Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

juliuszkonstantymazur

juliuszkonstantymazur

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1680 PLN z 10000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

16%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.01.2019.

Wzleć - Film krótkometrażowy

O projekcie

                                                   WITAJ!

Nazywam się Juliusz Mazur-Machowski i wraz z grupą niesamowitych, młodych ludzi, zapraszam Cię do stworzenia wraz z nami filmu ,,Wzleć” który podniesie społeczną świadomość problemów ludzi żyjących z osobami chorymi psychicznie.

 

                                          OBŁĘD RODZI OBŁĘD

,,Wzleć” to krótka historia o trzynastoletnim chłopcu, który wychowując się z chorą na schizofrenię babcią postanawia wygrać konkurs modelarski i spełnić swoje marzenie o uczęszczaniu do szkoły artystycznej. Film pokazuje jego drogę do osiągnięcia celu bez cenzury i upiększeń. Obłęd rodzi obłęd - w pewnym momencie, aby osiągnąć swój cel, bohater musi wybrać pomiędzy swoim dobrem, a dobrem chorej Babci. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaką decyzję podejmie Adaś, zachęcam Cię do zapoznania się z pozostałą częścią kampanii i wsparcia naszego projektu.

 

                                              NASZE INSPIRACJE

 

                                                     CEL

Wzleć, poza oczywistym i zarazem najważniejszym celem, jakim jest uświadomienie z jakimi problemami borykają się osoby zarówno chore, jak i ich opiekunowie, ma dwa inne zadania. Film będzie stanowił pracę wieńczącą trzy lata edukacji w Liceum Filmowym przy Warszawskiej Szkole Filmowe, oraz stanie się wisienką na torcie w portfolio, które ma umożliwić jego twórcom dostanie się do prestiżowych szkół filmowych w całej Europie. Marzeniem całej ekipy jest wysłanie filmu na międzynarodowe konkursy filmów krótkometrażowych takich jak Cannes short film corner, Festiwal w Gdyni, a nawet Sundance Film Festiwal. Grunt, to mierzyć wysoko!

 

                                       CZY DAMY RADĘ?

Nasza ekipa składa się głównie z młodych osób - studentów Warszawskiej szkoły filmowej oraz uczniów Liceum Filmowego. Już nieraz udało nam się udowodnić, że jesteśmy zdolni, ale przede wszystkim pracowici, zaangażowani w 200% i wytrwali w dążeniu do celu. Oto kilka słów o nas:

                          REŻYSER: JULIUSZ MAZUR-MACHOWSKI

                           

Wychowanek Liceum Filmowego mierzy wysoko. Jego celem jest dostanie się do Łódzkiej lub Praskiej szkoły filmowej. Doświadczenie zdobywał pracując przy studenckich etiudach i dyplomach oraz tworząc własne filmy krótkometrażowe. Jest zawodnikiem w drużynie Liceum Filmowego Warszawskiej Ligi Debatanckiej, posiada kilkuletnie doświadczenie medialne związane z młodzieżową sceną polityczną. Laureat konkursów i olimpiady historycznej, mól książkowy, angażujący się w każdy projekt w 100 procentach. Uważa, że sztuka to najbardziej doskonałe medium komunikacji międzyludzkiej.

                         OPERATOR OBRAZU: MIKOŁAJ STRAUS

                          

 Urodzony z kamerą w ręku. Już od czternastego roku życia współpracuje z telewizjami, od roku tworzy projekty komercyjne m.in reklamy, newsy i programy telewizyjne. Posiada doświadczenie operatorskie, zdobyte przy realizacji etiud, dyplomów oraz programów telewizyjnych. Pasjonują go zarówno formy fabularne i dokumentalne. Lubi sięgać po techniki z jednych i drugich. Jego celem jest dostanie się do Londyńskiej Akademii Filmowej.

 

                         KIEROWNIK PRODUKCJI: ZOFIA DOWIATT

                         

Wychowanka Liceum Filmowego, pomimo zaledwie 18 lat, miała okazję zrealizować jako kierownik produkcji dwa trzydziestominutowe filmy fabularne, oraz, na stanowisku drugiego kierownika produkcji, jeden pełny metraż, który będzie można oglądać w kinach na całym świecie już w lutym 2019r. Nie straszne są jej żadne deadline’y, niskie budżety, zamawianie barobusów i podnośników czy rozliczenia, a plan pracy zrobi wyrwana w nocy o północy, bez względu na dostarczoną organizmowi ilość snu.

 

          REALIZACJA DŹWIĘKU I MUZYKA: FILIP CHARITONOW

Młody, zdolny realizator dźwięku i kompozytor. Student Warszawskiej Szkoły Filmowej miał przyjemność uczyć się na planach filmów fabularnych od najlepszych polskich dźwiękowców. Może pochwalić się realizacją mnóstwa filmów krótkometrażowych, dokumentu ,,Welcome to Hel’’ o polskich surferach, pełnego metrażu oraz licznymi kompozycjami muzyki elektronicznej i filmowej. 

 

                                          BUDŻET FILMU

Film robi się przede wszystkim w okresie preprodukcji. Wszystko musi zostać wcześniej przemyślane, przygotowane, zaplanowane i niestety - opłacone. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na:

-wynajem sprzętu kamerowego oraz oświetleniowego

-zakupienie dysków

-wyżywienie oraz transport ekipy

-wynajęcie lokacji

-zbudowanie scenografii

-zakupienie kostiumów

-wynajęcie studia postprodukcyjnego

Planujemy również zaprosić do współpracy prawdziwych profesjonalistów na stanowiska takie jak: mistrz oświetlenia, kierownik planu czy scenograf. Ponieważ szanujemy czas, doświadczenie i cudzą pracę, chcemy zapłacić wyżej wymienionym osobom uczciwe stawki.

 

                               STWÓRZ FILM RAZEM Z NAMI!

Każda złotówka ma znaczenie! ,,Wzleć” to nasza szansa na dostanie się do wymarzonych uczelni, ważna wiadomość dla społeczeństwa, wyzwanie i wielka przygoda. Właśnie Ty możesz stać się częścią naszego filmu. Zapraszamy do naszej ekipy!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.01.2019 22:10