Dołącz do naszej społeczności!

Bliżej czytelnika

Kategoria - Książki/Publikacje

1%

Postęp

85 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

Nazywam się Jacek Getner i – jak przyznaję półprywatnie – jestem  zwierzęciem piszącym prawie wszystko. Być może dlatego jakoś udaję mi się z tego pisania utrzymać. Wprawdzie na wierszach raczej nie zarabiam, sztuki teatralne i książki przynoszą mi niewielki dochód, ale już opowiadania do pism kobiecych, scenariusze seriali telewizyjnych (obecnie serial „Klan”) gier fabularnych („Wiedźmin 2) i czasem jakaś drobna fucha copywriterska pozwalają zarobić na bułkę z masłem. Piszę tak wiele różnych rzeczy bo nie lubię zamykać się w jednym gatunku, mam ochotę spróbować wielu form. Każda z nich pozwala mi na co innego, daje możliwość przekazania czegoś nowego. I o każdej z nich chętnie opowiadam na spotkaniach z czytelnikami. Tu możecie sobie obejrzeć jedno z takich spotkań z grudnia ubiegłego roku.

 

 

Chciałbym takich spotkań odbywać jak najwięcej, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Dlaczego? Bo biblioteki to prawdziwe oazy kultury, w półpustynnym krajobrazie rozciągającym się poza największymi aglomeracjami. Mieszkańcy dużych miast mają więcej okazji do zetknięcia się z kulturą, mają multipleksy i teatry. Tym w mniejszych miejscowościach pozostaje najczęściej biblioteka i ośrodek kultury, w ramach którego działa. I właśnie do nich najbardziej lubię przyjeżdżać i z nimi się spotykać. Te spotkanie zadają kłam temu, że Polacy coraz mniej czytają, że nie interesują się dobrą książką, sztuką, filmem.

Dlatego chciałbym dotrzeć do jak największej ilości bibliotek poza dużymi aglomeracjami. Bo tam czytelnicy są najbardziej spragnieni rozmowy o książkach czy o pisaniu w ogóle. I pytają mnie o wszystko. I o scenariusze telewizyjne. I o pracę przy grze fabularnej „Wiedźmin”. I o pisanie wierszy, prosząc czasem o wyrecytowanie któregoś z nich. Takie spotkanie staje się często impulsem do wypożyczenia mojej książki. I może to być moja malutka prywatna cegiełka w tym, żeby pokazać, że Polak nie tylko potrafi, ale i lubi czytać.

Niestety, są to często miejscowości położone daleko od mojego mieszkania w Warszawie, dojazd tam kosztuje, a czasem nie ma jak wrócić tego samego dnia i trzeba gdzieś przenocować. Dlatego na razie w takich miejscach bywam niezbyt często i zdarza mi się, że muszę odmówić, czy raczej przełożyć na odległy termin wizytę w jakiejś miejscowości, bo środki na dotowanie kultury mam ograniczone. 

 

Koszty wyjazdów do takich miejsca, to czasem sto złotych, a czasem trzysta. Średni koszt można zatem ustalić na złotych dwieście. Chciałbym zebrać kwotę wystarczająco mi, po zapłaceniu różnych podatków i opłat manipulacyjnych, na odwiedzenie do końca tego roku 25 bibliotek. Kilka tych spotkań mam już ustalonych  (w Moryniu – 26 marca, Pułtusku 10 kwietnia, Chorzelach 7 maja, Jelczu-Laskowicach w październiku). Na nie pojadę bez względu na to, czy mój projekt się uda, czy nie. Ale gdyby udało się zebrać odpowiednie środki, to wyślę propozycję takiego bezpłatnego spotkania do kilku tysięcy bibliotek w Polsce i z pewnością uda mi się „dozbierać” zainteresowane placówki:) A jeśli środków będzie więcej, to umówię się w kolejnych miejscach. Z każdej złotówki wydanej na autobus, pociąg czy nocleg rozliczę się solidnie, publikując skan/zdjęcie paragonu/rachunku/faktury. Ani jednej złotówki nie wydam też na nic innego, choćby na jedzenie, bo żywić muszę się i u siebie w domu, więc nie wliczam tego w koszt wyjazdu:)   

 

Jeśli będziecie mieli jakieś propozycję, co do usług literackich jakie mogę wykonać na Waszą rzecz w ramach tego projektu, chętnie ich wysłucham i jeśli uznam, że jestem na siłach spełnić wasze życzenia, dołącze ję do listy nagród. Szczegółowe opisy nagród będę załączał w aktualnościach. Będę tam również publikował linki do miejsc, gdzie sobie możecie obejrzeć/posłuchać/przeczytać efekty mojego pisania.

  

6

Wspierających

85 zł

Z całkowitej kwoty 7000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 18:00 06.04.2014 otrzyma co najmniej 7000 zł wsparcia

Wesprzyj projekt

Wpłać 2 zł lub więcej!

przysyłam mailem w formie elektronicznej kryminalną miniaturę pt: „Skrzypienie”

0 Wspierających
 

Wpłać 4 zł lub więcej!

do "Skrzypienia" dorzucam przysłanie mailem w formie elektronicznej mrocznego kryminału „Czy chcesz mnie już zabić?”.

0 Wspierających
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

przysyłam mailem w formie elektronicznej mój krótki poradnik składający się z pięciu prostych zasad, które przydadzą się każdemu zaczynającemu swą przygodę z prozą.

0 Wspierających
 

Wpłać 6 zł lub więcej!

Oprócz "Skrzypienia" i "Czy chcesz mnie już zabić?" przysyłam jeszcze w formie elektronicznej mroczny kryminał „Zapach śmierci” będący kontynuacją – „Czy chcesz mnie już zabić?”.

0 Wspierających
 

Wpłać 8 zł lub więcej!

Prócz "Skrzypienia", "Czy chcesz mnie już zabić" i "Zapachu śmierci" przysyłam mailem w formie elektronicznej komedię kryminalną wierszem, napisaną na zamówienie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, pt.: „Niespodzianka”.

0 Wspierających
 

Wpłać 10 zł lub więcej!

przysyłam mailem (do wyboru) e-book „Pan Przypadek i trzynastka” lub „Pan Przypadek i celebryci”. E-book zostanie wysłany w formacie PDF, e-pub i mobi.

0 Wspierających
 

Wpłać 18 zł lub więcej!

przysyłam mailem e-booki „Pan Przypadek i trzynastka” oraz „Pan Przypadek i celebryci”. E-booki zostaną wysłanę w formacie PDF, e-pub i mobi.

1 Wspierający
 

Wpłać 20 zł lub więcej!

przysyłam pocztą tradycyjną w formie papierowej (do wyboru) książkę „Pan Przypadek i trzynastka” lub „Pan Przypadek i celebryci” z autografem i dedykacją na życzenie.

2 Wspierających
 
Pozostało: 24

Wpłać 25 zł lub więcej!

możliwość wskazania biblioteki do której w pierwszej kolejności wyślę propozycję darmowego przyjazdu na spotkanie z czytelnikami.

1 Wspierający
 

Wpłać 36 zł lub więcej!

przysyłam papierowe wersje książek „Pan Przypadek i trzynastka” oraz „Pan Przypadek i celebryci” z autografem i dedykacją na życzenie.

0 Wspierających
 
Pozostało: 100

Wpłać 60 zł lub więcej!

Wysyłam mailem w formie elektronicznej "Morderstwo w Orient Esspresso" czyli kolejną zagadkę rozwiązywaną przez mojego bohatera, Jacka Przypadka. Zagadka otwiera trzeci tom jego przygód pt.; "Pan Przypadek i korpoludki", który ukaże się we wrześniu 2014 r. Nagrodzony jest zobowiązany do zachowania ścisłej tajemnicy do momentu publikacji książki.

0 Wspierających
 
Pozostało: 50

Wpłać 100 zł lub więcej!

Zapewniam imienne podziękowanie za wsparcie moich spotkań z czytelnikami, opublikowane na końcu "Pana Przypadka i korpoludków" wraz z egzemplarzem książki, która ukaże się we wrześniu 2014 r.

0 Wspierających
 
Pozostało: 5

Wpłać 200 zł lub więcej!

Oferuję konsultację wiersza – napisanie stronicowej opinii wraz ze wskazówkami, co dalej:) Termin realizacji do dwóch tygodni po zakończeniu projektu. Wybierający tę nagrodę proszeni są o przygotowanie się na ewentualną krytykę:)

0 Wspierających
 
Pozostało: 4

Wpłać 350 zł lub więcej!

Oferuję konsultację tekstu prozatorskiego o długości do 10 tys. znaków – napisanie stronicowej opinii wraz ze wskazówkami co dalej:) Termin realizacji do miesiąca po zakończeniu projektu. Wybierający tę nagrodę proszeni są o przygotowanie się na ewentualną krytykę:)

0 Wspierających
 
Pozostało: 3

Wpłać 750 zł lub więcej!

Oferuję konsultację tekstu prozatorskiego/dramaturgicznego lub scenariuszowego o długości do 50 tys. znaków – napisanie dwustronicowej opinii wraz ze wskazówkami co dalej. Termin realizacji do półtora miesięca po zakończeniu projektu. Wybierający tę nagrodę proszeni są o przygotowanie się na ewentualną krytykę:)

0 Wspierających
 
Pozostało: 2

Wpłać 1500 zł lub więcej!

Oferuję napisanie sonetu miłosnego (do wyboru w odmianie włoskiej, francuskiej lub angielskiej) który stanie się własnością zamawiającego wraz z pełnią praw autorskich. Termin realizacji do dwóch miesięcy po zakończeniu projektu.

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 2500 zł lub więcej!

Oferuję napisanie, w razie życzenia według wstępnych wytycznych zamawiającego, opowiadania kryminalnego o długości 10 -15 stron znormalizowanego maszynopisu (18-27tys znaków). Termin realizacji do trzech miesięcy po zakończeniu projektu.

0 Wspierających

O autorze

Jacek Getner

Jacek Getner

Warszawa

Przez wiele lat zarabiałem na życie jako copywriter, a i teraz czasem mi się to jeszcze zdarza. Byłem scenarzystą sitcomu „Daleko od noszy” oraz serialu komediowego „Ale się kręci”. Pisałem również dialogi do gry fabularnej \"Wiedźmin 2\" i scenariusze formatu docucrime \"Malanowski i Partnerzy\". Obecnie piszę dialogi serialu \"Klan\"

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.