Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mamina Mamowa

Mamina Mamowa

Warszawa, Polska

Dominika Naborowska, autorka tekstu i ilustracji .CYNIA., właścicielka marki Mamina Mamowa. Absolwentka ASP w Warszawie, Studium Pedagogicznego ASP w Warszawie oraz Design Management na SGH i IWP w Warszawie. Matka prawie 2-letniej córki, wielbicielka rodzicielstwa bliskości i pięknych książek.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Oczekujący

0 PLN z 37000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.05.2017.

.CYNIO. – o miłości do bliskości.

O projekcie

WWW.CYNIO.PL ||| FB.COM ||| OBEJRZYJ CAŁĄ ||| YOUTUBE


Cześć! Nazywam się Dominika Naborowska i napisałam książkę o wielkiej sprawie. Zilustrowałam ją swoimi rysunkami i chciałabym ją teraz wydać. Historię do niej opowiedziało moje życie i choć dotyczy wielu kobiet w Polsce i na Świecie, jest moją osobistą historią, która wciąż trwa i której opowiedzeniem chcę zachęcić inne kobiety do uważnego karmienia piersią. Nie jest to jednak książka-poradnik-pamiętnik, jak by się można było spodziewać, a subtelna opowieść tekstowo-obrazkowa o emocjonalnym wymiarze karmienia piersią, korzyściach emocjonalnych, jakie niesie ze sobą i wpływie, jaki ma na budowanie bezpiecznej więzi matka-dziecko. Jest małą, różową lekturą, która porusza temat karmienia piersią w sposób nienachalny, delikatny i empatyczny.


.CYNIO. jest książką o karmieniu piersią przeznaczoną do wspólnego czytania przez matkę i dziecko. Chciałabym ją wydać po ponad 1,5 roku zbierania do niej dokumentacji. Od prawie dwóch lat jestem bowiem matką najcudowniejszej dziewczynki i doświadczyłam wszystkiego, o czym w książce tej napisałam. Chcę też móc samodzielnie zająć się promocją i sprzedażą .CYNIA., by mieć okazję do poznania innych matek i ich dzieci, porozmawiać o ich doświadczeniach, historiach i planach związanych z karmieniem piersią.


Dlatego też zgłosiłam projekt do Polak Potrafi, gdyż wiem, że dzięki tej platformie .CYNIO. dotrze w przeznaczone ręce wielu matek i dzieci i da im chwile bliskości i rozmawiania o sobie samych i ich wspólnych przeżyciach.

A skąd się wziął .CYNIO.?
Nie jestem zwolenniczką języka zdrobnień w rozmowach z dziećmi. Na co dzień nie mówię do córeczki o jej oczkach czy nóżkach, a koteczki też są zastępowane przez koty. Ale są takie sytuacje, w których uprzedmiotowiona rzecz dostaje imię. I moje piersi są dla nas czasem cyniami. Nie ja tę nazwę wymyśliłam i na pewno nie jest obca wielu mamom.


                                                                              Fot. A.Bondarowicz
1. PROMOCJA KARMIENIA PIERSIĄ

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią przez minimum 6 pierwszych miesięcy życia dziecka niezależnie od jego stanu zdrowia. Mleko kobiece ma bowiem dla dziecka właściwości nie tylko odżywcze ale także przeciwchorobotwórcze (także dla kobiet), buduje odporność dziecka, zapobiega alergii, a sam proces karmienia piersią wspomaga wydzielanie w organiźmie matki hormonu - oksytocyny, który ma działanie m.in. uspokajające. Mleko matki ma także w sobie przeciwciała, których nie zawiera żadne mleko modyfikowane. Mimo tak oczywistych korzyści, także przecież materialnych, karmienie piersią w Polsce wg danych GUSu z 2014 nie jest wybierane przez matki jako metoda karmienia niemowląt: od 2. do 6. miesiąca życia tylko 42% dzieci jest karmionych piersią (niekoniecznie na wyłączność), a w 12 m.ż. już tylko nieco ponad 11% (a i tak dane te różnią się w zależności od wielkości miasta). Szacuje się, że dzięki prawidłowym praktykom karmienia piersią można uratować 1,4 mln dzieci rocznie (Edmond 2006, Black 2008).

Czemu zatem Polki tak rzadko wybierają karmienie piersią?
Jedno wskazują na niski poziom wiedzy o laktacji tak wśród mam jak i wśród personelu medycznego, inni chęć powrotu matek do pracy, jeszcze inni względy emocjonalne jak np. depresję poporodową czy niepewność matki.

Niezbędne jest zatem ciągle organizowanie inicjatyw promujących karmienie piersią w świadomości polskich rodziców. W Polsce ma miejsce coraz więcej działań podejmowanych w tym celu. Chcę dołączyć do tej grupy zaangażowanych w promocję karmienia piersią i poprzez tę małą książeczkę dotrzeć zarówno do matek jak i do ojców, by mieli okazję spostrzec, jak wiele dobrego w rozwoju nie tylko fizycznym ale i emocjonalnym dziecka potrafi zrobić karmienie piersią.2. PROMOCJA EMOCJONALNEGO WYMIARU KARMIENIA PIERSIĄ
Karmienie piersią to nie tylko zapewnianie dziecku najlepszego pożywienia, jakie stworzyła Ziemia, ale także wspieranie jego rozwoju emocjonalnego i bezpiecznej więzi łączącej matkę i dziecko.


Karmienie piersią u dziecka:

– zaspokaja potrzebę poczucia bezpieczeństwa
– zaspokaja potrzebę bliskości
– uspokaja
– łagodzi ból
– zmniejsza poziom napięcia
– wspomaga kontakt wzrokowy i interakcje dziecka z matką
– buduje przywiązanie dziecka do matki

Karmienie piersią u matki:
– sprzyja budowaniu więci z dzieckiem
– uspokaja
– poprawia nastrój

Ten aspekt nie jest ani podawany ani jako główny ani często nie jest doceniany przez rodziców. A jest niezwykle ważny! I dlatego książeczka .CYNIO. nie skupia się ani na apsekcie zdrowotnym pokarmu, jakim jest mleko matki, ani na korzyściach z karmienia piersią, jakie ma matka. .CYNIO. mówi tylko i aż o emocjonalnych potrzebach niemowląt i małych dzieci i o tym, kiedy karmienie piersią i bliskość matki pomaga im poznać nowy świat i zmierzyć się z wyzwaniami codzienności.3. WSPARCIE DLA MATEK KARMIĄCYCH
Publikacja książeczki na temat karmienia piersią sprzyja rozprzesrzenianiu się informacji o zaletach takiego karmienia, zwraca uwagę na sam temat i nakierowuje na dobre, fachowe źródła rzetelnej wiedzy. .CYNIO. nie jest z założenia informatorem czy poradnikiem – jest książeczką, która w sposób delikatny umożliwia rozmawianie matki i dziecka o karmieniu piersią. Im dalej jednak pójdzie w świat, tym więcej matek dowie się o wieloaspektowości karmienia piersią, jego wymiarze emocjonalnym i dotrze do źródeł czy zacznie szukać więcej informacji na jego temat. A im więcej się dowiedzą, tym bezpieczniej się poczują ze swoim wyborem karmienia piersią i związanymi z nim przygodami i tym dłużej będą karmić, świadome konsekwencji zdrowotnych i emocjonalnych, jakie ze sobą niesie.
.CYNIO. zapewni matkom karmiącym piersią świadomość, że nie są same ze swoim wyborem, że robią dobrze i że ich dziecko doceni ich wybór.
4. ZACHĘTA DO WSPÓLNEGO CZYTANIA
Mamy z córką taki rytuał: siadam na podłodze w jej kąciku zabaw, a ona przynosi mi książeczkę, którą chce przeczytać, obejrzeć. Czasem stoi oparta o mnie, czasem siada i ssie pierś, czasem wręcz się na mnie układa i w spokoju słucha moich słów.

Mamy też taki zwyczaj, że podczas karmienia piersią córka dotyka palcem moich piersi, a ja nazwyam je głośno:
– To jest cynio. A to jest drugi cynio. CY-NIO. I ona wtedy mruczy sylaby (jeszcze nie umie mówić).

Zrozumiałam, że możnaby połączyć wspólne czytanie ze wspólnym cyniowaniem: w czytanie o cyniowaniu. Lubię piękne książeczki dla dzieci, bo poruszają one tematy dla dorosłych oczywiste, czasem traktowane jak powietrze wręcz. Dla dziecka wszystko jest nowe, wymaga wytłumaczenia, oswojenia się, zrozumienia. Także ssanie piersi, relacja z matką, emocje, których doświadczają razem i osobno.

I .CYNIO. do tego służy. Do znalezienia chwili wytchnienia od pędu codzienności i poczytania o bliskości w trakcie jej doświadczania – poczytania o rzeczach bliskich, intymnych, naszych prywatnych, o emocjach.5. ZACHĘTA DO BLISKOŚCI I UWAŻNOŚCI

W pędzie rodzicielskiej codzienności często nie ma czasu na uważność. Nowa sytuacja, nowy człowiek, nowe obowiązki, nowe emocje. To wszystko naraz w krótkim czasie potrafi przytłoczyć. Wraz z .CYNIEM. można stworzyć sobie rytuał 5 min. uważności na wspólne emocje – usiąść i poczytać, porozmawiać, nakarmić piersią. Może to być rytuał po powrocie z pracy, weekendowy wraz z tatą czy np. na sen – decyzja zależy już od Ciebie. Niech będzie jednak rytuał tylko Twój i Twojego dziecka, którym przybliży Wam siebie nawzajem.
6. PRZEKAZANIE MIN. 100 EGZEMPLARZY ORGANIZACJOM PROMUJĄCYM KARMIENIE PIERSIĄ

Moim nadrzędnym celem projektu .CYNIO. na portalu Polak Potrafi jest dotarcie do jak największej ilóści matek, nie tylko tych karmiących piersią. Marzy mi się, by miały .CYNIA. u siebie wśród książek dla dzieci, bądź swoich, by miały w nim oparcie i inspirację do odwagi długiego karmienia piersią ale też i... realizacji twórczej. Dlatego wesprę organizacje zajmujące się promocją karmienia piersią, przekazaniem im min. 100 egzemplarzy książeczki .CYNIO., by mogły ją rozdawać kobietom, które jej potrzebują.7. SAMOREALIZACJA TWÓRCZA

Wydanie pełnego nakładu własnej książeczki, napisanej i zaprojektowanej przeze mnie byłoby także zwieńczeniem mojej twórczej drogi a także początkiem tej nowej, pełnej ekspresji twórczej ścieżki. Studiowałam na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Grafiki, a dyplom zrobiłam w Pracowni Projektowania Plakatu Prof. Wasilewskiego. Długo jednak nie mogłam odnaleźć siebie w projektowaniu graficznym. Dopiero stosunkowo niedawno, także za sprawą macierzyństwa, zaczęłam mieć wgląd w siebie, co otworzyło drzwi do ekspresji twórczej.

Ujrzenie wydrukowanej książeczki przepełniłoby mnie satysfakcją i dumą, wiarą w swoje możliwości. Byłoby wisienką na torcie ostatnich, wyboistych twórczo 10 lat i dodałoby skrzydeł i wiary w następne moje ptzesięwzięcia. Marzy mi się bowiem wydawanie kolejnych książeczek, tłumaczenie ich na różne języki i wysylanie w świat.7. INSPIROWANIE MATEK POWRACAJĄCYCH DO PRACY

Wydanie .CYNIA. byłoby też moim niezaprzeczalnym powrotem na rynek pracy. Jako grafik pracujący na zlecenie, miałam w swoim życiu wiele prac, na różnych stanowiskach, od kelnerki po manadżerkę galerii. Grafika jednak zajmuje specjalne miejsce w moim sercu i tak naprawdę widziałabym siebie jako autorkę książeczek dla dzieci.
Wiele matek dzięki macierzyństwu przestaje pracować na etat, szukając drogi do samorealizacji, pracy z pasją i spełniania marzeń. Wydanie .CYNIA. byłoby dowodem na to, że macierzyństwo to czas, który uskrzydla kobietę, dodaje jej wiary w siebie i umożliwia realizację w pasji. Byłoby przykładem dla innych kobiet, by podobnie jak ja, próbowały odnaleźć swoje ja i żyć zgodnie ze sobą, pracować w zgodzie ze sobą i czerpać z pracy przyjemność.


.CYNIO. to książka i miłości do bliskości, do karmienia piersią.
Przeznaczona jest dla matek i ich dzieci do wspólnego czytania, także podczas karmienia piersią. Zaprojektowana została tak, by tekst i obrazki były interesujące zarówno dla osoby dorosłej jako i dla niemowlaka. A wydana zostanie na kartonie, by jej eksploracja możliwa była przez dziecko, ktore nie umie jeszcze przekładać papierowych kartek, by nie zrobiło sobie krzywdy o krawędź papieru i by mogło uczyć się przekładać strony książki.

Książka w czuły i prosty sposób przedstawia sytuacje z życia codziennego dziecka, w ktorych ssanie piersi jest dziecku niezbędne i daje mu największe korzyści: zarówno żywieniowe jak i emocjonalne.  Przedstawia sytuacje, z k†orymi spotykają sie wszystkie mamy karmiące piersią. Jest więc zrozumiała dla każdej kobiety, która tego doświadczyła i może dostarczyć informacji każdej, która ma dziecko i która chciałaby karmić piersią.


.CYNIO. jest pisany z perspektywy dziecka, które opowiada, kiedy potrzebuje possać pierś matki: gdy jest mu smutno, wesoło, gdy jest głodne, czy gdy roną mu zęby. Także w chorobie czy w nowych sytuacjach, w których czuje się niepewnie. Czytając ją na głos dziecku sprawiamy, że historie są mu bliższe.
Książeczka ma wymiary 15x15 cm, drukowana jest na kartonie pokrytym matową folią. Składa się z 13 rozkładówek, a każda z nich na jednej stronie zawiera tekst a na drugiej ilustrację. Jest to format sprawdzony w druku dla książeczek dla dzieci, które w tej formie nie są ani za duże ani za małe, by dzieci mogły się nimi bawić, je czytać i oglądać, a matowa folia sprawia, że książeczki trudniej zabrudzić i zniszczyć.

.CYNIO. jest zaprojektowany z myślą zarówno o dorosłych jak i o dzieciach – ma prosty i klarowny tekst, napisany jako słowa niemowlaka. Zilustrowany jest minimalistycznymi rysunkami o prostej kresce – umożliwia ona zarówno przejrzystość komunikatu jak i pozostawia pole dla wyobraźni.

OBEJRZYJ CAŁĄ KSIĄŻECZKĘ (kliknij na obrazek):


Dlaczego to robię?
1. Bo karmienie piersią mogłoby być oczywistym wyborem matek, a nie jest.
2. Bo istnieje duża niewiedza na temat korzyści zdrowotnych i emocjonalnych płynących z karmienia piersią (zarówno dla kobiet, jak i dla dzieci).
3. Bo sama karmię piersią już prawie 2 lata i wiem, o czym mówię.
4. Bo każda z nas, matek, powinna mieć wsparcie w zakresie karmienia piersią.
5. Bo natura obdarzyła nas mocą i nic, co człowiek stworzył w zakresie karmienia niemowląt nie dorównuje jakościowo mleku matki, i warto o tym mówić.
6. Bo im więcej z nas będzie długo karmiło dzieci piersią, tym będziemy mieć zdrowsze społeczeństwo, a w tym moja córka – robię to też dla niej.
7. Bo lubię mówić o ważnych sprawach.
8. Bo chcę się realizować także poza macierzyństwem i dać innym matkom przykład.Co już zrobiłam?
1. Zaprojektowałam książeczkę – jej ilustracje i teksty.
2. Zrobiłam jej stronę internetową www.cynio.pl
3. Wydrukowałam pierwszy egzemplarz i przeczytałam swojej córce, a drugi wręczyłam w prezencie siostrze i jej nowonarodzonej córeczce.
4. Zaprojektowałam nagrody, które są serią limitowaną wydaną specjalnie na czas promocji w portalu Polak Potrafi.
5. Nawiazałam szereg współpracy wspierających projekt .CYNIO.
6. Zebrałam niezbędne informacje od drukarni, dostałam od niej kosztorys.
Co zrobię jeśli zbiorę dokładną kwotę, jakiej potrzebuję?
1.
Wydam książeczkę :)
2. Wyślę nagrody!
3. Przekażę min. 100 egzemplarzy książeczki organizacjom promującym karmienie piersią
4. Pieniądze ze sprzedaży książki przeznaczę na jej dodruk.
5.
Rozpocznę prace nad drugą książeczką, której pomysł już rodzi mi się w głowie.

Książka sprzedawana będzie w małych, klimatycznych księgarniach / kawiarniach, które oferują dobre książki dla dzieci w całej Polsce.
Jak będzie wyglądać promocja projektu?
1. Rozpocznę akcję na Polak Potrafi
2. Zaangażuję Partnerów, Patronów i Dobre Duchy do promowania projektu
3. Będę udzielać bieżących informacji nt. projektu na profilu .CYNIO. na Facebooku i na PolakPotrafi

Na co przeznaczę zebrane pieniądze?
1. Na druk książeczki
2. Na nagrody
3. Na wysyłkę nagród dla Wspierających
4. Na opłaty dla Polak Potrafi

Co zrobię jeśli zbiorę więcej pieniędzy?
1. Opłacę udział w targach parentingowych i wydawniczych, by promować książkę.
2. Zrobię dodruk, gdy nakład się wyczerpie.
3. Zorganizuję kampanię społeczną promującą długie karmienie piersią i jego emocjonalny wymiar.

KAMPANIA SPOŁECZNA NA BILBOARDACH
Wyobraź sobie billboard z kobietą dumną z tego, że karmi piersią, karmiącą piersią na zdjęciu, przodem do odbiorcy, bez wstydu ale i bez zbytniego roznegliżowania. Po prostu karmiącą dziecko, gdy ono tego potrzebuje. Możliwe? Możliwe.
Zrobię to, jeśli uzbieramy kwotę potrzebną na wynajęcie powierzchni reklamowych.

Jeśli w tej akcji zbiórki uzbieramy co najmniej 50 000 zł, taka akcja społeczna będzie możliwa, a ja zdecyduję się na bycie jej twarzą. Twarz córki oczywiście zasłonię. Zrobię to dla sprawy, by wesprzeć inne matki i pokazać społeczeństwu, że karmienie piersią w miejscach publicznych to rzecz naturalna dla kobiet i ich dzieci.
Nazywam się Dominika Naborowska i mam 32 lata. Z wykształcenia jestem grafikiem z dyplomem w pracowni projektowania plakatu na warszawskiej ASP. Sama zaprojektowałam książeczkę .CYNIO. i sama przygotuję ją też do druku, gdyż mam w tym zakresie doświadczenie. Jestem mamą prawie 2-letniej córki, którą karmię piersią na żądanie. Wspiera nas w tym mój partner, z którym prowadzimy żywy, pełen zwierząt dom.
Skończyłam Studium Pedagogiczne ASP w Warszawie i żywo interesuję się rozwojem dzieci, budowaniem z nimi relacji bez przemocy i bezpiecznej kmunikacji. Córkę wychowujemyw  duchu rodzicielstwa bliskości, karmiąc piersią na żądanie, rozszerzając dietę metodą BLW, śpiąc z nią razem w łóżlu, nosząc ją w chuście i będąc uważnymi na jej potreby. Dużo czytam razem z córką a moją nową pasją jest kolekcjonowanie pięknych książeczek dla dzieci wydanych na całym świecie (ostatnio kupiłyśmy kilka w Barcelonie). Inspiruję się w życiu i twórczości minimalizmem, a jedyne, czego obecnie jeszcze mam za dużo, to... książki. ;)
Partnerzy .CYNIA. to wszyscy, którym bliski jest temat karmienia piersią, promowanie go w Polsce wśród świadomości zarówno matek jak i ojców. Służą mi wsparciem podczas zbierania pieniędzy na druk książeczki, radami podczas promocji i organizacji projektu. Poniżej przedstawiam ich Wam.

1. STOWARZYSZENIE DOULA W POLSCE
Stowarzyszenie DOULA w Polsce zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym 15 listopada 2011 roku. Od czerwca 2012r. jest członkiem European Doula Network.Powstało, by zrzeszać i kształcić wysoko wykwalifikowane doule, kandydatki na doule oraz osoby wspierające ideę doulowania. Chcemy w Polsce kontynuować szlachetne idee zachodnich organizacji zrzeszających doule i wypracowywać nasze własne, rodzime standardy. Stowarzyszenie stawia sobie za cel również promowanie dobrych praktyk i zwyczajów okołoporodowych oraz świadomego i zaangażowanego rodzicielstwa. Głównym celem doul ze Stowarzyszenia jest wspieranie kobiet i ich rodzin na czas ciąży, porodu i po porodzie.2. #KARMIĘPIERSIĄPUBLICZNIE
Fanpage akcji społecznej hashtagu #karmiępiersiąpublicznie.


3. SŁOIK SZCZĘŚCIA
Wydarzenie, które niespodziewanie wstrząsnęło Facebookiem – 41 000 osób wzięło w nim udział a 77 000 udostępniło o nim informacje. Słoik Szczęścia promuje uważność, pozytywne nastawienie do życia, bliskość, pobudza świadomość codzienności. Dla wszystkich przytłoczonym multimedialnością świata. Fanpage Słoika Szczęścia.4. SIOSTRA ANIA
Jej zadaniem jest wspierać, doradzać, pomagać, wyjaśniać, tłumaczyć, opowiadać, pocieszać, polecać, sprawdzać, testować i opiniować wszystko, co związane jest z ciążą, macierzyństwem i niemowlęciem (czyli dzieckiem do ukończenia 1 roku życia). Siostra Ania to zespół, który bardzo się lubi, szanuje i wspiera. Jest nieduży, ale zgrany i wesoły :). Tworzymy dla Was przyjazne i rzetelne treści, bo dobrze nam się razem pracuje i lubimy to robić. Strona założona została przez matkę 2 cudownych synów.


5. SOULADIES (CHÓR ŻEŃSKI)
Anna Żaczek-Biderman oraz Kamil Mokrzycki (założyciele i dyrygenci chóru Sound'n'Grace) ptowadzą także największy w Polsce chór składający się z samych kobiet, a w tym wielu młodych mam! Wykonują znane i lubiane utwory z gatunku soul, r'n'b, pop w niebanalnych aranżacjach. Można ich było usłyszeć podczas wielu klubowych oraz masowych imprezach.
W ramach zbiórki an druk .CYNIA. zaśpiewają tylko dla Was specjalny koncert!


6. POLSKIE TOWARZYSTWO KONSULTANTÓW I DORADCÓW LAKTACYJNYCH

7. MATECZNIK

Patroni .CYNIA. to wszyscy, którzy mówią głośno o .CYNIU. i zbiórce pieniędzy na jego druk: to media drukowane i internetowe, to osoby prywatne i firmy, grupy ludzi ale i jednostki. Słowem wszyscy, którzy pomagają idei .CYNIA. pójść w świat.

1. MAMA JAK TY (PORTAL)

MamaJakTy to portal dla mam – także tych przyszłych, które dopiero oczekują na swoje maleństwo. To prawdziwy poradnik dla rodziców, dotyczący wychowania i zdrowia dzieci, aktywności pozaszkolnej oraz ciekawych wydarzeń dla rodzin. Piszemy również porady dla kobiet w ciąży – podpowiadamy, jak się odżywiać, by zadbać o prawidłowy rozwój dziecka oraz zapewnić mamie dużo siły.
2. MATKA WYGODNA (BLOG)
Magdalena prowadzi bloga, na którym, jak sama pisze,
stara się pokazywać, że wychowywanie dzieci nie oznacza rezygnacji z bycia kobietą, nie zabrania nam marzyć, rozwijać się, robić czegoś dla siebie. Znajdziecie u niej mnóstwo śmiechu, odrobinę łez, nutę erotyzmu, a także wiele kreatywnych inspiracji. Z wykształcenia jest specjalistą sprzedaży i reklamy, z doświadczenia coachem i… doulą. Współpracowała m.in. z Urzędem Miasta Poznania – wraz z którym udało się zorganizować szereg warsztatów mających aktywizować zawodowo poznańskie mamy, lub po prostu pokazać im alternatywę od codziennego siedzenia w domu z dziećmi.

3. KARMIENIE PIERSIĄ (GRUPA NA FB)
Grupa ma na celu wspieranie mam zarówno w karmieniu jak i w codziennych trudach macierzyństwa. Prowadzona przez 3 administratorki, Karolinę, Katarzynę i Urszulę, zrzesza obecnie ponad 16 000 członków grupy, którzy aktywnie doradzają sobie nawzajem. Byłam członkinią tej grupy jeszcze zanim rozpoczęłam prace nad książeczką i muszę przyznać, że służyły mi dziewczyny wsparciem. Z ich wypowiedzi dowiedziałam się wiele cennych informacji. Dołącz do grupy tu.4. KATARZYNA GRZEBYK (BLOG)
Matka, żona, blogerka, dziennikarka... Katarzyna Grzebyk
jest magistrem filologii polskiej i logopedii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pracowałam jako logopeda-terapeuta domowy dzieci z wadą słuchu objętych opieką krośnieńskiego Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu. Jestem też współzałożycielką i sekretarzem regionalnego stowarzyszenia  -Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej.

Od 12 lat zawodowo zajmuje się kreowaniem tematów i pisaniem tekstów. Jej artykuły ukazywały się mediach regionalnych, ogólnopolskich portalach internetowych, magazynach polonijnych i historycznych. Obecnie pracuję dla magazynu „VIP Biznes i Styl” i portalu Biznes i Styl.

Na swoim blogu recenzuje książki. Także te dla dzieci. W ciągu ostatnich 9 miesięcy przeczytała 74 książki. I czyta dalej. :)

5. MATKA JEST TYLKO JEDNA (BLOG)
Jak wychowywać na wsi? Przeczytajcie mazurski blog rodzinny. Asia prowadzi bloga w międzyczasie mieszkania z rodziną na Mazurach. Jak sama pisze, pewnego dnia w jedenastopiętrowym bloku na osiedlu w Warszawie została podjęta decyzja, która zmieniła losy całej naszej rodziny. Miesiąc później byliśmy już na Mazurach, w środku Puszczy Piskiej, szukając sposobu na urządzenie się w całkiem nowej rzeczywistości.


6. MAMALIFE (BLOG)
Żanecie stuknęła 30-stka i i jak sama pisze, zaczęła realizować coś, co od dawna siedziało jej w głowie. I tak powstał blog Mamalife, który opowiada o życiu rodziny w kategoriach lifestyle, kulinaria, moda, gadżety czy np. podróże. Służy radą z doświadczenia i inspiracją dla kobiet, by odkrywały uroki macierzyństwa!

7. MATKA PUCHATKA (BLOG)
Uszczuplając: matka, żona, polonistka, edytor, surdopedagog, zwierzolub oraz głodna wrażeń maszyna do czytania. Puchatka od zawsze, ale waleczna. Prowadzi bloga od 2015 roku i zaczęła od tematyki parentingowej aby rozwinąć się w blog literacki (książkowy) z niewielkim dodatkiem kulinarnym. Jak sama pisze: "
Jestem przekonana o tym, że Matka to nie tylko kobieta, która ma dziecko, to również ta, która ma hobby i mnóstwo pomysłów, która codziennie walczy z organizacją, gotuje, pracuje i ma swoje do powiedzenia. Nie potrafię być tylko mamą, po prostu. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że na coś trzeba się w końcu zdecydować - stawiam zatem na książki i smak."


8. KORALOWA MAMA (BLOG)
Blog prowadzony przez matkę dwójki dzieci, Aleksandrę. Jak sama pisze: "
Ten blog powstał, ponieważ chcę dzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczę się na własnych błędach, z mądrych książek, obserwuję świat. Chcę pokazywać to, co mnie inspiruje i opowiadać o tym, jak staram się zmieniać siebie jako kobietę i matkę. Na lepsze. Wierzę, że zawsze jest dobry czas na zmiany i rozwój."

9. KARMICIELKA (BLOG)
Weronika, autorka bloga, tak o sobie pisze: "Macierzyństwo zmieniło mnie zupełnie. Od tego zaczęła się miłość do karmienia piersią i do położnictwa. Robię kurs na Promotora Karmienia Piersią, szykuję się do studiów położniczych, choć aktualnie nabywam tytuł inżyniera.
Długie karmienie piersią to mój priorytet, zarażanie miłością do naturalnego karmienia to moje powołanie, a przyjmowanie porodów domowych to największe marzenie. Jestem tu jako wyrozumiała kobieta karmiąca, przyjaciółka w laktacji i dobra dusza podczas porodowych zmagań."

10. DOBRA MAMA
Ogólnopolski dwumiesięcznik DOBRA MAMA to jedyny taki przewodnik inspirowany ciążą i dzieckiem!

11. KINDERKI (BLOG)
Blog mamy, Magdy, która karmiła oboje swoich dzieci piersią, a macierzyństwa zaczęła doświadczać po trzydziestke. Kinderki to blog z "mocno osadzoną nutą lifestyle'u i mody dziecięcej", ale dotkniecie tam również tematów psychologicznych, wychowawczych czy... książkowych.


12. EGAGA.PL (PORTAL)
Portal eGAGA.pl  został stworzony z myślą o tym, by łatwiej, mądrzej i piękniej żyło się nam, rodzicom, ze swoimi dziećmi. Jest to miejsce kierowane do rodziców dzieci w wieku 0-12 lat, szczególnie do grupy tych wymagających, zmęczonych natrętnym poradnictwem i szukających inspiracji do wychowywania, zabaw i myślenia o dziecku w kontekście jego prawidłowego rozwoju oraz szczęśliwego dzieciństwa. Poruszamy tematy związane z wychowaniem, rodzicielstwem, edukacją i zdrowym stylem życia. Pragniemy zachęcać: do refleksji i świadomej pracy nad sobą oraz mądrej współpracy z dzieckiem. Działań, których owocem jest radość, bliskość, witalność oraz zdrowie całej Waszej rodziny.

13. EGODZIECKA.PL (PORTAL)
Portal Egodziecka.pl to miejsce, w którym skupiamy się na emocjach, rozwoju i wychowaniu dzieci w wieku 0-10 lat. Portal został stworzony z myślą o rodzicach, dziadkach, opiekunach, wychowawcach, a także wszystkich innych osobach zainteresowanych tematyką emocji, rozwoju i wychowania dzieci. Głównym celem portalu Egodziecka.pl jest dostarczanie rodzicom wiarygodnych, sprawdzonych i podanych w przystępny sposób informacji z zakresu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i społecznego dziecka; dotyczących emocji i relacji; zaburzeń i terapii, tak by mogli oni jak najlepiej wspierać rozwój swojego dziecka.

14. BLW MAMA (PORTAL)
Portal prowadzi Ania, mama karmionego od 3 lat piersią na żądanie Filipa, która, tak sama pisze o sobie: "Pasjonują mnie różne podejścia do żywienia jak makrobiotyka, kuchnia Pięciu Przemian, paleo i czerpię z nich to, co według mnie jest najlepsze dla mojej rodziny. Nigdy nie będę liczyła kalorii bo to śmieszne. Najważniejsze to słuchać swojego ciała i pozwolić na to dzieciom! Tak, dobrze się domyślasz: jestem przeciwna karmieniu łyżeczką."

15. ILLU.STACJA (FANPAGE NA FB)
Illu.stacja jest kobietą i do tego matką karmiącą piersią (zanim dziecko dorosło ;). Łowi i prezentuje ilustracje i ich autorów na fanpage'u na Facebooku.


16. Ala'antkowe BLW
Ania i Asia zostały zainspirowane przez potrzeby swoich dzieci i prowadzą bloga, wydają książki i organizują warsztaty o metdzie BLW – rozszerzania diety niemowląt. Dzielą się swoimi przepisami, poradami. "Zaraziłyśmy siebie, swoje dzieci a nawet i zwierzęta domowe BLW. O tym chcemy tu mówić i dzielić się efektami naszych działań."

17. MAMA TRÓJKI (BLOG)
Bożena to wciąż aktywna zawodowo mama trójki dzieci, która rozwija swoją działalność – blog jest jedną z jej gałęzi. Tematyka parentingowo-lifestylowa z ogromną dawką ironii. Ukrytą połową bloga jest Marcin, który wspiera, poddaje pomysły, poczynił jak na razie jeden wpis :)

18. MAGAZYN DADA
Magazyn DaDa to bezpłatny kwartalnik, w którym prezentujemy miejsca przyjazne rodzicom z dziećmi w Warszawie i okolicy oraz promujemy ideę aktywnego spędzania czasu. Magazyn można znaleźć między innymi w klubokawiarniach, klubach malucha, żłobkach i przedszkolach niepublicznych, na basenach oraz wybranych sklepach z artykułami dziecięcymi.


19. CZYTAJKI (BLOG)
Czytajki - dziecięcych książek czar to okraszone prywatnymi komentarzami recenzje literatury dziecięcej testowanej na 4 młodych egzemplarzach. Wszystko to redaguje Matka Polka, która nie może pogodzić się z faktem, jak słabo wypadają w Polsce statystyki dotyczące czytelnictwa. Podjęła się więc pracy u podstaw, licząc, że kolejne pokolenia wyciągną nas z europejskiego ogona "nieczytania".


20. MAMACZYTA.PL (BLOG)
Na blogu piszą Gosia i Marta. Obie mamy w sumie prawie dziesięciorga dzieci. :) Kochają czytać i czytają dzieciom i młodzieży. prowadzą bloga o książkach, audiobookach, ilustracjach i poezji.


21. WP PARENTING (PORTAL)
Portal dla przyszłych i obecnych rodziców, traktujący o ciąży, dzieciach od niemowląt aż po uczniów, kuchni czy porodzie.


22. VERENNE (BLOG)
Jak sama pisze: "Hej! Mam na imię Ania i mieszkam wraz z rodzinką… gdzieś daleko, daleko… na krańcach naszego pięknego kraju ;) Kobieta, matka, żona, czasem sfrustrowany pracownik, honorowy krwiodawca, potencjalny dawca szpiku kostnego, blogerka, geokeszerka… ;)"


23. W NASZEJ BAJCE (BLOG)
Mam na imię Karolina. Mieszkam nieopodal Warszawy, w pięknym mieście „Cudu nad Wisłą” – Radzyminie. Jestem mamą trójki dzieci, z którymi nałogowo czytam książki. Od dłuższego czasu przestaliśmy już panować nad ilością przeczytanych książek, a nasz dom wypełniony jest literaturą dziecięcą w każdym zakamarku. Książki to nasza pasja, uwielbiam czas spędzony z dziećmi na wspólnej lekturze, uwielbiam patrzeć jak same często i w każdej wolnej chwili sięgają po książkę. Dzięki naszej miłości do czytania zrodził się pomysł na bloga. Znajdziecie w nim mądre, wartościowe i ciekawe książki dla dzieci w każdym wieku, a także interesujące pomoce naukowe, gry i puzzle.


24. W ROLI MAMY (BLOG)
Jesteśmy w różnym wieku, każda z nas pracuje w innym zawodzie, mamy odmienne doświadczenie życiowe i specyficzne podejście do życia. Różnimy się też typem urody, figurą, fryzurą i jeszcze wieloma innymi cechami…
To co nas łączy to rola, jaką gramy od pewnego czasu – rola mamy.
Wiąże nas także chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami, opisując uroki i trudy macierzyństwa. Dlatego też tworzymy blog poświęcony różnym aspektom bycia mamą.


25. MLEKIEM MAMY
Nasza strona jest poświęcona wszystkim mamom, które pragną karmić dzieci swoim mlekiem. Za jej pośrednictwem dowiesz się o właściwościach mleka kobiecego, o fizjologii laktacji, o tym jak dobrze zacząć karmienie piersią. A w przypadku problemów w karmieniu piersią, kiedy karmienie takie jest niemożliwe - poznasz inny sposób karmienia dzieci - odciągniętym mlekiem. Chcemy wspierać, docierać do źródeł i specjalistów, a przede wszystkim informować, że karmienie piersią ma różne oblicza. Karmienie piersią inaczej zazwyczaj nie jest wyborem, lecz bardzo trudną drogą, wymagającą wielu wyrzeczeń i samodyscypliny.
Mamo, jeśli jest choć cień nadziei na karmienie dziecka bezpośrednio z piersi - WALCZ o to!

26. PRACUJĘ Z PEŁNĄ PIERSIĄ
RACUJĘ (z) PEŁNĄ PIERSIĄ to akcja informacyjna stworzona przez Promotorki Karmienia Piersią dla pracujących i karmiących piersią MAM.

 

Dobre Duchy .CYNIA. to osoby niezwykłe, świadczące całym swoim życiem o tym, że karmienie piersią to nie tylko wybór pokarmu dla dziecka, ale przede wszystkim postawa życiowa, która charakteryzuje się ogromną otwartością na dziecko i jego potrzeby.

1. PATRYCJA WAJDA, matka swojego ukochanego syna, świadomie karmiąca go piersią już kilka lat i wychowująca w duchu zaufania do jego osoby jako człowieka instynktownie wiedzącego, co dla niego jest najlepsze. Aktywnie promuje świadome rodzicielstwo w rozumieniu, bliskości i w naturze.


Patrycja wspiera książeczkę .CYNIO. jako Dobry Duch projektu. Patrycja jest bowiem niezwykle charyzmatyczną matką, która chętnie stanowi przykład dla innych matek, szukających odpowiedzi na pytania dotyczące wychowywania dziecka. Emanuje energią życia i cudownie przelewa ją na każdego, kto tego chce. Jej poród został opusany w książce wydanej w Stanach Zjednoczonych pod tytułem "Unassited Birth" autorstwa
Laura Shanley a traktującej o natralnym podejściu do narodzin dziecka.POCZYTAJ OBEJRZYJPOCZYTAJ |

2. DR PATRYCJA DOŁOWY
matka dwóch cudownych synów, p
rzez 10 lat związana z Fundacją MaMa, wiceprezeska fundacji i prezeska Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych, artystka multimedialna, pisarka, działaczka społeczna, popularyzatorka nauki i sztuki. Od lat zajmuje się problematyką trudnej pamięci. Działa na pograniczu dyscyplin artystycznych. Ma na koncie ponad 60 wystaw w Polsce i zagranicą. Prace i teksty publikuje w pismach artystycznych i kulturalnych, w prasie i w magazynach wielkonakładowych. Współautorka książki „Miasto oczami kobiet” (2012, z Justyną Biernacką), rozdziałów w publikacjach zbiorowych, sztuk teatralnych (w tym nagradzanych „Hideout/Kryjówka”, "Dziady. Twierdza Brześć", "Matki" w reżyserii Pawła Passiniego). Z wykształcenia doktor nauk przyrodniczych (2007), absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (2002) oraz Akademii Fotografii Artystycznej Wyższych Szkół Fotograficznych we Wrocławiu (dyplom z wyróżnieniem, 2005), współpracuje m. in. z neTTheatre, Muzeum POLIN i Centrum Kultury Jidysz. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka nagród, w tym Nagrody im. Karola Sabatha i wyróżnienia na festiwalu teatralnym Kontrapunkt za odwagę badania pamięci w spektaklu "Hideout/Kryjówka".Oto niektóre nagrody, jakie przygotowałam:
1. Tapety do wyboru na telefon i komputer.

2. Przypinka #karmiępiersiąpublicznie

3. Rysunki "Kadry z .CYNIA."
Do wyboru spośród trzech:4. Prezenty dla Taty
5. Poduszka do karmienia Sangotrade

6. T-SHIRT DAMSKI #KARMIĘPIERSIĄPUBLICZNIE


7. T-SHIRT MĘSKI "KARMIŁBYM PIERSIĄ PUBLICZNIE"


8. T-SHIRT DZIECIĘCY "CYNIO"


9. ARCHIWALNE NUMERY MAGAZYNU GAGA


10. 3x wyszydełkowana pierś marki Ruda Manufaktura!
Zaprojektowana tak, by pomóc doradczyniom laktacyjnym w instruktażu. Dla wszystkich wielbicieli piersi kobiecych. :)


11. PÓŁROCZNE ABONAMENTY MYBABYCARE.PL (o wartości 72 zł)


12. BIŻUTERIA MILKY WAY JEWELRY
Biżuteria z koralikiem z mleka kobiecego i włosków dziecka.

13. PORADA SPECJALISTY
Zapraszam do współpracy: doule, położne, położnych, doradczynie laktacyjne, doraców laktacyjnych, konsultantki laktacyjne, konsultantow laktacyjnych, promotorki i promotorów karmienia piersią, lekarki i lekarzy specjalistów, osoby zaangażowane w promowanie wiedzy o karmieniu piersią.
Porada do zamieszczenia znajdzie się na końcu książki z nazwiskiem autorki/autora porady.

14. PONCZO DLA MATKI KARMIĄCEJ (WIELOFUNKCYJNE) FIRMY MEDBEST

15. TRÓJPAK SPARPETEK SUPER JUMPER

16. ŚPIWOREK DRIM DRIM


Sponsorzy to firmy/osoby, które wspierają akcję zbiórki pieniędzy na druk .CYNIA. swoimi produktami i usługami.

1. SANGOTRADE
Sklep online z dziecięcą pościelą, akcesoriami potrzebnych przyszłym i świeżo upieczonym rodzicom, oraz dekoracjami.


2. MAMATU
Szyte w Polsce ubrania dla przyszłych mam.


3. RUDA MANUFAKTURA
Manufaktura z szydełkiem w roli głównej.

4. MILKY WAY JEWELRY
Biżuteria z mleka matki, włosów Twojego dziecka, zachowująca Twoje wspomnienia.

5. MY BABY CARE
Pomocnik mamy, kalendarz, który wspiera w rozwoju dziecka do drugiego roku życia.


6. MEDBEST
Produkty zaprojektowane przez położne.


7. DIVERSO DESIGN
Ubranka dla dzieci.

8. SUPER JUMPER
Skarpetki dla dzieci.

9. DRIM DRIM
Pościel, kocyki i śpiworki dla dzieci.


10. TULASZEK
Skle online z artykułami dla dzieci.


11. MAMA ZONE KIELCE
Wykwalifikowana położna będąca również Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym.

12. COOL MAMA
Polska marka z ubraniami dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

13. COOKUP
Warsztaty kulinarne m.in. Power Mama.Udzielam się też w mediach, promując karmienie piersią i przy okazji mówiąc o .CYNIU.
Zapraszam.

1) Parenting
2) W roli mamy
3) Polskie Radio Dzieciom                                     DOŁĄCZ DO MNIE NA FACEBOOKU                              !                                                        WWW.CYNIO.PL                                              .

DO ZOBACZENIA! :)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.05.2017 18:06