Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Łukowicz

Michał Łukowicz

Katowice, Polska

Michał Łukowicz – urodził się 5 września 1991 w Katowicach, student MISH-u na Uniwersytecie Śląskim. Założyciel grupy poetyckiej Horyzont, która w 2013 roku zadebiutowała tomikiem „Reerekcja”, wydanym przez Bibliotekę Śląską. Z zamiłowania reżyser filmowy i teatralny. Wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach kina amatorskiego i niezależnego. Jego najbardziej znaczące filmy to: „Ja, człowiek w kapeluszu i mój brat” (2010), „Berhavert” (2011) i „Miko pranko si la pupst” (2014). Twórca serii spektakli Teatru Podziemnego Poezji Stanu Wojennego śląskiej młodzieży (Kawiarenka Literacka chorzowskiego "Słowaka") wystawianych m.in. na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach i Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7273 PLN z 7000 PLN

48 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2017.

"Wilki złe"

O projekcie

KRÓTKI MATERIAŁ Z PLANU:

 

 

CO TO ZA PROJEKT?

 

30-minutowy film pod roboczym tytułem „Wilki złe” to inicjatywa młodych ludzi z Katowic, studentów i absolwentów śląskich uczelni – Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego. Obraz ten powstaje przy współpracy z cenionymi aktorami Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach – Anną Kadulską i Grzegorzem Przybyłem.

 

Operatorami obrazu są Adam Duraj i Mateusz Bałwas, studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z filmem i fotografią związani od dzieciństwa. Za nimi wiele projektów, konkursów oraz nagród, lecz jak sami mówią - "najważniejsze co przed nami, ponieważ tylko na to mamy wpływ". Tym razem pod obiektywy biorą scenariusz Michała Łukowicza - taka ekipa na pewno Was nie zawiedzie!

 

Zdjęcia zaczęły się pod koniec sierpnia 2017 r., premiera odbędzie się w 2018 r., wtedy też zaczniemy z filmem jeździć po festiwalach.

 

O CZYM BĘDZIE FILM?

 

 [kadr z filmu, po pierwszych dniach zdjęciowych, jeszcze przed korekcją barwną; Nadia (M. Kopiec) i Robert (A.Turek)]

Jest to prosta historia o egoistycznej miłości. Główna bohaterka - Nadia żyje między ludźmi, którzy za wszelką cenę chcą ją uszczęśliwić. Rodzina, najbliżsi mają względem dziewczyny bardzo dobre intencje, ale niestety nie potrafią zrozumieć, że chce ona znaleźć „swoją drogę w życiu”, kieruje się zupełnie innymi wartościami i pragnie żyć zupełnie inaczej niż jej rodzice.

 [kadr z filmu, po pierwszych dniach zdjęciowych, jeszcze przed korekcją barwną; Robert (A.Turek)]

Z drugiej strony Nadia ma apodyktycznego, dużo starszego od siebie chłopaka, który także ją kocha i chce zrobić wszystko, żeby nastolatka spełniła wszystkie swoje marzenia. Na przekór wszystkim. Te dwa „środowiska” nie mogą koegzystować, prędzej czy później dojdzie do bardzo mocnej konfrontacji i na podjęcie decyzji „komu zaufać” może być już dla bohaterki za późno.

 [kadr z filmu, po pierwszych dniach zdjęciowych, jeszcze przed korekcją barwną; Robert (A.Turek)]

 

DLACZEGO TO BĘDZIE DOBRE KINO?

 

Naszym głównym założeniem jest nakręcenie trzymającego w napięciu filmu, który Cię naprawdę poruszy.

 

 [pierwsze zdjęcia z planu; operatorzy: A.Duraj, M.Bałwas; G. Przybył (Ojciec), M. Łukowicz. Zdj. K. Łukowicz]

Polskie młode kino istnieje tylko formalnie, bo robią go ludzie, którzy szkoły filmowe kończą grubo po trzydziestce. Niewiele jest polskich filmów -autoportretów, które pokazują młodych Polaków - dylematy, rozterki, problemy, ich własnymi oczami.

Po sukcesach na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach  kina niezależnego(Grand Prix „Filmowe Zwierciadła , I Nagroda w kat. Amatorzy „Żubroffce", Wyróżnienie na 7 "Kręci się" 2011, I Nagrodę w kat. niezależny film fabularny "Koloroffon 2010", Grand Prix "V CK OFF". Offelia na Offeliadzie i wiele innych), Michał Łukowicz i jego ekipa filmowa postanowili zrobić 30-minutowy obraz o sobie, swoich rodzinach i rówieśnikach.

Najlepiej o alkoholizmie piszą alkoholicy, a najlepiej skoki ze spadochronem opisują spadochroniarze. Kto więc powinien mówić o współczesnej polskiej młodzieży?

Młodzi ludzie!

 

 

 [pierwsze zdjęcia z planu; Nadia (M.Kopiec) Robert (A.Turek), A. Duraj, M.Łukowicz. Zdj. K. Łukowicz]

 

Nie mamy za sobą producenta, opiekuna artystycznego, czy pomocy PISFu.

Tworzymy:

-W pełni niezależnie.

-Na przekór mainstreamowym produkcjom.

-Bez pompy i nadęcia.

Chcemy pokazać ludziom w naszym wieku, że bez szkoły filmowej da się stworzyć fajny film!

 

  [pierwsze zdjęcia z planu; Zdj. K. Łukowicz]

Chcemy pokazać profesjonalnym twórcom, że nie mają monopolu na kino i filmy niezależne mogą być pełnoprawnym partnerem mainstreamu.

Możemy z nimi rywalizować o widzów wykorzystując swoje atuty: bezkompromisowość, prawdę i pasję!

Chcielibyśmy aby kino amatorskie i niezależne w Polsce było ważne i ciekawe.

Pokażmy polskiemu widzowi, że może się dobrze bawić na rodzimych produkcjach, które mimo braku milionowego budżetu, mogą wzruszać!

 

KIM JEST REŻYSER ?

Mam 25 lat, od urodzenia mieszkam w Katowicach, jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a obecnie nauczycielem języka polskiego w mieście, którego nazwa padła już dwa razy w tym zdaniu. Od wielu lat kręcę filmy, reżyseruję spektakle teatralne, w ostatnim czasie udzielam się także na innej „płaszczyźnie kulturowej” - jestem członkiem Grupy Poetyckiej „Horyzont”.

Robić filmy zacząłem w gimnazjum, moim pierwszym „wiekopomnym dziełem” był film o samurajach z moim 5-letnim bratem w roli głównej. Na szczęście płyta z kopią tego utworu zaginęła, więc nie muszę emigrować ze wstydu z kraju.

Początki były trudne, wszystkie filmy wydawały mi się arcydziełem, ale tej pewności nie podzielali moi najbliżsi. Dlatego kręciłem, kręciłem, poprawiałem, psułem kamery i aparaty, nerwy rodziców, ale opłacało się, bo któregoś dnia dostałem informację, że mój film zostanie pokazany na jednym z festiwali kina niezależnego. To był szok. Ale ładnie się ubrałem, pojechałem i wróciłem z dyplomem i wspaniałą statuetką.

I tak się zaczęło. Nagród przybywało, filmografia (ha ha) pęczniała, a apetyt rósł. W końcu zdecydowałem się nakręcić film z prawdziwego zdarzenia i zdobyć na niego pieniądze.

I właśnie to piszę do Ciebie ten artykulik, żeby zachęcić Cię do współpracy i pomocy.

 

 

NA CO POTRZEBNE NAM SĄ PIENIĄDZE?

Wbrew pozorom praca nad filmem to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga porządnych nakładów finansowych.

Mimo, że już część zdjęć za nami, potrzebujemy jeszcze trochę pieniędzy na wypożyczenie sprzętu filmowego - kamer, kranów, lamp, obiektywów i sprzętu nagłaśniającego.

To jest 3/4 naszego budżetu, ale dzięki profesjonalnemu sprzętowi film będzie mógł rywalizować z profesjonalnymi i półprosefjonalnymi filmami krótkometrażowymi.

Chcielibyśmy chociaż symbolicznie zapłacić profesjonalnym aktorom za pomoc i wkład pracy w nasze przedsięwzięcie.

Musimy wypożyczyć także kilka, do kilkunastu strojów, do jednej, dużej i ważnej sceny zbiorowej.

Na pewno część kwoty przeznaczymy na postprodukcję – wypożyczenie sprzętu do montażu i koloryzacji filmu.

Mamy też marzenie, aby zorganizować dużą premierę filmu w jednym z katowickich kin, możesz nam w tym pomóc i już dziś zarezerwować sobie miejsce na sali kinowej!

 

JAK MOŻESZ NAM POMÓC?

Możesz na przykład "kupić" sobie na PolakPotrafi przedpremierowo nasz film na DVD (tylko 25zł!), plakat filmu, a nawet spotkanie z ekipą!

(szczegóły poniżej) 

NAGRODY DLA WSPIERAJĄCYCH:

Każdy próg zawiera w sobie nagrody z progów poprzednich!

5-10 – oficjalne podziękowanie na stronie filmu.

10 – 24 – unikalny fotos/pocztówka z filmu z podpisami ekipy filmowej.

25-49 – Film "Wilki złe" na DVD!

50 – 99 – Scenariusz filmu z podpisami obsady, przedpremierowy dostęp do filmu i materiałów promocyjnych + miejsce w napisach końcowych

100 – 149 – Plakat filmu + miejsce VIP na premierze filmu, (jeżeli uda nam się uzbierać pieniądze i do niej dojdzie ;))

150 – 250 – Spotkanie z reżyserem i wybranymi członkami obsady w jednej z naszych ulubionych katowickich kawiarni.

251- 400 – Wycieczka po najciekawszych miejscach w Katowicach z reżyserem i wybranymi członkami obsady. (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic itp., ulubiona restauracja reżysera, z możliwym zakwaterowaniem)

401-998 sesja zdjęciowa/filmik promocyjny/ filmik na wybraną okazję.

999+ - Oficjalny tytuł PRODUCENTA filmu (zostajesz naszym najbliższym współpracownikiem i możesz mieć realny wpływ na naszą produkcję)

1999+ - MECENAS PROJEKTU – żądaj czego chcesz!

 

MINI FILMOGRAFIA:

- Film pt. Ja, człowiek w kapeluszu i mój brat, (2010), reż. M. Łukowicz, scen. M. Łukowicz

NAGRODY I POKAZY:

2010 - Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych „Offeliada 2010” , Gniezno, Nagroda Dziennikarzy „Laertes”, III Nagroda w kategorii film fabularny

 2010 – Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich „Filmowe Zwierciadła 2010”, Ostrołęka, Grand Prix

 2010 - V Międzynarodowym festiwalu filmowym „Żubroffka”, Białystok, I Nagroda w kategorii Amatorzy

 2010 - Gliwicki Offowy festiwal filmowy GOFFR, Gliwice, III Nagroda

 2010 - Przegląd Filmów Amatorskich ŁAPA, Łapy, III Nagroda

 2010 - Przeworski Przegląd Amatorskiej Sztuki Filmowej 2010, Przeworsk, Wyróżnienie

 2011 – Festiwal „Up to 21”, Warszawa, Pokaz konkursowy

 2011 - V Festiwal Kina Niezależnego CK OFF 2011 , Przemyśl, Grand Prix

 2011 - 7. Telewizyjny Festiwal Filmowy „Kręci się”, Wyróżnienie

 2011 - II. Konkurs filmowy „Filmowe Południe”, Mikołów, I Nagroda oraz statuetka "Filmowego Skarbnika"

OBEJRZYJ:

- Film pt. Berhavert, (2011), reż. M. Łukowicz, scen. M. Łukowicz

NAGRODY I POKAZY:

2011 - Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych „Offeliada 2011” , Gniezno, Nagroda Główna „Offelia" w kategoriiAMATORZY

 2011 - V Międzynarodowym festiwalu filmowym „Żubroffka”, Białystok, pokaz konkursowy

 2010 – Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich „Filmowe Zwierciadła 2010”, Ostrołęka, pokaz konkursowy

 2011 - Przegląd Filmów Amatorskich ŁAPA, Łapy, pokaz konkursowy

 2012 – 8 Festiwal Filmów niezależnych KILOFF, Katowice, Nagroda Publiczności

OBEJRZYJ:

- Film pt. Dziewczyny i chłopacy, (2012), reż. M. Łukowicz, scen. M. Łukowicz

 NAGRODY I POKAZY:

 - 2012 - Pokaz specjalny na - Międzynarodowym Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka” (Patronat UNESCO), Oświęcimiu

OBEJRZYJ ZWIASTUN:

- Film pt. Bulgot, (2012), reż. M. Łukowicz, scen. M. Łukowicz

 NAGRODY I POKAZY:

 2013 – 7 IN OUT FESTIVAL, Gdańsk, Pokaz konkursowy

 2013 - Festiwal im. Wisławy Szymboskiej pt. "Wolę kino", Kraków, pokaz konkursowy

 2012 – Festiwal Kultury Absurdalnej ABSURDALIA, Katowice, Pokaz specjalny

 

 

Jeżeli uda nam się zebrać więcej pieniędzy, wypożyczymy jeszcze lepszy sprzęt!

Przy "ponadprogramowym" wsparciu planujemy zorganizować premierę filmu w jednym z katowickich kin, zaprosić naszych Mecenasów i wspierających i zrobić jego baaaardzo dużą promocję w internecie i nie tylko!

 

 

MAM SZCZERĄ NADZIEJĘ,

że przekonałem Cię do wsparcia naszego projektu. Jeżeli nam zaufasz, obiecujemy, że zrobimy wszystko by Cię nie zawieść,

a Ty będziesz mógł   D  R  O  G    I      M   E   C   E  N  A S  I  E     z dumą pochwalić się, że jesteś współtwórcą naszego filmu.

Jeżeli znasz kogoś, kto mógłby być również zainteresowany wsparciem finansowym naszego filmu - daj mu znać, każda złotówka się liczy!

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę Cię o kontakt:

michaluko@gmail.com

 

 

Dziękuję za uwagę i poświęcony czas, 

polecam się na przyszłość i serdecznie pozdrawiam,

Michał Łukowicz

 

 

/TUTAJ NIEBAWEM POJAWIĄ SIĘ WSZYSCY PATRONI MEDIALNI PROJEKTU/

Media o Twoim projekcie:

Kręcą film “Wilki złe”. Wesprzyj je!

mojekatowice.pl | 2017-08-28

Młodzi, zdolni, niepokorni. I chcą zrobić coś ciekawego - film. Prace już trwają, artyści weszli na plan, pierwsze zdjęcia za nami. Zapowiada się bardzo ciekawie i… można zostać sponsorem przedsięwzięcia.

Rozmowa Kamila Jasieńskiego z reżyserem filmu Wilki złe (Czwórka Polskie Radio)

www.polskieradio.pl | 2017-08-17

Naszym gościem będzie Michał Łukowicz reżyser filmu \"Wilki złe\" . Film powstaje i jest to inicjatywa młodych ludzi z Katowic, studentów i absolwentów śląskich uczelni.

Pomóż nakręcić film!

www.silesiakultura.pl | 2017-08-14

30-minutowy film pod roboczym tytułem „Wilki złe” to inicjatywa młodych ludzi z Katowic, studentów i absolwentów śląskich uczelni – Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego. Reżyserem filmu jest Michał Łukowicz.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2017 21:09