Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Przygocki

Paweł Przygocki

Gdańsk

Nazywam się Paweł Przygocki. Mieszkam i studiuję w Gdańsku. Studiuję informatykę i biotechnologię. Chcę wykorzystać wiedzę jaką zdobywam, aby uwarzyć najlepsze piwo świata.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5376 PLN z 5000 PLN

65 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.08.2013.

Sprawdź, czy Twój alkohol truje- konkurs naukowy

Dodano: 28.12.2023, 19:16
x-er
x-er
Witam serdecznie.
Na jakim etapie znajduje się Państwa projekt?
Pozdrawiam.
Waldek
Dodano: 12.08.2013, 15:54
Paweł Przygocki
Paweł Przygocki
Witam,
z chęcią udzielę odpowiedzi na Pańskie pytania:

1. Założeniem naszego projektu jest wykorzystanie promotora, czyli fragmentu DNA regulującego produkcję enzymu – dehydrogenazy metanolowej, której substratem jest metanol. Nie używamy więc enzymu, tylko fragmentu kwasu nukleinowego odpowiedzialnego za jego produkcję w przypadku, gdy metanol obecny jest w środowisku. Według przeczytanych przez nas publikacji i wstępnych testów, promotor ten odpowiada jedynie na metanol.

2. Ma Pan rację, bakterie są czułymi detektorami, jednak potrzeba sporo cząsteczek barwnika, żeby bez problemu można było zobaczyć go gołym okiem. Nasz dobór barwnika opiera się na znalezieniu takiego, który odpowiednio intensywnie zabarwia próbkę. Jeśli natomiast pomiar odbywałby się w laboratorium, nie byłoby problemu z intensywnością barwy, ponieważ wystarczyłby pomiar spektrofotometryczny i porównanie wyniku z krzywą wzorcową.

Pozdrawiam,
Paweł Przygocki
Dodano: 11.08.2013, 17:39
Jakub Korniluk
Jakub Korniluk
Rozważałem ten problem jakiś czas temu i mam dwa istotne pytania odnośnie waszego projektu?

1. W organizmie ludzkim zarówno etanol jak i metanol przyłączają się do tych samych miejsc aktywnych w enzymach z tą różnicą że metanol nie odłączają się i je zapycha. Czy macie chociaż wstępną koncepcje miejsca aktywnego które będzie podatne tylko na metanol?
2. W każdym alkoholu spożywczym jest metanol a bakterie są bardzo czułymi detektorami. Czy nie będzie tak że w każdym alkoholu nastąpi zmiana barwy? Jak chcecie tego uniknąć.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.08.2013 18:06