Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Iza Bagińska i Janek Srokowski

Iza Bagińska i Janek Srokowski

Wrocław

https://www.facebook.com/AroundTwoWorlds

Jesteśmy parą młodych, optymistycznie nastawionych ludzi, którzy nie potrafią usiedzieć na miejscu! Połączyła nas miłość do podróży i żądza przygód, więc robimy sobie krótką przerwę od dorosłego życia i i ruszamy w świat! Jesteśmy ciekawi ludzkiej natury i skomplikowanych praw rządzących relacjami między kobietami i mężczyznami, dlatego realizujemy projekt Wokół Dwóch Światów.

Jeśli chcecie dowiedzieć się o nas więcej, napiszcie:
wokol.dwoch.swiatow@gmail.com

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3500 PLN z 2700 PLN

35 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

129%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.11.2014.

Wokół Dwóch Światów

O projekcie

AKTUALNOŚCI!

W piątek 10.10.2014 roku mieliśmy okazję opowiedzieć o naszym projekcie w audycji "Cztery Pory Roku" w Programie I Polskiego Radia. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy: Podróż Izy i Janka w Jedynce!

 

Żądni przygód porzucamy normalne życie! Spełniamy swoje marzenie i jedziemy we wspólną podróż dookoła świata.

Jednocześnie rozpoczynamy eksperyment i badamy różnice w damskim i męskim podejściu do wyprawy pełnej przygód. Jak wygląda świat z perspektywy dziewczyny? Czy chłopak postrzega go tak samo? Czy da się wytrzymać rok we dwoje? Sprawdźcie to z nami!

 

 

                                        

Tuż po skończeniu liceum założył szkołę języka francuskiego i prowadzi ją do dziś. Postanowił odpocząć od codziennego życia i wykorzystać znajomość języków w praktyce. Od kilku lat marzył o podróży dookoła świata, ale czekał na idealną partnerkę... i w końcu spotkał Izę. :) 

 

Pani magister inżynier, tuż przed skończeniem studiów poznała Janka i mając do wyboru rozpoczęcie wielkiej kariery architekta i krótkiej przerwy na podróż dookoła świata - wybrała tę drugą opcję. ;)

 

PAMIĘTNIK Z WYPRAWY JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO!

Celem naszej podróży jest wydanie książki, która pokaże nasz wyjazd z dwóch perspektyw - damskiej i męskiej - oraz wewnętrzną wędrówkę każdego z nas dookoła swojego własnego świata. Podczas podróży każde z nas, indywidualnie i bez konsultacji, będzie zapisywać towarzyszące mu myśli i odczucia, a nasze zapiski zostaną ujawnione dopiero po powrocie. Obiecujemy nie podglądać w trakcie wyprawy!

Nie będziemy jednak skupiać się na miejscach, które odwiedzamy i tubylcach (jak to bywa w przypadku tego rodzaju przedsięwzięć), a na emocjach, które często mogą zaważyć na tym, jak potoczy się nasza podróż oraz na tym, jak w ekstremalnych warunkach rozwinie się relacja między nami. 

Oprócz swoich spostrzeżeń chcemy zbierać opinie i anegdotki ludzi, których spotkamy po drodze, sprawdzając, czy kultura, miejsce urodzenia, klimat i zwyczaje mają wpływ na to, jak ludzie postrzegają życie razem, w jaki sposób radzą sobie z wyzwaniami i jak podchodzą do podróży.

Nasza książka będzie ilustrowana własnoręcznie przygotowanymi rysunkami, które będą powstawać w trakcie naszej podróży. 

 

 

Ciekawi ludzkiej natury i skomplikowanych praw rządzących relacjami między kobietami i mężczyznami, zastanawialiśmy się, jak roczna podróż w nieznane może wpłynąć na relacje pomiędzy dwojgiem ludzi. Planując naszą wyjazd postanowiliśmy poddać się eksperymentowi i zapisywać uczucia i emocje, które bez wątpienia będą się zmieniać podczas tak długiej podróży. Pomysł jednak się rozwinął i postanowiliśmy podzielić się naszymi spostrzeżeniami z Wami! Mamy dość typowych przewodników i wspomnień z wypraw, ciekawi nas, co tak naprawdę przeżywają zdani tylko na siebie podróżnicy w obliczu wyzwań - jakie emocje pojawiają się podczas tak długiego czasu spędzonego we dwoje.

 

 

Zebrane pieniądze chcielibyśmy przeznaczyć na podstawowe potrzeby – ubezpieczenie oraz wizy, które zapewnią nam bezpieczne przemieszczanie się z kraju do kraju, co jest niezbędne dla powodzenia naszego projektu. 

Jeśli uda nam się zebrać więcej funduszy niż przyjęty przez nas limit 2700 zł, nadwyżkę przeznaczymy na pokrycie opłat za potrzebne szczepienia oraz uzupełnienie niezbędnego sprzętu – urządzeń do uzdatniania wody, apteczki podróżnej, itp.

Jeśli uda nam się zebrać więcej niż 4300 zł, będziemy mogli częściowo pokryć koszt przelotów w miejscach, których nie da się skorzystać z innego środka transportu.

 

100% - 2700 ZŁ

Realizacja projektu! Dzięki Wam będziemy mogli bez przeszkód zbierać materiał do naszej książki!

130% - 3500 ZŁ

Dla wszystkich wspierających kwotą od 50 zł zostanie dodana nagroda w postaci przesłanych mailem wybranych zdjęć z wyprawy.

160% - 4300 ZŁ

Dla wszystkich wspierających kwotą od 50 zł zostanie dodane oprawione zdjęcie z wyprawy z imienną dedykacją.

 

W zależności od okazanego wsparcia przewidujemy różne nagrody. Dla niższych kwot będą to indywidualne podziękowania opatrzone zdjęciem lub filmikiem - w formie maila, publicznego postu na stronie facebookowej, specjalnie napisanego wierszyka z dedykacją.

Dla wspierających nas większymi kwotami przewidujemy gadżety z logo naszej wyprawy (od mniejszych do większych) takie jak notesy, koszulki, kubki lub kalendarze z logiem, pamiątki z miejsc, które odwiedzimy, fotoalbumy i regularnie przesyłane kartki. Dla najbardziej zainteresowanych i wspierających przewidujemy po powrocie spotkania z prezentacją zdjęć i filmów, oficjalne podziękowania i dedykacje w naszej książce..

Dla wszystkich osób, które zwiększą swoje wsparcie o co najmniej 30 złotych czeka dodatkowa nagroda w postaci ręcznie wykonanej ilustracji  w formacie A5 o wybranej tematyce!

 

Jeśli chcecie śledzić nasze losy, zapraszamy na naszą stronę facebookową Wokół Dwóch Światów oraz do kontaktu mailowego na adres: wokol.dwoch.swiatow@gmail.com.

Dziękujemy za wsparcie!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.11.2014 18:06