Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Wiktoria Matuszczak

Wiktoria Matuszczak

Ciszkowo, Polska

"Gdy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę."

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5 PLN z 9000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 15.05.2018 22:10

Wydanie książki 'Waleczna Tarcza.Wyzwolenie'

O projekcie

Cześć! 

Zgaduję, że znasz Spider-Mana? A może Thora albo Kapitana Amerykę? Na pewno! To wyobraź sobie teraz Waleczną Tarczę. Widzisz go, spoglądasz na połyskującą w słońcu tarczę na jego piersi i chwytasz go za rękę... Teraz już jesteś w moim świecie, więc witam Cię jeszcze raz i serdecznie zapraszam do wsparcia mnie i oczywiście jego - Walecznej Tarczy! 

O autorce

  Jestem Wiktoria i mam piętnaście lat. Urodziłam się w Czarnkowie, ale w wieku dwóch lat przeprowadziłam się na wieś. Teraz mieszkam w Ciszkowie, razem z rodzicami i świnką morską ;) 

  Od kilku lat hobbystycznie zajmuję się pisaniem. Miłość do pisania odkryłam w gimnazjum. Na początku wcale mi nie przeszkadzało takie "pisanie do szuflady". Było to całkiem naturalne. Dopiero kiedy postanowiłam napisać debiutancką książkę, poczułam, że może warto byłoby pokazać ją światu i udowodnić tym, którzy we mnie nie wierzyli, że mimo trudności, udało się. Pisanie jest moją pasją. Jest czymś, bez czego od czasu odkrycia nowej miłości do książek, nie potrafiłabym normalnie funkcjonować. Jest to wolność i coś, przy czym problemy dnia codziennego znikają. Chciałabym, aby z czasem pisanie stało się także moją pracą :) Do pisania nakłoniła mnie moja nauczycielka języka polskiego i tak po krótkim czasie zrodziła się moja debiutancka książka - "Waleczna Tarcza.Wyzwolenie". 

--------------------

Co chcę zrobić?

  Moją książką zainteresowało się wydawnictwo Poligraf, któremu jestem bardzo wdzięczna za chęć spełnienia mojego największego marzenia. Jednak wycenili oni moją książkę na kwotę 9 000 zł w nakładzie 500 egzemplarzy. Na dzień dzisiejszy nie posiadam tyle i dlatego niniejsza kampania została założona właśnie na zgromadzenie tych funduszy.

  Kwota docelowa obejmuje cenę projektu okładki, zredagowanie tekstu, skład, łamanie i druk. Pragnę ją wydać, lecz na razie nie mam na to dostatecznych środków i dlatego proszę Ciebie o pomoc. Pamiętaj, że każda złotówka jest niezwykle cenna! Poniżej krótkie streszczenie książki. 

--------------------

książce

Znalezione obrazy dla zapytania superheroes wallpaperZnalezione obrazy dla zapytania superheroes wallpaper

  Tytuł mojej debiutanckiej książki z gatunku science-fiction to "Waleczna Tarcza.Wyzwolenie".

  Opowiada ona o nastolatku, który po śmierci swoich rodziców postanawia razem ze swoim przyjacielem Nicholasem wziąć udział w Wyborach Wybrańca. Jeszcze w pociągu spotykają dziewczynę, która z każdym dniem staje się im coraz bliższa. W mieście Docsted City, gdzie mają odbyć się te zawody, główny bohater, Nick Gampy, dostaje się do najtrudniejszego przedziału - piątego. Trafia do niego również Nicholas. Już pierwszej nocy Nick dowiaduje się nieco więcej o tych zawodach i zaczyna rozumieć, że nie jest to tylko zwykła zabawa. Wkrótce poznaje szefową całego budynku, która już po niedługim czasie staje się dla Nicka wrogiem. Chłopak dowiaduje się, że kobieta buduje broń nuklearną i zamierza przeprowadzić na mieszkańcach Docsted City transmutację. W trakcie zawodów, nastolatkowie zostają poddani różnym zadaniom na odporność i wytrzymałość. Nick już po kilku dniach odkrywa w sobie niezwykłe moce i pragnie uratować ludzkość przed transmutacją i wyginięciem gatunku ludzkiego.

--------------------

Grupa odbiorców i promocja kampanii

  Jest to książka dla miłośników książek z gatunku fantastyki, ale nie tylko. Pojawiają się w niej wątki miłosne, dramatyczne, detektywistyczne, jak i wątki związane ze śmiercią.

Jako autorka tej książki oczywiście dołożę wszelkich starań, aby informacja o kampanii i o tym, że potrzebuję wsparcia, trafiła do szerokiego grona odbiorców i czytelników. Dlaczego? Jest to dla mnie niezwykle ważne, ponieważ z pisaniem pragnę wiązać moją przyszłość. Pragnę pisać dla innych, dawać życie coraz to większej liczbie bohaterów i uszczęśliwiać moich czytelników :) Dlatego też będę umieszczać informacje o książce na różnych portalach społecznościowych oraz dzielić się tą informacją z rodziną i bliskimi. Kiedy książka ujrzy światło dzienne, wydawnictwo rozprowadzi książkę po Empiku, sieciach ksiągarskich, księgarniach niezależnych i marketów w całym kraju. Roześle ją także po różnych bibliotekach, m.in. po Bibliotece Narodowej w Warszawie i Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie.

--------------------

Co potem? 

  Jeśli moja kampania dzięki Twojej pomocy uzyska 100 % zakładanej kwoty, Waleczna Tarcza będzie mógł ujrzeć światło dzienne. Zakładana objętość to 168 stron w okładce miękkiej w nakładzie 500 egzemplarzy (jak na razie, ponieważ przy większej liczbie trzeba o wiele więcej dopłacić).  

Natomiast jeżeli uda się zebrać więcej pieniędzy:

A. Będzie możliwość dodruku. 

B. Będzie również możliwe wydanie II części Walecznej Tarczy, która jest w trakcie pisania. "Waleczna Tarcza" ma być trylogią:

I część - "Waleczna Tarcza.Wyzwolenie"

II część - "Waleczna Tarcza.Droga w ogniu"

III część - "Waleczna Tarcza.Cień zagłady"

--------------------

Teksty oraz inne zagadnienia Wiktoria Matuszczak (autor). 

Nr tel. 698 571 682

Adres e-mail: japaola@wp.pl

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Wiktoria