Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Artur Chrzanowski

Artur Chrzanowski

Łódź

artysta wizualny, adiunkt w Katedrze Multimediów na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1041 PLN z 550 PLN

54 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

189%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.01.2014.

Włączmy Tęczę na Zimę/Let`s Light up the Rainbow for Winter

O projekcie

Inicjatywa mająca na celu uruchomienie nieczynnego neonu pt. "Tęcza" autorstwa Agnieszki Chojnackiej. Praca eksponowana jest w śródmieściu Łodzi, przy ulicy Traugutta.

Neon powstał w 2011 roku w ramach I edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła w Łodzi. Działał tylko przez krótki czas trwania festiwalu, po czym został porzucony.

W listopadzie 2013 r. został przeprowadzony przegląd techniczny neonu - jest w bardzo dobrym stanie i świeci w 100%. Potrzebne jest jedynie podłączenie do sieci energetycznej budynku, na którym jest umocowany.

Włączmy Tęczę na Zimę!

Pieniądze są potrzebne na podłączenie neonu oraz opłaty za prąd. Miesięczny koszt prądu (licząc 10 godzin w nocy) to ok. 60 zł plus jednorazowo około 300 zł za podłączenie się do budynku na stałe i zamontowanie czujnika światła lub czasomierza.

...na ile miesięcy nas stać?

 

Tak było kiedyś:

 A tak jest teraz:

Media o Twoim projekcie:

Neony Festiwalu Światła nadal ciemne. Kosztowały 20 tys. zł a świeciły tylko raz

www.dzienniklodzki.pl | 2014-02-12

Artyści i społecznicy zebrali pieniądze potrzebne do uruchomienia neonów po Festiwalu Światła ale na razie ani fundacja organizująca imprezę, ani władze nie zainteresowały się ich inicjatywą.

Neon "Tęcza" przy Traugutta w Łodzi znowu zaświeci

lodz.gazeta.pl | 2014-01-11

Neon Agnieszki Chojnackiej "Tęcza" powstał w 2011 r. w ramach pierwszej edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła. Od zakończenia imprezy wisi wyłączony, bo nikt nie chce płacić za prąd. Artur Chrzanowski, artysta i wykładowca łódzkiej ASP, zainicjował zbiórkę pieniędzy na ponowne włączenie neonu.

Czy 'Tęcza' znów zaświeci?

www.mmlodz.pl | 2014-01-08

Tęczowy neon przy ul. Traugutta powstał w 2011 roku w ramach Light Move Festival. Wszystko wskazuje na to, że po ponad dwóch latach instalacja znów będzie cieszyć oko łodzian.

Gasnąca tęcza

miejmiejsce.com | 2014-01-08

Szukanie właściwego miejsca na mój neon było długim i żmudnym procesem. Otoczenie nie mogło być przypadkowe, ponieważ tworzyło kontekst prezentowanej pracy. Znalazłam niezwykłe miejsce na ul. Traugutta. Jest tam malutki domek przyklejony do boku starej kamienicy, w którym mieszkała przemiła pani z synem. W ostatnim momencie administracja budynku wyraziła zgodę na montaż całej instalacji i ciężki metalowy stelaż został wwiercony w ścianę budynku. „Tęcza” świeciła jednak tylko przez parę dni na czas trwania Festiwalu. Od tamtego czasu już nigdy się nie zaświeciła. Festiwal prowadzony przez Fundację Lux Pro Monumentis, czyli oficjalny właściciel neonu, “nie jest
w stanie” opłacić prądu, a Urząd Miasta Łodzi nie jest zainteresowany włączeniem tego obiektu. Ponieważ po trzech latach Fundacja ciągle nie ma budżetu na sfinansowanie energii elektrycznej potrzebnej do zasilenia neonu, mój kolega Artur Chrzanowski postanowił zebrać potrzebną kwotę.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.01.2014 18:06