Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Anna Poznańska

Anna Poznańska

Radzionków. Śląskie

Mówię o sobie, że zajmuję się projektowaniem dla odważnych lekarzy, a od kilku lat także dla ich najmłodszych pacjentów. 

Anna Poznańska (33lata)– żona, matka 14 miesięcznej Róży mającej 8 zębów, która woli banany i nie poznała smaku szkodliwych cukierków i ciastek. Mieszkamy w małym kamiennym domku o imieniu Niponino.

Anna Manna Maciągowska, to też ja, ale przed ślubem :) Do niedawna tworzyłam pod tym imieniem i nazwiskiem. Dyplom z ilustracji na ASP oraz graficzna i malarska praca dla stomatologów przynosiły mi najwięcej frajdy.
.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

21529 PLN z 13599 PLN

113 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

158%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.03.2015.

Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?

O projekcie

Mam na imię Ania, po mężu Poznańska, a po tacie Maciągowska. Swoją książkę wydam pod nazwiskiem Anna Manna Poznańska. Chciałabym wydać autorską, ilustrowaną książkę edukacyjną pod tytułem „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?”. Pracowałam nad nią przez 7 lat i myślę, że nadszedł czas na realizację tego marzenia. Chcę samodzielnie zająć się dystrybucją i promocją książki by skutecznie dotrzeć do grupy najmłodszych odbiorców i ich rodziców oraz opiekunów. 
Dlaczego za pomocą Polak Potrafi? Ponieważ książkę stworzyłam dla ludzi i chcę, aby o wydaniu jej zdecydowało minimum 100 osób, a nie kilku pracowników wydawnictwa.

 

  

Cel nr 1. Chcę uczyć dzieci o tym, czym jest próchnica. Dlaczego? Ten temat, szczególnie w Polsce, zasługuje na wielką uwagę. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że polski trzylatek statystycznie ma aż trzy lub cztery chore zęby. Polskie sześciolatki mają próchnicę częściej niż ich rówieśnicy w Ugandzie i Wietnamie! Co dziesiąty siedmiolatek nigdy nie siedział na fotelu dentystycznym... Raport IPOSOS z 2014 roku potwierdza, że Polska jest jednym z krajów o najwyższym poziomie próchnicy wśród dzieci w Europie. Problem dotyczy aż 80 % dzieci w wieku 6-12 lat.

Dziesiątki tysięcy dzieci w Polsce dotyka ból i problemy związane z próchnicą. Przyczyną jest niska świadomość – nie tylko wśród dzieci, ale i rodziców – jak jej przeciwdziałać. Celem tej książki jest edukować zarówno najmłodszych, jak i rodziców oraz opiekunów. 

 

 

Cel nr 2. Zaktywizowanie lekarzy stomatologów do udziału w tworzeniu atrakcyjnych (z punktu widzenia dzieci) materiałów edukacyjnych. Jeśli jesteś lekarzem stomatologiem możesz dopisać RADĘ dla dzieci, która uzupełni moją opowieść. Zredagujemy ją w języku Lukrecji i podpiszemy Twoim imieniem, nazwiskiem i miejscowością z której pochodzisz. Staniesz się współautorem nowatorskiej, pięknej książki o stomatologii dla dzieciaków :) Dodanie rady to nagroda za wsparcie - szczegóły sprawdź w szarym, bocznym panelu z nagrodami, punkt "nagroda za 2000 zł lub więcej!".

 

Cel nr 3. Przekazanie minimum 100 egzemplarzy organizacji ZACZYTANI (www.zaczytani.org), którzy tworzą biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach. Natomiast osobiście w okolicach mojego miasta rozdam książki państwowym przedszkolom, przychodniom do poczekalni, świetlicom, szpitalom itp.

 

  

Książka przeznaczona dla dzieci od lat 2 do 100+. W zabawny sposób zawstydza dorosłych, w śmieszny sposób przestrasza i uczy. Pokazuje, że dorośli nie zawsze dają dobry przykład dzieciom. 

 

 

 Przeczytaj jej pierwszą recenzję:

Możecie pobrać z dentystycznej poczekalni tysiące edukacyjnych kolorowanek dla dzieci, możecie zainstalować aplikację na smartfona, puścić bajkę z DVD, ale uwierzcie – żadna z nich nie powie maluchowi tyle, o zdrowiu zębów, co bohaterka tej książki. Dociekliwa Lukrecja i jej „zazębiste” przygody zobrazowane zostały kreską, której (na szczęście!) daleko do estetyki Disneya. Te rysunki intrygują, zaskakują i pobudzają ciekawość – nie tylko dziecięcą! W stomatologicznym śledztwie Lukrecji nie ma tematów tabu, udawania, że szczerbata sklepowa pięknie się uśmiecha, a wujkowi ładnie pachnie z buzi. Jest siła dziecięcego mówienia prosto z mostu i jasnych, wyczerpujących odpowiedzi na pytania. Szczególnie te krępujące większość dorosłych, także dentystów, którzy na studiach w Akademii Medycznej nauczyli się wielu mądrych słów, ale zapomnieli tych, które docierają do dzieci.  

                                                                                       Zuzanna Adamkiewicz-Kiwer

 

 

 

Stań się częścią projektu i pomóż mi zmieniać świat, by dzieci, ich rodzice i opiekunowie wiedzieli jak rozprawić się próchnicą. Skoro wiemy, że ból zęba jest jednym z najsilniejszych bóli, a dodatkowo kochamy nasze dzieci, możemy przestać skazywać je na nieprzyjemne problemy.
Ostatnia rozkładówka książki to poradnik, w którym siedmiu wspierających ten projekt doktorów i lekarzy stomatologów poda swoje fachowe porady. Zainteresowanych lekarzy proszę o kontakt mailowy.
(Przykład poradnika z radą na zdjęciu w dziale o nagrodach i na prezentacji książki)

 

   

Książka to 44 ilustrowane strony i okładka o wymiarach 225 mm / 225 mm (grubość grzbietu 8 mm) - bardzo zgrabny format mieszczący się w rączkach dziecka i w torbie mamy. Cała książka drukowana będzie na kartonie 300g, a nie na najczęściej używanym papierze kredowym, dzięki temu książka "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby" będzie trwała i wyjątkowa w swoim wyglądzie, tak jak ją sobie wymarzyłam.  Strony bedą klejone technologią PUR. Okładka dodatkowo foliowana folią matową, która doskonale zabezpieczy książkę przed pobrudzeniem.

 

Wszystkie strony są rozkładówkami z ilustracjami, które wykonałam w mojej technice mieszanej – papier, rysunek odręczny, plamy barwne tuszu. Całość składałam przy pomocy komputera i tabletu. Tekst stworzyłam samodzielnie i napisałam odręcznie, aby ilustracja i tekst korespondowały ze sobą. Zapraszam do oglądania prezentacji wybranych stron książki: 

                                 

 

 

 

 

Bo Polskie dzieci i ich rodzice potrzebują tej książki.

 

Bo zepsute zęby bardzo bolą.

 

Bo przeraża mnie, że próchnica u dzieci jest akceptowana i naturalnie przyjmowana.

 

Bo często wdrążamy złe nawyki żywieniowe – i one także są również powodem próchnicy u dzieci.

 

Bo projektowanie graficzne ułatwia dotarcie do świadomości ludzi z trudnymi i nielubianymi sprawami stomatologicznymi.

 

Bo moja współpraca zawodowa ze stomatologią jest świadomie wybraną specjalizacją, którą uwielbiam.

 

Bo jestem matką.

 

Lukrecja ma 4 lata, narysowałam ją 7 lat temu w ASP na zajęciach z ilustracji książki w pracowni Tomasza Jury, u którego robiłam dyplom.

 

 

Postać jest małą dziewczynką, córką pani stomatolog, bohaterką edukacyjnej opowieści o skutkach jedzenia słodyczy. 5 lat temu moje pierwsze ilustracje tej książki (zatytułowanej wtedy ”Lukrecja”) nominowane były do nagrody w międzynarodowym konkursie „Książka Dobrze Zaprojektowana - Zacznijmy od dzieci”. Rysunki z Lukrecją znalazły się pośród najlepszych prac konkursu. Umieszczono je na wystawie w Rondzie Sztuki w Katowicach, na Międzynarodowych Targach Poznańskich reprezentując "Książkę dobrze zaprojektowaną..." w towarzystwie najważniejszych polskich książek dla dzieci. Lukrecja zawędrowała także do Salonu Ilustratorów w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, a po roku dostała list od Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi z zaproszeniem do udziału na targach w Seulu. Wtedy Lukrecja została w domu, ponieważ była jeszcze mała i nie dojrzała. 

 

 

Dziś książka wzbogacona została o nowe rysunki i potrzebną wiedzę. Rady lekarzy stomatologów stanowią idealne zakończenie tej części przygód mojej bohaterki.

 

Zaprojektowałam książkę, napisałam treść, narysowałam ilustracje, opracowałam typografię. Zleciłam korektę tekstu, wykonałam próbne wydruki. Zorganizowałam i zaprojektowałam serię gadżetów oraz identyfikację wizualną książki.

 

 

Dla każdego, kto wesprze mój pomysł mam lukrecjowe nagrody (przeczytasz i nich w dziale „Jakie mam dla Was nagrody”:). Kiedy otrzymam od wspierających książkę stomatologów treści do poradnika na ostatnich dwóch stronach, wykonam ostateczne korekty i wersję do wydruku 2000 egzemplarzy (ponieważ druk mniejszej ilości książek jest drogi – stawiam na taką ilość, by nie marnować Waszych pieniędzy i mojej dotychczasowej pracy). Kolejnym celem jest nadanie książce numeru ISBN i rozpoczęcie jej promocji i dystrybucji. Pieniądze ze sprzedaży książki przeznaczę na realizację jej kolejnych części.

 

Anna Poznańska (33lata)– żona, matka 14 miesięcznej Róży mającej 8 zębów, która woli banany i nie poznała smaku szkodliwych cukierków i ciastek. Mieszkamy w małym kamiennym domku o imieniu Niponino. Odrestaurowaliśmy go z mężem własnoręcznie. Bo mamy w zwyczaju za wszystko zabierać się samodzielnie i dobrze nam to wychodzi! Pisali o nas tutaj > natemat.pl

 


Anna Manna Maciągowska, to też ja, ale przed ślubem :) Do niedawna tworzyłam pod tym imieniem i nazwiskiem. Dyplom z ilustracji na ASP oraz graficzna i malarska praca dla stomatologów przynosiły mi najwięcej frajdy. Na czwartym roku studiów zaprojektowałam pierwszą identyfikacje graficzną wnętrza praktyki stomatologicznej, która otrzymała wyróżnienie w konkursie „Top Design Gabinety Stomatologiczne”. Od tego dnia graficznie i malarsko uzupełniam przestrzeń w gabinetach, aby powstało miejsce przyjazne pacjentom.  2 lata później inny gabinet wraz z moją identyfikacją wygrał pierwsze miejsce. Efekty mojej artystycznej współpracy ze stomatologami i architektami były publikowane w magazynach internetowych nie tylko stomatologicznych (Gazeta Wyborcza, Architektura, Dobre Wnętrze). Mówię o sobie, że zajmuje się "projektowaniem dla odważnych lekarzy", a od kilku lat także dla ich najmłodszych pacjentów. 

 

  • Książki „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby” (pdf i drukowane)

  • Certyfikaty z uśmiechem Taty Krzysia z podziękowaniem za pomoc finansową książki (o wymiarach 18 cm / 28 cm) w wersji wirtualnej i drukowanej. Który możesz ładnie umieścić w ramce formatu A4.

  • Ilustracje drukowane (o wymiarach 18 cm / 34 cm), które możesz oprawić i powiesić na ścianie w pokoju Twojej pociechy, w swoim gabinecie lub w sali przedszkolnej.

  • Zestaw "zazębistych" kolorowanek, to 7 stron A4 z narysowanymi przeze mnie dziwnymi i zepsutymi zębami. Kolorowankę wysyłam do Was w pliku pdf. do wydrukowania w domu. W nagrodach kolorowanki są w zestawie, lub jako 3 rysunki, albo jedna kolorowanka dziwnego zęba.
  • Poradnik Odważnych Lekarzy, to wyjatkowy poradnik, który stworzą wspierajacy ten projekt  lekarze i doktorzy. Poradnik można otrzymać drukowany lub w wersji na monitor.
  • Fartuszki kuchenne Taty Krzysia i torby Taty Krzysia.

  • Koszulki damskie i męskie z ilustracją zepsutego zęba lub z uśmiechem Taty Krzysia do wyboru. Limitowana seria koszulek wykonana dla Was przez markę KOSZULKOWO.COM.  • Nagroda dla ODWAŻNYCH LEKARZY

Doktorze i Lekarzu, napisz ze mną poradnik na dwóch ostatnich stronach! :)
Nagrodą jest uwiecznienie Twojej mądrej RADY dla dzieciaków – pamiętaj, że w taki sposób zdobywasz także fajny prezent dla dzielnych pacjentów! Przygotowałam siedem miejsc na siedem rad dla siedmiu lekarzy, które podpisane zostaną imieniem, nazwiskiem lekarza i nazwą miasta z którego pochodzi. 
(Dodanie RADY to nagroda za wsparcie - szczegóły sprawdź w szarym, bocznym panelu z nagrodami, ostatni punkt pod tytułem "SPECJALNA NAGRODA DLA ODWAŻNYCH LEKARZY!" W zestawie inne potrzebne i ciekawe promocyjne prezenty.)
Czekam na pytania pod mailem: 
dziwnezeby@gmail.com

19 marca. BARDZO WAŻNA INFORMACJA :)
Kochani Odważni Lekarze :)  Pewnego dnia expresowo znaleźli się Lekarze, aby zapisać swoje rady dla dzieciaków w mojej książce... Ten, z nr 8 był miłą niespodzianką i nie mogłam już wycofać jego wsparcia. :) Dlatego teraz zaprojektowałam miejsce na otwieranych skrzydełkach okładki książki, którą wyróżni kolor czerwony, a Waszą radę napiszę na biało. Uważam, że to znakomity pomysł :) Zapraszam dwóch Odważnych Lekarzy do kontaktu ze mną. Więcej informacji przedstawił DENTOnet tutaj: informacje
A poniżej przedstawiam mój nowy projekt miejsca na Wasze rady dla dzieciaków:
 


  


Potrzebuję 13,599 na wydrukowanie 2000 książek, na nagrody dla Was, na wysłanie prezentów do Was i na opłaty dla Polak Potrafi.

Jeśli zbiorę ok 100% lub więcej, (poza dodatkowymi prezentami dla Was), zoraganizuję internetową kampanię społeczną "Dalczego dorośli mają dziwne zęby?" z udziałem mojej partnerki i odważnych lekarzy. 

Jeśli zbiorę ok 200% lub więcej, (poza dodatkowymi prezentami dla Was), zoraganizuję wiekszą kampanię społeczną "Dalczego dorośli mają dziwne zęby?", angażujac dodatkowo grupę mądrych ludzi.
Zdradze swoja tajemnicę :) Marzę, aby Polska była oklejona edukacyjnymi plakatami, a nie reklamowymi.

  

                                       

                                      

  

 

 

        

 

                                                      patroni medialni:

 

                           

                

                            

 

 

                                                          stomatologie:

                            

 

                          

                                                    

                               

                                                                                                                                                                                

                                                                           

                        

 

                                                             organizacje:    

                         

                       

                        

                                            

 

                                        

 

                                                               Zapraszam :)

Media o Twoim projekcie:

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej oczami Anny Manny Poznańskiej

dentonet.pl | 2015-03-20

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej sprzyja rozmowom na ten temat. W praktyce okazuje się, że ciągle tej dziedzinie życia poświęcamy zbyt mało czasu i uwagi. Lekarze stomatolodzy mają dodatkowo utrudnione zadanie, gdyż poza dbaniem o swoje zęby – powinni uświadamiać w tym względzie także swoich pacjentów, ale czy robią to wystarczająco skutecznie?

Dlaczego dorośli (i dzieci) mają dziwne zęby?

boskamatka.pl | 2015-03-14

Jak wiecie, albo i nie, Tata Mikroba jest dentystą. Średnio raz w tygodniu raczy nas opowieścią o kolejnej wybitnej teorii swojego pacjenta na temat etiologii próchnicy. Co znamienne, nigdy, ale to NIGDY nie pojawiają się w tych dywagacjach takie czynniki jak zła dieta czy braki w higienie. Winne są za to przede wszystkim: geny („Zęby to mam po mamie”), ciąża („W ciąży mi się tak posypały” i leki („Od żelaza mu się tak zrobiło”). Mistrzami świata w szukaniu dziwacznych przyczyn próchnicy są rodzice.

Zazębista książka!

pacjenci.dentonet.pl | 2015-02-27

„Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” to wyjątkowa książka o próchnicy dla dzieci! Pokaże dzieciom, czym kończy się niemycie zębów i jedzenie cukierków, a dorosłych nauczy, jak ważna jest troska o zęby swoich pociech. Pięknie ilustrowana, przygotowana z dbałością o najmniejszy szczegół, to książka dla wszystkich w każdym wieku.

Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?

www.dentonet.pl | 2015-02-23

Jak zachęcić trzylatka, by systematycznie mył zęby? Co zrobić, by sześciolatek dobrowolnie zrezygnował z coca coli i cukierków? Jak dotrzeć z prozdrowotnym przekazem do świadomości rodziców? Jak wyjaśnić im, że to głównie oni są odpowiedzialni za stan zębów swoich pociech? Anna Poznańska, absolwentka katowickiej ASP, prywatnie mama 14-miesięcznej Róży, znalazła na to sposób.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.03.2015 11:11