Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Ewa Dymek Dudzińska

Ewa Dymek Dudzińska

Poznań

Malarka, pisarka (jeszcze nie wydana, choć za mąż: owszem), pani od sztuki i od edukacji, wielbicielka makaronu, psów. No i mama.
Moim marzeniem od zawsze i na zawsze jest pisanie i bycie czytaną. Mam nadzieję, że do przeczytania!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1415 PLN z 8000 PLN

16 Wspierający

32 dni do zakończenia

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 27.05.2019 22:10

Wydanie ilustrowanej książki Jaro

O projekcie

 

 

Spójrz na świat oczami dziecka, czyli... Twoimi oczami!

 

Dzień dobry, cześć!

Mam na imię Ewa i zajmuję się sztuką: malarstwem, ilustracją, śpiewem, pisaniem: od zawsze i na zawsze. Dotychczas byłam nieśmiałą pisarką: publikowałam swoje złote myśli jedynie w wirtualnym świecie, teraz nabrałam odwagi i chciałabym żeby moje litery weszły do świata realnego wprost do Waszych rąk.

Pracuję z dziećmi i z młodzieżą, prowadzę min. zajęcia ze sztuk wizualnych. 

Życzę sobie, żeby przy pomocy miłości, czarów, dobrych chęci i szczypty fajnych książek dzieciom żyło się lepiej. 


Jaro to pozycja wyjątkowa. Pozwala przypomnieć dorosłemu jak to było być dzieckiem, zaś dziecku nakreśla tajemniczy świat dorosłych. 

 

(To ja i moi Mili) 

 

Jeżeli macie do mnie jakieś pytania chętnie na nie  odpowiem.

 

Strona projektu:

https://www.facebook.com/Jaro-spójrz-na-świat-oczami-dziecka-2111672138922611/

 

Książka Jaro jest dedykowana dla dzieci i dorosłych, a najlepiej... dla dzieci z dorosłymi. Po każdym rozdziale w głowach tych najmłodszych i nieco starszych zrodzi się sporo pytań, na które najlepiej odpowiedzieć sobie razem.

 

Jaro to chłopiec z podstawówki, który dopiero poznaje świat, ale już wie, że nie będzie łatwo. Na te chwilę przypuszcza, że podstawówka to najcięższy czas w życiu każdego człowieka. Przygląda się młodszym, starszym i rówieśnikom. Ma swoją pasję, próbuje mieć marzenie, którego mógłby się trzymać, odrzuca pierwszą dziewczynę, rozczarowuje kogoś.

 

...Chciałby też, żeby jego Mama bardziej o siebie dbała. Bardzo ważną osobą w jego życiu okazuje się być jego Dziadek Oleś.

 

Całości towarzyszą piegi chłopca, z którymi ten ma wielkie problemy i...autorskie ilustracje. 

 


Powieść już powstała, ilustracje są gotowe, prototyp książki także. 
Pomóżcie mi proszę wydać Jaro :)


Pragnę wydrukować 1000 książek o wysokich walorach estetycznych z kolorowymi i nie kolorowymi ilustracjami. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na druk, zaś samą dystrybucją zajmę się ja. 

Kwota 8 000 złotych to pieniądze potrzebne na druk 1000 sztuk książek i opłaty związane z portalem Polakpotrafi.  

Jeżeli nad projektem czuwają Janiołki i uda mi się uzbierać większą kwotę niż 8 000 złotych,  to każdą kolejną złotówkę przeznaczę na zbiórki na Polakpotrafi zaś linki na jakie przekierowałam pieniądze umieszczę na moim profilu w aktualnościach.

 

100 sztuk książek zamierzam rozdać w te wakacje dzieciom w Gminie Wołów (pod Wrocławiem).  


Powstaje słuchowisko płytowe Jaro, przeczytane przeze mnie z muzyką znanego Polskiego kompozytora Sambora Dudzińskiego. Słuchowisko zostanie wydane innymi nakładami finansowymi.

 

 

Kilka zdań z Jaro:

Żaden to wstyd nie kochać kogoś kto ciebie kocha. 

Wstyd to zrobić tak, żeby ktoś kto ciebie kocha przestał o tobie myśleć i zniszczyć coś co mogło być ładne i miłe a teraz tego nie ma wcale. 

Wstyd to zabrać komuś uczucia a potem się ich domagać. 

Ludzie czasami mają jakieś dziwne tajemnice, niewyjaśnione sprawy i zamiast mówić o nich otwarcie, tylko tak jakoś na siebie patrzą.

Zrozumiał wtedy, że często pomagając innym tak naprawdę pomagamy sobie i na odwrót.

Bo uśmiech łagodzi obyczaje.

Żałował, że na relacje międzyludzkie nie można dostać paragonu i chociaż kilkudniowej gwarancji.

Śmieszne to takie, że niby cień za nami chodzi a jak dochodzi co do czego to on jednak jest dłużej niż my sami jesteśmy. 
Więc kto tu za kim chodzi? Cień za nami czy my za cieniem?

 

 

 

 

Zapraszam do zapoznania się z nagrodami!

Poza książką, która może do Was trafić szybciej niż pojawi się w oficjalnych kanałach dystrybucji jest sporo innych ciekawostek!

Dział nagród będę uzupełniała co jakiś czas. 


Nagrody fizyczne (np. książki, ilustracje) zostaną przekazane swoim właścicielom w pierwszym miesiącu (prawdopodobnie do trzech tygodni, zależy od drukarni) od zakończenia projektu.

Warsztaty z piosenki aktorskiej zostaną przeprowadzone w Poznaniu w terminie wytypowanym przy pomocy ankiety w lipcu tego roku.

Nagrody: podziękowania i umieszczenie logotypu sponsora będą do wglądu w wydrukowanej książce, która swoją oficjalną premierę będzie miała 13 lipca 2019 roku, zaś druk będzie gotowy na początku czerwca tego roku. 

DO PRZECZYTANIA