Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ZULI Miodosytnia Warmińska

ZULI Miodosytnia Warmińska

Kabikiejmy Dolne

ZULI Warmińska Miodosytnia. Miód Inaczej Pitny.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6650 PLN z 134000 PLN

21 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 11.12.2020.

ZULI Miodosytnia Warmińska

O projekcie

Projekt dotyczy marki ZULI - Miodosytni Warmińskej (właściciel: Bee+ Sp. z o.o., Kabikiejmy Dolne 24, 11-040 Dobre Miasto, KRS 0000715488, NIP 7393910569) z siedzibą w Kabikiejmach Dolnych, należącej do rodziny Wilków (małżeństwo Agata i Jakub z dziećmi).

Projekt tylko dla osób pełnoletnich. Dokonując wpłaty oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

 

To my

Prowadzimy od 2007 r. rodzinną pasiekę liczącą obecnie ponad 200 rodzin pszczelich pasiekawilka.pl, facebook.com/pasiekawilka. W drewnianych, naturalnych ulach, z dala od wielkich miast, na cudownej warmińskiej ziemi. Pasieka posiada doskonałe zaplecze infrastrukturalne. Pracujemy rodzinnie, a pięcioro naszych dzieci z coraz większą chęcią :)

 

 

Nie udajemy

Porzuciliśmy dobre posady, bo pszczoły i wszystko co z nimi związane to pasja, której oddaliśmy się do końca.  Kuba poczytuje sobie za zaszczyt uczestnictwo w działalności naukowo-badawczej Katedry Pszczelnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pracując z Pszczelarium prowadzimy edukacyjne pasieki miejskie. Trzymamy pszczoły w ulach kłodowych starodawnego typu dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

 

ZULI 

To nasza nowa miodosytnia otwierana pod warmińskim niebem. Wkopana we wzgórze nad rzeką Łyną, kryta zielonym dachem, tworzy miejsce o niepowtarzalnym klimacie, w którym powstaną wyjątkowe rzemieślnicze miody pitne. Nawiązujemy do rodzinnego dziedzictwa, tradycji i historii regionu, architektury, krajobrazu i wspieramy pełnymi garściami przyrodę, z której czerpiemy. Przyczyniając się do utrzymania lokalnego ekosystemu nasi zapylacze - 10 mln pszczół dostarczają złoty miód do produkcji naszych trunków.

 

Miody pitne

Miody pitne to trunki, które z powodzeniem mogą konkurować z najlepszymi winami. Ich popularność w przeszłości spadła, bo wina były po prostu tańsze, szybsze i łatwiejsze do zrobienia.

Od wytrawnych (tak, istnieją wspaniałe miody pitne wytrawne!) i półwytrawnych czwórniaków, do półsłodkich trójniaków i słodkich dwójniaków, półtoraków.  Bogactwo smaków miodów pitnych jest nieprzebrane, tak jak bogactwo i niepowtarzalność pożytków pszczelich, łąk kwietnych, lasów.

Dotychczas do kraju docierały z za oceanu kolejne fale "alkoholowych rewolucji". Po rewolucji piwnej (browary kraftowe), obecnie dotarła i trwa rewolucja na rynku destylatów (gin, whiskey, wódka, rum itd.). Jednocześnie pierwsze ruchy widać na rynku polskich miodów pitnych, podczas gdy w USA, kraju bez wielkich tradycji miodosytniczych, miody pitne, po kolejnej rewolucji, zadomowiły się już na dobre.

I ta właśnie fala ma w Polsce olbrzymi potencjał, gdyż może być dodatkowo niesiona naszą wielką narodową tradycją. Tylko w Polsce od najdawniejszych dziejów produkcja miodów pitnych nigdy nie została przerwana. Polska pozostaje największym producentem miodów pitnych na świecie!

Miodosytnia Warmińska ZULI posiada szczególne przymioty, które pozwolą Wam cieszyć się miodem wyjątkowym. Wprost ZULI. Nierozłączna z naszą pasieką. Przyroda i dziedzictwo regionu, pasja i tradycje rodzinne,  pietyzm i swoboda. Niewielka skala produkcji. Jakość i czas.

Oto miody pitne, które na dobry początek trafią do produkcji i możesz je mieć dla siebie. Więcej informacji na ich temat w opisie nagród.  :)

Miejsce - zostań miodosytnikiem

Jesteśmy przekonani, że możemy zafascynować Was miodami pitnymi i naszym miejscem tworząc rzemieślniczą miodosytnię. Na miejscu rodzice prowadzą gospodarstwo agroturystyczne Żwirokiejka gotowe do przyjęcia gości. Zaoferujemy nie tylko nasze miody, ale otwarcie na każdego kto chciałby zajrzeć do środka i uszczknąć rąbka tajemnicy... lub nastawić własny miód pitny! Pozwolimy Wam odkryć na nowo własne zapomniane dziedzictwo, wołające echem z naszych serc.

Jednak oddziela nas od siebie niewielki problem.

 

Problem

Budynek miodosytni o pow. 300m2 jest bliski zakończenia budowy. Brakuje wykończenia elewacji i niektórych elementów wnętrza. Część urządzeń linii produkcyjnej jest już na miejscu, drugi etap zamówienia w toku. Ostatnich dostaw spodziewamy się w grudniu 2020 r. Niestety dobrze policzony budżet i zaplanowany harmonogram zaczął się załamywać... wraz ze ścianą...

Podczas zasypywania 35-metrowej ściany od strony gliniastej skarpy (budynek to półpiwnica) nastąpiło uszkodzenie spowodowane naporem 5 m warstwy gruntu. Naprawa była bardzo droga (roboty ziemne, monolityczna zbrojona ściana oporowa), koszty przekroczyły wielokrotnie rezerwy budżetowe. Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy, aby w terminie dokończyć budowę i uruchomić miodosytnię.

 

Cel

Cel zbiórki to 134 tys. zł. Zebrane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na dokończenie budowy i planowanego od początku wyposażenia miodosytni. Kwota celu wystarczy na naprawdę niezbędne i bardzo oszczędnie prowadzone wydatki. W przypadku, gdy nie uda się zebrać kwoty celu, mogą nastąpić kilkumiesięczne opóźnienia, będzie ekstremalnie trudno, ale inwestycja będzie kontynuowana z całym wysiłkiem i dotychczasową determinacją i deklarujemy dołożenie wszelkich starań aby wpłacającym przekazać nagrody. Z Wami damy radę!

 

Bądź z nami 

Wybierz nagrody, wesprzyj projekt i obserewuj nas na naszych kanałach!

File:Instagram logo 2016.svg - Wikipedia

 

Nagrody

Naturalne miody pitne czwórniaki MALUMO, RUBIO, LUPUS (do wyboru) wpłata od 50 zł.

(fot. powyżej)

 

Naturalny miód pitny wrzosowy trójniak ALVEUS - wpłata od 150 zł.

(fot. powyżej)

 

Naturalny miód pitny dwójniak IMAGO  - wpłata od 100 zł.

(fot. powyżej)

 

Miód pitny trójniak mokotowski - wpłata od 75 zł.

 

Koszulki z grafikami naszych miodów LUPUS, MALUMO, RUBIO (do wybrou) wpłata od 70 zł.

 

Brelok ZULI - wpłata od 25 zł.

Różne wersje dzierżawy gąsiora - zgodnie z opisem z prawej strony :)

 

Miód pitny z Twoją marką - wpłata od 1500 zł.

 

Ryzyka

Pamiętaj, że ta zbiórka to nie transakcja kupna sprzedaży i umowa dostawy towaru. Chociaż mamy kompetencje, doświadczenie i działamy profesjonalnie, zawsze mogą wystąpić nieprzewidziane okoliczności, które spowodują, że projektu nie uda się zrealizować w kształcie, jakim zamierzyliśmy.  W takim wypadku będziemy starali się zadośćuczynić, na ile będziemy potrafili, działając w porozumieniu z naszymi Wpłacającymi. Podstawowym ekwiwalentem mogą stać się naturalne produkty pszczele z naszej warmińskiej, rodzinnej Pasieki Wilka.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 11.12.2020 18:06