Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bożena Ronowska

Bożena Ronowska

Świecie, Polska

Jestem doktorantką historii, historii sztuki i archeologii Uniwersytetu Gdańskiego, piszę dysertację na temat procesów o czary. Interesują mnie w szczególności Prusy Królewskie w XVII i w pierwszej połowie XVIII w. Swoją pracę opieram na zachowanych materiałach archiwalnych, przechowywanych w zbiorach Archiwów Państwowych. . Opublikowałam łącznie jedenaście artykułów naukowych z zakresu opracowywanego tematu. Otrzymałam cztery granty na badania własne, uczestniczę w międzynarodowym projekcie dotyczącym polskich procesów o czary.
Poza czarownicami mam też inne pasje, jestem uznaną poetką ludową, wydałam trzy tomiki wierszy. Zajmuję się również twórczością artystyczną, obecnie dużo maluję. Jestem dwukrotną stypendystką MKiDN.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10191 PLN z 8000 PLN

117 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

127%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.12.2018.

Czarownice Himmlera - z kartoteki procesów o czary

Spotkanie autorskie

Dodano 29.11.2019, godz. 19:59

Wczoraj na spotkaniu autorskim Czarownice w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu z Bożena Ronowska, autorką książki Czarownice Himmlera można było posłuchać o tym jak "rodziła się" książka. O ludziach dzięki którym powstała i trafiła do Waszych rąk. Ponad dwie godziny żywiołowej dyskusji minęły w miłej atmosferze. Dziękujemy!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.12.2018 22:10