Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Weronika Pliszka

Weronika Pliszka

Łódź, Polska

Nazywam się Weronika Pliszka, urodziłam się i mieszkam w Łodzi. Jestem absolwentką Wydziału Reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej, kierunku Montaż filmowy. Na swoim koncie mam montaż wielu dokumentów, reportaży oraz etiud fabularnych. Film dokumentalny o Przemysławie Wieczorku "Wstawaj i walcz" jest moim debiutem reżyserskim. Świat filmu łączę z moją drugą pasją czyli działalnością prospołeczną - prowadzę w Łodzi ośrodek terapii zajęciowej dla osób starszych cierpiących na zespoły otępienne.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

808 PLN z 15000 PLN

23 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.12.2015.

Wstawaj i walcz - dokument o Przemysławie Wieczorku

O projekcie

 

 

 

Film dokumentalny „Wstawaj i walcz” to historia Przemka Wieczorka - 30 latka, który w wyniku wypadku kolejowego stracił obie ręce. Okres po tym zdarzeniu Przemek nazywa „piekłem”. Jego życie od wypadku zmieniło się diametralnie i wystawiło go na wiele prób. Były momenty wielkich załamań oraz wielkich uniesień. W ciągu ostatnich 10 lat Przemek musiał wykonać olbrzymią pracę nad samym sobą, aby dojść do punktu, w którym znajduje się w chwili obecnej. 

 

W ciężkim okresie ratunkiem okazała się wiara w Boga. Odnalazł w niej siłę, która pozwoliła mu stanąć na nogi. Podjął studia pedagogiczne, a jego życie zaczęło wypełniać coraz więcej pasji. Jedną z nich stał się sport. To właśnie Para-Taekwondo pozwoliło bohaterowi na wyładowanie frustracji i dało powód do wstawania z łóżka każdego ranka. Dzięki swojej ciężkiej pracy zdobył tytuł wicemistrza świata.

 

 

 

 

Głównym wątkiem filmu będzie sport i przygotowania Przemka do udziału w kolejnych Mistrzostwach Świata Para-Taekwondo. Widz będzie świadkiem zmagań bohatera nie tylko z bólem fizycznym, ale także z jego własną psychiką. Sport to pretekst do opowiedzenia tego, co dzieje się w jego duszy. W filmie nie zabraknie wątku miłości. Miłości do kobiety i muzyki. Przemek niedawno poznał tę „jedyną”. Monika pokochała go bez granic, otrzymał od losu to, co najpiękniejsze, mimo że wcześniej ten sam los pozbawił go w wypadku rąk. Bardzo ważny w jego życiu jest też hip-hop. Przemek tworzy własne kawałki, pisze teksty, a także freestyluje. Daje mu to możliwość wyrażenia siebie i tego, co czuje. Twórczość Przemka zostanie wykorzystana jako ścieżka muzyczna filmu. Widzowie zobaczą również freestyle w jego wykonaniu.

 

Walka Przemka nigdy się nie skończy. Ile razy jeszcze upadnie? Czy ulegnie zwątpieniu? Czy będzie potrafił po każdym upadku podnieść się i stanąć na nogi?

 

  

 

 

 

 

 

 

Z Przemkiem przyjaźnię się od wielu lat, poznaliśmy się dzięki naszemu wspólnemu koledze z liceum integracyjnego. Jako osoba mająca wśród znajomych wielu niepełnosprawnych, wiem, jak ważne jest dla tych osób pozytywne myślenie i nadzieja na poprawę własnej sytuacji. Pomyślałam, że promując osobę Przemka, mogłabym przyczynić się do poprawy jakości życia wielu ludzi będących w podobnej sytuacji. Nick Vujicic, australijski mówca motywacyjny urodzony z całkowitym brakiem kończyn górnych i dolnych, w najtrudniejszych chwilach był dla Przemka inspiracją. Moim celem, jako twórcy filmu, jest sprawienie, aby Przemek Wieczorek stał się dla innych tym, kim dla niego jest Nick - nadzieją na wyjście z najgorszego koszmaru. 

 

 

 

 

  

Bardzo się cieszę, że powstanie ten film. Mam nadzieję, że pokaże on innym ludziom, że niepełnosprawność wcale nie musi oznaczać nieszczęścia. Wprost przeciwnie - co dla niektórych może być szokujące - niepełnosprawność może być darem. To dzięki niej człowiek może odkryć w sobie siły, o których wcześniej nawet nie miał pojęcia. Mam nadzieję, że film ten trafi do wielkiego grona odbiorców, pokazując im, że można nie mieć rąk, ale cieszyć się życiem. Mieć pasję i cele. To prawda, że jest trudniej, ponieważ człowiek nie jest do końca samodzielny, a wykonanie wielu czynności jest o wiele trudniejsze. Ale czy przez to mam być nieszczęśliwy?

 

 

  

 

 

 

Rap w wykonaniu bohatera filmu:

 

 

 

 

 

 

 

 

Weronika Pliszka - reżyser i montażysta filmu "Wstawaj i walcz". Absolwentka Wydziału Reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej, kierunku Montaż filmowy. Na swoim koncie ma montaż wielu dokumentów, reportaży oraz etiud fabularnych. Film dokumentalny o Przemysławie Wieczorku "Wstawaj i walcz" jest jej debiutem reżyserskim. Świat filmu łączy z drugą pasją czyli działalnością prospołeczną - od dwóch lat prowadzi w Łodzi ośrodek terapii zajęciowej dla osób starszych cierpiących na zespoły otępienne.

 

 

 

 

 

Piotr Matysiak - operator zdjęć do filmu "Wstawaj i walcz". Absolwent sztuki operatorskiej PWSFTviT. Operator obrazu filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji. Współpracował z ogólnopolskimi telewizjami, na swoim koncie ma również kilkanaście filmów reklamowych. Operator zdjęć podwodnych. Obecnie doktorant PWSFTviT.

 

 

 

 

Piotr Pliszka - dźwiękowiec filmu "Wstawaj i walcz". Absolwent Fizyki na Politechnice Łódzkiej. Posiada doświadczenie w rejestracji dźwięku na planie filmowym oraz w jego postprodukcji. Na swoim koncie ma udźwiękawianie dokumentów, reportaży oraz etiud studenckich. Pasję do filmu współdzieli ze swoją żoną Weroniką - reżyserką dokumentu o Przemku.

 

 

 

 

Magdalena Borowiec - kierownik produkcji filmu "Wstawaj i walcz". Absolwentka Produkcji filmowej w PWSFTviT w Łodzi. Producent i kierownik produkcji na stałe związany ze square film studio z Łodzi. 

 

 

 

 

 

 

  

Etap zdjęć dobiega końca. Obecnie film jest w trakcie montażu. Brakuje nam środków na:

  • wynajęcie profesjonalnego studia dźwiękowego, aby Przemek mógł nagrać kawałki, które wykorzystamy w filmie,
  • udźwiękowienie filmu,
  • korekcję barwną obrazu,
  • przetłumaczenie filmu na język angielski, abyśmy mogli go wysyłać na zagraniczne festiwale,
  • opracowanie graficzne (projekt plakatu, okładka DVD etc.),
  • wytłoczenie płyt DVD.

Im więcej środków uda nam się zebrać, tym więcej zainwestujemy w postprodukcję filmu, co zaowocuje lepszym efektem końcowym. 

 

 

 

 

Dzięki własnym środkom finansowym, bezinteresownemu zaangażowaniu wszystkich członków ekipy oraz stypendium artystycznym udzielonym autorce filmu przez Prezydent Miasta Łodzi udało się nam zakończyć etap zdjęć do filmu. Funduszy brakuje nam na prace postprodukcyjne. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli w pełni zrealizować wizję filmu o Przemku. Liczymy na Was!

 

W styczniu 2016 chcemy zakończyć wszystkie prace związane z postprodukcją filmu, z związku z czym wysyłkę nagród planujemy na okres początku roku.

 

  

 

 

 

 

 

Jeśli chcecie zadać nam jakieś pytania dotyczące naszego filmu lub po prostu skontaktować się z nami, piszcie na adres mailowy: wstawajiwalcz@gmail.com.

Zapraszamy również na nasz profil facebookowy.

 

 

 

Projekt realizowany ze środków otrzymanych od Miasta Łodzi.

 

    

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.12.2015 18:06