Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jarek Janiszewski

Jarek Janiszewski

Gdańsk

Jarek Janiszewski jest rockandrollowo-rewiowym artystą, który z renesansową energią ogarnia wiele odległych gatunków sztuki.
W ramach działalności artystycznej komponuje, pisze teksty i śpiewa w zespołach Bielizna oraz Czarno-Czarni.
Ma na koncie nagranych 16 płyt (dwie platynowe).

Od wielu lat prowadzi programy radiowe i telewizyjne – m.in. w latach 90. magazyn Rock Noc na antenie TVP2, w latach 2013-2018 autorski magazyn na antenie Radia Gdańsk.

Pisywał felietony m.in. do Super Expressu i Dziennika Bałtyckiego.
Występował jako gość specjalny podczas festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9563 PLN z 9000 PLN

89 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2019.

Wybór felietonów pt. "Obrazki z wystawki"

O projekcie

 

Celem projektu jest wydanie wyboru około pięćdziesięciu najciekawszych felietonów, które przez ostatnie lata pisałem do prasy polskiej oraz polonijnej. Ich treść jest często rozwinięciem motywów, które pojawiają się w tekstach moich piosenek. Charakter tych wynurzeń jest odprężająco - sowizdrzalski, co powinno przypaść do gustu tym, którzy znają mnie ze sceny rockandrollowej.

Książka będzie ilustrowana rysunkami Dariusza Leszczyńskiego (patrz poniżej), grafika, który tworzył okładki dla zespołów Bielizna, Czarno-Czarni, Big Cyc. Okładkę zaprojektował zmarły niedawno grafik, Jarosław Świerczek, któremu dedykuję niniejsze wydawnictwo.

 

Budżet projektu, który obejmuje redakcję, korektę, skład komputerowy, projekt i wykonanie rysunków, produkcję 300 egzemplarzy książki oraz koszty wysyłki, wynosi 9000 zł. Ewentualna nadwyżka zostanie przeznaczona na kolejne wydawnictwo, czyli opowiadania pt. "Gorylu, czy ci nie żal".

Książka powinna zostać wydana pod koniec września b.r. Książki oraz pocztówki zostaną rozesłane natychmiast po ukazaniu się wydawnictwa, ewentualne terminy koncertów do uzgodnienia.

Kontakt: jarekjaniszewski@onet.pl, tel. 601 685 450

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2019 22:10