Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Pociecha

Piotr Pociecha

Jelna koło Nowego Sącza

Biegający twórca, administrator i redaktor Portalu Biegowego nsrunners.pl. Pasjonat pieszych podróży, sportu, mobilnych technologii, wszelkiej wiedzy kosmicznej, fantastyki oraz poezji lubiący poruszać się niewydeptanymi ścieżkami. Autor blisko tysiąca publikacji o tematyce sportowej i nie tylko. Uczestnik wielu długodystansowych imprez ulicznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

393 PLN z 1387 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

28%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.04.2014.

Biegiem na Koniec Świata

O projekcie

    Z początkiem maja obieram kurs na Koniec Świata. Docelowy punkt biegowej wyprawy ulokowany jest na obrzeżach wsi Głuszyna nieopodal Ostrzeszowa. Wiodąca ku niemu trasa, którą na całej długości zamierzam pokonać o własnych nogach, przetnie sporo małopolskich, śląskich, opolskich i wielkopolskich miejscowości, w tym prawdopodobnie miasta takie jak Nowy Sącz, Brzesko, Kraków, Krzeszowice, Chrzanów, Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Kluczbork, Lubliniec, czy choćby wyżej wspomniany Ostrzeszów. Jako miejsce rozpoczęcia podróży obrałem płytę nowosądeckiego rynku.

Zdjęcia: www.galeriawielkopolska.info i www.101wycieczek.pl

Fot.1,2 Po lewej:miejsce startu tj. płyta nowosądeckiego rynku. Po prawej: cel podróży

W linii prostej odległość między startem, a docelowym przysiółkiem wynosi miej więcej 373 kilometry. Po uwzględnieniu geometrii ulic, którymi planuję omijać autostrady i wszelkiej maści ekspresówki, trasa wydłuża się do ponad 400 kilometrów. 

Fot. 3 Wstępny zarys trasy wyprawy na Koniec Świata. Kliknij na obrazek aby zobaczyć w pełnym rozmiarze.

  Przedsięwzięcie ma charakter bardziej podróżniczy niż sportowy, nie mniej jednak postaram się, by założony dystans pokonać w ciągu 4 dni. Dotychczas zgromadzone doświadczenie w biegowej materii skłania mnie do przekonania, że przeprawa w tempie „stówa na dzień” beztroskim flirtem z trasą raczej nie będzie :) Co więcej, może solidnie zaboleć i wycisnąć ze mnie soki jak pięść z cytryny:) Z drugiej strony jednak spojrzenie na to wyzwanie przez pryzmat wyczynów wielu innych biegowych obieżyświatów eksplorujących wzdłuż i wszerz najbardziej ekstremalne zakątki naszej planety może nieco załagodzić wyobrażenie o jego stopniu trudności :) Plany oczywiście zweryfikuje trasa, którą błędem byłoby lekceważyć.

 Fot. 3,4,5 Na trasie: Sądeckiej Dychy, Półmaratonu w Wiedniu i  Sztafety Visegrad Maraton

Tak czy inaczej lansowanie przez bieganie, a tym bardziej żaden zysk mnie nie interesuje. Myślę, że doświadczenie podróży jest wartością samą w sobie. Chciałbym zatem, by jej potencjał tkwił przede wszystkim w tym co uniwersalne i niematerialne. Wyobrażenie nasyconego wyjątkową symboliką celu przeplatające się ze zmęczeniem, mnogość napotkanych miejsc, ludzi, klimatów, wrażeń, punktów widzenia, zaskakujących refleksji, zmieniające się jak w kalejdoskopie krajobrazy, równoległe odkrywanie wyobraźnią i nogami dynamicznej prawdy ukrytej między wierszami … To wszystko połączone razem ma szansę stać się katalizatorem wielopłaszczyznowej inspiracji niosącej zaraźliwy optymizm potęgowany deszczem baśniowych myśli, które chciałbym wreszcie odzyskać, by móc się nimi dzielić z Wami. Zastrzyk tonącej ostatnio weny potrzebny jest mi również dalszego tworzenia treści na portalu biegowym mieszczącym się pod adresem www.nsrunners.pl. Nie mam nic przeciwko, by wyprawa przyczyniła się do popularyzacji biegowej turystyki, którą uważam za coś fantastycznego. Na trasie będę otwarty na rozmowę. Z radością przyjmę też chęć przyłączania się do biegu na mniejszych czy też większych odcinkach :)

W zmaganiach towarzyszyć mi będzie przesympatyczna i pozytywnie zakręcona ekipa beskid.tv, która na filmie oraz zdjęciach udokumentuje przebieg wyprawy. Analizjąc przedsięwzięcie pod kątem bezpieczeńtswa rozważam włączenie do akcji fizjoterapeuty. Wszystko zależeć będzie jednak od funduszy.

Fot. 6,7,8 Beskid.tv, czyli telewizja, której ze sportem jest zawsze po drodze :)

Notki z przygotowań, a także bieżący postęp w pokonywaniu trasy już podczas samej podróży udostępniał będę na facebookowej stronie:  www.facebook.com/nakoniec

Obszerniejsze zapowiedzi, a następnie z relacje z przebytej wyprawy opublikowane zostaną na prowadzonym przeze mnie portalu biegowym www.nsrunners.pl oraz innych zaprzyjaźnionych mediach, które już w trakcie zdecydują się na objęcie patronatu. Film dokumentujący moje biegowe zmagania ukaże się na stronie znanej sporej publiczności Telewizji Beskid mieszczącej się pod adresem www.beskid.tv .

 

W kwestii finansowej sprawa biegowej podróży na wielkopolski Koniec Świata przedstawia się następująco:

Odzież, obuwie, a także pełne wyposażenie techniczne skompletowałem na własną rękę. Od zeszłego miesiąca czekają spakowane na półce w stanie pełnej gotowości :) 

Bardzo pomocne byłyby natomiast środki na : 

- Częściowe pokrycie kosztów udziału w wyprawie towarzyszącej mi ekipy (1 lub 2 osoby z beskid.tv oraz znajomy fizjoterapeuta) 

- Noclegi (Bezpieczne i sprawne pokonanie dystansu w założonym czasie wymaga pełnej regeneracji po każdym etapie) 

- Wyżywienie (jedzenie, płyny, witaminy, i podstawowe suplementy do utrzymania równowagi w organiźmie poddanym długotrwałemu wysiłkowi)

Pierniki upiekę sam lub z pomocą siostry :) Chętnie podziele się nimi z osobami spotkanymi na trasie :)

Razem wychodzi: 1387 zł 

Na obecnym etapie przygotowań bardzo ogólny zarys mojej biegowej wyprawy na Koniec Świata prezentuje się w następujący sposób:

Etap I Pożegnanie z biegowymi przyjaciółmi :) Start z płyty rynku w Nowym Sączu. Obranie kursu na Kraków.

Etap II Przebierania nogami ciąg dalszy. Kierunek – Śląsk. Po drodze odwiedziny znajomych, aktywne zwiedzanie lokalnych perełek krajobrazów, 

rozmowy z napotkanymi ludźmi, słuchanie ich legend, opowieści ...

Etap III Rundka po Śląsku, zbliżanie się do Województwa Opolskiego a następnie granic Wielkopolski.

Etap IV Wytrwała tułaczka na Koniec Świata z szeregiem atrakcji i przygód po drodze:)

Etap IV Powrót samochodem z ekipą beskid.tv

Jeśli wyprawa dojdzie do skutku, chciałbym by poza wyżej wymienionymi celami przyczyniła się ona także do pomocy dwóm osobom z mojego otoczenia, dla których podstawowe komunikowanie się ze światem, wyrażanie myśli i uczuć stanowi być może o wiele więsze wyzwanie niż czekać mnie będzie podczas biegowej podróży na kraniec wyznaczonego planem świata. Pewna iskierka nadziei na przełamanie tej bariery komunikacyjnej tkwi w zaawansowanej elektronice,  a dokładniej tabletach Mówik. Akcję na stronie http://domore.pl/ bede mógł urchomić gdy już  wyruszę w trasę.

Liczę na Wasze wsparcie, choćby psychiczne, a ja stanę na głowie, by dotrzeć biegiem na Koniec Świata  i się Wam odwdzięczyć :) 

  Do zobaczenia wkrótce na trasie, miejmy nadzieję :)

 Kontakt do mnie:

Telefon: 511 418 261 Email: info@nsrunners.pl

Dla cierpliwych: wersja long filmowego intro :)

Media o Twoim projekcie:

Bieg na koniec świata

twojezwyciestwo.wordpress.com | 2014-04-14

Nieraz śni mi się, że tam biegnę. Na “lekko”, rzadko w towarzystwie, najczęściej bezdrożami i zazwyczaj bez mapy. W jakieś bliżej niezidentyfikowane miejsce, bo w końcu gdzie można umiejscowić koniec świata? na skraju mapy, po przeciwnej stronie globu? tuż dalej niż ostatnio odwiedzony punkt? W snach zawsze bezbłędnie tam trafiam.

BIEGIEM NA KONIEC ŚWIATA!!!

piwniczna.info | 2014-04-06

W połowie maja biegający administrator portalu nsrunners.pl Piotrek Pociecha obiera kurs na Koniec Świata. Docelowy punkt biegowej wyprawy ulokowany jest na obrzeżach wsi Głuszyna nieopodal Ostrzeszowa. Wiodąca ku niemu trasa, którą na całej długości zamierza pokonać o własnych nogach, przetnie sporo małopolskich, śląskich, opolskich i wielkopolskich miejscowości, w tym prawdopodobnie miasta takie jak Nowy Sącz, Brzesko, Kraków, Krzeszowice, Chrzanów, Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Kluczbork, Lubliniec, czy choćby wyżej wspomniany Ostrzeszów.

Chce pobiec na koniec świata

img.polakpotrafi.pl | 2014-04-04

Naczelny NSRunners pobiegnie na Koniec Świata

www.festiwalbiegowy.pl | 2014-03-26

Ledwo wczoraj zachęcaliśmy Was do wsparcia Bartłomieja Treli z Tarnowa, który zamierza zdobyć Koronę Ultramaratonów Świata, a już dziś możemy Wam przybliżyć równie interesującą postać i ambitne plany innego małopolskiego biegacza - Piotra Pociechy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.04.2014 18:06