Dołącz do naszej społeczności!

Płyniemy po złoto!

Kategoria - Sport

19%

Postęp

28603 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

Kampania crowdfundingowa Płyniemy po złoto!

 

Kim jesteśmy?

 

Kampania finansowania społecznościowego Płyniemy po złoto!   Tomasz Januszewski
Pływam od 17 lat. Żeglarstwo to moja pasja, życie, a także wielopokoleniowa rodzinna tradycja. Gdy jesienią ubiegłego roku stanąłem na najwyższym podium Finału Pucharu Świata miałem w oczach łzy. To był sukces, na który pracowałem od dzieciństwa i który odniosłem drogę wielu wyrzeczeń. Niczego jednak nie żałuję. Możliwość wysłuchania Mazurka Dąbrowskiego w takiej chwili uskrzydla!

 

Kampania crowdfundingowa Płyniemy po złoto!   Jacek Nowak
Ostatnie lata spędzam w drodze. Wpadam tylko na chwilę do rodzinnego Giżycka, aby uściskać mamę i jadę dalej. Treningi, zgrupowania, regaty. Miesiąc w miesiąc, rok w rok. I tak już od 6 lat!  Ta droga ma jednak swój cel - chcę zwyciężyć w Rio - dla rodziny, dla przyjaciół, dla wspierających nas fanów. I dla siebie

 

Kampania crowdfundingowa Płyniemy po złoto!

Jesteśmy wychowankami Klubu Sportowego „Baza Mrągowo“. Można powiedzieć, że żeglarstwo mamy we krwi! Od najmłodszych lat ścigaliśmy się na wodzie i odnieśliśmy wiele indywidualnych sukcesów. Kiedy postanowiliśmy kontynuować nasze kariery sportowe Klubie AZS UWM Olsztyn nawiązała się między nami prawdziwa przyjaźń i w 2009 roku zawarliśmy pakt, że wspólnie popłyniemy po złoto na Igrzyskach Olimpijskich. Od tego czasu, przeszliśmy wiele, walczyliśmy w licznych regatach i w końcu w 2014 zgarnęliśmy złoty medal w Finale Pucharu Świata w Abu Dhabi. Chwila, gdy stanęliśmy na podium uświadomiła nam, że jesteśmy coraz bliżej naszego celu. Liczne wyrzeczenia, tęsknota za domem i rodziną oraz ciężka praca opłaciła się i jesteśmy o krok od wyjazdu na Igrzyska w Rio de Janeiro.

 

Nasze największe osiągnięcia:

 

I miejsce - Finał Pucharu Świata 2014 Abu Dhabi
II miejsce - Garda Trentino Olympic Week 2015
III miejsce - Puchar Europy 2014 Kilonia
VI miejsce – Puchar Księżniczki Zofii Palma de Mallorca 2015

 

 

Cel projektu

 


Nasz cel to złoto na Olimpiadzie w Rio!
Nadszedł najważniejszy moment naszych przygotowań. Zadaliśmy sobie pytanie: Jak nie teraz, to kiedy? Dlatego w 2015 roku dajemy z siebie wszystko, żeby się rozwijać i budować olimpijską formę. Przygotowania do olimpiady łączą się z nadludzkim wysiłkiem i ogromnymi wydatkami na sprzęt i podróże. Determinacji do ciężkiej pracy i poświęceń nam nie brakuje, ale nasze wysiłki zdadzą się na nic jeżeli nie będziemy mieli środków, aby brać udział w najbardziej elitarnych wyścigach w klasie 49er. Bez tego nie jesteśmy w stanie zdobywać niezbędnego doświadczenia i punktów potrzebnych, aby zakwalifikować się na Olimpiadę. Dlatego, chcemy, żebyś dołączył do naszej załogi i razem z nami popłynął po złoty medal dla Polski na zbliżającej się Olimpiadzie w Rio.

Zbiórka Płyniemy po złoto!

Dlaczego 49er (,,forty najner” ) jest wyjątkowym wyzwaniem dla prowadzącej go załogi?
Wyobraźcie sobie trójkąt w wodzie podstawą zwrócony do góry. Po tej podstawie porusza się dwóch facetów, których zadaniem jest takie wykorzystanie swojego ciężaru ciała, aby przeciwstawić się sile wiatru działającej na żagle, tak, aby podstawa pozostała w pozycji poziomej. Czasem wystarczy postawić stopę o 15 cm za daleko, żeby doprowadzić do wywrotki i świetnych ujęć dla fotoreporterów ;) Dla porównania, przeciętny jacht o długości 10 m i wadze kilku ton (najczęściej spotykany na Mazurach), ma 40 m kw. żagla. 49er jest dwukrotnie krótszy, a jego pełne ożaglowanie to 58 m kw. przy zaledwie 120 kg wagi. To właśnie sprawia, że ściganie na tej łódce należy do niebywale widowiskowych i dostarcza ekstremalnych wrażeń.

Kampania crowdfundingowa Płyniemy po złoto!

 

Budżet projektu

 

Nasz pełny budżet, który pozwoli na realizację planu szkoleniowego to 300 000 zł. Prosimy Was o wsparcie w wysokości 150 000 zł.

Aby przybliżyć Wam ponoszone koszty podamy kilka przykładów:

  • Koszt kadłuba z pełnym oprzyrządowaniem to w przybliżeniu 110 000 zł
  • Komplet żagli 20 000 zł - z tym że, aby ścigać się z czołówką potrzebujemy co najmniej trzy na sezon.
  • Udział w zawodach: rocznie to koszt ponad 150 000 zł. Najważniejsze zawody w sezonie rozgrywane są najczęściej na akwenach całego globu, takich jak: Miami, Buenos Aires, Palma de Mallorca, Rio de Janeiro (docelowy akwen Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku). Ponadto przygotowując się do tych imprez, spędzamy kilka miesięcy na treningach za granicą. We Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech. Wszędzie tam gdzie ścigają się najlepsi żeglarze z 49era i nasi sparing partnerzy. Takie wyjazdy to przede wszystkim bardzo droga logistyka: transport sprzętu, przelot, pobyt, aklimatyzacja i żywienie ( co w przypadku spalanych przez nas 2500 kcal dziennie jest nie lada wyzwaniem).
  • Jeżeli dodamy do tego spedycję morską naszych bolidów np. do Ameryki, kwota ta ulega zwielokrotnieniu.
  • Jesteśmy członkami Polskiej Kadry Narodowej i otrzymujemy znaczące wsparcie ze strony Państwa Polskiego, a dokładniej z Polskiego Związku Żeglarskiego.
  • Ponadto prywatnie zdobywamy wsparcie sponsorów, jak np. mBanku. Są to jednak kwoty niewystarczające w stosunku do postawionych sobie celów. Aby zakwalifikować się na Igrzyska i stanąć na podium w Rio w biało-czerwonych barwach oraz wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego, potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia.


mBank podwoi zebraną kwotę


Wiemy, że potrafimy zdobyć złoty medal. Wierzy w nas rodzina, przyjaciele, fani i świetni blogerzy. mBank zadeklarował, że jeśli projekt się powiedzie, to wesprze nas brakującą kwotą 150 000 zł! Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko celu i czujemy, że z Waszą pomocą nabierzemy wiatru w żagle. Jeżeli chcecie razem z nami cieszyć się złotym medalem zdobytym przez Polaków na Igrzyskach Olimpijskich, to pomóżcie nam zebrać pieniądze potrzebne do przygotowania się do startu w najbardziej prestiżowej imprezie sportowej na świecie.


Kampania finansowania społecznościowego Płyniemy po złoto!

 

Nagrody za wsparcie

 

W ciągu roku, niewiele jest momentów, w których możemy na chwilę odpocząć od treningów, ale postanowiliśmy poświęcić ten czas dla ludzi, którzy nas wesprą.

Przygotowaliśmy profesjonalne koszulki żeglarskie, fragmenty żagli z autografami, zdjęcia oraz wyjątkowe statuetki w postaci miniatur 49era z wygrawerowanymi, osobistymi podziękowaniami.

Ekstremalny rejs ze złotymi medalistami.
Dla osób, które wpłacą największe sumy mamy specjalną niespodziankę. Damy z siebie wszystko i zabierzemy was na szybki (naprawdę szybki) rejs sportową łódką, którego nigdy nie zapomnicie. Mamy nadzieję, że możliwość żeglowania ze zwycięzcami Finału Pucharu Świata i przyszłymi medalistami olimpijskimi zachęci was do wspierania naszej drogi do Rio.

Zbiórka Płyniemy po złoto!

Zdobądź z nami złoty medal!

 

Kontakt

 

Śledź nasze przygotowania w naszych profilach:

Kampania crowdfundingowa Płyniemy po złoto!

#garda #lake #euro #Cup #5th #place

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika 49erPL (@49erpl)

 

Kibicują nam

 


Projekt Płyniemy po złoto!

"Z całych sił kibicuje tego typu inicjatywom. Często pokazują bowiem, że wszystko jest możliwe, a jedyne czego potrzeba to chęci połączone z pasją."

 

Kampania crowdfundingowa Płyniemy po złoto!

 

"Zawsze boli mnie to, że niektóre sporty dostają w Polsce olbrzymie dofinansowania, a inni zawodnicy muszą kombinować jak się da. A żeglarstwo to piękny sport - spokojny, cichy i blisko natury. Potrzebne jest 150 tys - to chyba nie tak dużo, w internecie jest pełno miłośników łopotu żagli i szumu fal. Pomóżmy tym żaglom załopotać!"

 

Kampania crowdfundingowa Płyniemy po złoto!

"Nie jestem fanem piłki nożnej i zawsze wspiera bardziej niszowe dyscypliny Gdy dowiedziałem się o starcie  Tomasza Januszewskiego i Jacka Nowaka na Olimpiadzie w Rio de Janeiro, wspieram chłopaków i liczę, że uda się zebrać wymaganą kwotę, by spełnili swoje marzenia"

 

Kampania finansowania społecznościowego Płyniemy po złoto!

"Urodziłem się nad morzem, mój tata i brat związani są zawodowo z morzem, sam byłem zapalonym żeglarzem dlatego wspieram Tomasza Januszewskiego i Jacka Nowaka! Panowie pomyślnych wiatrów!"

Media o Twoim projekcie:

Pomóż olsztyńskim żeglarzom wystąpić na igrzyskach w Rio de Janeiro [wideo]

ketrzyn.naszemiasto.pl | 2015-09-08


Tomasz Januszewski i Jacek Nowak z AZS UWM Olsztyn mogą wystartować na olimpiadzie w 2016 roku. Potrzebne jest 150 tysięcy złotych.

Po złoto na igrzyskach z pomocą kibiców

eurosport.onet.pl | 2015-09-04


Wyjątkowe wyzwania wymagają wyjątkowych metod. By sfinansować przygotowania do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016, dwójka polskich żeglarzy postawiła na crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Każdy z kibiców może pomóc Tomaszowi Januszewskiemu i Jackowi Nowakowi w walce o medal olimpijski, przyłączając się do akcji "Płyniemy po złoto!" na portalu PolakPotrafi.pl. Dodatkowo mBank zadeklarował, że podwoi zebraną w ten sposób kwotę. W rozmowie z Onetem Tomasz Januszewski mówi o całej akcji, o swojej miłości do żeglarstwa, a także o dobrych, gorszych, a czasem niebezpiecznych momentach w karierze.

POPŁYNĄ PO ZŁOTO DLA POLSKI. POTRZEBUJĄ WSPARCIA

olsztyn.tvp.pl | 2015-07-22


Ich celem jest wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro w 2016 roku i walka o złoty medal. Problemem jest realizacja planu, a konkretną przeszkodą fundusze. Załoga żeglarskiej klasy 49er Tomasz Januszewski i Jacek Nowak rozpoczęła społeczną zbiórkę pod hasłem „Płyniemy po złoto dla Polski”.

Wszystkie ręce na pokład!

magazynwiatr.pl | 2015-07-01


Wspieramy załogę Januszewski – Nowak na portalu Polak Potrafi. Wystarczy złotówka, 10 zł, 20 zł albo więcej... Gra toczy się o igrzyska i medal dla Polski. Pomożecie?

Kurs na Rio de Janeiro

goniec.com | 2015-06-10


Żeglarstwo to sport wymagający wielu wyrzeczeń i poświęceń. Uczy odpowiedzialności, odwagi oraz wytrzymałości w najtrudniejszych warunkach. To także wielka pasja oraz przygoda, którą rozpocząć można właściwie w każdym wieku. Aby jednak ścigać się z powodzeniem na arenie międzynarodowej trzeba rozpocząć żeglarską drogę dość wcześnie.

mBank wspiera żeglarzy w drodze po złoty medal w Rio

mojebankowanie.pl | 2015-06-08


By sfinansować przygotowania do wyjazdu na Igrzyska w Rio, dwójka polskich żeglarzy postawiła na crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Kibice mogą pomóc im w zdobyciu medalu olimpijskiego, przyłączając się do akcji „Płyniemy po złoto!” na portalu polakpotrafi.pl. mBank zadeklarował, że podwoi zebraną w ten sposób kwotę.

mBank wspiera żeglarzy w drodze po złoty medal w Rio

www.bawialnia.pl | 2015-06-05


By sfinansować przygotowania do wyjazdu na Igrzyska w Rio, dwójka polskich żeglarzy postawiła na crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Kibice mogą pomóc im w zdobyciu medalu olimpijskiego, przyłączając się do akcji „Płyniemy po złoto!” na portalu polakpotrafi.pl. mBank zadeklarował, że podwoi zebraną w ten sposób kwotę.

mBank wspiera żeglarzy w drodze po złoty medal w Rio

www.wirtualnemedia.pl | 2015-06-05


By sfinansować przygotowania do wyjazdu na Igrzyska w Rio, dwójka polskich żeglarzy postawiła na crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Kibice mogą pomóc im w zdobyciu medalu olimpijskiego, przyłączając się do akcji „Płyniemy po złoto!” na portalu polakpotrafi.pl. mBank zadeklarował, że podwoi zebraną w ten sposób kwotę.

mBank wspiera żeglarzy w drodze po złoty medal w Rio

prnews.pl | 2015-06-05


By sfinansować przygotowania do wyjazdu na Igrzyska w Rio, dwójka polskich żeglarzy postawiła na crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Kibice mogą pomóc im w zdobyciu medalu olimpijskiego, przyłączając się do akcji Płyniemy po złoto! na portalu polakpotrafi.pl. mBank zadeklarował, że podwoi zebraną w ten sposób kwotę.

mBank wspiera żeglarzy w drodze po złoty medal w Rio

infowire.pl | 2015-06-05


By sfinansować przygotowania do wyjazdu na Igrzyska w Rio, dwójka polskich żeglarzy postawiła na crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Kibice mogą pomóc im w zdobyciu medalu olimpijskiego, przyłączając się do akcji „Płyniemy po złoto!” na portalu polakpotrafi.pl. mBank zadeklarował, że podwoi zebraną w ten sposób kwotę.

mBank wspiera żeglarzy w drodze po złoty medal w Rio

www.wprost.pl | 2015-06-05


By sfinansować przygotowania do wyjazdu na Igrzyska w Rio, dwójka polskich żeglarzy postawiła na crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Kibice mogą pomóc im w zdobyciu medalu olimpijskiego, przyłączając się do akcji ,,Płyniemy po złoto!" na portalu polakpotrafi.pl. mBank zadeklarował, że podwoi zebraną w ten sposób kwotę.

262

Wspierający

28603 zł

Z całkowitej kwoty 150000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 150000 zł
wsparcia do 18:00 29.09.2015

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

34 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Przybijemy Tobie wirtualną Piątkę i podziękujemy Ci na Facebooku i Instagramie. High Five :D

62 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Otrzymasz hasło do unikalnej galerii zdjęć wodnych akcji, dostępnej wyłącznie dla Wspierających.

31 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Otrzymasz hasło do unikalnej galerii.
+ Wyślemy Ci poradnik pdf ,,Jak zbudować formę olimpijską", naszego skromnego autorstwa ;)

39 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Zagramy wspólnie w internetowym Ask Me Anything. Zapytaj o wszystko.... w tematyce żeglarskiej of course.

11 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 70 zł lub więcej!

Jeden z naszych żagli towarzyszył nam w zwycięstwie Finału Pucharu Świata w Abu Dhabi. Dostaniesz jego fragment z naszymi podpisami. Nabierzesz dosłownie wiatru w Żagle!

40 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 120 zł lub więcej!

Podczas 5-cio dniowych zawodów przepływamy najczęściej 10-15 wyścigów. Wybierz bieg, a my zadedykujemy go Tobie. Zwyciężaj wraz z nami!

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Weź udział w Mistrzostwach Świata w Argentynie!
Twoje imię i nazwisko będziemy trzymać w kapoku blisko serca, a pamiątkowe zdjęcie trafi na Facebooka.

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Chcesz otrzymać od nas pocztówkę z gorącego Buenos Aires z Mistrzostw Świata? Ta opcja jest właśnie dla Ciebie.

18 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 300 zł lub więcej!

Osobiste pozdrowienia dedykowane specjalnie dla Ciebie z Mistrzostw Świata w Argentynie na naszym Instagramie oraz pocztówka z Buenos Aires :)

7 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Oprócz podziękowań wyślemy Ci wyczynową koszulkę Under Armour z naszymi podpisami. Identyczne zbroje mamy na sobie podczas godzin spędzanych na wodzie.

7 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Otrzymasz od nas wyjątkową, ręcznie robioną statuetkę naszej łodzi 49er. Wykonaną z ocynkowanej stali wraz z grawerowanym podziękowaniem specjalnie dla Ciebie.

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 2000 zł lub więcej!

W zamian za wsparcie, zaprosimy Cię na 3 godziny wspólnie spędzonego czasu. Jacek poprowadzi trening kondycyjny (na życzenie bez koszulki ;) ), a Tomek ujawni tajniki taktyki regatowej. Jeśli nie jesteś wilkiem morskim, to nauczymy Cię podstaw żeglarstwa.

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 5000 zł lub więcej!

Jesteśmy cały dzień dla Ciebie. Zaczniemy od przygotowań fizycznych. Tomek pokaże Ci swój ulubiony trening z Kettlebell ( na życzenie bez koszulki ;) ), Jacek przygotuje z Tobą bolid, a skończysz trenując na wodnej Formule 1. Przeżyj nasze emocje i poczuj co to ślizg na wodzie.

0 Wspierających

O projektodawcy

Tomasz Januszewski i Jacek Nowak

Tomasz Januszewski i Jacek Nowak

Gdańsk

W 2014 roku zdobyliśmy dla Polski Puchar Świata 49er.
TOMASZ JANUSZEWSKI
Zacząłem na klasie Optimist, na której to wywalczyłem w Mistrzostwach Świata najlepsze (4 miejsce) w historii Polski oraz złoto w Drużynowych ME. Potem przesiadłem się na klasę 470. W roku 2009 zmieniłem klasę na trudnego technicznie, bardzo szybkiego i widowiskowego skiffa z żaglem – 49er.
JACEK NOWAK
Swoje żeglarskie kroki rozpocząłem na klasie 420, na której w bardzo młodym wieku wywalczyłem nominację do Mistrzostw Świata.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: