Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

olarosada

olarosada

Poznań, Polska

Jedziemy do Argentyny aby zbudować tam Arkę z mieszkańcami Puerto Libertad! :)
Więcej o nas: www.facebook.com/argentyna2016 i www.argentyna2016.blogspot.com

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8200 PLN z 7000 PLN

90 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 19.08.2016 10:10

Zbuduj Arkę w Argentynie!

O projekcie

¡HOLA!

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą przyjaciół od 17 do 38 roku życia, których połączyła chęć niesienia dobra w świat!

Już 6 sierpnia chcemy wyruszyć do Argentyny a konkretnie do miejscowości Puerto Libertad w prowincji Missiones (przy granicy Argentyny z Paragwajem i Brazylią), aby pomóc pracującym tam polskim bernardynom w ich codziennej pracy.

Na miejscu zajmować będziemy się głównie miejscowymi dziećmi oraz młodzieżą. Będziemy odwiedzać także  Polonię zamieszkującą tamtejsze tereny o d początku XX wieku,  jak i Indian z plemienia Guarani żyjących głęboko w dżungli, niedaleko wodospadów Foz de Iguazu.

PO CO TAM JEDZIEMY?

Jako, że najwięcej czasu spędzimy z dziećmi ,pragniemy stworzyć z nimi coś, co będą mogły wspominać przez lata :D

Zbudujemy z nimi Arkę! :)

Stworzymy wraz z nimi przedstawienie teatralne o historii Arki Noego - w ten sposób pokażemy im, że działanie we wspólnocie daje radość.

Chcemy otworzyć dzieciom żyjącym w ubogim regionie Argentyny, z dala od cywilizacji, horyzonty. Arką, która zbudujemy, „wypłyniemy” z nimi w podróż do Europy i Polski. Zabieramy ze sobą mnóstwo zdjęć, map i filmów. Zabieramy farby, pędzle i ogrom chęci do działania!

Arka była również zapowiedzią Chrztu a z okazji obchodzonej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski chcemy to wydarzenie wpleść w nasz spektakl z dziećmi i opowiedzieć im historię naszego kraju.

ZBUDUJ Z NAMI ARKĘ W ARGENTYNIE!

Pomimo, że ekipę na wyjazd mamy już zebraną, to jednak wciąż szukamy osób, które zechcą do nas "dołączyć" poprzez wsparcie naszego projektu.

Na co zbieramy pieniądze?

·         bilety lotnicze

·         materiały do stworzenia Arki

·         opłacenie transportu na miejscu w Argentynie

Dotychczas zbieraliśmy pieniądze w poznańskich parafiach, a także dostaliśmy datki od ludzi dobrej woli - jednak to wciąż za mało abyśmy mogli w 100% wykonać nasz projekt w Puerto Libertad.

DLACZEGO POTRZEBNA NAM TWOJA POMOC?

 

To proste! Bez Ciebie nie zbudujemy Arki. Bez Ciebie nasza Arka nie wypłynie z dziećmi poza horyzont ich prowincji. Dołącz się do niesienia radości w świat!

 

Zbuduj z nami Arkę w Argentynie! :)

 

WIĘCEJ O NAS:

FACEBOOK

BLOG

(ZDJĘCIA WYKORZYSTANE W OPISIE PROJEKTU POCHODZĄ ZE STRONY http://www.misje.bernardyni.pl)

Media o Twoim projekcie:

Poznańscy wolontariusze wybudują w Argentynie arkę

ekai.pl | 2016-08-06

Do Argentyny na wolontariat misyjny wyruszyła siedmioosobowa ekipa młodych ludzi z parafii pw. św. Andrzeja Boboli na poznańskim Junikowie. Przez prawie miesiąc będą pomagać pracującym w mieście Puerto Libertad polskim bernardynom, realizując również projekt, w ramach którego zbudują razem z argentyńskimi dziećmi arkę. Opowiedzą im także o naszym kraju oraz o rocznicy jego chrztu.

Chcą szerzyć wiarę. Zbudują Arkę w Argentynie

www.gloswielkopolski.pl | 2016-08-05

Poznańscy wolontariusze wyjadą do Argentyny. Będą tam szerzyć wiarę i zbudują Arkę. Pieniądze na realizację misji udało się zebrać na platformie Polak Potrafi.