Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja_im.T.Karpowicza

Fundacja_im.T.Karpowicza

Wrocław 50-107 Przejście Garncarskie 2

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji powstała w 2009 r. Od 2010 r. prowadzimy we wrocławskim rynku Cafe Księgarnię Tajne Komplety oraz księgarnię filmową Tajne Komplety - Nowe Horyzonty. Wydajemy książki poetyckie i współczesną prozę. Nasze portale literackie:
www.fundacja-karpowicz.org
www.magazyn-cegla.net
www.dolnoslaskosc.pl

Organizujemy również Festiwal Literacko-Artystyczny preTEXTY.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

marcin.mokry

marcin.mokry


4005 PLN z 4000 PLN

36 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 11.08.2019.

Wydanie książki "Świergot" Marcina Mokrego

O projekcie

 

 

Cześć!!!

W niniejszym projekcie zbieramy na druk i opracowanie książki poetyckiej „Świergot” Marcina Mokrego. W przypadku uzbierania większej kwoty niż zaplanowana, wydamy książkę w lepszej jakości i większym nakładzie.

Nagrody wyślemy po zakończeniu zbiórki, a w przypadku kiedy nagrodą będzie tom Marcina Mokrego, po wydaniu książki (około 40 dni od zakończenia projektu)

 

Biogram:

Marcin Mokry, ur. 10 I 1980 w Gliwicach na Górnym Śląsku, poeta. Ukończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Śląskim (2006). Autor eksperymentalnego tomu „czytanie. Pisma” (2017), który nagrodzono w XXII Ogólnopolskim Konkursie im. Jacka Bierezina w Łodzi oraz w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Złoty Środek Poezji w Kutnie (2018). Fragment poematu „Świergot” nagrodzono w V Turnieju Jednego Wiersza im. Tomka Pułki (2019). Wykonuje różne prace w Polsce i za granicą, żeby osiągnąć stopę życiową, która zapewni zdrowie i dobrobyt jemu oraz jego rodzinie.

 

Na co zbieramy - opis książki "Świergot":

 

O tych, które zostały dane w rodzicielstwie  – oto początek książki. Ojcostwo, przeżywane w tym przypadku jako stan nie-wiedzy wobec nadchodzącego. To spotkanie z siłą „reszty”, tym, co przychodzi z zewnątrz, co budzi niepokój, wprowadza ludzki porządek w drżenie i pozbawia stabilności wcześniej nabudowane struktury. Równocześnie, doświadczenie to jest zarazem warunkiem możliwej solidarności. Zetknięcie z niejasną siłą obcego-danego-blisko służy autorowi do rozświetlenia innych sytuacji, także tych historycznych, gdzie człowiekiem w większym stopniu władało „coś jeszcze”, co można za Tadeuszem Sławkiem nazwać „losem”. Oto, wertując kolejne strony książki, trafiamy w coraz mniej swojskie miejsca do przeżywania rodzicielstwa – do oblężonego Sarajewa, na łąki Potočari, ulice Łódzkiego getta. Chociaż jest to książka na swój sposób antywojenna, autor nie podejmuje się opisu tych historycznych wydarzeń, a jedynie je przywołuje, aby doświadczyć w języku ich jednostkowości. Życie w sytuacjach dziejowo krytycznych, samo przeżycie – jeśli wierzyć intuicji J.L. Godarda z „Je vous salue, Sarajevo” – jest dziełem sztuki. Dlatego poetyka wyjątku, czyli eksperymentu, wydaje się właściwsza do zrealizowania tego celu, aniżeli gotowe, zastane idiomy poetyckie. Jednocześnie Marcin Mokry uprawia poezję radykalnie starą – wykorzystuje środki awangardowe, takie jak „wiersz intermedialny” T. Czyżewskiego, sięga do poezji konkretnej. Szczęśliwie, wiele z tych zjawisk językowych, dzięki działaniom różnych środowisk i osób, wychodzi obecnie w Polsce ze stuletniego grobu.

 

Za opracowanie graficzne okładki i skład odpowiadać będzie uznana graficzka, asystentka Pracowni Ksiażki na Akademii Sztuk Pięknych we Wroclawiu - Karolina Wiśniewska, która od lat współtworzy Magazyn Materiałów Literackich Cegła.

 

 

Rekomendacja prof. Piotra Śliwińskiego:

 

--------------------------------------------------------------

Kontakt do nas: biuro@fundacja-karpowicz.org

Koordynator projektu: Karol Pęcherz

tel: 71 7142380

Dołącz się do wydarzenia na Facebooku:

Link: https://www.facebook.com/events/339808723613711/

 

 

 

 

 

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA NASZEGO PROJEKTU!

NAGRODY CZEKAJĄ!

Książki, które przekażemy na nagrody z naszej serii Tajne Komplety oraz gadżety:

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 11.08.2019 22:10