Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ewa2017

ewa2017

Żary, Polska

Ewa Kołodziejczyk
Mama. Kobieta. Twórca-amator. Trener. Przedsiębiorca.
Od 35 lat przyglądam się sobie i światu i nie przestaje mnie to wszystko zdumiewać :) W podróży życia zbieram doświadczenia i z uwagą przeżywam każdy dzień. Kocham marzyć, ale jeszcze bardziej wprowadzać marzenia w życie. Pomimo problemów i trudności jestem wieczną optymistką. Więcej o projekcie i o mnie w treści obok.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7765 PLN z 5000 PLN

63 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

155%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.02.2017.

Wydanie bajki dla dzieci. Akcja charytatywna.

O projekcie

O PROJEKCIE:

Celem akcji jest zebranie kwoty 5000zł na wydanie pierwszej części bajek dla dzieci pt. „Cziczi- jaszczurka z Karaibów” autorstwa Ewy Kołodziejczyk. Dochód ze sprzedaży książeczki całkowicie przeznaczony jest na cele charytatywne. Szczegóły poniżej.

O CZYM JEST BAJKA?

"Książka jest dynamiczną opowieścią o przygodach rezolutnej jaszczurki, która zabierze Wasze dzieci w świat rajskiej, karaibskiej wyspy i pirackich przygód. Bajka pokazuje, jak trudne czasami bywają chwile w życiu i jak swoją postawą można je przetrwać, nie tracąc wiary i nadziei. Przedstawia także szlachetną postawę Cziczi wobec potrzebującej osoby. Książka jest wzbogacona pięknymi zdjęciami a także zagadkami, doświadczeniami pirackimi i ciekawostkami."

dr Krzysztof Kwapis, psycholog, psychoterapeuta

 

"Bajka Cziczi Jaszczurka z Karaibów, to nie jedynie pokazanie barwnych przygód dzielnej, uczłowieczonej jaszczurki z bardziej współczesnym scenariuszem. To także bajka o tym, że każdy może zostać bohaterem o cechach, które odkryte w odpowiedni sposób mogą zmienić naszą codzienność.
Jaszczurka Cziczi dzięki budowaniu swojej pewności siebie, doskonaleniu się np. w znajomości obcego języka czy umiejętności pływania i odważnemu podejmowaniu decyzji jest ciekawą postacią, w której nie ma miejsca na rozczarowania samą sobą i otaczającym światem.
Bajkę czyta się z zainteresowaniem, z chęcią poznania całej historii dzielnej jaszczurki, która jest niezwykle dynamiczna, radosna i zaskakująca.
Ilustracje, stworzone przez samą autorkę, idealnie odzwierciedlają żywą akcję opisaną w bajce.
Bajkę Cziczi Jaszczurka z Karaibów z całą pewnością mogę zaliczyć do tych, które poruszyły mną do głębi i na wskroś !
Warto poczytać z dziećmi, by wspólnie zastanowić się nad tym co dobre, a co złe, nad naszymi codziennymi wyborami i decyzjami...
Zachęcam"
Patrycja Maj, dyplomowana psychoterapeutka i socjoterapeutka dzieci i młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

 

Bajka będzie wydana w formacie A4 w pięknej, twardej oprawie.

Fragment wykonanej przez autorkę bajki ilustracji do książki "Cziczi- jaszczurka z Karaibów"

Autorski szkic jednego z głównych bohaterów bajki Edwarda Teacha zwanego Czarnobrodym.

PATRONATY 

Bajka o Cziczi została objęta Patronatem Burmistrza Miasta Żary, a także Dyrektorów Domów Kultury w Żarach i w Piasecznie. Bajka posiada także pozytywną opinię psychologa i psychoterapeuty dr Krzysztofa Kwapisa.


KIM JEST AUTORKA?

 

Nazywam się Ewa Kołodziejczyk i jestem przede wszystkim mamą wspaniałej i dzielnej dziewczynki o imieniu Kinga.

Poza tym jestem osobą kreatywną i uwielbiam tworzyć. Amatorsko zajmuję się pisaniem, rysowaniem i malowaniem, także facepaintingiem. Bajka dla dzieci będzie moją pierwszą publikacją, mam nadzieję, że nie jedyną.

Ze spraw przyziemnych- ukończyłam studia na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie we Wrocławiu. Stworzyłam i przez pięć lat prowadziłam Centrum Kształcenia Ustawicznego w Warszawie. Ponad 12 lat specjalizuję się w sprzedaży i marketingu, posiadam sukcesy w pozyskiwaniu środków z Funduszy Unijnych, jestem także trenerem szkoleń miękkich biznesowych. Półtora roku spędziłam w Nowym Jorku, co było wielką skarbnicą doświadczeń życiowych. To wszystko przełożyło się na moje podejście do życia- podstawą jest pozytywne nastawienie, kreatywność, a także odczuwanie szczęścia, pomimo okoliczności, problemów, czy niedostatków.

Moja córeczka 5lat temu pokonała chorobę onkologiczną! Mimo młodziutkiego wieku przeżyła bardzo trudne chwile. Dla mnie jest największą bohaterką i wojowniczką!! Leczenie onkologiczne spowodowało jednak powikłania. Kinga ma w 80% uszkodzoną jedną nerkę i ciężkie nadciśnienie tętnicze. Od pięciu lat jej zdrowie musi być regularnie kontrolowane. Poza tym Kinga ma skoliozę i przodotopie przywiedzione, więc codziennie ćwiczymy, a także jeździmy na turnusy rehabilitacyjne (pełna historia Kingi znajduje się na profilu WWW.facebook.pl/PomocDlaKingiGaluszki).  W tym wszystkim jest wielki sens, ponieważ z wizyty na wizytę stan zdrowia Kingi poprawia się. Naszym celem jest pełne wyleczenie! Dlatego postanowiłam całkowicie poświęcić się odbudowie zdrowia mojego dziecka. Nie sposób połączyć tego z obowiązkami w pracy. Dlatego byłam zmuszona zawiesić wszelką działalność zawodową. Oczywiście, z czasem, kiedy unormujemy sytuację, powrócę do pracy. Bardzo poważnie myślę o założeniu Fundacji na rzecz chorych dzieci.

Tymczasem lekarstwa, dojazdy, pobyty szpitalne, turnusy itp to wszystko wymaga nakładów finansowych. Stąd pojawiły się pomysły utworzenia różnych akcji charytatywnych.

Na allegro charytatywni można zakupić moje rysunki, z których dochód wędruje do Fundacji Zdążyć z Pomocą, gdzie moja córka ma założone subkonto. Poniżej link do aukcji http://charytatywni.allegro.pl/listing?query=wdzi%C4%99czno%C5%9B%C4%87%20uskrzydla&scope=all

Z całej tej sytuacji zrodził się także pomysł napisania bajek. Mam nadzieję, że opowieść o Cziczi spodoba się dzieciom i będzie początkiem serii przygód niezwykłej jaszczurki.

Nie ukrywam, że to także byłoby dla mnie wielką radością i spełnieniem.

BUDŻET:

Aby zrealizować projekt potrzebuję 5000zł, które przeznaczę na "obróbkę" i wydrukowanie 500 egzemplarzy oraz zakładek do książki. Jeśli uzbierałabym większą ilość funduszy to chciałabym je przeznaczyć na dodruk nakładu oraz promocję książki.

Następnie sprzedaż tych książek będzie wspierała leczenie i rehabilitację czworga chorych dzieci, dlatego im większy nakład tym większa pomoc.

 DLACZEGO CROWDFUNDING?

Ze względu na charytatywny charakter projektu, pomyślałam, że znajdą się osoby o otwartych sercach, które swoim wsparciem, bez względu na jego wysokość, przyczynią się do czegoś dobrego. Nie odczuje się wydatku rzędu 5zł czy 10zł a jest to zawsze ważna cegiełka w całym planie. Oczywiście mile widziane większe wsparcie, niemniej jednak, za każde- małe i duże, dziękuję z całego serca.

WAŻNA INFORMACJA:

Cały dochód z późniejszej sprzedaży książki będzie przeznaczony na cele charytatywne i będzie przeznaczony na wsparcie w leczeniu i rehabilitacji:

Kingi Gałuszki, która choruje na nefropatię, nadciśnienie tętnicze, skoliozę i przodostopie przywiedzione i jest podopieczną Fundacji Zdążyć z Pomocą.

Kliknij tutaj aby poznać historię Kingi https://www.facebook.com/PomocDlaKingiGaluszki/about/

 ************************************************************************************

Julii Kołodziejczyk, która urodziła się z cięzkimi, wrodzonymi wadami wielonarządowymi (Zespół Patau) i jest podopieczną Fundacji Zdążyć z Pomocą.

Kliknij tutaj aby poznać historię Julii

 https://www.facebook.com/1-dla-Julia-Ko%C5%82odziejczyk-274606539552893/?fref=ts

**********************************************************************************

Mai Stępień, która od urodzenia choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe. Maja także jest podopieczną Fundacji Zdążyć z Pomocą.

Kliknij tutaj aby poznać historię Mai

https://www.facebook.com/Pomoc-dla-Mai-St%C4%99pie%C5%84-MPD-1248509705161746/?fref=ts

 *********************************************************************************

 Bartka Wojtczaka, który zmaga się z Dystrofią Mięśniową Duchenne'a potocznie zwaną zanikiem mięśni. Bartek jest podopiecznym Fundacji Polsat.

Kliknij tutaj aby poznać historię Bartka

 https://www.facebook.com/1-Podatku-Dla-Bartosza-Wojtczaka-357988407640248/?fref=ts

 **********************************************************************************

 

KONTAKT:

 Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, czy sugestie, zapraszam do kontaktu ze mną pod adresem cziczi2017@gmail.com lub poprzez facebook https://www.facebook.com/ewa.ka.129

 

TERMIN REALIZACJI NAGRÓD:

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to wysyłkę książek i podziękowań przewiduję na początek kwietnia.

 

Dziękuję, Ewa Kołodziejczyk

 

 

 Gazeta Lubuska, 30.01.2017r.

 

 Moja Gazeta, 3.02 2017r.

 

Kurier Żarsko-Żagański, 4.02.2017r.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.02.2017 18:06