Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

MichalStenzel

MichalStenzel

Wrocław

Niezależny twórca filmowy, organizator międzynarodowych akcji i warsztatów filmowych, jak Film Rave w Poznaniu, czy Wroc&Roll we Wrocławiu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1390 PLN z 8000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

17%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.06.2015.

Wroc&Roll Kino Kabaret

O projekcie

Wroc&Roll Kino to wydarzenie, w którym udział mogą wziąć wszyscy. Jest to akcja filmowa sytuująca się na pograniczu festiwalu i warsztatów, która jest częścią międzynarodowego projektu „Kino Kabaret”. Kino Kabarety odbywają się cyklicznie w wielu miastach na świecie, m.in. w: Montrealu, Szanghaju, Paryżu, Berlinie, Brukseli, Helsinkach, Dublinie czy Moskwie, gromadząc dziesiątki pasjonatów kina. Uczestnicy z całego świata spotykają w jednym miejscu i formują kilkuosobowe ekipy filmowe. W wydarzeniu tym może wziąć udział każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w produkcji filmowej - napisać scenariusz, reżyserować, zagrać, stanąć za kamerą, zająć się charakteryzacją, czy też nagrać dźwięk lub zmontować film. Akcja trwa niecały tydzień i odbywa się w dwóch sesjach, 3 i 4-dniowych (albo jednej 7-dniowej, w zależności od czasu poświęconego na realizację filmu), podczas których uczestnicy - przy użyciu własnego lub udostępnionego sprzętu – realizują krótkometrażowe filmy. Efekt ich pracy zaprezentowany zostanie podczas otwartych, gromadzących liczną publiczność pokazów. 

Pierwsza edycja Wroc&Roll Kino odbyła się z sukcesem we Wrocławiu we wrześniu 2014 w Centrum Reanimacji Kultury. Wzięło w niej udział około 40 młodych filmowców z Polski, ale także m.in. z Niemiec, Francji, Irlandii, Finlandii i USA. Powstało 17 krótkometrażowych filmów, które zostały przedstawione mieszkańcom Wrocławia zarówno pod koniec wydarzenia na otwartym pokazie, jak i w późniejszych miesiącach. W tym roku chcemy rozwinąć projekt i zaprosić większą grupę uczestników, tworząc też lepsze warunki do pracy. Termin tegorocznej imprezy: od 27 czerwca do 3 lipca 2015 roku.

 Wroc&Roll polega na procesie demokratyzacji produkcji filmowej. Jest to miejsce na wolność i wymianę wiedzy, doświadczeń i technologii. Miejsce, w którym każdy może działać w kierunku wzbogacania własnych umiejętności, jak i wpłynąć na doświadczenia innych uczestników - bez cenzury i ograniczeń (oprócz ograniczeń technicznych). Dlatego Wroc&Roll działa jak poligon doświadczalny i inkubator twórczy – dla uczestników mniej lub bardziej doświadczonych. Dzięki wsparciu finansowemu będziemy mogli ugościć zagranicznych gości, zaangażować lokalnych twórców, jak i zachęcić do działania osoby, które nie posiadają jeszcze doświadczenia w realizacji filmowej. Nie jest to w żadnej postaci konkurs, czy zawody - uczestnicy wydarzenia nastawieni są na współpracę i wzajemną pomoc w realizacji filmów, co potężnie wpływa na większą efektywność ich działań.

 


Wroc&Roll skierowany zarówno dla doświadczonych artystów, jak i dla każdego, kto interesuje się filmem - niezależnie od ich wieku i wcześniejszych doświadczeń. Poprzez intensywną współpracę z innymi twórcami, wszyscy mogą nabrać doświadczenia w procesie realizacji filmowych.

 

Siedzibą tegorocznej edycji Wroc&Roll Kino, tzw. "laboratorium filmowym", będzie Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin we Wrocławiu. W tym miejscu odbywać się będą spotkania uczestników akcji, gdzie mogą opracowywać scenariusze, strategie realizacyjne, jak i montować filmy i tworzyć do nich muzykę. Publiczne pokazy, tuż pod koniec akcji, odbędą się w jednym z wrocławskich klubów w centrum miasta. Późniejsze pokazy będą prezentowane w różnych miejscach Wrocławia, jak i za granicą, w czasie innych Kino Kabaretów.  Natomiast realizacja filmów odbywać się będzie na terenie całego Wrocławia i okolic - w zależności od pomysłów, jakie będą mieli uczestnicy.

 

   

Michał Stenzel – współzałożyciel Wroc&Roll Kino we Wrocławiu, a także akcji filmowej Film Rave w Poznaniu i Mrówkojadów na Tropie w Lublinie. Niezależny filmowiec, laureat kilkudziesięciu nagród filmowych. Regularny uczestnik Kino Kabaretów w Europie. Swoje filmy realizował m.in. w Czechach, Francji, Włoszech, Niemczech i Polsce. Współpracował z wieloma festiwalami i instytucjami kultury, m.in. T-Mobile Nowe Horyzonty, Short Waves, Złote Mrówkojady, Filharmonia Wrocławska, Centrum Sztuki Wro. W wolnym czasie, robi to, co lubi, czyli kręci filmy i organizuje akcje filmowe.

 

  Marta Lasek - współzałożycielka Wroc&Roll Kino. Absolwentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim i programu POLSKA.DOC 2012 dla młodych polskich twórców dokumentalnych. W tak zwanym prawdziwym życiu pisze i przygotowuje materiały wideo w "Gazecie Wyborczej" we Wrocławiu. Wcześniej współpracowała m.in. z Radiem PiN. Po godzinach chodzi do kina, występuje na scenie i pisze bajki. Kocha "Małego Księcia" i masło orzechowe.

 

Potrzebujemy środków finansowych na:

  • druk materiałów promocyjnych i informacyjnych - plakaty, przypinki i koszulki;
  • wypożyczenie części akcesoriów filmowych pomocnych przy realizacjach (np. statywy, kran filmowy, slidery, rigi, oświetlenie);
  • opłacenie kosztów eksploatacji udostępnionej przestrzeni;
  • częściowe zapewnienie wyżywienia dla uczestników projektu;
  • opłacenie benzyny za transport w celach organizacyjnych i logistycznych;
  • częściowe pokrycie kosztów noclegu dla uczestników spoza Wrocławia


Wkładem własnym jest moja wiedza, doświadczenie oraz koordynacja projektu. Nawiązana została współpraca z CRK Krzywy Komin, gdzie zlokalizowana będzie przestrzeń twórcza. Nawiązana została współpraca partnerska z firmą wypożyczającą sprzęt filmowy – Empiria Film oraz stworzona została strona internetowa wydarzenia i profil na facebook.pl, które będą regularnie aktualizowane. Zaprojektowany został informator i przewodnik dla zagranicznych gości. Partnerami projektu są zagraniczne akcje filmowe, które wesprą działania promocyjne, a także Klub Realizatorów Filmowych, oferujący pomoc w organizacji wydarzenia. Wesprze nas też grupa wolontariuszy.

Wciąż jesteśmy otwarci na pomoc przy organizacji wydarzenia!

 Oto kilka przykładowych filmów, jakie powstały na różnych Kino Kabaretach:

  • "Kino Rhapsody", reż. Cédric Le Doré (Hamburg, 2012)


 

  • "Gravity", reż. Filip Piskorzyński (Hamburg, 2011)

 

  • "Blind Date", reż. Alan Markey i Marta Lasek (Dublin, 2013)

 

"Witek", reż. Stephen Murphy i Agata Pawłowska (Wrocław, 2014)

 

  • "The Trip", reż Michał Stenzel (Praga, 2015)

 


W ramach podziękowania mamy dla Ciebie zaproszenia na premierowy pokaz filmów; nie do zdobycia w żaden inny sposób płyty DVD z wyselekcjonowanymi filmami powstałymi podczas tegorocznej akcji Wroc&Roll, również wzbogaconą o materiały z planu; unikalne koszulki z logiem naszej akcji; scenariusz jednego z filmów;  Wasze nazwiska wpodziękowaniach na oficjalnej stronie internetowej, a także w napisach końcowych powstałych filmów; zdjęcia autorów filmów z autografami; zaproszenie na zamknięty webinar live, gdzie członkowie naszej akcji opowiedzą o przebiegu realizacji ich filmów; a także limitowane zaproszenia na plan zdjęciowy, czy też  do uczestnictwa wcałym wydarzeniu. Dzięki Twojemu wsparciu, możesz zostać oficjalnym sponsorem wydarzenia, a Twoje nazwisko lub nazwa Twojej firmy pojawiać się będzie w materiałach promocyjnych wydarzenia.


 Imię i nazwisko w podziękowaniach w napisach końcowych powstałych filmów, na naszym Facebooku oraz stronie internetowej akcji

Zdjęcie z autografami uczestików akcjiKoszulka z logiem Wroc&Roll

 

Płyta DVD z wyselekcjonowanymi filmami powstałymi podczas tegorocznej edycji Wroc&Roll Kino

 

Zaproszenie na premierowy pokaz filmów, w której udział również będą brali uczestnicy wydarzenia

 Zaproszenie do darmowego uczestnictwa w wydarrzeniu, jako twórca lub członek ekipy filmowej (ilość miejsc ograniczona)

 

Oficjalny sponsor tegorocznej akcji filmowej Wroc&Roll Kino
adres e-mail:

wroc.and.roll@gmail.com


strona www:

http://wrocandroll.com

https://www.facebook.com/wrocandrollkino

https://www.facebook.com/events/1663951627170083/Media o Twoim projekcie:

Rzuć wszystko i nakręć film. Ale tylko przez kilka dni

kulturownia.pl | 2015-05-19

Pasjonaci kina organizują wyjątkową akcję filmową we Wrocławiu. Teraz zbierają fundusze na portalu Polak Potrafi.

Rzuć wszystko i nakręć film. Ale tylko przez kilka dni

kinoamatorskie.pl | 2015-05-18

Wroc&Roll Kino to wydarzenie, w którym udział mogą wziąć wszyscy. Jest to akcja filmowa sytuująca się na pograniczu festiwalu i warsztatów, która jest częścią międzynarodowego projektu „Kino Kabaret”. Kino Kabarety odbywają się cyklicznie w wielu miastach na świecie, m.in. w: Montrealu, Szanghaju, Paryżu, Berlinie, Brukseli, Helsinkach, Dublinie czy Moskwie, gromadząc dziesiątki pasjonatów kina. Uczestnicy z całego świata spotykają w jednym miejscu i formują kilkuosobowe ekipy filmowe.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.06.2015 18:06