Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jerzy Smoliński

Jerzy Smoliński

Raciąż

Witam, nazywam się Jerzy Smoliński, jestem 40 letnim, rodowitym mieszkańcem Raciąża.
Przez wiele lat byłem sportowcem (piłkarzem) z charakterem i sukcesami.
Jednak to Kanu, pływanie nią i wyprawy, jest moją pasją której poświęcam swój wolny czas. Dzięki czemu jestem ciągle w kontakcie z naturą.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4571 PLN z 4500 PLN

35 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.04.2014.

20 dni w kanu Wisłą 1047 km

O projekcie

             

Od 12 lat pływam po naszych wodach, poświęcając tej pasji prawie każdą wolną chwilę, propagując w ten sposób aktywny wypoczynek i Polski Kanuing.

 

Zamierzam samotnie spłynąć Królową Polskich rzek Wisłę w 20 dni, pokonując codziennie ponad 50-cio km odcinki, bez względu na warunki pogodowe.
Wyprawę zamierzam rozpocząć 18 kwietnia od źródeł Czarnej Wisełki, mając nadzieje, że rzeka pozwoli mi realizować zamierzony spływ do zatoki Gdańskiej.

 

Burmistrz miasta Raciąża oraz Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu objęli przedsięwzięcie honorowym patronatem. Ogólnopolski Magazyn Kajakowy Wiosło objął wyprawę patronatem medialnym.

Na trasie wyprawy będę mijał wiele ciekawych miast i miasteczek. Warto wspomnieć kilka z nich: Wisła, Kraków, Sandomierz, Warszawa, Włocławek, Grudziądz. Podczas spływu na mojej trasie znajdą się trzy sztuczne jeziora: j. Czarniańskie, j. Goczałkowickie oraz j. Włocławskie. To tu mogę spodziewać się najtrudniejszych odcinków rzeki przy niesprzyjającym wietrze.

Pokonując odcinki rzeki, pod koniec zaplanowanego dnia, będę rozglądał się za cichym, spokojnym miejscem na rozbicie namiotu. Wieczorami przy posiłku będę regenerował swoje siły przed kolejnym dniem spływu.

 

Ten projekt, jak każde tego typu przedsięwzięcie, wiąże się z kosztami, które trzeba ponieść by osiągnąć wyznaczony cel.
Całkowity koszt wyprawy szacowany jest na 5 tys.zł. Ta kwota umożliwi mi realizowanie w/w projektu.

 

 

 

 

Są to koszty sprzętowe, żywieniowe i transportowe (paliwo), które od strony technicznej i logistycznej zagwarantują maksymalne bezpieczeństwo i sukces wyprawy.

 

 
Na co zamierzam przeznaczyć uzyskane środki finansowe.
Lista niezbędnych zakupów:

 

  • żywność liofilizowana i pozostałe produkty żywieniowe koszt 1500 zł
  • Gps map Garmin 78 S koszt 1200 zł
  • niezbędna pneumatyczna samo pompująca kamizelka ratunkowa koszt 600 zł
  • koszty związane z transportem (paliwowe) to 800 zł,bo do przejechania jest ponad 1500 km

 

Przy Państwa wsparciu finansowym mam ogromne szanse na zrealizowanie mojego przedsięwzięcia.
Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogą mi osiągnąć sukces końcowy.

 

Podczas spływu na moim profilu społecznościowym będzie prowadzony dziennik wyprawy. http://www.facebook.com/jerzy.smolinski.96?ref=tn_tnmn

Media o Twoim projekcie:

Przepłynąć Wisłę w 20 dni! – nie lada wyzwanie przed mieszkańcem Raciąża

nowykurierplonski.pl | 2014-03-26

40-letni Jerzy Smoliński już 18 kwietnia planuje rozpocząć ponad 1000-kilometrową samotną wyprawę po królowej polskich rzek. Wsiądzie do kanu, by spełnić swoje marzenie.

Samotna wyprawa raciążanina w kanu po Wiśle

| 2014-03-18

Jerzy Smoliński ma ambitny plan. Chce samotnie pokonać Wisłę w Kanu. Planowany początek wyprawy planowany jest na 18 kwietnia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.04.2014 18:06