Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aleksander Łamek

Aleksander Łamek

Warszawa

Nazywam się Aleksander Łamek i na co dzień pracuję jako przewodnik. Prowadzę Wesołe spacery po Warszawie. Jestem autorem kilku książek i e-booków w tym „Terapia śmiechem. Jak rozwijać poczucie humoru”, ”Nieśmiałość - jak się jej pozbyć?” oraz kolorowanki o jednorożcach „Unicorn Coloring Book: For Kids”.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

227 PLN z 3000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.04.2019.

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o jednorożcach

O projekcie

 

„Wszystko co chcielibyście wiedzieć o jednorożcach” to pierwsza w Polsce literatura faktu na temat tych mitycznych zwierząt. Jeśli zdecydujecie się wesprzeć ten projekt, to otrzymacie tę książkę wraz z licznymi gratisami. Zyskacie też dozgonną wdzięczność wszystkich jednorożców :-)

 

 

 

Nazywam się Aleksander Łamek i na co dzień pracuję jako przewodnik miejski i prowadzę Wesołe spacery po Warszawie (www.wesolespacerypowarszawie.pl). W prawie każdy weekend oprowadzam Warszawiaków i turystów po naszym mieście. Oto filmik o moich spacerach:

 

Na Facebooku (facebook.com/Wesolespacerypowarszawie/) spacery te polubiło już ponad 10 tysięcy osób. 

 

Moje zainteresowanie historią skłoniło mnie do bliższego zainteresowania się tematem jednorożców. Okazało się, że dotychczas w Polsce nie ukazała się ani jedna faktograficzna publikacja na temat tych zwierząt. Postanowiłem to zmienić i napisać tę książkę.

 

  

Książka będzie prezentować wiele ciekawych faktów historycznych i współczesnych związanych z jednorożcami. Czytelnicy dowiedzą się z niej m.in.:

 • Skąd wzięła się wiara ludzi w jednorożce?
 • Jakie miejsca w Polsce i na świecie są kojarzone z tymi zwierzętami?
 • Jak naukowcy próbowali stworzyć jednorożce?
 • Co łączy te mityczne zwierzęta z historycznymi postaciami, takimi jak Aleksander Wielki, Juliusz Cezar, Kartezjusz, Chyngis-chan, Marco Polo i Leonardo da Vinci?
 • Jak współczesna popkultura wykorzystuje motyw tych zwierząt?
 • Co symbolizowały jednorożce w średniowiecznym chrześcijaństwie?
 • Jakie są najsłynniejsze dzieła sztuki z motywem jednorożców?
 • Które współczesne zwierzęta i rośliny są nazywane jednorożcami i dlaczego?
 • Jakie są legendy o tych zwierzętach?
 • i wiele więcej.

 

Chciałbym, aby ta książka idealnie nadawała się na prezent. Dlatego będzie miała twardą, bardzo ładną okładkę:

 

 

Ponadto na początku książki będzie jedna pusta strona przeznaczona na wpisywanie dedykacji. Będzie też można otrzymać autograf oraz spersonalizowaną dedykację ode mnie. To zamawiający sam ustali, jaką treść będzie miała ta dedykacja.

 

Detaliczna cena książki ma wynieść 29,90 zł.

 

 

Z oficjalnej strony książki www.ksiazkaojednorozcach.pl możecie pobrać jej bezpłatny fragment. 

 

 

1 złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazana na rzecz Stowarzyszenia Unicorn (czyli jednorożec), które od kilkunastu lat pomaga osobom chorym na raka przy pomocy psychoonkologii.

 

 

Do książki będą dołączone 3 gratisy.

 

Pierwszym z nich będzie plik PDF zawierający 100 rysunków jednorożców do kolorowania. Rysunki są formatu A4. Wystarczy je wydrukować na drukarce. Informacje o tym, jak pobrać ten plik, pojawią się w samej książce.

 

 

 

Drugim gratisem będą piękne wodne naklejki z jednorożcami na paznokcie o wymiarach ok. 1 na 1 cm każda.

 

 

Trzecim gratisem będzie darmowy wstęp na dowolnie wybrany jeden mój spacer po Warszawie dla właściciela książki oraz wszystkich towarzyszących mu osób (a może ich wziąć ze sobą ile tylko zechce).

 

Ponadto osoby, które przekażą na wsparcie tego projektu co najmniej 55 zł, otrzymają dodatkowy prezent w postaci skarpetek stopek z jednorożcami o rozmiarze 36-40.

 

Z kolei osoby, które wpłacą co najmniej 75 złotych, otrzymają również poszewkę na poduszkę z jednorożcem o wymiarach 40 na 40 cm.

 

 

Jak możecie wesprzeć ten projekt?

 

Pierwszy sposób polega na informowaniu o tej publikacji Waszych znajomych. Możecie też udostępnić link do oficjalnej strony książki (www.ksiazkaojednorozcach.pl) lub do tej strony na Polak Potrafi na swoich stronach internetowych, blogach lub portalach społecznościowych. Jeśli korzystacie z Facebooku to możecie polubić fanpage książki: facebook.com/Wszystko-co-chcielibyście-wiedzieć-o-jednorożcach-546128822537785/. Im więcej osób dowie się o tym projekcie, tym większa szansa, że uda się książkę wydać.

 

Aby książka mogła się ukazać potrzebna jest kwota 3 tysięcy złotych. Pozwoli ona na pokrycie kosztów profesjonalnej korekty tekstu oraz na wydrukowanie 100 egzemplarzy książki. Jeśli uda się zebrać więcej pieniędzy, to nakład będzie wyższy. Jeśli nie uda się zebrać wyznaczonej kwoty, to wpłacone pieniądze wrócą do darczyńców.

 

 

Każdy kto zdecyduje się wesprzeć ten projekt finansowo, będzie mógł liczyć na atrakcyjne nagrody, wśród których najcenniejszą będzie oczywiście sama książka. Nagrody zależą od wielkości dokonanej wpłaty.

 

 • Wpłata 1 zł – dozgonna wdzięczność moja oraz wszystkich jednorożców.
 • Wpłata 5 zł – PDF z kolorowanką z jednorożcami.
 • Wpłata 10 zł – PDF z kolorowanką oraz bezpłatny udział w jednym moim spacerze dla darczyńcy wraz z towarzyszącymi mu osobami.
 • Wpłata 20 zł - PDF z kolorowanką oraz bezpłatny udział w dwóch moich spacerach dla darczyńcy wraz z towarzyszącymi mu osobami.
 • Wpłata 27 zł - Papierowa książka "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o jednorożcach" z odbiorem osobistym w Warszawie. Wodne naklejki na paznokcie z jednorożcami. Dozgonna wdzięczność autora oraz jednorożców. Plik PDF z kolorowanką z jednorożcami. Bezpłatny udział w jednym moim spacerze dla darczyńcy i towarzyszących mu osób. 
 • Wpłata 32 zł – Wszystko co w punkcie poprzednim plus dodatkowo autograf autora.
 • Wpłata 37 zł – Wszystko co w punkcie poprzednim plus dodatkowo spersonalizowana dedykacja od autora.
 • Wpłata 55 zł - Wszystko co w punkcie poprzednim plus skarpetki stopki z jednorożcami.
 • Wpłata 75 zł - Wszystko co w punkcie poprzednim plus poszewka z jednorożcem.

Osoby, które nie mogą odebrać książki osobiście w Warszawie, otrzymają ją za pośrednictwem Poczty Polskiej. Koszt wysyłki książki wynosi 7 zł. Aby skorzystać z opcji dostawy książki pocztą należy wybrać wpłaty o wartościach 34 zł (27+7), 39 zł (32+7), 44 zł (37+7) 62 zł (55+7) lub 82 zł (75 + 7)

 • Wpłata 100 zł. Najwyższy poziom przeznaczony dla osób, które chciałyby wesprzeć wydanie książki w większym stopniu. W zamian za taką wpłatę darczyńca otrzyma to wszystko, co oferują wyżej opisane pakiety, a ponadto: bezpłatny udział we wszystkich moich spacerach wraz z towarzyszącymi mu osobami oraz imienne podziękowanie na początku książki. Jedna strona książki zostanie specjalnie przeznaczona na podziękowania. Każde imię i nazwisko zostanie wymienione w oddzielnej linijce. Maksymalnie takich osób może być 15. Kolejność umieszczenia nazwisk będzie zależeć od kolejności wpłat.

 

 

 • 12 marzec 2019 – 15 kwiecień 2019 - Zbieranie środków na wydanie książki na portalu PolakPotrafi.pl
 • druga połowa kwietnia 2019 – Otrzymanie środków od Polak Potrafi  i wysłanie książki do profesjonalnej korekty (korekta trwa do 2 tygodni). 
 • druga połowa kwietnia 2019 - Realizacja części nagród – dystrybucja przez Internet pliku PDF z jednorożcami do kolorowania oraz bezpłatny wstęp na Wesołe spacery po Warszawie.
 • pierwsza połowa maja 2019 – Otrzymanie poprawionego tekstu i wysłanie książki do druku. Czas druku to 2-4 tygodnie.
 • przełom maja i czerwca 2019 – odebranie książek z drukarni. Rozpoczęcie dystrybucji książki wśród osób, które wsparły projekt kwotą co najmniej 27 zł. Książka będzie przekazywana darczyńcom w takiej kolejności, w jakiej dokonywali oni wpłat.
 • połowa czerwca 2019 – rozpoczęcie detalicznej sprzedaży książki. 

 

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące książki, to śmiało piszcie do mnie na adres e-mail: 

Możecie się też ze mną kontaktować na Facebooku poprzez stronę facebook.com/Wszystko-co-chcielibyście-wiedzieć-o-jednorożcach-546128822537785/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.04.2019 22:10