Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Artur Chrzanowski

Artur Chrzanowski

Łódź

artysta wizualny, adiunkt w Katedrze Multimediów na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1041 PLN z 550 PLN

54 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

189%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.01.2014.

Włączmy Tęczę na Zimę/Let`s Light up the Rainbow for Winter

RSS

jest! Dodano 21.03.2014, godz. 14:28

Uwaga: mamy dobrą wiadomość - potwierdzamy oficjalne uruchomienie neonów \"Rudowłosa\" i \"Tęcza\" 26 marca - środa, godzina 19:30
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zapraszamy do Łodzi!!!

jest! Dodano 21.03.2014, godz. 14:27

Uwaga: mamy dobrą wiadomość - potwierdzamy oficjalne uruchomienie neonów "Rudowłosa" i "Tęcza" 26 marca - środa, godzina 19:30
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zapraszamy do Łodzi!!!
Dodano: 21.03.2014, 17:08
  jutatopor
jutatopor
Gratulacje!

list do darczyńców Dodano 19.03.2014, godz. 19:43

Szanowni Przyjaciele Projektu,

minęło już sporo czasu od rozpoczęcia akcji. Wszyscy liczyliśmy na to, że podłączenie neonu "Tęcza" do prądu to jedynie kwestia pieniędzy i dzięki Waszemu wsparciu udało się zebrać fundusze. Kolejne działania administracyjne to dość złożona historia, wypełniająca swoimi zawiłościami całą długą zimę. Sprawa jednak jest bliska pozytywnego finału!

Jeszcze w ubiegłym miesiącu odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta Łodzi, w licznym i szacownym gronie dyrektorsko-prezesowym oraz z udziałem Pani Prezydent Agnieszki Nowak. Efektem spotkania jest uzyskanie zapewnienia Pani Prezydent, że neon "Tęcza" oraz dwa inne neony "Rudowłosa" i "Złódźenie" zaświecą przy wsparciu i pomocy UMŁ w ciągu miesiąca. Z ideą włączenia Tęczy na zimę doczekaliśmy zatem wiosny.

Funkcjonowanie neonów będzie finansowane ze środków przekazanych fundacji Lux Pro Monumentis organizującej Festiwal Światła. Neony mają zostać podłączone do sieci energetycznej z zamontowanymi czujnikami zmierzchowymi. Neon "Złódźenie" ma zostać naprawiony i przeniesiony w inne miejsce.

Wszystko to stało się dzięki Waszemu wsparciu i skutecznej akcji społecznej zbiórki pieniędzy. Sytuacja zmieniła się jednak całkowicie, gdyż władze miasta zobowiązały się teraz do uporządkowania kwestii prawnych neonów na budynkach oraz do bieżącego finansowania działania neonów. Nie byłoby to możliwe bez Waszej mobilizacji - ta zbiórka zatem nie była na darmo. Tym samym jednak cała zebrana kwota, będąca do tej pory gwarantem włączenia Tęczy, może zostać spożytkowana inaczej.

Możliwy jest oczywiście zwrot pieniędzy donatorom. Osoby chcące odzyskać wpłacone pieniądze proszone są o przesłanie nam wiadomością zwrotną numeru konta. Jest to absolutnie zrozumiałe i prosimy nie czuć skrępowania - to raczej z naszej strony chcemy dołożyć wszelkich starań do uporządkowania sytuacji.

Możemy również przekazać zebrane fundusze fundacji Lux Pro Monumentis albo wesprzeć jakiś szczytny cel, np. włączyć inny nieczynny neon w Łodzi. Naszą propozycją jest ponowne włączenie neonu "Gąska Balbinka" przy ulicy Więckowskiego 3. Neon jest lekko uszkodzony od kilku lat, ale szybkiej naprawy może dokonać firma Kapilar. Zebrane fundusze zasiliłyby neon na długie miesiące, a administracja budynku zobowiązałaby się na dalsze opłacanie energii. O tym mogą jednak zadecydować tylko osoby, które przekazały pieniądze na konkretny cel - włączenia neonu "Tęcza". Uzbierana kwota, po odtrąceniu prowizji dla portali polakpotrafi.pl oraz transferuj.pl, wynosi dokładnie 937,94 złotych.

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i czekamy pilnie na opinie!
Dodano: 21.03.2014, 18:08
  Michał Piernikowski
Dodano: 20.03.2014, 12:33
  mariawaria
mariawaria
Popieram zaproponowany pomysł ożywienia Gąski!
Dodano: 20.03.2014, 8:49
  Gabriela Kruszyńska
Gabriela Kruszyńska
Jak najbardziej dla Balbinki :-)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.01.2014 18:06