Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wrocławska Inicjatywa Rowerowa

Wrocławska Inicjatywa Rowerowa

Wrocław, Polska

Wrocławska Inicjatywa Rowerowa działa w interesie rowerzystów od 2006 r. Głównie we Wrocławiu, choć nieobce są nam akcje ogólnopolskie i ponadnarodowe. Jesteśmy pozarządową organizacją (NGO), nasza działalność opiera się na pracy wolontarystycznej, a także realizacji projektów finansowanych z dotacji celowych. Działamy na rzecz podnoszenie świadomości społecznej i edukacji w zakresie kształtowania odpowiedzialnych i świadomych zachowań transportowych oraz poszanowania dla środowiska naturalnego, monitoring polityki transportowej oraz wydatkowania publicznych pieniędzy, a także przeciwdziałanie dyskryminacji niezmotoryzowanych środków transportu w ruchu miejskim

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14437 PLN z 14000 PLN

317 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.06.2017.

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2017

O projekcie

Przejazd zamkniętymi ulicami miasta w Wielkim Peletonie, wśród tysięcy rowerzystów, to niezapomniane uczucie! Każdy choć raz powinien tego spróbować!

 

Po raz pierwszy zwracamy się o pomoc we współtworzeniu festiwalu pozytywnej rowerowej energii. Każda wpłacona złotówka daje nam szansę na stworzenie wyjątkowego wydarzenia.

Bardzo nam zależy, aby wzięło w nim udział więcej niż zwykle rowerzystów, a program by był jeszcze bardziej atrakcyjny. 

 

 

Co to jest Święto Rowerzysty i jaki jest jego sens?

Wrocławskie Święto Rowerzysty to największa, niesportowa impreza rowerowa w regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów. Formuła imprezy składa się z dwóch stałych elementów: wielkiego Peletonu (przejazdu pod ochroną policji) głównymi ulicami miasta przy dźwiękach muzyki oraz plenerowego Bajk Pikniku z mnóstwem atrakcji. W 2014 roku w WŚR wzięło udział aż 4500 rowerzystów. Tym razem nie może zabraknąć i Ciebie!

 


Jednak nie tylko o radość i zabawę tutaj chodzi. Rowerzyści pojawiając się tłumnie na ulicach dają sygnał władzom miasta, że jest ich dużo i trzeba się z nimi liczyć. Między innymi dzięki Świętu Rowerzysty wiele we Wrocławiu zmieniło się już na lepsze (w tym nowa bezpieczna infrastruktura rowerowa). Jesteśmy jednym z najbardziej rowerowych miast Polski, ale jest potrzeba, aby pozytywne rowerowe zmiany nie przestały zachodzić, np. po najbliższych wyborach. Wciąż pozostało wiele do zrobienia.


 

Co chcemy zrobić? Na co przeznaczymy fundusze?

W tym roku 11.06.2017 wielki peleton chcemy wzbogacić niepowtarzalną oprawą muzyczną (niespodzianka jaką przygotowuje Rebel Babel Ensemble). Na pikniku chcemy zrobić liczne konkursy z nagrodami (jedna z nagród to rower od Rowerów Stylowych), pokazy sprzętu rowerowego, darmowy serwis rowerowy (Dr Bike), znakowanie rowerów przez Policję, warsztaty i zabawy dla dzieci.

Potrzebujemy wsparcia finansowego aby zapewnić atrakcje dla najmłodszych i dla starszych na pikniku rodzinnym: animacja dla dzieci, warsztaty (np. recyclingowe), konkursy i drobne nagrody za uczestnictwo w zawodach.

Ale też na pokrycie kosztów organizacji, logistyki i obsługi technicznej święta, czyli: koszty wynajmu sceny i nagłośnienia oraz zapewnienie agregatu, koszty służb medycznych i porządkowych, 

Pokryjemy koszty niezbędnych drobiazgów, które w sumie dają spore kwoty jak: naprawa i wynajem rikszy, koszty wydruku mapek informacyjnych na piknik, zakupu kamizelek, gwizdków i wody dla wolontariuszy obsługujących peleton i innych.

W tygodniu poprzedzającym Wrocławskie Święto Rowerzysty przy wybranych skrzyżowaniach w centrum miasta w godzinach popołudniowych planujemy organizować podwieczorki. Będziemy karmić i poić rowerzystów zapraszając na wspólne niedzielne świętowanie!

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą zwyczajnych ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk, których łączy jazda na rowerze. Działamy razem, bo zależy nam na tym, aby mieszkańcy używali roweru jak najczęściej, a jazda na nim była możliwie przyjemna, bezpieczna i komfortowa. Wiemy, że dzięki dużej liczbie rowerzystów wzrośnie jakość życia wszystkich nas.

Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa to organizacja działająca w interesie rowerzystów, promująca ruch rowerowy jako istotny element zrównoważonego transportu miejskiego, a także wspaniały sposób na rekreację i turystykę. Działamy na rzecz podnoszenia świadomości społecznej i edukacji w zakresie kształtowania odpowiedzialnych i świadomych zachowań transportowych oraz poszanowania dla środowiska naturalnego, monitoringu polityki transportowej oraz wydatkowania publicznych pieniędzy, a także przeciwdziałania dyskryminacji niezmotoryzowanych środków transportu w ruchu miejskim.

 

NAGRODY

Nagrodą główną w naszej akcji jest jakość życia, zdrowie i radość, możliwość poruszania się bezpiecznie rowerem po mieście! Oraz oczywiście wspólne świętowanie 11.06.2017

Ale mamy też nagrody symboliczne - dają wyraz wdzięczności za okazane wsparcie. Są nimi:

 

Pamiątkowy plakat WŚR 2017 z autografem L.U.C.a

 

Torba bawełniana biała "I (bike) Wro” - dostępna w zestawie

 

Poradnik Miasta dla rowerów - prawdopodobnie najbogatsze kompendium wiedzy o rowerze dostępne w Polsce.

 

Komplet odblasków (przedni, tylny, na szprychy)

Torba bawełniana z ręcznym nadrukiem w technice sitodruku - wzór koło-zębatki.

Torba bawełniana z ręcznym nadrukiem w technice sitodruku - wzór old bicykl

Torba bawełniana „I (bike) Wro” - kolor

 

Adler Torba SMART (lawendowy, bursztynowy)

 

Pokrowiec na siodełko z ponadczasowym wzorem kropek (czerwony, biały, czarny)

 Koszulka dziecięca z motywem rowerowym „I bike Wro” – nielimitowana (rozmiary: od 3 do 14 lat)

 

Czapeczka dziecięca z motywem rowerowym 

 

Koszulka damska i męska

 

Koszulka męska z motywem "I bike Wro" - granatowa, brązowa, czarna

 

Koszulka damska z motywem "I Bike Wro" - niebieska, fioletowa, czarna

 

Voucher na 8-godzinne wypożyczenie cargo bike

 

Książka Rower od A do Z. Poradnik rowerowy Marcina Korzonka z dedykacją i autografem autora

 

Voucher na 5 przesyłek kurierskich

 

Kaski i lampki rowerowe

 

Przejażdżka tall bike'm na Bike Pikniku pod okiem instruktora + pamiątkowe zdjęcie.

 

Wykonanie profesjonalnego zdjęcia z rowerem w trakcie imprezy (z cyklu "cycle chic")

 

 

Zajęcia szkoleniowe z jazdy rowerem po mieście (Akademia Rowerowa) - dla dzieci i dla dorosłych

 

Udział w mini wyprawie rowerowej zorganizowanej przez znanego podróżnika Marcina Korzonka (http://korzonek.info/ppr2016/)

 

 

Przejazd na TANDEMIE !

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.06.2017 22:10