Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cezary Dybowski

Cezary Dybowski

Bielsko-Biała

Okazuje się, że 600 znaków to jest zdecydowanie za mało, żeby wspomnieć o paru najważniejszych rzeczach z mojego życia, jak działalność fotograficzna, edukacyjna, społeczna czy artystyczna. Zapraszam do zapoznania się z szerszym opisem:

http://nic.dybowski.pl/?page_id=2

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4801 PLN z 25000 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

19%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.11.2018.

Witold Dederko - O fotografii. Wydanie jubileuszowe

O projekcie

Szanowni!

 

W tym roku mija 30. rocznica śmierci Witolda Dederki. Zastanawiałem się, jak uczcić pamięć Mistrza i chciałbym zaoferować Wam coś wyjątkowego: ekskluzywne wydanie jubileuszowe w ręcznie wykonanej oprawie.

 

Od razu zwrócę Waszą uwagę, że „ręcznie” znaczy długo i mozolnie :) Więc jeśli zdecydujecie się zamówić tę książkę, to lepiej zrobić to szybko, gdyż realizacja będzie następować w kolejności zgłoszeń.

 

Dlaczego Dederko? Bo nawet starożytni Grecy, którym przecież nie sposób odmówić poczucia estetyki, cenili jego prace, mówiąc: gdy idziesz na wernisaż, weź z sobą butelkę dobrego wina i książkę Dederki. Gdy zdjęcia nie będą Ci się podobać, sam wypij wino, a autorowi daj książkę. Gdy zdjęcia Ci się spodobają, wręcz autorowi wino, a książkę sam przestudiuj…

 

A mówiąc poważnie: Witold Dederko był genialnym teoretykiem i praktykiem. Napisał 12 książek, które w jego czasach były sprzedawane spod lady, a dziś są po prostu kultowe. Nie ma wydanej w języku polskim książki, która by tak subtelnie, a jednocześnie dogłębnie analizowała trudności stojące przed fotoamatorem i prowadziła za rękę w rozwoju jako fotografa-twórcy.

 

Trzy książki Mistrza: Przedmiot rzeczywisty i jego obrazSztuka fotografowania oraz O kompozycji w fotografii chciałem ująć w tym jednym, jubileuszowym woluminie zatytułowanym O fotografii. Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was ma już co najmniej jedną pozycję tego autora, ale z tym egzemplarzem będzie można zasypiać jak z ukochanym misiem :)

 

Pierwsza pozycja, Przedmiot rzeczywisty i jego obraz, to piękna opowieść o powiązaniu widzenia i miłości, myślenia i uczucia. Autor udowadnia, że można nauczyć się techniki, ale sztuka wynika z uczuć. Druga książka w serii, Sztuka fotografowania, rozwija ten temat, przygotowuje do poznania samego siebie. Dederko wprowadza czytelnika w tajniki analizy obrazu, zapoznaje z zagadnieniami kompozycji. Trzecia książka, O kompozycji w fotografii, to eksplozja wiedzy! Jako że grunt już przygotowany, można posiać ziarno. Autor rzuca nasiona najlepszego sortu, oczekując, że będą odpowiednio pielęgnowane, wykiełkują i wydadzą owoce w postaci dzieł sztuki, bo dla prawdziwego mistrza największą nagrodą jest, gdy uczeń go przerośnie.

 

Do rzeczy. Książka będzie stylizowana na dederkową epokę – ze wszystkimi tego zaletami i… wadami :) Użyję kroju pisma żywcem ściągniętego z cudem ocalałych ołowianych czcionek – pięknych, kształtnych liter, choć bez rozbudowanej tablicy kerningowej typowej dla współczesnych fontów. Okładkę wykona ręcznie doświadczony introligator, co zapewni jej wyjątkowość, ale i brak cech produktu maszynowego (powtarzalność, idealne wyrównanie itp.).

 

 

Każdy egzemplarz będzie personalizowany poprzez umieszczenie informacji „Edycja limitowana” oraz nazwiska właściciela książki. Tego nie zrobi żaden automat! :) Zastosowane będą wyłącznie naturalne materiały (len, płótno, jedwab, bawełna itp.) oraz skóra ekologiczna.

 

Uwaga: bardzo proszę o podawanie od razu przy zamówieniu imienia i nazwiska, jakie mają być umieszczone w książce. Nie muszą być identyczne z danymi zamawiającego, przecież istnieją prezenty :) Nazwiska i imiona będą odmieniane zgodnie z zasadami języka polskiego.

 

 

Proponuję trzy wzory – do wyboru. Pamiętajcie, że to są tylko wzory i egzemplarze końcowe mogą być zupełnie inne! Nie zmienią się materiały, np. jedwab na wyklejkę będzie zawsze naturalny i pierwszej klasy, bawełna stuprocentowa itd., ale wzór, kolor czy chociażby odcień w różnych egzemplarzach mogą nie być takie same. Po prostu wybieram materiały najwyższej jakości, a te są w małych partiach i to, co jest dostępne, może nie wystarczyć do całego nakładu. Zapewniam jednak, że całość będzie się dobrze komponowała :) No i dodatkowa korzyść: mniej będzie (prawie) identycznych egzemplarzy.

 

Pierwszy wzór to jasna okładka z naturalnego lnu introligatorskiego, grzbiet z ciemnego płótna. We wgłębieniu tabliczka tytułowa z naturalnego drewna (obłogi) wypalana laserem. Wyklejka bawełniana. Wzór i kolorystyka mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach. Egzemplarz personalizowany poprzez umieszczenie informacji „Edycja limitowana” oraz nazwiska właściciela książki.

Drugi wzór to okładka ze skóry ekologicznej, w dwóch kolorach: czerwień i brąz. Grzbiet bindowany, z tłoczonym złotem imieniem i nazwiskiem autora. We wgłębieniu wstawka z tłoczonym złotem napisem „Witold Dederko”. Wyklejka z naturalnego jedwabiu. Wzór i kolorystyka mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach. Na życzenie możemy użyć ekoskór w innych kolorach. Egzemplarz personalizowany poprzez umieszczenie informacji „Edycja limitowana” oraz nazwiska właściciela książki.

Trzecia propozycja to jednolita okładka ze skóry ekologicznej, w jednym kolorze. Grzbiet bindowany, z tłoczonym złotem imieniem i nazwiskiem autora. We wgłębieniu wstawka ze złoconym napisem „Witold Dederko o fotografii”. Na rogach złote okucia (lub bez – na życzenie). Wyklejka z naturalnego jedwabiu. Wzór i kolorystyka mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach. Na życzenie możemy użyć ekoskór w innych kolorach. Egzemplarz personalizowany poprzez umieszczenie informacji „Edycja limitowana” oraz nazwiska właściciela książki.

 

Mam nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja. Zdaję sobie sprawę, że cena jest wysoka i nie każdy będzie takim rarytasem zainteresowany, ale mam nadzieję, że uda się zebrać kwotę niezbędną do wydrukowania tej książki. Liczba egzemplarzy będzie mocno ograniczona, więc książka z czasem będzie tylko nabierać wartości :)

 

W cenę wliczony jest koszt wysyłki na terenie Polski.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.11.2018 22:10