Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

SZKOŁA WAJDY

SZKOŁA WAJDY

Warszawa

Szkoła Wajdy istnieje od ponad 10 lat. Powstała w Warszawie z inicjatywy Andrzeja Wajdy i Wojciecha Marczewskiego, którzy zaoferowali unikalne na skalę europejską programy łączące edukację z produkcją dla profesjonalistów filmowych. W 2011 roku, kontynuując misję Szkoły, Wajda i Marczewski powołali studio produkcyjne - Wajda Studio, które wyróżnia się opieką artystyczną najlepszych polskich i europejskich twórców oraz naciskiem na development. Głównym celem Szkoły i Studia jest wsparcie autorskich filmów debiutujących twórców.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10202 PLN z 10000 PLN

109 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.04.2014.

"BEZ LIMITU" - FILM O KOBIECIE EKSTREMALNEJ

Film "Bez limitu" - aktualizacja

Dodano 12.09.2014, godz. 14:29

Drodzy Wspierający!

Dotarły do nas sygnały zaniepokojenia. Zatem w związku z upływającym czasem chcielibyśmy przedstawić dwa słowa wyjaśnienia dotyczące realizacji filmu „Bez limitu” o Aleksandrze Taistrze.

Realizacja filmu dokumentalnego zabiera dość dużo czasu. Nie jest to reportaż telewizyjny, który można zrobić w tydzień. Realizacja filmu niestety często zabiera lata (niektóre projekty w Wajda Studio zajęły 3 lub nawet 4 lata) – zwłaszcza, że są to filmy debiutanckie, produkowane w ramach programu edukacyjnego DOK PRO, co dodatkowo wydłuża cały proces. Stąd niektórzy z Was mogli odnieść wrażenie, że z projektem „nic się nie dzieje”. Tak nie jest. Wciąż mamy nadzieję na jego zrealizowanie. Problemem jest budżet filmu, który przerósł dotychczasowe szacunki. Jesteśmy obecnie w fazie poszukiwania dodatkowych środków – niestety, produkcja dokumentalna czasem zaskakuje.

Część nagród dla Was powiązana jest z produkcją filmu – z ich realizacją wstrzymujemy się do zakończenia produkcji. Bardzo prosimy o cierpliwość. Kontakty do osób, których nagrody wiązały się ze spotkaniem z Olą Taistrą, przekazaliśmy naszej bohaterce, aby ułatwić bezpośrednie ustalenia.

Jednocześnie pragniemy oświadczyć, że w przypadku gdyby nie udało nam się dokończyć filmu, zwrócimy wpłacone pieniądze wszystkim, którzy sobie tego zażyczą i zrezygnują z nagrody. Będzie to oczywiście dla nas dodatkowy wydatek, ale będziemy woleli go ponieść, bo najważniejsze jest dla nas zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Pozdrawiamy serdecznie
Zespół Wajda Studio


Dodano: 26.04.2020, 15:21
  Artur P.
Artur P.
I co będzie ten film? Bo już 6 lat upływa i napisów końcowych nie widać.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.04.2014 18:06