Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Julita Pasikowska

Julita Pasikowska

Łódź

Cześć! Jestem studentką V roku Realizacji Obrazu Filmowego i TV w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi - ale pochodzę z Mysłowic. Wcześniej pracowałam nad kilkoma innymi etiudami filmowymi, w tym nad "Cieniami przeszłości" - krótkometrażowym filmem nagrodzonym na kilku Polskich festiwalach. Do tego wszystkiego studiuję filozofię na Uniwersytecie Łódzkim i fascynuję się podróżami (tymi dalekimi, i tymi zupełnie bliskimi!).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1810 PLN z 10000 PLN

44 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.07.2015.

'Akacje' - Film

O projekcie

Cześć! Tworzymy jedyny w swoim rodzaju film średniometrażowy, o młodzieży i dla młodzieży. Cały proces relacjonujemy na żywo dzięki kampanii #jakpowstajefilm. Teraz potrzebujemy Twojej pomocy!

 

Akcja ,,Akacji" rozgrywać się będzie na wakacyjnym obozie dla młodzieży. Las, dużo słońca, jeziora - sprzyjające okoliczności przyrody na letni wypoczynek. Czy na pewno? 

Bohaterami filmu jest dziewięcioro młodych osób, które spotykają się na tym obozie po raz pierwszy. Zawiązują się pierwsze przyjaźnie, powstają pierwsze konflikty. Osoba, która wydawała się sympatyczna, okazuje się władcza i bezwzględna. Przyjaciel zamienia się we wroga. 

Młodzi ludzie muszą zastanowić się czy chcą przed kimś się otworzyć, czy wolą pozostać w cieniu. Opiekunowie tracą kontrolę nad obozowiczami i wakacyjna sielanka staje się małym piekiełkiem.

,,Akacje" to film o najtrudniejszym momencie życia każdego człowieka, kiedy utraciło się już status dziecka, ale nie stało się jeszcze dorosłym. To gra pozorów, w której wygra silniejszy!

 

Aleksandra Wojtkiewicz ma 14 lat i jest uczennicą Gimnazjum nr. 1 w Piastowie, gdzie uczęszcza do klasy teatralnej. Jej pasją jest także harcerstwo! 

W Akacjach wcieli się w postać Sabiny. Dziewczyny, która lubi otaczać się przebojowymi osobami, bo sama lubi się dobrze bawić. 
 
 

Michał Gutkowski ma 14 lat i chodzi do gimnazjum w Poddębicach. Interesuje się grą w piłkę siatkową i lubi słuchać muzyki. W Akacjach zagra Grzesia, który jest najmłodszą postacią w etiudzie.

Grześ ma jednak wielki talent muzyczny, którym zaskoczy pozostałych bohaterów.

 

Natalia Czekalska ma 16 lat, a jej wielką pasją jest longboarding. Na co dzień mieszka w Łodzi, a jej szkoła to Publiczne Gimnazjum nr 37 w Łodzi.

W Akacjach wcieli się w postać Jessici, pewnej siebie dziewczyny, która zawsze walczy o swoje. 

 

Marysia de Latour ma 14 lat, na co dzień uczy się w Publicznym Gimnazjum w Podkowie Leśnej. Jest artystyczną duszą i plecie piękne wianki z kwiatów. 

W Akacjach wcieli się w postać Uli - dziewczyny nieco stroniącej od świata, ale mającej bogate, wrażliwe wnętrze. 
 
 

Damian Kądziela ma 16 lat i jest uczniem I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie, skąd pochodzi. Jego pasją jest aktorstwo. Udziela się w bełchatowskim Teatrze Bat. 

W Akacjach wcieli się w postać Bartka, pewnego siebie chłopaka o dużym uroku osobistym.

   
Patryk Balicki ma 17 lat, jest harcerzem z długoletnim stażem. Do Łodzi dojeżdża ponad 200 km z Kędzierzyna-Koźla, gdzie na co dzień uczy się w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu.

W Akacjach wcieli się w postać Darka, który słynie z siły, zamiłowania do sportu i słabości do wyzwań.

 

Wojtek Wach ma 16 lat i chodzi do Gimnazjum nr 18 w Łodzi. Gdy tylko kończą się lekcję, biegnie na zajęcia teatralne - ponieważ wiąże przyszłość z aktorstwem. 

W Akacjach wcieli się w postać Olka, który jako urodzony przywódca, stara się przejąć kontrolę i wprowadzić własne zasady gry.  
 

Jasiek Starzycki ma 15 lat i chodzi do gimnazjum w Leoncinie. Wolny czas spędza grając na basie i jeżdżąc na deskorolce.

W Akacjach wcieli się w postać Patryka. Chłopaka wyjątkowo dojrzałego jak na swój wiek, mającego własne zdanie i często wpadającego w kłopoty. 
 

Marta Orlik ma 17 lat i na co dzień jest uczennicą VI LO im. Joachima Lelewela w Łodzi. Na nas zrobiła największe wrażenie niesamowitym głosem. Marta świetnie śpiewa!

W Akacjach wcieli się w postać Ilony, dziewczyny trochę zagubionej i nieśmiałej, która z czasem znajduje prawdziwą przyjaźń. 

 
 

Gabriela Oberbek ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie na Wydziale Aktorskim. Ostatnio zagrała w słynnej, polskiej wersji ,,Legalnej blondynki" w Krakowskim Teatrze Variete.

W Akacjach wcieli się w postać Karoliny - obozowej opiekunki.

 

 

Julita Pasikowska jest reżyserem filmowym i fotografem. Studiuje w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania, a ,,Akacje" są jej filmem dyplomowym. Za swój poprzedni film ,,Cienie przeszłości" zdobyła kilka nagród na festiwalach w całej Polsce.   
Marcin Gołąb, który jest naszym operatorem, jest studentem IV roku Realizacji Obrazu Filmowego i Tv w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Jego bystre oko i artystyczna wrażliwość na obraz przyczynią się do powstanie wybitnych ujęć w ,,Akacjach".   
Konrad Laprus jest scenografem "Akacji". Na co dzień studiuje na katedrze architektury w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Pracuje jako asystent w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.   
Paweł Klica jest absolwentem londyńskiej Royal Central School of Speech and Drama. To on jest odpowiedzialny za organizację, planowanie i wymyślanie tych wszystkich szalonych pomysłów, których jesteście lub dopiero będziecie świadkami.   

Marcela Miś studiuje na ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi, ale pochodzi z Cieszyna. Nie boi się ciąć, wbijać, budować, malować czy kleić - będzie naszym asystentem scenografa.

 
Arkady Barszcz jest wspólnie z reżyserką, Julitą Pasikowską, scenarzystą w Akacjach. Jego rodzinnym miastem jest Wodzisław Śląski. Jest jurorem na wielu festiwalach związanych ze scenariopisarstwem.   

Anna Górecka będzie naszą montażystką. W środowisku filmowych działa od kilku lat, ma własną agencję reklamy. Pochodzi z Koszalina.

 

 

Od kiedy zaczęliśmy pracować nad "Akacjami" ponad pół roku temu, dzięki uprzejmości wielu ludzi udało nam się załatwić i potwierdzić szereg rzeczy, przybliżających nas do realizacji naszego planu filmowego. Były to nie tylko książki, które dostał od nas każdy uczestnik castingu, gry planszowe i inne drobne upominki, Ale także:

• Miejsca na próby, warsztaty, spotkania i transmisje w Łodzi - tak, żeby przed wyjazdem można było wszystko zorganizować i przygotować jak należy!  
 Przejazdy z Łodzi na plan do Sulejowa - i z powrotem (co staje się sporym wyzwaniem przy dwudziestu pięciu osobach, sześciu namiotach, trzydziestu rowerach i tonie drewna na budowę scenografii!)  
• Zakwaterowanie w okolicach planu filmowego - absolutnie kluczowe dla sukcesu wydarzenia, biorąc pod uwagę że lasy Zalewu Sulejowskiego niekoniecznie są miejscem, gdzie można codziennie dojeżdżać z Łodzi lub Warszawy. Uzyskane dzięki współpracy z Urzędem Miasta Sulejów noclegi dają nam możliwość nagrywania bardzo wczesnych scen porannych, bardzo późnych scen nocnych, oraz, no cóż, zdrzemnięcia się pomiędzy kręceniem!  

 

"Akacje" nie powstaną bez Twojej pomocy. Mamy fenomenalnych aktorów, fantastyczną ekipę, świetną lokację i wsparcie wielu osób, ale powiedzmy sobie szczerze, brakuje nam w tym wszystkim Ciebie.

Chcemy nadal prowadzić kampanię #jakpowstajefilm i chcemy zobaczyć Cię na naszych pokazach premierowych w kinach w Łodzi, Warszawie i Katowicach. Nasz budżet jest wynikiem długich negocjacji i ogromnej pomocy rzeszy ludzi przez ostatnie sześć miesięcy; kawa na ławę, zupełnie szczerze, bez owijania w bawełnę, oto rzeczy, na które nie starcza nam już naszych własnych pieniędzy: 

Wynajem Sprzętu (4.500 zł)

Żeby film był zrobiony idealnie pod względem technicznym, potrzebujemy profesjonalnych kamer i obiektywów filmowych. Wszystkie nasze zdjęcia będą też miały miejsce w plenerze - wskutek czego koniecznościąstaje się wynajęcie agregatu prądotwórczego, który pozwoli nam zasilić nasz sprzęt oświetleniowy nawet w leśnej głuszy!

   

Catering (2.000 zł)

Co prawda ideałem jest praca na czystej energii słońca, lasu i świeżego powietrza, ale w praktyce raczej nie dociągniemy do końca naszego 10-dniowego planu wyłącznie na pięknie przyrody. Znaleźliśmy tani, smaczny catering przy Sulejowie - a Urząd Miasta ponadto pomaga zminimalizować nasze koszty.

   

Konstrukcja Scenografii (600 zł)

Nasza scenografia to nie tylko kilka rozrzuconych namiotów - to cały, prawdziwy obóz, z działającym drewnianym prysznicem, małym teatrem lalkowym, stołem, krzesłami oraz mnóstwem drobnych rekwizytów z lat dziewięćdziesiątych (czy wiecie, jak dzisiaj trudno dostać w sklepie tamagochi?)

   

Koszta dodatkowych przejazdów (400 zł) Przewożenie ciężkiego, drogiego sprzętu filmowego i oświetleniowego z planu do miejsca zakwaterowania to około 60 kilometrów dziennie - nie wliczając w to koniecznych przejazdów z i do Łodzi! Staramy się ograniczyć zużycie paliwa dając naszym aktorom i ekipie alternatywę w postaci podróży rowerem - ale to rozwiązanie to zaledwie ułamek wszystkich naszych podróży.

   

Koszta dwóch aktorów dorosłych (1.500 zł)

Zależy nam, żeby w filmie wystąpili doskonali aktorzy teatralni i filmowi - dlatego zaprosiliśmy do współpracy m.in. Gabrielę Oberbek, aktorkę Teatru Variete w Krakowie. Wiąże się to jednak z pewnymi kosztami - a chcemy pracować na planie, który finansowo jest uczciwy i profesjonalny.

   

Opłaty Polakpotrafi.pl (1.000 zł)

Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że możemy kontaktować się z wami przez tę wyjątkową platformę crwodfundingową - ale niestety, musimy ponieść też tego stosunkowo niewielką cenę. Pomożecie? (no pewnie, że chcielibyście!)

   

 

#jakpowstajefilm to kampania, którą stworzyliśmy by przybliżyć proces produkcji filmowej osobom, które nie miały jeszcze okazji pracować przy prawdziwym planie filmowym. Przez kilka miesięcy będziemy na bieżąco relacjonować, transmitować i przybliżać proces prób, realizacji, w końcu - nagrywania i montażu filmu "Akacje", tworzonego z młodzieżą i dla młodzieży.

W ramach kampanii prowadzimy konta społecznościowe na m.in. twitterze, ask.fm, instagramie, snapchacie oraz facebooku, ale także organizujemy wiele wydarzeń filmowych (w tym warsztatów, otwartych prób oraz dni otwartych na samym planie filmowym obok Sulejowa) nadawanych na żywo w internecie za pośrednictwem portalu YouTube.

Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach fascynujący proces tworzenia filmu powinien być dostępny dla jak największej ilości osób zainteresowanych - i podejmujemy kroki żeby pokazać tym osobom, że nie jest to wcale coś zupełnie niedostępnego.

Facebook / Twitter / Ask.fm / Instagram / Youtube / Snap: @Akacjefilm

 

Podobnie jak w naszej kampanii #jakpowstajefilm, chcemy żeby nasz film był tworzony w sposób jasny, otwarty i dostępny dla wszystkich. Jesteśmy wspierani przez wiele instytucji i organizacji, sami również poświęciliśmy sporo naszych własnych pieniędzy - okazuje się jednak, że spotkaliśmy się zzainteresowaniem większym niż kiedykolwiek moglibyśmy się spodziewać.

Jesteśmy zdeterminowani żeby pokazać Wam coś proces który jest ekscytujący, fascynujący i w pełni profesjonalny - i zależy nam, żebyście byli częścią tego procesu. Każda, nawet mała wpłata jest bardzo cenna - a do tego jest motywacją żeby pracować jeszcze ciężej. Pomóżcie nam stworzyć film, którym będziecie chcieli podzielić się ze znajomymi - a naszym celem będzie danie wam jak najwięcej!

 

CZERWIEC - Rozpoczynamy naszą kampanię - kontynuujemy próby z aktorami, transmitujemy warsztaty i wykłady, kampania #jakpowstajefilm idzie pełną parą!

LIPIEC - Kończymy kampanię na polakpotrafi.pl, wchodzimy w fazę produkcyjną - dopinamy ostatnie guziki, zasuwamy ostatnie suwaki, zamykamy ostatnie budżety!

SIERPIEŃ - Wyjeżdżamy na plan filmowy - od 16go do 26 sierpnia jesteśmy przy Zalewie Sulejowskim kręcąc "Akacje" od bladego świtu do późnego zmierzchu (oraz całą noc!). Organizujemy dni otwarte, relacjonujemy cały plan na żywo, w końcu - mamy cały materiał, którego potrzebujemy!

WRZESIEŃ - Rozpoczyna się montaż i nagrywanie muzyki - gdzie pomagają nam muzycy ze świetnego Marek Malinowski Quartet. Kamera nie odstępuje wszystkich na krok i możecie zobaczyć jak wygląda cały proces postprodukcji!

PAŹDZIERNIK - Premiery, premiery, premiery! Film jest grany w kinach w Łodzi, Warszawie i Katowicach, a my (podczas tego wydarzenia) chodzimy i dziękujemy wam za pomoc osobiście :) No nie powiecie, że nie fajnie!

 

Ujmijmy to tak - bardzo potrzebujemy Twojej pomocy żeby nasz film doszedł do skutku. W zamian prześlemy Ci mnóstwo ciekawych rzeczy. To co, umowa stoi? ;)

A jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda nasze (nieoficjalne, ale absolutenie odjechane) logo, wrzucamy je poniżej po raz pierwszy! :) Dziękujemy Kosmos w Szklance Coli.!

 

Gdybyście wsparli nas pod miarę, moglibyśmy zaplanować jeszcze więcej i uczynić nasz film jeszcze lepszym. Przede wszystkim poddalibyśmy go profesjonalnej postprodukcji (korekcja barwna, obróbka dźwięku) - ale to jest na drugim planie!

Na pierwszym planie jest naturalnie więcj transmisji, więcej spotkań, więcej warsztatów i jeszcze więcej wydarzeń dla Was - a wierzcie nam, jeszcze nie raz was zaskoczymy! ;)

 

Tutaj bardzo wygodnie - bo dzięki #jakpowstajefilm możecie skontaktować się z nami na mnóstwo sposobów!

pawel@akacje.com - julita@akacje.com - bezpośrednie maile do Pawła i Julity - sprawdź, jak szybko jesteśmy w stanie odpowiedzieć!

Akacje na Twitterze - możecie tweetować do każdego z naszych aktorów i członków ekipy, indywidualnie! :)

Akacje na Facebooku - centrum najnowszych informacji!

Akacje na Ask.fm - możesz zadać nam też pytanie, odpowiadamy od ręki!

Akacje na Instagramie - codziennie wrzucamy jakieś zdjęcie!

Snapchat: @Akacjefilm - co do zdjęć, tutaj też różnie (mniej oficjalne) zdjęcia z produkcji "Akacji" :)

 

Nasz projekt wspierają:

Media o Twoim projekcie:

Młodzi filmowcy poszukują wspracia

www.wiadomoscizaglebia.pl | 2015-07-10

,,Akacje” to tytuł średniometrażowej etiudy fabularnej, której akcja toczy się w latach 90. Realizują ją młodzi ludzie z różnych rejonów Polski. Projekt powstaje z udziałem własnych środków finansowych filmowców, dlatego proszą oni o wsparcie. W zamian oferują ciekawe upominki, a nawet możliwość pojawienia się na planie filmowym ,,Akacji”. Ich projekt zostanie ufundowany, jeśli 14 lipca do godz. 18:00 otrzymają co najmniej 10 tys. zł wsparcia. Jak to zrobić?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.07.2015 18:06