Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Darek Strychalski

Darek Strychalski

Łapy

Niepełnosprawny biegacz z Łap. Treningowo pokonuje nawet kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Bieganie jest jego pasją, największą przyjemnością i oknem na świat. Jego wielkim marzeniem jest udział w słynnym ultramaratonie LA ULTRA - THE HIGH w Himalajach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

45612 PLN z 35000 PLN

625 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

130%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.06.2014.

Badwater 2014 - Powrót

RSS

Pomóż spełnić Darkowi kolejne marzenie Dodano 22.03.2017, godz. 16:11

Kochani,
Wkrótce miną 3 lata od Badwater - wielkiego sukcesu Darka, w którym Wy mieliście wielki udział. W tym roku Darek próbuje dokonać niemożliwego po raz kolejny - w sierpniu zmierzy się z ultramaratonem LA ULTRA w Himalajach.
Fundusze na ten cel zbiera za pośrednictwem Polak Potrafi. Pomożecie naszemu Ultrauparciuchowi spełnić marzenie?
Szczegóły projektu:
https://polakpotrafi.pl/projekt/ultramaraton-w-chmurach
Dziękujemy!!!

Darek w Himalajach Dodano 05.08.2015, godz. 19:43

Drodzy Przyjaciele,
Równo rok po wielkim zwycięstwie w Badwater, Darek znów ruszył na podbój niemożliwego. 16 sierpnia zmierzy się z legendarnym La Ultra - The High, 222-kilometrowym biegiem w sercu Himalajów. Przy odrobinie internetowego zasięgu będziemy Wam relacjonować, co słychać w Indiach na nowym profilu fb Fundacji Darka:

https://www.facebook.com/FundacjaZwyciezca

Przy okazji bardzo gorąco zachęcamy do wsparcia na Polak Potrafi projektu wydania gry biegowej. Grę współtworzył Mikołaj - jeden z członków ekipy wspierającej Darka w Badwater. Jeśli się uda, część zysku z każdego sprzedanego egzemplarza gry wesprze Darka i jego Fundację.
Zerknijcie koniecznie:

https://polakpotrafi.pl/projekt/kingrunner

Dziękujemy!!!
Dodano: 10.08.2015, 16:19
  Jakub Sobczak
Jakub Sobczak
Darku, trzymamy kciuki, POWODZENIA! :-)

Darek wspiera Psa, który biega ultramaratony Dodano 18.02.2015, godz. 8:28

Kochani Darkowi Darczyńcy,
Nie zwalniamy tempa, zachęcamy Was do zapoznania się z naszym nowym projektem na Polakpotrafi.pl: Pieskomandos - film o psie-ultramaratończyku. Chcemy nakręcić pierwszy film o psie biegającym ultramaratony, w którym wystąpi także Darek!
Będziemy wdzięczni za wsparcie naszego projektu – wpłaty oraz udostępnianie informacji o nim.
Szczegóły znajdziecie tu: www.polakpotrafi.pl/projekt/eto
Dziękujemy!
Pieskomandos&Darek&Ekipa

Udało się!!! Dodano 28.07.2014, godz. 17:25

Kochani!

Projekt "Badwater 2014 - Powrót" zakończył się pełnym powodzeniem. Darek nie tylko dobiegł do mety morderczego ultramaratonu Badwater, ale zrobił to w iście zwycięskim stylu. Wszyscy, od organizatorów począwszy, na ekipach wspomagających pozostałych zawodników kończąc, dosłownie wszyscy byli zachwyceni Darkiem, jego historią i niezwykłym wyczynem. Dzięki Wam Darek został czwartym Polakiem w historii, który pokonał najtrudniejszy bieg na świecie. Teraz już chyba nikt nie zaprzeczy, że... Polak Potrafi!!!
Byliście i jesteście wspaniali... Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!!!

Darek&Ekipa
Dodano: 28.07.2014, 18:14
  Sylwester Kalinowski

Historia Darka na oficjalnym profilu Badwater 135! Dodano 12.07.2014, godz. 9:06

Kochani,

Jak dobrze wiecie, Darek jest już w Stanach, gdzie dzielnie trenuje przed startem w Badwater. W ten weekend zamierza przetestować najtrudniejszy odcinek trasy - podbieg (podejście) pod Horseshoe Meadows. Całe przygotowania stale możecie śledzić pod adresem: www.badwater.pl - miłej lektury!
Jednocześnie z radością informujemy, że na oficjalnym profilu fb Badwater 135 pojawiła się informacja o Darku i o tym, jak to się stało, że w ogóle może być w Kalifornii (dzięki WAM). W związku z tym mamy do Was kolejną gorącą prośbę: jeśli chcecie wesprzeć Darka raz jeszcze, "polubcie" jego historię, a wspólnie pokażemy światu, jak wiele osób cały czas biegnie razem z nim!

https://www.facebook.com/badwater135

Dziękujemy,
Darek&Ekipa

https://www.facebook.com/badwater135

W drogę! Dodano 04.07.2014, godz. 10:28

Kochani!

Dziękuję Wam za to, że byliście ze mną przez cały czas trwania projektu i proszę, żebyście byli ze mną dalej - już dziś wylatuję do Stanów, gdzie będę szykował się do startu w Badwater.
Zapraszam Was do śledzenia relacji z przygotowań i z samego biegu na specjalnie utworzonym blogu pod adresem:

www.badwater.pl

Trzymajcie za mnie kciuki, a ja jeszcze raz składam Wam najszczersze PODZIĘKOWANIA za wszystko, co dla mnie zrobiliście.

Wasz Darek
Dodano: 04.07.2014, 15:18
  kachlan
kachlan
Trzymam kciuki! Z niecierpliwością będę śledzić jak przebiegają przygotowania i bieg :)
Dodano: 04.07.2014, 12:46
  kalija
kalija
super, trzymam kciuki :)

Projekt "Badwater 2014 - Powrót" zakończony sukcesem! Dodano 24.06.2014, godz. 11:01

Drodzy Darczyńcy,

Ostatnie 45 dni to zupełnie niezwykły czas - kiedy wspólnie z ekipą wspierającą ruszaliśmy z projektem "Badwater 2014 - Powrót", była w nas wiara, że może się on udać. Jednak nawet w najśmielszych marzeniach nie mogliśmy przypuszczać, że uda się aż TAK.
Dzięki Waszej wierze, Waszemu wsparciu i Waszej bezinteresownej dobroci budżet na Badwater 2014 został osiągnięty już na 11 dni przed końcem projektu. Dodatkowo przez kolejne dni udało się uzbierać dalsze 10 000 złotych, które zostaną przeznaczone na film dokumentalny z wyprawy. Naprawdę nie wiem, jak mogę Wam za to wszystko podziękować - nie tylko za wpłaty, ale i za dobre słowo, za dzielenie się informacją o projekcie i za wszystkie serdeczne uściski dłoni, które wymieniliśmy w ciągu ostatnich tygodni.
Byliście ze mną przez ten czas - nawet jeśli nie fizycznie to w moim sercu - na Ultrabalatonie, na Biegu Rzeźnika i na każdym z setek przebiegniętych treningowych kilometrów. Czułem Wasze wsparcie zawsze i wszędzie - jeszcze raz bardzo Wam za to dziękuję. Bez Was to wszystko nie byłoby możliwe...
Wciąż nie mogę przy tym uwierzyć, że mój projekt wsparło finansowo aż 625 osób, a wiele więcej rozsyłało go wśród rodzin, znajomych i nieznajomych. Jesteście po prostu NIESAMOWICI!

Projekt "Badwater 2014 - Powrót" wsparły również firmy i organizatorzy biegów, którzy przekazali na mój projekt wspaniałe nagrody. Tym samym raz jeszcze dziękuję:

- Polskim Liniom Lotniczym LOT - oficjalnemu Przewoźnikowi Projektu - za dofinansowanie biletów lotniczych dla mnie i mojej ekipy
- Inov-8 za wsparcie sprzętowe na bieg i cały okres przygotowań do niego
- Napieraj.pl za przekazanie pakietów startowych na ultramaraton Chudy Wawrzyniec oraz ufundowanie kuponów zniżkowych dla Darczyńców
- New Balance za przekazane kupony zniżkowe dla Darczyńców
- Organizatorom Biegu Rzeźnika za przekazany podwójny pakiet startowy
- Organizatorom Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego za przekazany pakiet startowy
- Organizatorom Festiwalu Biegów Górskich w Szczawnicy za przekazanie pakietów startowych
- Organizatorom UltraŁemkowyny za przekazane pakiety startowe
- Właścicielom biura wycieczkowego WycieczkiBiegowe.pl za przekazanie wycieczki biegowej
- Schronisku Turystycznemu na Magurze Małastowskiej za ufundowany weekend w Beskidzie Niskim
- Łódzkiej Piwotece za wyjątkową zbiórkę na rzecz projektu
- TrackCourse.com za satelitarne pilnowanie mnie na trasach
- Piotrowi Dymusowi za piękne zdjęcia
- Łukaszowi Fabiańskiemu za historyczną bluzę

Ponadto dziękuję:

- SensiMedia i Kubie Górajkowi za przygotowanie filmiku
- Firmie Rossmann
- Firmie Film Produkcja
- Firmie Pragmatiq

oraz mojej ekipie i Marcinowi Rosłoniowi za trzymanie pieczy nad projektem!

Wasz Darek

PS Podziękowania należą się też portalowi PolakPotrafi.pl oraz opiekunowi projektu Bartkowi Nowakowi, bez których cała ta piękna historia nie miałaby prawa się ziścić!

Darek przebiegł "Bieg Rzeźnika"! Dodano 23.06.2014, godz. 10:37

Kochani,
Darek ma już za sobą ostatnie zawody przed Badwater - wczoraj wieczorem wrócił do Łap z odległej Cisnej, gdzie wziął udział w kultowym "Biegu Rzeźnika"!
Wspólnie z biegowym partnerem Filipem pokonali 80 kilometrów po najwyższych pasmach Bieszczad w 14 godzin i 16 minut, czym poprawili swój zeszłoroczny wynik. Jednak najważniejsze jest to, że na trudnej i technicznej trasie Darek nie nabawił się żadnej kontuzji. Sukces w "Rzeźniku" to kolejny zamknięty etap przed wylotem do USA. Teraz czekają Darka niecałe dwa tygodnie treningów na Podlasiu, a później już tylko góry, pustynia i skorpiony!
Dziękujemy za wiarę i nieustający doping,
Darek&ekipa
Dodano: 23.06.2014, 23:22
  hallup
hallup
Trzymamy kciuki, a przede wszystkim podziwiamy hart i niezłomność. Czekamy na Bindudze o 8-ej rano-
"ciche wielbicielki" z kijkami;)
Dodano: 23.06.2014, 13:40
  Jakub Sobczak
Jakub Sobczak
Gratulacje Panie Darku!!! :-)

Tydzień do końca! Dodano 16.06.2014, godz. 11:21

Do końca projektu "Badwater 2014 - Powrót" został równo tydzień. Do tej pory udało się zrealizować (i to z nawiązką) najważniejszy cel - zapewnienie Darkowi startu w Badwater.
Jednak to jeszcze nie koniec! Jeśli w ciągu nadchodzących 7 dni wspólnymi siłami uda nam się "dobić" do 50 000 zł, projekt Darka zyska drugie życie - a to za sprawą filmu dokumentalnego z jego eskapady, którego realizacja jest coraz bliższa powodzenia. Brakuje już tylko 10 tysięcy złotych - pomożecie?
Dziękujemy,
Darek&Ekipa

Sukces! Dodano 12.06.2014, godz. 11:04

Kochani Darczyńcy,

Dzięki Wam coś co jeszcze pół roku temu wydawało mi się marzeniem nie do spełnienia, dziś właśnie się realizuje. Dzięki Wam jadę na bieg Badwater!!!

Moja radość i wdzięczność jest tym większa, że budżet projektu został osiągnięty już na 11 (!) dni przed jego zakończeniem. Jednak osiągnięcie wymaganego minimum to nie koniec zbiórki - pojawiła się bowiem szansa na realizację filmu dokumentalnego z mojego powrotu do Badwater. Od tej pory zbieram więc na tę produkcję. Wierzę, że 11 dni, które pozostały do zakończenia akcji "Badwater 2014 - Powrót" wystarczy na zebranie sumy potrzebnej na wynajęcie sprzętu i skromnej ekipy oraz zrealizowanie i zmontowanie filmu.

Jeśli się uda i film powstanie, będzie on bezcenną i niepowtarzalną pamiątką z tej niezwykłej przygody, której wszyscy jesteśmy częścią. Dlatego, jeśli mogę Was jeszcze o coś prosić, nie przestawajcie wpłacać i dzielić się informacją o moim projekcie.

Dziękuję,

Wasz Darek
Dodano: 12.06.2014, 11:22
  aeles
aeles
Przyjemność po naszej stronie. Powodzenia! :)
Dodano: 12.06.2014, 11:19
  ardilla1
ardilla1
Powodzenia! Tym razem się uda!
Dodano: 12.06.2014, 11:15
  Anna Gniołczyk
Anna Gniołczyk
POWODZENIA!!!!!!! nic wiecej nie trzeba dodawac!!

Darek dotarł do Warszawy! Dodano 11.06.2014, godz. 15:26

Po trzech dniach biegu, jednym noclegu u napotkanych dobrych ludzi i jednej nocce spędzonej w śpiworze pod drzewem Darek dobiegł do Warszawy!
Pierwszego dnia pokonał ponad 60 kilometrów, drugiego około 60, a dzisiaj kolejne 50. Po przybyciu na miejsce relacjonował, że bardzo doskwierała mu wysoka temperatura i nieustannie palące słońce - jednym słowem Darek zaliczył na trasie Łapy-Warszawa takie małe polskie Badwater!
Teraz Darek odpoczywa, bo jutro kolejny pracowity dzień przed nim - od rana będzie opowiadał o swoim projekcie "Badwater 2014 - Powrót" w mediach. Około 6:20 będzie można go posłuchać w TOK FM, a chwilkę przed 9 rano pojawi się w studio Dzień Dobry TVN. A zatem zapraszamy do nastawiania radioodbiorników i telewizorów!
Pozdrawiamy i dziękujemy,
Darek&Ekipa

Darek biegnie z Łap do Warszawy Dodano 09.06.2014, godz. 15:27

Kochani Darczyńcy,
W ramach treningu przed Badwater Darek wybiegł dziś rano z Łap i kieruje się ku Warszawie. Gdyby ktoś z Was miał ochotę go podopingować, poczęstować kanapką z dżemem lub dać łyka coli na pokrzepienie, na jego profilu na facebooku została umieszczona mapa z planowaną trasą przebiegu. Darek dobiegnie do Warszawy jutro wieczorem lub w środę w ciągu dnia. Trzymajcie kciuki, żeby dotarł cały i zdrowy!
https://pl-pl.facebook.com/filmthewinner
A tych, którzy jeszcze nie wiedzą, chcielibyśmy poinformować, że do nagród została dołączona oryginalna, nowa koszulka Nike, którą Darek zdobył na Ultrabalatonie. Koszulka jest męska w rozmiarze S, choć w rzeczywistości odpowiada rozmiarowi M. Polecamy ją tym bardziej, że Darek chętnie złoży na niej dedykację dla wybranej osoby, grupy biegowej etc. Zdjęcie koszulki można zobaczyć na profilu Darka na facebooku.
Jeszcze raz dziękujemy za wszystko,
Darek&Ekipa

LOT wspiera projekt Darka! Dodano 03.06.2014, godz. 10:10

Dobrych wiadomości ciąg dalszy! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do grona firm wspierających Darka dołączyły właśnie Polskie Linie Lotnicze LOT.
Jako Oficjalny Przewoźnik projektu "Badwater 2014 - Powrót" PLL LOT postanowiły częściowo dofinansować przelot Darka i jego ekipy wspierającej do USA i z powrotem.
Dzięki wsparciu LOT-u Darek będzie mógł polecieć do Stanów nie na tydzień - jak pierwotnie planował - a na dwa tygodnie przed biegiem. To znakomita wiadomość, bo dodatkowy tydzień aklimatyzacji w górskich i pustynnych warunkach może się okazać na trasie Badwater naprawdę bezcenny!
Dziękujemy!!!
Darek&Ekipa
Dodano: 12.06.2014, 6:50
  eviswiatek
eviswiatek
Super!!! Duże podziękowania dla LOT-u.

Dodano: 05.06.2014, 22:38
  iroen
iroen
Brawo dla LOTu. Fajnie, że się zdecydowali pomóc.
Dodano: 03.06.2014, 13:21
  Jarek Sulski
Jarek Sulski
Brawo dla LOTu, chociaż szkoda, że tylko częściowo dofinansują.

Ultrabalaton zdobyty! Dodano 02.06.2014, godz. 18:19

Najważniejszy sprawdzian Darka przed Badwater zaliczony celująco! Przystępując do 212-kilometrowego biegu dookoła węgierskiego Balatonu Darek liczył na "złamanie" 30 godzin. Jakże wielkie było jego zaskoczenie, kiedy zdał sobie sprawę, że na metę wpadł o ponad...3 godziny szybciej, niż zakładał! Ostatecznie czas 26 godzin 27 minut i 53 sekundy dał mu 27. miejsce i naprawdę duuuużo radości. Ten ogromny sukces to kolejny zastrzyk pozytywnej energii dla naszego Zwycięzcy, który teraz jeszcze mocniej uwierzył, że za niewiele ponad miesiąc w starciu z Badwater to on będzie górą!
Trzymajcie mocno kciuki za nadchodzący, decydujący miesiąc przygotowań!
Darek&Ekipa
Dodano: 03.06.2014, 9:43
  Piotr Fijalkowski
Piotr Fijalkowski
Czapki z glow, oby tak dalej!
Dodano: 02.06.2014, 18:40
  Jarek Sulski
Jarek Sulski
Brawo Darek! Gratulacje!

Filmowa kontynuacja "Zwycięzcy" Dodano 29.05.2014, godz. 16:29

Mamy przyjemność poinformować, że reżyser Jakub Górajek, autor filmu dokumentalnego "Zwycięzca" wyraził chęć wyruszenia z Darkiem ponownie na bieg Badwater. Powstaje więc szansa na filmową kontynuację wielkiej biegowej przygody Darka. Zapraszamy potencjalnych sponsorów do zostania partnerami tej produkcji. W zamian proponujemy miano sponsora dokumentu oraz logo firmy na początku i końcu filmu. "Zwycięzcę" obejrzało do tej pory kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a wierzymy, że kolejną odsłonę zmagań Darka z Badwater będzie śledziła jeszcze większa rzesza jego sympatyków. Jeśli więc ktoś z Was chciałby zareklamować swoją działalność w skuteczny, a przy tym niezwykle pożyteczny sposób, zapraszamy do przyłączenia się do projektu "Badwater 2014 - Powrót"!
Tym razem to my trzymamy kciuki,
Darek&Ekipa

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.06.2014 18:06