Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Klaudia Bistram, Filip Rochowiak

Klaudia Bistram, Filip Rochowiak

Warszawa

O NAS:
W podróżach najbardziej fascynuje nas poznawanie kultury od środka, nie od tej komercyjnej strony, właśnie dlatego tak bardzo spodobał nam się autostop. Można dzięki niemu poznać wielu niesamowitych ludzi oraz całkowicie odmienne sposoby spojrzenia na świat. Obecnie jesteśmy studentami Szkoły Głównej Handlowej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5775 PLN z 3600 PLN

160 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

160%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.02.2015.

Woda dla Mauretanii

O projekcie

07 luty 2015 roku

Uprzejmie prosimy każda osobę, która wybrała sobie pocztówkę lub inny rodzaj pamiątki z Afryki o przesłanie nam swojego adresu na e-mail:

wodadlamauretanii@gmail.com

 

28 stycznia 2015 roku

Pomyliliśmy się... Jednak nie jesteście niesamowici...
Słowo "niesamowici" to za mało, by opisać jak PRZECUDOWNI jesteście!
W zaledwie 16 dni zrealizowaliśmy razem 113% naszego planu!
Dzięki temu możemy być już pewni że dostarczymy dostęp do 30 TYSIĘCY litrów czystej wody pitnej tamtejszej ludności :)
Bardzo się cieszymy z faktu, że otaczają nas ludzie z tak dobrym sercem!
Nie zapominajmy jednak, że zostało kolejne 14 dni trwania projektu, a to oznacza, że możemy ofiarować jeszcze więcej pomocy! Będzie nam bardzo miło jeżeli dalej zechcecie wspierać tę ideę i będziemy tworzyć to, co wspólnie zaczęliśmy :)
Za dotychczasową pomoc BARDZO WAM DZIĘKUJEMY!

 

22 stycznia 2015 roku

Kochani, jesteście NIESAMOWICI!
Wasze zaangażowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Zaprosiliście do wydarzenia na Facebooku tysiące swoich znajomych i szczodrze dofinansowujecie akcję, za co serdecznie dziękujemy! Emotikon smile
Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się już zebrać ponad 2500 zł, czyli zrealizowaliśmy 70% dotychczasowego planu!
Lepszego początku nie mogliśmy sobie wymarzyć, DZIĘKUJEMY! Emotikon smile

 

12 stycznia 2015 roku o godzinie 18:00 ruszyliśmy z projektem. :)


 
Czy chciałbyś dowiedzieć się w jaki sposób
rezygnując z np. jednej tabliczki czekolady miesięcznie, możesz dać dostęp do wody pitnej nieznanej Ci osobie z urokliwego kontynentu jakim jest Afryka? Ratując ją od bardzo wysokiego prawdopodobieństwa zatrucia się, a nawet śmierci?

Jeżeli twoja odpowiedź brzmi TAK, to zapraszamy do zapoznania się z projektem „Woda dla Mauretanii”.Mauretańskie dzieci podczas zajęć w szkole

„Woda dla Mauretanii” to projekt, w którym razem z Tobą chcemy pomóc lokalnej społeczności w tym ubogim kraju. W bardzo dużym stopniu bieda, konflikty, choroby oraz wysoki poziom umieralności jest związany z tym, że aż 47% mieszkańców tego kraju nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Z powodu samej choroby jaką jest biegunka spowodowana piciem brudnej wody w Afryce subsaharyjskiej, każdego roku umiera aż 900 000 dzieci…

Ale co my możemy z tym zrobić?Mauretańska dziewczynka z kanistrem wody w drodze powrotnej do domu.

Istnieje możliwość by wspólnymi siłami dostarczyć im technologii, która filtruje niezdatną do picia wodę. Jedna butelka, której koszt wynosi 600 zł, jest w stanie przefiltrować 5500 litrów wody. To oznacza, że jeden litr wody kosztuje 11 groszy. Na tej podstawie możemy wywnioskować, że skoro przeciętne zapotrzebowanie człowieka na wodę wynosi około 2 litry, to cena zapewnienia jednej osobie dostępu do czystej wody pitnej na CAŁY MIESIĄC, wynosi 6,6 zł, czyli tyle samo co dobra czekolada.

Myślicie że warto tak niewielkim kosztem wnieść tyle pomocy i szczęścia w cudze życie?

My uważamy że tak, dlatego jedziemy w lutym na miesiąc autostopem z Hiszpanii do Mauretanii, by ramię w ramię z Wami wesprzeć lokalną społeczność w Afryce i sprawić, by ich codzienność stała się choć odrobinę jaśniejsza. 

Pieniądze, które uzbieramy, przeznaczamy w 100% na butelki oraz prezenty dla Was. Podróż wraz z zakwaterowaniem, wyżywieniem itp. finansujemy z własnych oszczędności.

Naszą przygodę będziemy opisywać na blogu: KLIK, link do strony na facebooku: KLIK


 

Jest to technologia zapewniająca dostęp do czystej i przefiltrowanej wody praktycznie z każdego źródła. Filtr przez który przepuszczana jest zanieczyszczona woda składa się z mikrootworów o średnicy 15 nm - ich wielkość nie pozwala na przejście mikroorganizmów chorobotwórczych, wirusów, cyst, pasożytów czy grzybów znajdujących się w wodzie. Zasada działania butelki jest bardzo prosta - otwieramy wieczko, wlewamy wodę i naciskamy kilka razy pompkę. Działanie butelki jest blokowane automatycznie kiedy wkład filtrujący zostanie zużyty.
Żywotność filtra to około 5500 litrów wody. LifeSaver jest wykorzystywany w wojskowości (m.in. przez armię Stanów Zjednoczonych), przez podróżników oraz przez organizacje charytatywne. Pojemność butelki to 750 ml.

Więcej informacji o butelce można znaleźć pod tym adresem: KLIK

Całe wystąpienie Michaela Pritcharda, którego fragment wykorzystaliśmy w filmiku:

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się poprosić o pomoc Was, ludzi takich jak my sami? Założymy się o jedną z butelek "Lifesaver", że każdy z nas słyszał powiedzenie, według którego "grosz do grosza..." daje całkiem fajną kurkę. Kierując się tym właśnie myśleniem, liczymy, że znajdzie się więcej osób takich jak my, które będą potrafiły sobie odmówić tabliczki czekolady na rzecz bardziej potrzebujących. W poszukiwaniu środków udamy się również do różnych firm i organizacji, które także troszczą się o innych i zamiast fundować wycieczki do Mauretanii, ufundują pomoc dla tego pięknego kraju i jego ludzi.

 

 

Poniżej zaprezentowane są niektóre nagrody za wsparcie projektu. Liczymy, że nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie coś dla siebie. W przypadku indywidualnych życzeń dotyczących nagród prosimy o kontakt na podany na dole strony adres mailowy.

 

POCZTÓWKA Z AFRYKI

 

 CZĘŚĆ AFRYKI

 

RĘKODZIEŁO

 

BIŻUTERIA

 

 PRZYPRAWY

 

MASKI

 

KLAUDIA

Poza podróżowaniem interesuje się także biegami długodystansowymi, architekturą, psychologią społeczną, handlem międzynarodowym, rynkiem nieruchomości oraz między innymi tym, jak działa ludzkie ego. Niedawno założyłam bloga Humans around us, by może w przyszłości zainspirował kogoś tak samo, jak zainspirowały mnie inne stronki poświęcone podróżom.

W przyszłości planuje kolejne wyprawy, z pewnością chciałabym zwiedzić cały świat, i mam wielką nadzieję że tak się stanie. Jak na razie odwiedziłam 23 kraje, Ameryki Północnej, Azji Centralnej i Europy.

FILIP

Rocznik '94, Janikowianin z pochodzenia. Moja fascynacja podróżami w najdziksze zakątki świata miała swój początek w liceum, gdy po przeczytaniu książki "Gringo wśród dzikich plemion" W. Cejrowskiego zapragnąłem na własne oczy zobaczyć opisywane przez niego miejsca i na własnej skórze poczuć czym jest prawdziwa, dzika Matka Natura. Chciałem i nadal chcę dotrzeć do miejsc, które nie zostały jeszcze opanowane przez człowieka i cywilizację postępu.

 

 

O co chodzi w crowdfundingu?

O idee, wsparcie, współudział oraz tworzenie projektu. Crowdfunding to nie jest zwykłe dofinansowanie. Crowdfunding to emocje oraz uczucia, które pozwalają partycypującym stać się częścią projektu.

 

Co z wpłaconymi pieniędzmi jeżeli nie uda się zebrać 100%?

Pieniążki wracają do Ciebie nie pomniejszone nawet o grosz! Taka właśnie jest uczciwa zasada crowdfundingu. A jeżeli uda się zrealizować 100% lub nawet więcej zamierzonej kwoty, to jesteśmy zobowiązani by urzeczywistnić projekt i dostarczyć Ci nagrody :).

 

Co jeżeli uzyskamy 150% zamierzonej kwoty lub więcej?
Większą kwotę przeznaczymy na większą pomoc dla lokalnej społeczności. Zapotrzebowanie na czystą wodę w Mauretanii jest nieograniczone. Butelki LifeSaver naprawdę potrafią zdziałać cuda!

 

wodadlamauretanii@gmail.com

Media o Twoim projekcie:

Projekt na Czarnym Lądzie

www.magiel.waw.pl | 2015-05-06

Wakacje coraz bliżej, a to dobry moment na podróże. Dla dwójki studentów II roku nie pora jest jednak najważniejsza, bowiem dalekimi wyprawami pasjonują się od dawna. Klaudia Bistram i Filip Rochowiak postanowili poszerzyć i tak szerokie horyzonty, realizując projekt, który zarówno pomógł potrzebującym, jak i pokazał, że chcieć to móc. - See more at: http://www.magiel.waw.pl/2015/05/wywiad/projekt-na-czarnym-ladzie/#sthash.aXJiVQFl.dpuf

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.02.2015 18:06