Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Lance

Lance

Gdynia

Od dzieciństwa jestem pasjonatem strategii i gier fabularnych. Od zawsze modyfikowałem planszówki, tworzyłem autorskie gry rpg, pisałem teksty i opowiadania. Od 2000 r. rozwijam koncepcję autorskiego świata Avanturiona - pierwotnie jako strategię pbf. Ostatecznie w 2011 r. postanowiłem przenieść świat Avanturiona do sieci jako grę przeglądarkową mmorpg.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12 PLN z 6000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 04.08.2014 18:06

Avanturion - strategiczna gra mmorpg

O projekcie

Na Północy coraz większym zagrożeniem są Upiory, prowadzące swoich zniewolonych poddanych na łowy. Orkowie wciąż, fala za falą, przybywają z Wielkich Stepów, a spustoszone przez nich ziemie sięgają coraz dalej. Ordy nomadów, po zniszczeniu państwa Lesinów, stoją u naszych granic. Tymczasem my walczymy wciąż ze sobą i całe królestwa drżą w posadach od spisków i waśni. Tak, moi drodzy, żyjemy w ciekawych czasach… I być może nikt z nas nie dożyje innych. 
Cadric, rektor Uniwersytetu Sacian,  1008 RT

 

Cześć! Serdecznie zapraszam do wsparcia projektu - gry przeglądarkowej mmorpg Avanturion.

Gra mmorpg jest to gra internetowa, w której mogą grać wspólnie tysiące graczy. Gry przeglądarkowe nie wymagają instalacji jakiegokolwiek oprogramowania - wystarczy przeglądarka.

Avanturion będzie grą darmową, ale możliwe będzie wykupywanie dodatkowych płatnych opcji.
Obecnie gra jest bliska ukończenia, jednak problemy finansowe wstrzymały kontynuację projektu. Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy uda mi się sfinalizować prace i oddać w Wasze ręce piękną i ciekawą grę.

 

Jestem młodym zapaleńcem, wieloletnim pasjonatem gier strategicznych i fabularnych. Ten projekt to realizacja mojego marzenia - stworzenia gry internetowej i prezentacji w jej ramach mojego autorskiego świata - Avanturiona.Koncepcja Avanturiona pojawiła się po raz pierwszy w 2000 r. Od 2003 r. gra rozgrywana była jako pbf (gra przez forum). W miarę upływu lat świat ewoluował, a wraz z nim plany na jego przedstawienie w formie gry. Prace nad grą w obecnym kształcie trwają od trzech lat, podczas których cały swój wolny czas i całą pasję oddałem grze. Mam nadzieję, że tą pasją uda mi się zarazić także graczy. Warto poznać świat Avanturiona! Spróbujcie, a nie pożałujecie poświęconego czasu.
Podkreślę - Avanturion to produkcja niezależna, niezwiązana z żadnym istniejącym na rynku producentem gier internetowych. To efekt wieloletniej pracy jednej osoby, próba pokazania, że nie tylko duża firma jest w stanie stworzyć wciągającą i profesjonalnie zrobioną grę. To gra stworzona przez gracza dla graczy.


Avanturion jest grą osadzoną w fikcyjnym, mrocznym średniowiecznym świecie fantasy. To brutalny świat, w którym ludzkie państwa zwarły się w śmiertelnej walce z mrocznymi Upiorami, hordami orków i armiami nomadów. W swych starciach wszystkie strony konfliktu sięgają po złowrogą magię, straszliwe rytuały i chwiejnych sojuszników.Rozpoczynając grę wcielisz się w postać rycerza. Poczujesz prawdziwy klimat średniowiecznych intryg, polityki i wojen. Będziesz uczestniczył w oblężeniach i bitwach, intrygował i szukał sojuszy, aby piąć się w górę hierarchii lennej i zdobywać coraz większą władzę. Silny aspekt strategiczny gry wymusi przemyślane działania. Aby stać się jednym z najważniejszych rozgrywających w Avanturionie musisz dbać o zrównoważony rozwój swojej posiadłości (lenna), stworzyć silną armię i zdobyć godnych zaufania sojuszników.

Wyższe tytuły lenne są obiektem pożądania, ponieważ są źródłem władzy, pieniędzy i lenników. Jeżeli nie będziesz zgłaszał się na wojnę wszczętą przez twojego seniora – earla lub króla – zostaniesz ogłoszony banitą. Jeśli będziesz postępował szlachetnie, zdobędziesz przyjaźń rycerzy zakonnych, możesz też sięgnąć po tytuł biskupa. Odwrotnie – jako przestępca przyciągniesz do siebie raubritterów - rycerzy rozbójników.

W Avanturionie rozpoczniesz grę jako skromny rycerz i stopniowo kroczyć będziesz ku wielkości. Na początku wybierzesz jedną z pięciu profesji - wojownika, dowódcy, zarządcy, kupca lub czarnoksiężnika, a także jedno z siedmiu państw, w którym znajdzie się twoje lenno. Tym państwem może być: Królestwo Asturu, Królestwo Sacian, Księstwo Gorh, Domena Slythe, Związek Ramhuin, Kaganat Maranna lub Ziemie Zielonoskórych.

W późniejszym czasie poprzez wykonywanie wypraw oraz uczestnictwo w bitwach zyskasz doświadczenie, które pozwoli ci na wykupywanie kolejnych atrybutów, czyniąc Twoją postać groźniejszym wojownikiem, sprawniejszym zarządcą, zdolniejszym czarownikiem itd.

Każdy z bohaterów ma własne lenno (posiadłość), położoną w konkretnym hrabstwie i państwie. Lenno można rozbudowywać, stawiając kolejne budynki w zamku, mieście, wsi lub w ramach infrastruktury. Dzięki dochodom z lenna, rekrutom i produkowanej broni, postać werbuje zbrojnych do swojego pocztu (wojska).

 

W pewnym momencie nieuniknione staje się dołączenie do jednego ze stronnictw. Stronnictwo to grupa postaci, która ma za zadanie bronić swoich członków i współpracować dla zdobycia większej władzy w Avanturionie. Stronnictwo może mieć określony charakter m.in. polityczny, rozbójniczy, kupiecki, religijny, rycerski, ziemiański.

Możesz także odnajdywać artefakty (magiczne przedmioty), które będą  dużą pomocą w Twoich działaniach.

Avanturion różni się od pozostałych gier mmorpg przemyślaną konstrukcją, oryginalnością rozwiązań w mechanice, bardzo rozbudowanym światem, dbałością o szczegóły, wiernością klimatowi średniowiecza oraz - co tu ukrywać - przepiękną szatą graficzną.

Spośród oryginalnych rozwiązań w mechanice wymienić można:
- zróżnicowanie charakteru stronnictw oraz rozbudowane możliwości współpracy w ramach stronnictw;

- wprowadzone mechanizmy uniemożliwiające "zabetonowanie" rozgrywki, co w przypadku innych gier często skutkuje niemożliwością zmiany status quo;
- masowe bitwy, w których walczyć mogą przeciw sobietysiące graczy i dziesiątki tysięcy ich zbrojnych;
- ryzyko nieodwracalnej śmierci postaci na serwerze zaawansowanym.

Tworząc grę duży nacisk położyłem na zachowanie realiów społeczeństwa średniowiecznego - m.in. w tytulaturze, rodzajach jednostek i budynków.


 

Wspierając projekt otrzymasz czasowe konto premium - Konto Wojownika. Posiadanie Konta Wojownika daje możliwość bardziej aktywnej gry i udostępnia pewne rozwiązania czyniące grę wygodniejszą (np. kolejkowanie wypraw, konstrukcji).

Zachęcam do wsparcia projektu w wyższej kwocie niż zakładana, co pozwoli na rozwój projektu i wprowadzenie do niej dodatkowych elementów. 
Jeżeli:
zebrana kwota osiągnie pułap 9.000 zł - wszystkie osoby, które wsparły projekt kwotą co najmniej 25 zł otrzymają scenariusz LARP-a (gry terenowej) dla 12 osób!
zebrana kwota osiągnie pułap 12.000 zł - wszystkie osoby, które wsparły projekt kwotą co najmniej 50 zł otrzymają dodatkowy jeden artefakt w grze!

zebrana kwota osiągnie pułap 20.000 zł - wszystkie osoby, które wsparły projekt kwotą co najmniej 50 zł otrzymają ode mnie elektroniczny poradnik do gry - Avanturion - jak grać żeby wygrać!
zebrana kwota osiągnie pułap 30.000 zł - powstanie gra RPG w świecie Avanturiona, a wszystkie osoby, które wsparły projekt kwotą co najmniej 50 zł otrzymają za dopłatą 10 zł elektroniczny podręcznik do gry. W ramach gry RPG wcielicie się w role dworzan, rycerzy lub duchownych, wykonujących zadania zlecone przez wysoko postawionych urzędników i uczestniczyć będziecie w intrygach dworskich i walkach o władzę. Gra oparta będzie o autorską mechanikę.

 

 

Serdecznie zachęcam do wizyty nastronie gry pod adresem avanturion.pl, w szczególności do zapoznania się ze zrzutami ekranu oraz opisem świata. Zapraszam też do zarejestrowania się na forum gry oraz do polubienia fanpage Avanturiona na Facebooku, dzięki czemu można być na bieżąco z informacjami pojawiającymi się w trakcie produkcji gry.

Pozdrawiam
Andrzej

Byłem, zobaczyłem… i postanowiłem zostać na trochę.
Mądrości Tankreda Włóczęgi

 

www.avanturion.pl