Nazywam się Mirosław Kardaś, urodziłem się w 1966 roku i odkąd pamiętam moją pasją było programowanie i elektronika. Ostatnie 10 lat życia poświęciłem tej pasji co zaowocowało tym, że udało mi się już napisać trzy książki z cyklu nauki programowania mikrokontrolerów w języku C oraz technik programowania. To właśnie dzięki czytelnikom i ich sugestiom mogą powstawać pomysły na kolejne publikacje. W związku z powyższym chciałbym zrealizować kolejny swój projekt, którego celem jest ukończenie i wydanie kolejnych książek z serii o której wspomniałem. W międzyczasie zakończył się pomyślnie drugi nasz projekt na PolakPotrafi o nazwie REDBOOK. Mam nadzieję, że z Wami szanowni czytelnicy uda się zrealizować jeszcze więcej pomysłów.
Napisz wiadomość do Projektodawcy84090 PLN z 35000 PLN
332 Wspierający
Udany! Cel osiągnięty
Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.05.2020.
Model finansowania: "wszystko albo nic"
Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.05.2020 22:10
Brawo ! 240% bardzo dobry wynik.
Super, że udało się uzyskać ponad 200% celu :D . Nie mogę doczekać się już testowania i implementacji do swojego urządzenia.
Udało się! :)
196% !!! będzie wspaniale!:)
b.tegi ---> powiem tak nie ma takiej opcji, że by znalazł się jakikolwiek wariant zestawu ATB bez tych licencji. Proszę zapamiętać - one są zawsze i nierozerwalnie związane z zestawem ATB, od samego początku istnienia zestawów ATB ;) Nigdy nie było inaczej.
Czy zestaw ATB będzie zawierał podobnie jak ten w sklepie licencje na programy
MkAvrCalculator, MkBootloader,MkMenuGeneratorPersonal?
1) Czy uczestnicy tego projektu będą mieli jakiś rabat na zakup ewentualnej biblioteki do obsługi USB.
2) Jest sobie taki procek jak atmega1284, zaletą tego układu jest dostępność w wersji DIP (np. TME) oraz 16K RAM-u, czy też 2 timery 16-bitowe. Pytanie brzmi dlaczego pomimo wspomnianych zalet ten procek jest praktycznie niezauważany wśród osób siedzących dość głęboko w temacie AVR?
Marcin_ABC ---> tak, dokładnie tak będzie - zapomniałem o tym wspomnieć przy nagrodach.
Witam
Czy do nagrody z extenderem również jest dołączana papierowa wersja książki? (Za dodatkową opłatą 35pln i osiągnięciu 200% projektu)
Dziękuję wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie, bardzo potrzebujący wiedzy początkujący programator mcu który chce robić układy USB slave. (będę miał e-booka dzięki wam :) )
Atomowy_PL ---> kurczę, żeby tak każdy wsparł nawet samego e-booka ;) zamiast czekać tylko na paper-booka - to szybko by się dozbierało ... przecież już zostało tylko niecałe 15 tys do 200% ;) ... a zatem wystarczy samemu zainwestować i namówić paru znajomych, a do tego, żeby każdy z tych znajomych namówił też chociaż po jednym znajomym - to za chwilkę będzie i paperbook ;)
Kurcze no z chęcią bym się skusił, ale tak bez papierowej książki ? :(
Mikru -> do 200%
Zrobiłem już miejsce na półce na ATB i kolejną książkę.
Trzymam kciuki powodzenia
Wsparcie poszło. System płatności wreszcie działa jak należy (Przy projekcie RedBook niestety nie działał - problemy na styku z operatorami płatności).
Czekam niecierpliwie na książki i resztę.
Miłej pracy.
Boguslaw Jan Kostek --> nie nie takiej możliwości, nie ma żeby użyć ATB EXTENDER z zestawiami ATB 1.05 czy 1.05a. To niemożliwe - nie da ich się wpiąć
agag ---> dziękujemy - teraz działamy ostro z książką
Gratuluję sukcesu zbiórki, czekam z niecierpliwością na zapoznanie się z książką!
Panie Mirosławie mam pytanie
Czy ATB EXTENDER można użytkować w zestawie 1.05a,
bo brakuje mi dodatkowego złącza ATB-MICROPORT ?
Witam, Udało się ! Dziękuję wszystkim za wsparcie !
danielos --> Tak będzie można połączyć zamówienia ale proszę spokojnie czekać - dopiero po zakończonym projekcie damy znać wszystkim drogą mailową co i jak dalej. Jak zgłaszać dodatkowe zamówienia i opłaty. Proszę tylko obserwować swoje skrzynki mailowe ale także foldery SPAM w oczekiwaniu wiadomości od nas.
Takie pytanie:
Czy będzie możliwość połączenia zamówienia z sklepu atnel i wysyłki ewentualnych "nagród" opłaconych na PP?
Jak tak to w jaki sposób to zgłosić i komu?
Cześć Mirku i Pawle.
Dołożyłem swoją cegiełkę do projektu.
Jestem pewien że uda się zebrać pełną kwotę.
Pozdrawiam
Tomek
@Piotr Balcerowski Może niektórzy tak jak ja czekają, na połowę miesiąca, bo nie wiedzą czy mogą sobie tym razem pozwolić sobie na tą przyjemność.
Czekam z niecierpliwością na finał tego projektu i dziwi mnie takie małe zaintersowanie nim. Chyba wszyscy mają interfejs USB opanowany do perfecji w przeciwieństwie do mnie. Życzę powodzenia dla "Orangebook USB HID"!
Mirku,
w nagrodach jest sporo bibliotek w C. Może rozważyłbyś jeszcze dodanie Mk MenuGenerator v. 3 w wersji PERSONAL?
Pozdrawiam Mirek
mariusz.marchocki -> Panie Mariuszu - projekt a w tym książka dotyczyć będzie tylko i wyłącznie komunikacji USB w oparciu o bibliotekę V-USB o której mowa w każdym poradniku wideo w zajawkach. Przykro mi ale to nie ma nic wspólnego już szczególnie z takimi szczegółami jak konkretne piloty które Pan wymienia. To kompletnie niestety nie pasuje do tego o czym mowa w projekcie. Odnośnie modułów nRF24L01 które było widać w poradniku to też - sama komunikacja z ich pomocą nie ma nic wspólnego z projektem. Na temat tych modułów już dawno przygotowałem poradniki wideo i są one dostępne na naszym kanale youtube, a w naszym sklepie internetowym jest dostępna z kolei biblioteka w C dla AVR do obsługi tych modułów - którą stworzyłem niejako na bazie tych poradników wideo. W tym filmie z klawiaturą radiową chcieliśmy tylko zainspirować i pokazać jak można łączyć różne techniki komunikacji, tym bardziej że nRF24L04 mieliśmy już wcześniej dobrze omówione w poradnikach. Dlatego jeszcze raz przypomnę, projekt ORANGEBOOK to komunikacja USB i nauka bodowy deskryptorów i raportów na potrzeby USB/HID. Pozdrawiam.
Witam Panów serdecznie. Cieszę się, że zajęliście się Panowie standardem USB, bo to daje nadzieję, że mam szanse opanować ten rodzaj komunikacji. Widziałem, w jednym z filmików, że poruszycie Panowie również temat komunikacji radiowej na modułach NRF. Mam w związku z tym pytanie: czy na podstawie przekazanej przez Panów wiedzy teoretycznej i przykładów będę mógł oprogramować odbieranie np. na zestawie ATB, znaków wysyłanych przez urządzenia fabryczne np. pilota do Smart TV Emmerson iU 50?
To się musi udać :)
Panie Romanie ;) mogę powiedzieć z dużą dozą odpowiedzialności, że Orangebook i przykłady kodów źródłowych do różnych naszych projektów, wyjaśnienia na temat budowy deskryptorów no i to co jest chyba tajemnicą "wszechczasów w necie" że tak powiem - czyli używanie DWÓCH ENDPOINTÓW co nieraz bywa KONIECZNE żeby sprawniej działały nasze urządzenia HID ... że to wszystko spowoduje, że będzie Pan sam bez najmniejszego problemu pisał swoją komunikację i własne deskryptory na zasadzie jedzenia przysłowiowej kanapki z masłem ;)
Cieszę się, że podjęliście Panowie ten temat. Zazdroszczę zacięcia i konsekwencji w działaniu!
Po obejrzeniu materiałów na YT potwierdzam diagnozę powodów podjęcia tego tematu. Sam w okresie kilku ostatnich lat wykonywałem dedykowane kontrolery do symulatorów wirtualnych (urządzenia HID) i dwukrotnie podchodziłem do tematu napisania własnego programu na AVR. Dwukrotnie przeszedłem ścieżkę identyfikacji stron i przykładów i dokumentacji w sieci i niestety dwukrotnie poległem :-(
Ostatecznie musiałem zakupić gotowe układy z możliwością dostosowania mojej specyficznej konfiguracji, co na tym etapie rozwiązało mój problem.
Jestem przekonany, że trzecie moje podejście do tematu budowy własnego HID z pomocą Waszej książki zakończy się sukcesem obu stron. Mam nadzieję, że sposób opisu i podejścia do tematu będzie podobny do tego jak to było w poprzednich publikacjach a szczególnie jak ostatnio wytłumaczyliście komunikację CAN.
Trzymam kciuki i pozdrawiam
RWR
szopler ---> ślicznie dziękuję za wsparcie i wiarę w powodzenie projektu do 200%. Ale proszę nie robić dopłat 39zł do książki tą drogą, to później już z naszą firmą będzie rozliczane. Niestety tą drogą będzie to praktycznie nie do rozliczenia ta dopłata, nawet nie może być i zostanie zakwalifikowana jako darowizna poza nagrodą.
Zatem apel do innych osób aby nie robili czy teraz czy później dopłat 39zł przez serwis PP bo nie damy rady tego rozliczyć jako dopłatę do wersji papierowej.
Poszło 99 + 39 + 12 = 150 PLN, czyli OrangeBook + wersja papierowa + wysyłka. Od razu hurtem bo wierzę, że znowu się uda :).
Świetna inicjatywa! Przede wszystkim ze względu na powszechne użycie magistrali USB. Czekam z niecierpliwością :)