O projekcie
Chcesz razem ze mną wydać
fascynującą książkę o podróży przez baśniowy świat,
w którym odkryć można najważniejszą Prawdę?
A może chcesz przyczynić się
do powstania na podstawie tej książki gry?
Zapraszam Cię,
dołącz do świata spełniających się marzeń!
Aktualności
21.01.16 Zaczynamy!
Dziękuję wszystkim, którzy tak szybko wsparli mój projekt!
24.01.16 Patronaty i recenzje
Z radością mogę poinformować, że pojawiła się kolejna recenzja mojej książki. Mam już także patronaty Radia Warszawa, Regału Nowości oraz blogów Alek Czyta i Subiektywnie o książkach.
26.01.16 Ponad jedna trzecia kwoty zebrana!
Niesamowite! W ciągu zaledwie pięciu dni zebraliśmy już ponad jedną trzecią kwoty potrzebnej do wydania! Czy zatem marzenia o wydaniu gry też staną się realne?
Dziękuję wszystkim darczyńcom!
12.02.16 Nowa recenzja książki
Możecie ją przeczytać tutaj:
http://www.booksandbabies.pl/2016/02/wyprawa-po-klucz-przedpremierowa.html
16.02.16 Książka wysłana do drukarni
Chciałam podzielić się z Wami radością, że wysłałam już książkę do drukarni - teraz będzie robiony jej skład, a już za miesiąc - zaraz po zakończeniu projektu - rozpocznie się druk. Hurra!!!
03.03.16 Projekt graficzny książki
Otrzymałam od grafika projekt składu książki i chciałam go Wam zaprezentować:
O Projekcie
Premierę książki planuję na pierwszy tydzień kwietnia. A zatem zaraz po zakończeniu projektu na PolakPotrafi.pl, wysyłam zamówienie do drukarni i po dwóch tygodniach książka jest do kupienia!
Poza wydaniem książki moim marzeniem jest wydanie gry karcianej bądź planszowej w oparciu o książkę. A że marzenie to ma sens, może zaświadczyć Karol Madaj - twórca m.in. słynnej "Kolejki":
Kim jestem?
Małgorzata Borkowska
Dlaczego self-publishing i crowdfunding?
Kiedy zaczynałam zastanawiać się nad sposobem wydania książki - czy metodą tradycyjną czy self-publishingiem, wiele osób mówiło mi, że autor w Polsce nigdy nie może liczyć na sukces. Tradycyjne wydawnictwa płacą autorom średnio 8-10% ceny książki i jeszcze zabierają licencję na książkę. Wiecie ile wówczas zarobiłabym na książce, w której włożyłam tyle wysiłku, tyle miesięcy pracy? Jakieś 2,5 tysiąca złotych netto za 1000 sprzedanych egzemplarzy. I mimo, że zaczęłam pisać dla samej pasji pisania, to wydało mi się to tak śmieszne, że stwierdziłam, że wolę rozpocząć przygodę z self-publishingiem. Przede wszystkim nie chciałam za tak marne pieniądze sprzedawać praw do swojej książki - chcę mieć możliwość wpływania na to co się z nią dzieje, decydowania o wznowieniu nakładu, czy chociażby wpływu na grafikę okładki. Wydając w tradycyjnym wydawnictwie po oddaniu tekstu, w zasadzie nie miałabym już wpływu na nic.
To co dzieje się na świecie - chociażby dzięki Amazon Kindle, gdzie publikuje mnóstwo niezależnych autorów, pokazuje, że tradycyjny rynek wydawnictw w Polsce działa na bardzo przestarzałych zasadach. W dobie internetu i możliwości jakie ze sobą niesie nikt nie chce już być tylko bezsilnym ogonkiem całej machiny wydawniczej.
Razem mamy możliwość to zmienić! Jeżeli wesprzecie mój projekt, staniecie się nie tylko współwydawcami książki, ale przede wszystkim przyczynicie się do upadku starego systemu wydawniczego! Czy wątpicie, że jedna książka może tego dokonać? Przecież kropla drąży skałę! A ja głęboko wierzę w sukces mojej książki. Ta kropla - dzięki Wam - ma szansę stać się prawdziwym potokiem!
BUDŻET
Budżet umożliwiający mi wydanie 2000 egzemplarzy wynosi 14 500zł. Część kwoty udało mi się już zebrać, jednak potrzebuję Waszej pomocy, by uzbierać potrzebną resztę. Jednak ponieważ marzenia nie mają granic, nie chcę zatrzymać się tylko na wydaniu 2000 egzemplarzy...
Progi
Nagrody
A może połączymy nasze marzenia?
Ja wydam książkę, a Wy otrzymacie fantastyczną reklamę:
Przeczytaj fragmenty!
Patronaty i Recenzje
Patroni medialni:
Przykładowe recenzje:
Anna Biedroń, Chaos myśli:
Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było znaleźć się w innym świecie, bądź co lepsze – nadal pozostawać w tym naszym, realnym, lecz nagle zacząć widzieć rzeczy, o jakich do tej pory nam się nie śniło? Otóż dzięki książce „Wyprawa po klucz”, macie okazję przenieść się w wyobraźni do miejsca, w którym ściera się ze sobą mnóstwo postaci: tych realnych, jak i wydawać by się mogło, że całkowicie baśniowych. To opowieść o przygodach, jakie niosą ze sobą mnóstwo niebezpieczeństw, lecz również sprawiają, że zaczyna doceniać się mnóstwo wartości takich jak przyjaźń czy poświęcenie dla bliskich. Ta historia przeniesie Was do miejsca, które jest niezwykle tajemnicze i co lepsze – nieważne, ile macie lat, poczujecie ten baśniowy klimat bijący od książki Małgorzaty Borkowskiej.
(…)
Ogólnie język jest naprawdę przyjemny, dzięki czemu książkę czyta się w mgnieniu oka. To, co również mi się spodobało to fakt, że całość oscyluje wokół jednej rzeczy – ale jakiej, tego niestety zdradzić Wam nie mogę, musicie przekonać się sami. Jednak ten zabieg sprawia, że powieść jest tak wciągająca i zarówno początek, jak i koniec są ze sobą spójne.
Wioletta Sadowska, Subiektywnie o książkach:
Każdy z nas nosi w sobie klucz do własnego wnętrza. Klucz, który głęboko ukryty czeka na swoje odkrycie. Debiut Małgorzaty Borkowskiej, oprócz wymiaru typowo rozrywkowego, niesie ze sobą głębsze przesłanie, które skłoni do przemyśleń czytelnika w każdym przedziale wiekowym. Daj porwać się fascynującej przygodzie, w której dosłownie wszystko może się wydarzyć. Klucz do niej znajduje się w zasięgu twojej ręki, wystarczy po niego sięgnąć.
Aleksandra Ziółkowska, Alek czyta:
„Wyprawa po klucz” autorstwa Małgorzaty Borkowskiej to książka, którą warto przeczytać. Opowiada o niezwykłej, wakacyjnej przygodzie Pawła, nastoletniego chłopca – głównego bohatera. Ma baśniową fabułę, przepełnioną niezwykłymi, magicznymi istotami. W książce nie brakuje akcji, cały czas coś się dzieje. Z każdą przeczytaną stroną moja ciekawość wzrastała, a odłożenie jej przed skończeniem było niemożliwe. Książkę czytało się szybko i przyjemnie. Serdecznie polecam wszystkim tą powieść, a szczególnie młodzieży lubiącej książki fantastyczne.
Katarzyna Grzebyk, Books and babies:
"Powieść Małgorzaty Borkowskiej utrzymana jest w konwencji baśni. Mamy całą plejadę obowiązkowych baśniowych postaci: elfy, smoki, potwory, latające gady; bohaterów opartych na zasadzie kontrastu, którzy swobodnie przekraczają granice świata rzeczywistego i nierzeczywistego; zaskakujące, nieprawdopodobne, pełne magii sytuacje; wspaniałe bajeczne krainy, nadprzyrodzone siły, walkę dobra ze złem. Akcja książki jest niezwykle dynamiczna, więc nastoletni czytelnik nie powinien narzekać na nudę. Głównym motywem jest tu motyw podróży (do innego świata, w poszukiwaniu klucza - a w głębszym wymiarze do własnego wnętrza) oraz walki dobra ze złem. Ten filozoficzny wymiar "Wyprawy po klucz" zasługuje na duże uznanie. (...)
W „Wyprawie po klucz” trafiłam... na klucz. Moim zdaniem, nie jest to „tylko” książka o stawianiu sobie pytań, sprawdzaniu własnych możliwości, poszukiwaniu prawdy i walce dobra ze złem. Uważam, że jest książka także o pisaniu, kreowaniu rzeczywistości słowem, nieograniczonych możliwościach autora, który żonglując losami bohaterów, plącząc sytuacje i wątki wciąga czytelnika w zupełnie inną rzeczywistość. To autor odpowiedzialny za kreowanie "innego wymiaru" decyduje, kiedy postawić kropkę. I dlatego odczytuję ją również jako szacunek złożony magicznemu wpływowi książek."
Czy pomożecie mi urzeczywistnić marzenie?
Odwiedź nas!