Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

wyprawyskuterem

wyprawyskuterem

Bełchatów, Polska

Już dawno temu postanowiłem, nie marnować swojego życia, a robiłem w nim wiele rzeczy, które niekoniecznie sprawiały, że się spełniałem. Byłem kucharzem, malarzem, piaskarzem czy nawet monterem izolacji. Nie umiem być normalny, nie chce!

Przecież nikt normalny nie wydaje swoich wszystkich zarobionych pieniędzy na podróże skuterem po świecie, nikt normalny nie rzuca spokoju i bezpiecznego domu dla marzeń...
Mam 30 lat i przejechałem już 40 krajów świata. W większości Azji, Europy czy Afryki. Mam nadzieję, że lista zwiedzonych miejsc z roku na rok będzie coraz większa.

Kocham życie!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5306 PLN z 5000 PLN

84 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.09.2016.

Wyprawy Skuterem

O projekcie

 

Wyprawy skuterem - "Podróż życia, nie do pobicia".

Nazywam się Piotrek, zwykły Piotrek i a to mój niezwykły skuter, Papak - tak to My. Jesteśmy w trakcie, naszej najtrudniejszej podróży. Bijemy rekord Guinnessa w kategorii: "najdłuższa podróż skuterem o pojemności 50 ccm".

Wyruszyliśmy w maju i od tamtej pory nieprzerwanie przemy do miejscowości Magadan, położonej we wschodnich rubieżach Rosji.

Jedziemy po rekord! Mimo wojen, mimo trudności.

Kilkanaście dni temu zostaliśmy osaczeni przez Talibów, dłuższy czas ukrywaliśmy się, przewożąc Papaka powoli przez Afganistan, tak aby niepostrzeżenie wyrwać się ze szponów niesprzyjających nam ludzi. Straciliśmy na to ogromną sumę pieniędzy. Opóźniło to całą podróż: straciliśmy kilka wiz oraz dokumentów. Na szczęście udało się - żyje! żyjemy! Pędzimy przez świat by ustanowić nowy rekord Guinnessa!

Najbardziej mordercze dziewięć dni mojego życia.

Pokonaliśmy Pamir - przez długi czas jechaliśmy na ponad 4 tys.m.n.p.m. Kilka razy wpadliśmy do rzeki, dziesiątki razy się przewróciliśmy. Często po prostu musiałem pchać Papaka, gdyż ten nie miał siły jechać przy tak małej ilości tlenu.

- Praktycznie codziennie pcham Papcia przez kilka, kilkanaście kilometrów, do najbliższej wioski - żeby go reanimować, żeby jechać dalej. Kasa się kończy, siły fizyczne również. Pot kapie z czoła, oddech mamy coraz płytszy. Na szczęscie głowa daje radę! My damy radę! Zawsze!

Rekord Guinnessa? To już nie pierwszy raz!

 Raz już pobiliśmy rekord Guinnessa, w kategorii "najwięcej przejechanych kilometrów w ciągu 24 godzin, na skuterze 50 ccm" - Guinness nie uznał go, ze względu na brak warunków "torowych". Tym razem pokażemy im, że nasz poprzedni wyczyn nie był przypadkiem!

Obecnie jesteśmy w trakcie podróży podczas, której chcemy ustanowić nowy rekord Guinnessa w kategorii: "najdłuższa podróż skuterem o pojemności 50 ccm". Przejechaliśmy już 12 tysięcy kilometrów!  Obecny rekord to dystans 14 tysięcy kilometrów. Brakuje nam już tylko 2 tysięcy kilometrów, jednak łącznie chcemy przejechać podczas tej podróży około 35-40 tysięcy kilometrów.

Wizy, remonty skutera i benzyna - to największe wydatki.

Serdecznie prosimy Was o pomoc. Kasa topnieje bardzo szybko. Postój w Afganistanie, remonty skutera czy ponowne wyrabianie wiz zjadło bardzo dużo gotówki. Już teraz pijemy wodę z rzek i jemy to co nam dano.
Nie jesteśmy jednak w stanie pokonać przeszkód jakimi są kwestie administracyjno - prawne (wizy, zezwolenia) czy koszta związane z nieoczekiwanymi awariami silnika - wysyłka części z Polski kosztuje majątek. Dlatego tak bardzo prosimy Was o pomoc, dlatego to jest tak istotne i ważne Nie poddamy się jednak!
Pokażmy wspólnie, że Polak Potrafi!Media o Twoim projekcie:

Piotr Głowacki z Bełchatowa podróżuje na skuterze przez Azję, ale zaczyna brakować mu pieniędzy

belchatow.naszemiasto.pl | 2016-08-19

Piotr Głowacki z Bełchatowa chce na skuterze pobić rekord Guinessa. Kłopoty w Iranie i Afganistanie sprawiły, że brakuje funduszy na dokończenie wyprawy. Podróżnik z Bełchatowa na skuterze przejechał już ponad 10 tys. km.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.09.2016 11:11