Polsce należy do obcego kapitału (Niemcy wykupili praktycznie wszystkie media w Polsce! Sterują polską opinią publiczną!), zatem ze szczególnym naciskiem chciałbym Państwa nakłonić do finansowego wsparcia tej wartościowej inicjatywy! Szczególnie, że ideały tworzących ją osób są mi szczególnie bliskie, to ludzie, dla których interes naszej ojczyzny zawsze jest na pierwszym miejscu!


Braun, Michalkiewicz, Żaryn i inni będą pisać w „Magna Polonia”

kontrrewolucja.net | 2016-06-27

Trwa zbiórka na wydanie kwartalnika „Magna Polonia”. Projektodawcą jest Przemysław Holocher, który pomysł konsultował z Grzegorzem Braunem. W czasopiśmie mają pojawić się znani po prawej stronie publicyści, m.in. wspomniany Grzegorz Braun, Stanisław Michalkiewicz, prof. Jan Żaryn czy prof. Jacek Bartyzel.

Zbierają na nowe pismo

prawapolityka.pl | 2016-06-15

Ruszyła zbiórka funduszy na uruchomienie nowego kwartalnika, pod tytułem „Magna Polonia”. Wśród publicystów nowego pisma mają się znaleźć: Grzegorz Braun, Stanisław Michalkiewicz, prof. Jacek Bartyzel, dr Stanisław Krajski, Leszek Żebrowski, czy prof. Jan Żaryn.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.07.2016 16:04