Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Krasnoludek

Krasnoludek

Kraków, Polska

Dwudziestoczteroletni domorosły filozof, entuzjasta fantastyki, gier fabularnych i komputerowych, a także początkujący pisarz. W swoich tekstach stara się skupiać na przeżyciach wewnętrznych postaci, ich emocjach oraz motywacjach, a także na tragicznych wyborach, konfliktach wartości i sytuacjach tragicznych, w których bohaterowie są zmuszeni dokonywać niemożliwych wyborów i radzić sobie z ich konsekwencjami.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5318 PLN z 5000 PLN

53 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.07.2018.

Wydanie zbioru opowiadań low-fantasy 'Cena honoru'

Koniec korekty i droga do składu

Dodano 06.03.2019, godz. 21:04

Nareszcie! Korekta tekstu została ukończona i pliki poszły dalej, do składu (w tym także na potrzeby wersji ebookowej). Premiera książki pod koniec marca jest więc jak najbardziej możliwa, zakładając brak opóźnień.


 
O postępach będę, jak zawsze, informował na bieżąco. Gdy zostanie mi udostępniony jakiś fragment "złożonego" już tekstu, również go tutaj przedstawię.
 


Interesuje mnie bowiem jakaś "bogatsza" szata graficzna niż tylko proste przeniesienie słów na papier - chciałbym, żeby skład uzupełniał swą prezencją wspaniałe, całostronicowe ilustracje, które zdobią książkę i kremowy papier, który ma kojarzyć się ze starym manuskryptem. Dlatego będę prosił o jakieś drobne dodatki graficzne w stylu runicznych inicjałów na początku kolejnych opowiadań, albo może jakiejś małej grafiki (skrzyżowanych toporów) oddzielających sceny zamiast prostego ***. Tak jak powiedziałem - gdy tylko coś zostanie mi zaproponowane i uznam to za dobre, podzielę się z Wami tą wiadomością.
 
 


Przy okazji wypada chyba powiedzieć też kilka słów o pracy mojej korektorki, Alicja Tempłowicz .


W skali szkolnej oceniam współpracę z nią na 5+ i naprawdę polecam ją wszelkim osobom, które szukają korekty dla swoich tekstów.
 


Minusy:
- zdarzyło mi się znaleźć pojedyncze literówki w teoretycznie skończonym już tekście


Plusy:
-... ale należy wziąć poprawkę na to, że pod koniec nieco ją poganiałem - a stosunek ceny do jakości usług i tak był wyborny

- Alicja uzasadniała niemal wszystkie swoje poprawki za pomocą komentarzy na marginesach, więc nie musiałem się domyślać czemu akurat coś zmieniła, albo co "jej się wydaje"

- starała się nie zmieniać mojego stylu, niezależnie od tego jaki by nie był, a jedynie usuwała oczywiste błędy pozwalając tekstowi pozostać takim, jakim się zrodził w moim umyśle

- zaznaczając powtórzenia nie ograniczała się do ich zasygnalizowania, ale też pomagała wyszukać odpowiednie synonimy, tym samym oszczędzając mi wiele pracy


Ogólnie - nie wiem, czy Alicja jest gotowa pracować w roli korektorki regularnie, ale wiem, że na pewno warto zapytać - współpraca z nią była przyjemnością.
 
 
Do napisania - i mam nadzieję, że już niedługo będę mógł wysłać Wam książki, na które czekacie i usłyszeć w zamian Wasze opinie. Nie mogę się już doczekać!Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.07.2018 22:10