Dołącz do naszej społeczności!

Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Kategoria - Wideo/film

136%

Postęp

8866 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Projekt Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Zbiórka Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2 Kampania crowdfundingowa Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2 Projekt Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2 Kampania crowdfundingowa Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2 Kampania crowdfundingowa Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2 Projekt Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2 Projekt Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2 Kampania finansowania społecznościowego Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kampania crowdfundingowa Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

"Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2" to kampania crowdfundingowa na rzecz kontynuacji serialu, którego pierwszych dziesięć odcinków odbiło się szerokim echem, nie tylko w środowisku wolnościowym. Wolność pod Ostrzałem to serial publicystyczny, w którym dyskutujemy ważne problemy społeczne i gospodarcze, prezentując przy tym wolnościową alternatywę dla ich rozwiązania. Sukces pierwszego sezonu skłonił nas do nakręcenia nowej serii, gdzie podejmiemy m.in. takie tematy jak wolność słowa w Polsce czy kwestię potencjału obronnego obywateli kraju. Wolność pod Ostrzałem to innowacyjny projekt, którego gospodarzem jest Marcin Chmielowski, zaś występują w nim najważniejsze osobistości polskiej sceny wolnościowej: prof. Leszek Balcerowicz, prof. Robert Gwiazdowski, Matthew Tyrmand, Przemysław Wipler, Jarosław Gowin czy Jan Fijor. Poniżej przedstawiamy Wam cel zbiórki oraz nasz dorobek, który stanowi nasz kapitał zakładowy. Z Waszą pomocą zrobimy jeszcze więcej dla wolności!

 

Zbiórka Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

W największym skrócie – wolnościowcami. Czyli ludźmi, którzy cenią sobie wolność, tak swoją, jak i cudzą.  Staramy się o nią dbać, upowszechniając nasze podejście do niej. Czyli przekonanie, że wolność każdego z nas kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność kogoś innego. W tym celu organizujemy szkolenia, uczymy młodych (i nieco starszych) tego, co jest nam bliskie, ściśle współpracujemy z podobnymi sobie organizacjami z Polski, USA i Wielkiej Brytanii, pokazujemy się na debatach, w mediach i na salach wykładowych. A to wszystko pod szyldem Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, dynamicznie rozwijającej się organizacji trzeciego sektora zorientowanej na promocję wolnego rynku i filozofii wolności.

 

Projekt Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Zbiórka Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Marcin Chmielowski – żywa legenda programu Młodzież Kontra  i chodzący dowód na to, że po politologii można robić coś więcej, niż smażenie frytek. Nagrania z wycinków debat z nim i jego wykłady osiągnęły na YT magiczną barierę miliona wyświetleń. And still counting. Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny propagator libertarianizmu wśród młodego pokolenia. Realizator licznych wolnościowych projektów, admirator Murraya Rothbarda. Do tego doktorant, publicysta i miłośnik jamników.

 

Projekt Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Jacek Spendel – śląski libertarianin znany z tego, że jest Ministrem Spraw Zagranicznych polskiego ruchu wolnościowego. Kiedy Marcin Chmielowski trafił do Mises Institute w Alabamie, pierwsze o co się go zapytano to o to, czy zna Jacka. Bo Jacka znają wszyscy.  Przede wszystkim z tego, że potrafi każdy projekt zebrać do kupy, opanować krnąbrnych współpracowników i doprowadzić przedsięwzięcie do szczęśliwej realizacji.

 

Kampania finansowania społecznościowego Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Aleksander Kozłowski – mistrz kamery i człowiek anielskiej cierpliwości. Zanim zaczął nagrywać libertariańskie recepty na rzeczywistość, doświadczenie zdobywał jako siła sprawcza wielu klipów muzycznych. Bardzo lubił przysłuchiwać się dyskusjom o wolności, które toczyły się za kulisami powstawania pierwszego sezonu naszego serialu. Dajmy mu szansę na drugi sezon słuchania tychże.

 

Zbiórka Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Patryk Trzcionka – Ślązak, student filozofii, aktor. W każdym przedsięwzięciu są Ci, co grają pierwsze skrzypce - zarozumiali, narcystyczni, nielubiani; oraz Ci sympatyczni, skromni, uczynni, co porozmawiają, upudrują, podepną mikrofon. Patryk należy do tej drugiej grupy.

 

Kampania crowdfundingowa Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Agnieszka Kot – jest kocia muzyka, której nikt nie lubi, ale są też kocie animacje i tu już jest zupełnie inaczej. I nie chodzi tu tylko o kreskówkę z Filemonem. Agnieszka zwyczajnie świetnie rysuje i bardzo byśmy byli radzi, gdyby rysowała dla nas dalej.

 

Kampania finansowania społecznościowego Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Kinga Korska – istota funkcjonująca tak bardzo poza systemem, że określenie "Wolność" wydaje się dla niej za małe. Rysuje. Czasem rzeczy bardzo abstrakcyjne,  czasem bardziej libertariańskie.

 

 

Zbiórka Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

  • Bo wolność jest zwyczajnie bardzo ważna. I nie podoba się nam, że ktoś do niej strzela i to co gorsza, strzela do niej za nasze pieniądze
  • Bo pierwszy sezon spotkał się z bardzo dobrym odbiorem i wiemy o tym, że zainteresował wielu ludzi. A drugi sezon będzie dużo lepszy
  • Bo w Polsce są libertarianie i wolnorynkowy, którzy potrafią merytorycznie wypowiadać o sprawach ważnych dla nas wszystkich. Chcemy ich pokazać w debacie publiczne
  • Bo, z żalem to trzeba przyznać, w Polsce nasza wolność jest deptana na tylu polach, że zwyczajnie pierwszy sezon nie mógł opisać całości tego przykrego zjawiska. A żeby coś się zaczęło zmieniać w sprawie poszanowania naszej wolności, to najpierw musimy głośno mówić o tym, że coś jest z nią teraz nie tak. I po to ma powstać drugi sezon serialu

 

Kampania crowdfundingowa Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Koniec roku 2013 był bardzo dobrym czasem dla naszej organizacji – zdobyliśmy główną nagrodę w nowojorskim konkursie Think Tank Shark Tank: 25.000 dolarów na stworzenie nowej jakości na polskim rynku, serialu „Wolność pod Ostrzałem”.

Kampania crowdfundingowa Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

No i udało się! Wiele dni przepracowanych w Katowicach, Krakowie, Warszawie i Londynie, dały efekt, który możecie obejrzeć na kanale Fundacji na portalu YouTube lub na dedykowanej stronie www.wolnoscpodostrzalem.pl Poza internetem, serial można było oglądać w Telewizji Polvision, która dociera do setek tysięcy Polaków w Stanach Zjednoczonych. Odcinki, które udało nam się nagrać w ramach pierwszego sezonu obejmowały szereg tematów społecznych i gospodarczych, w których wolność jednostki jest codziennie pod silnym ostrzałem państwowych regulacji. Rozmawialiśmy z takimi osobistościami jak prof. Robert Gwiazdowski, prof. Leszek Balcerowicz, Przemysław Wipler, Jarosław Gowin, Matthew Tyrmand, Paweł Dobrowolski, Jan Fijor, Tomasz Sommer i inni. Na nasz dorobek złożyły się niżej wymienione odcinki:

1. Deregulacja
2. Unijne pieniądze dla firm
3. Trzeci sektor pod przymusem
4. Biurokracja vs. Przedsiębiorcy
5. Uniwersytet
6. Emigracja
7. Polska Szkoła
8. Bezsilni obywatele
9. Broń dla normalnych ludzi
10. Nadzieja na zmiany

 

Kampania finansowania społecznościowego Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Fundusze zbieramy na kolejne dziesięć odcinków serialu. Tym razem dłuższych, bo każdy będzie miał co najmniej 12 minut. W wyniku głosowania polubieniami na profilu serialu przyszli widzowie wybrali, jakie odcinki mają być realizowane w pierwszej kolejności. Oto nasze propozycje uszeregowane przez niewidzialną rękę rynku z podniesionym do góry kciukiem:

1. Wolność słowa w Polsce – czyli rzecz o tym, co można powiedzieć i kto się o to może obrazić. Będziemy rozmawiać ze „skazanym za nieśmieszność” Kelthuzem, który miał problemy z prawem za to, że zaśpiewał piosenkę. O wypowiedzi dotyczące sprawy i wolności słowa jako takiej poprosimy ekspertów zajmujących się filozofią, dziennikarstwem i prawem

2. Szwedzki mit – czyli wyjazdowy odcinek w socjalnym raju. Ekipa uda się do Sztokholmu aby na miejscu porozmawiać o tym, jak działa skandynawskie państwo dobrobytu. Zobaczymy, czy na pewno jest czego zazdrościć i czy jeśli czegoś, to może stabilnego prawa, normalnych urzędników, którzy nie chcą za wszelką cenę zniszczyć petenta i wysokiego miejsca w rankingu wolności gospodarczej. Czyli rzeczy raczej umiarkowanie kojarzących się z lewicowością, przynajmniej w Polsce. Innymi słowy, chcemy jechać odkłamać kilka mitów.

3. Polska pod ostrzałem? Obronność a sprawa Polski – chcemy pracować w normalnym kraju, w którym zielone ludziki nie przejeżdżają nam pod oknami transporterem opancerzonym, kupionym w pierwszym lepszym sklepie z traktorami albo salonie samochodowym. Dlatego też wspólnie z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się nad tym, w jaki sposób oddolna inicjatywa obywateli może pomóc w zwiększeniu obronności Polski. Wyciągamy wnioski z naszej historii oraz coraz smutniejszej teraźniejszości

4. Bitcoin – czyli waluta przyszłości, narzędzie spekulacji a może alternatywa, która pozwoli zagłodzić banki (także te centralne), lub jeszcze coś innego? Na pewno wokół bitcoina narosło sporo niedopowiedzeń. Warto to naprostować, dlatego też do tego odcinka zaprosimy oprócz ekonomistów także praktyków działających na rynku BTC.

5. Ubezpieczenia pod przymusem – czyli jeśli ZUS jest taki fajny, to dlaczego musimy go utrzymywać pod groźbą kary. Chcemy rozmawiać z praktykami (przedsiębiorcy) i ekspertami (min. Robertem Gwiazdowskim,  byłym prezesem Rady Nadzorczej ZUS) którzy mają kilka pomysłów na to, co zmienić w obecnym, coraz mniej wydolnym, systemie.

6. Edukacja ekonomiczna po Polsku – czyli jak sprawić, aby ludzie zaczęli interesować się tym, że istnieje związek pomiędzy ich wyborami politycznymi, kierunkiem, w którym podąża polska gospodarka, a zawartością ich portfeli. Są aktywiści, którzy chcieliby, aby wiedza ekonomiczna się upowszechniała i zwyczajnie służyła obywatelom w podejmowaniu lepszych wyborów. O tym właśnie będzie ten odcinek.

7. Polaków sentyment po PRLu – innymi słowy wspomnień czar. Razem z historykami i innymi zainteresowanymi tematem zastanowimy się nad tym, w czym tkwi cały czas istniejący w społeczeństwie sentyment do państwa, które było tak niewydolne, że w pewnym momencie nie potrafiło wyprodukować nawet normalnej kiełbasy. Odcinek planujemy nagrywać w barach mlecznych.

8. Funkcjonariusze państwa. Na równi czy ponad obywatelami? – mają służyć, pomagać a kiedy trzeba także chronić. Nas, czyli tych wszystkich, którzy składają się na ich pensje. Pensje funkcjonariuszy różnych resortów. Jak to jest w praktyce – chyba wszyscy wiemy. Ale może nie wiemy, jak to naprawić. W tym celu porozmawiamy z politologami i praktykami, którzy niejednokrotnie walczyli z nadużyciami funkcjonariuszy i urzędników. Zobaczymy, jakie wypływają wnioski z ich doświadczeń.

9. Akcyza na pracę – koszty pracy w Polsce to dyżurny temat wolnorynkowego narzekania na nasze państwo. Chcemy wyjść z tego paradygmatu i oprócz narzekania pokazać, co da się zmienić w tej sprawie. Rozmawiamy o tym z ludźmi, którzy od dawna apelują o obniżkę tych kosztów. Uczynimy ich głos lepiej słyszalnym.

10. Samorządowi dobrodzieje – czyli festyny za pieniądze podatników i huczne otwarcia kolejnych Aquaparków. Kto za to płaci, bo chyba nie rumiany, wąsaty i uśmiechnięty wójt gminy Etatyzmy Wielkie? Spotkamy się z wolnorynkowymi samorządowcami, którzy opowiedzą o tym, jak działają w sprawie ograniczania niepotrzebnych wydatków na najniższym, ale i najbliższym nam wszystkim poziomie. Naszych miejscowości.

 

Projekt Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Każdy odcinek będzie nas kosztował 6500 zł. Za to opłacimy wszystkie koszty aprowizacyjne (transport i noclegi), wyprodukujemy nagrody dla naszych Darczyńców, wypłacimy gaże zespołowi, który pracuje nad odcinkiem i pokryjemy koszty techniczne produkcji. Ten ostatni punkt to największy wydatek. Nagranie, montaż, animacje i całość postprodukcji to każdorazowo około trzy i pół tysiąca złotych. Im więcej pieniędzy uda nam się zebrać i im więcej pracy osiągnąć barierę wielokrotności 6500zł, tym więcej odcinków uda nam się nagrać.

Zbiórka Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

 

Zbiórka Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Wasze wsparcie jest dla nas niezbędne, dlatego też chętnie się za nie odwdzięczymy. Możemy zaproponować nie tylko nagrania z niepublikowanych materiałów czy udział w naszych projektach szkoleniowych, ale też przynależność do zamkniętej grupy osób, która będzie opiniować i doradzać nam w sprawie realizacji projektu na etapie postprodukcji. Najhojniejsi darczyńcy mogą też liczyć na udział w naszym serialu jako epizodyści. Oto przykładowe nagrody:

Kampania crowdfundingowa Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Poniżej prezentujemy pełną liste nagród, które odpowiadają poszczególnym poziomom wpłat:

Projekt Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2

Dziękujemy i liczymy, że dzięki Wam drugi sezon "Wolności pod Ostrzałem" już niebawem obejrzy światło dzienne!

Media o Twoim projekcie:

POLAK Potrafi „Wolność pod Ostrzałem Sezon 2″

pressmix.eu | 2015-03-25


„Wolność pod Ostrzałem: Sezon 2” to kampania crowdfundingowa na rzecz kontynuacji serialu, którego pierwszych dziesięć odcinków odbiło się szerokim echem, nie tylko w środowisku wolnościowym. Wolność pod Ostrzałem to serial publicystyczny, w którym dyskutujemy ważne problemy społeczne i gospodarcze, prezentując przy tym wolnościową alternatywę dla ich rozwiązania. Sukces pierwszego sezonu skłonił nas do nakręcenia nowej serii, gdzie podejmiemy m.in. takie tematy jak wolność słowa w Polsce czy kwestię potencjału obronnego obywateli kraju.

106

Wspierający

8866 zł

Z całkowitej kwoty 6500 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 21.04.2015

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

+ Podziękowanie na stronie serialu i fb

19 Wspierających
Pozostało: 56 z 100

Nagroda za 25 zł lub więcej!

+ Podziękowanie na stronie serialu i fb
+ Książka "Why Liberty" pod red. Toma Palmera

44 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

+ Podziękowanie na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu

12 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 65 zł lub więcej!

+ Podziękowanie na stronie serialu i fb
+ T-shirt "Wolność pod Ostrzałem"

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 75 zł lub więcej!

+ Podziękowanie na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu
+ DVD z materiałami, które nigdy nie zostaną opublikowane w internecie

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

+ Podziękowanie na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu
+ DVD z materiałami, które nigdy nie zostaną opublikowane w internecie
+ T-shirt "Wolność pod Ostrzałem"

12 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 120 zł lub więcej!

+ Podziękowanie w napisach końcowych, na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu
+ DVD z materiałami, które nigdy nie zostaną opublikowane w internecie

7 Wspierających
Pozostało: 24 z 25

Nagroda za 150 zł lub więcej!

+ Podziękowanie w napisach końcowych, na stronie serialu i fb
+ T-shirt "Wolność pod Ostrzałem"
+ 100 zł zniżki na Akademię Młodych Przedsiębiorców w trybie wirtualnym

1 Wspierający
Pozostało: 18 z 20

Nagroda za 240 zł lub więcej!

+ Podziękowanie w napisach końcowych, na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu
+ DVD z materiałami, które nigdy nie zostaną opublikowane w internecie
+ T-shirt "Wolność pod Ostrzałem"
+ 200 zł zniżki na Akademię Młodych Przedsiębiorców w dowolnym trybie

1 Wspierający
Pozostało: 20 z 20

Nagroda za 300 zł lub więcej!

+ Podziękowanie w napisach końcowych, na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu
+ DVD z materiałami, które nigdy nie zostaną opublikowane w internecie
+ T-shirt "Wolność pod Ostrzałem"
+ 200 zł zniżki na Akademię Młodych Przedsiębiorców w dowolnym trybie
+ Obserwacja pracy ekipy filmowej na planie

0 Wspierających
Pozostało: 19 z 20

Nagroda za 350 zł lub więcej!

+ Podziękowanie w napisach końcowych, na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu
+ DVD z materiałami, które nigdy nie zostaną opublikowane w internecie
+ T-shirt "Wolność pod Ostrzałem"
+ 200 zł zniżki na Akademię Młodych Przedsiębiorców w dowolnym trybie
+ Dostęp do zamkniętej grupy pozwalającej na opiniowanie materiałów na etapie postprodukcji

1 Wspierający
Pozostało: 2 z 5

Nagroda za 500 zł lub więcej!

+ Podziękowanie w napisach końcowych, na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu
+ DVD z materiałami, które nigdy nie zostaną opublikowane w internecie
+ T-shirt "Wolność pod Ostrzałem"
+ Dostęp do zamkniętej grupy pozwalającej na opiniowanie materiałów na etapie postprodukcji
+ Bezpłatny udział w kursie podstawowym Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego (ASBiRO)

3 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

+ Podziękowanie w napisach końcowych, na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu
+ DVD z materiałami, które nigdy nie zostaną opublikowane w internecie
+ T-shirt "Wolność pod Ostrzałem"
+ Dostęp do zamkniętej grupy pozwalającej na opiniowanie materiałów na etapie postprodukcji
+ Bezpłatny udział w obozie Liberty English Camp w Grecji w trybie podstawowym (www.greece.languageofliberty.org)

0 Wspierających
Pozostało: 4 z 5

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

+ Podziękowanie w napisach końcowych, na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu
+ DVD z materiałami, które nigdy nie zostaną opublikowane w internecie
+ T-shirt "Wolność pod Ostrzałem"
+ Dostęp do zamkniętej grupy pozwalającej na opiniowanie materiałów na etapie postprodukcji
+ Wywiad z darczyńcą dołączony do DVD "Wolności pod Ostrzałem"

1 Wspierający
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 3000 zł lub więcej!

+ Podziękowanie w napisach końcowych, na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu
+ DVD z materiałami, które nigdy nie zostaną opublikowane w internecie
+ T-shirt "Wolność pod Ostrzałem"
+ Dostęp do zamkniętej grupy pozwalającej na opiniowanie materiałów na etapie postprodukcji
+ udział w odcinku "Wolności pod Ostrzałem"

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 6000 zł lub więcej!

+ Podziękowanie w napisach końcowych, na stronie serialu i fb
+ Unikatowe DVD z pierwszym i drugim sezonem serialu
+ DVD z materiałami, które nigdy nie zostaną opublikowane w internecie
+ T-shirt "Wolność pod Ostrzałem"
+ Dostęp do zamkniętej grupy pozwalającej na opiniowanie materiałów na etapie postprodukcji
+ Bezpłatny udział w każdym projekcie Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości (udział w serialu, PAAL, AMP, Liberty English Camp, Zjazd Wolnościowy) w roku 2015
+ Promocja firmy kanałami Fundacji

0 Wspierających

O projektodawcy

Jacek Spendel

Jacek Spendel

Katowice, Poland

Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, przedsiębiorca (branża gastro), doktorant (filozofia polityki). Przede wszystkim jednak dusza towarzystwa i zapalony podróżnik.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: