Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jarek Kaniewski

Jarek Kaniewski

Kraków

Mam 38 lat. Od kilkunastu lat zawodowo zajmuję się copywritingiem. Moją pasją jest bajkopisarstwo oraz pisanie scenariuszy. Wydałem już jedną książkę dla dzieci \"Pan Truskawka\". Lubię kundelki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1408 PLN z 7777 PLN

30 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2014.

Borsuk Karol - niezapomniana bajka dzieciństwa

O projekcie


Wspierając ten projekt sprawiasz, że jedyna w swoim rodzaju, mądra bajka o przyjaźni i odwadze zostanie wydana w formie pięknego, profesjonalnego audiobooka. Możesz go mieć na własność już od wsparcia w kwocie 20 PLN. Dowiedz się więcej o tym projekcie i pomóż mi w jego realizacji.

Zacznijmy od początku

 

Pewnego dnia, dziesięć lat temu, postanowiłem, że napiszę bajkę. Przyszedł mi na myśl borsuk. Tak, to świetny pomysł! Napiszę bajkę o borsuku! Ale zaraz, zaraz... jak wygląda borsuk? Od czego jest... encyklopedia PWN. Tak, tak, wtedy jeszcze korzystało się z encyklopedii, a nie Wikipedii. B... bo... bor... Borsuk Karol... hm? Borsuk Karol - słynny polski matematyk. O! Fajnie, czemu nie? Mój borsuk będzie miał na imię Karol! I tak się to wszystko zaczęło. Pisanie zajęło mi ponad rok intensywnej pracy. Bajka składa się z misternie kleconych zwrotek z rymami ABAB. A jest ich ponad czterysta! Było ciężko. Nie raz miałem chwile zwątpienia. To była dla mnie największa, życiowa lekcja uporu i konsekwencji. W efekcie powstała zachwycająca (nie tylko mnie), ale również i dzieci (i to nie koniecznie przekupione czekoladą) opowieść. Bajkę już wielokrotnie „testowałem” na dzieciach w wieku od 4 do 10 lat i za każdym razem słuchały jej z rozdziawionymi buziami. To dla mnie największa nagroda za moją pracę. Jestem świadomym rodzicem, z uwagą wychowującym moje dzieci i wiem, że ta bajka czyni ich lepszymi ludźmi.

 

 
 
 
 

 

Bajka opowiada o przyjaźni pomiędzy tytułowym Borsukiem Karolem a starym, głuchawym Puchaczem i bardzo sympatycznym, ślepym kretem – Milo. Bohaterowie historii wyruszają na wielką, pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę w poszukiwaniu źródła wody z morałami. Bajka jest ładnym, przyjemnym dla ucha, melodyjnym tekstem z ciekawą narracją i mnóstwem smaczków językowych. Moje dzieci cytują wiele zwrotów z bajki w życiu codziennym.

 

Magiczne ilustracje
 

 

Niemal równie ważne co tekst (a może nawet najważniejsze?) są piękne, cudownie wykonane ilustracje autorstwa Aleksandry Michalskiej – Szwagierczak. Tutaj znajdziesz jej piękne prace do innych książek. Ola specjalizuje się w ilustracji dziecięcej już od ponad 20 lat. Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy i kiedy powstał szalony pomysł zilustrowania każdej zwrotki „Borsuka Karola”, nikt nie domyślał się ile czasu może to zająć. Okazało się, że potrzeba było na to całej dekady. Oczywiście nie był to jedyny projekt, który w tym czasie wykonywała Ola. Zdarzały się tygodnie, a nawet miesiące zniechęcenia i stagnacji. Wtedy do niej dzwoniłem i ciepłymi słowami zachęcałem do kontynuowania pracy. Ola jedna wie ile takich rozmów ze sobą odbyliśmy. Ale opłacało się! W końcu bajka i ilustracje są gotowe! Teraz Ty i Twoje dzieci albo dzieci Twoich znajomych macie szansę cieszyć się nią tak samo jak i my.

 

 
Posłuchaj, co chcę zrobić
 

 

W obecnych czasach wydanie książki na papierze to duże wyzwanie. Książka miała już trzech wydawców. Mieliśmy podpisane umowy, a potem wszystko się komplikowało przez przeciągający się w nieskończoność proces tworzenia ilustracji. Kiedy w końcu ilustracje powstały, zdecydowaliśmy się na inną drogę. Chcemy wydać:

Profesjonalnie zrealizowany audiobook z piękną, aktorską interpretacją bajki. Nawiązałem w tym celu współpracę ze świetnym aktorem, panem Markiem Walczakiem. Pan Marek zgodził się przeczytać bajkę, a próbkę jego niesamowitych umiejętności lektorskich mogliście usłyszeć w prezentacji. Jego interpretacja bajki wywołuje u mnie miły dreszcz emocji i wzruszenia. I jestem przekonany, że na innych podziała tak samo. Cały audiobook będzie trwał około dwóch godzin. Będzie podzielony na rozdziały, na wypadek gdyby dziecko nie mogło wysłuchać go w całości.

                                      

 

NIE WSPIERAJ KOTA W WORKU!
 
Poniżej możesz przesłuchać pierwszy rozdział mojej bajki (jeszcze w wersji beta):
 
 
 
 
Drugim planowanym projektem jest stworzenie strony internetowej, która będzie swojego rodzaju aplikacją webową do oglądania i słuchania bajki na urządzeniach przenośnych (np. tabletach). Dziecko będzie mogło przesuwać palcem kolejne rysunki, a z głośnika będzie dobiegać głos lektora czytającego przypisaną do ilustracji zwrotkę. Będzie to bardzo intuicyjne i proste. Bez zbędnych buzerów. Tylko dziecko i bajka. Dostęp do pierwszego rozdziału będzie bezpłatny.

 

                                           

                                      

Wszystkie te działania będę chciał sfinansować dzięki zebranej na PolakPotrafi.pl kwocie. Mam nadzieję, że przekonałem Cię do wsparcia mojego projektu. Jeżeli masz dziecko, albo znasz dziecko, albo choć trochę czujesz się dzieckiem - pomóż mi już teraz wspierając ten projekt. Możesz być jedną z pierwszych osób, które poznają tę bajkę. Gwarantuję Ci, że będzie to jedna z najpiękniejszych bajek w Twoim życiu i życiu Twojego dziecka. 

Jeżeli znasz kogoś, kto ma dzieci - wyślij mu info o tym projekcie. Krótki "szer" na Facebooku bardzo mi pomoże. ALE PRZEDE WSZYSTKIM TERAZ I TY WESPRZYJ PROJEKT. OD TEGO ZALEŻY JEGO POWODZENIE. 

Pozdrawiam ciepło,

Jarek Kaniewski, autor bajki

 

ps. Klikając w przycisk poniżej (otworzy się jeszcze jedno okienko) możesz polubić Fan Page strony Borsuk Karol. Będę informował Cię co dzieje się z tym projektem.
 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2014 18:06